|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dolaze vam gosti
10.4.2013 16:09:43   
Virtualna
Drage moje,

interesuje me, koja jela (ne trebaju mi recepti) najcesce ili rado kuhate/spremate, kad su u pitanju gosti, koji vam dolaze...
Kuhate li samo "vec isprobana jela" ili se usudjujete za taj dan spremiti i nesto novo po receptu?
Naime, dolaze nam veoma dragi gosti...i od same zelje da ih lijepo ugostim, sva sam se poremetila user posted image i ne znam odakle da pocnem user posted image

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dolaze vam gosti
10.4.2013 16:13:49   
Nedi
Dolaze li na ručak ili na večernju sjedeljku?

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Virtualna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dolaze vam gosti
10.4.2013 16:15:27   
Virtualna
Kasni rucak/rana vecera user posted image

(odgovor članu Virtualna)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dolaze vam gosti
10.4.2013 16:20:00   
Nedi

IZVORNA PORUKA: Virtualna

Kasni rucak/rana vecera user posted image


Uvijek pravim pitu-obično burek i sirnica. Pohujem pileće filete. Zimi često i sarmu ili filovanje paprike. Pečem meso i krompir u rerni. supa uglavnom pileća sa povrćem. Salate sad imas kisele ili zelenu. Vise vrsta peciva. Uvijek dodajem kukuruz iz konzerve, masline, pavlaku, sireve...

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Virtualna)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dolaze vam gosti
10.4.2013 17:20:24   
MAMA MA
neka bolja supa(begova corba ili neka krem)
pile s krompirom u tepsiji
pita.zeljanica/burek
neka dolma(sarma,paprike,sogan dolma)
salata(kisela ili svjeza)
suhovina(sirevi,sudžuk,suho meso)
peciva ili hljeb fino isjecen
torta ili kolac+neki suhi kolaci(tipa sape,lokumi,oblande isl.)
sokovi
kafa

_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dolaze vam gosti
10.4.2013 17:35:37   
melin
ovo je sve u opcijii ili,ili
-pita/burek/sirnica
-meso/pohovani file ,teletina u rerni
-pohovane palacinke
-ruska salata
-prilog/krompir/basmati riza s gljivama/umak od sampinjona
-kuhanje/hadzijski cevap/sarma/filovane paprike
-uvijek svjeza salata
-desrt ako imam kolac ako ne neki keks
-kafa,sok
a ako je naesto neplanski plata iz restorana me uvijek izvuce...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina sreca najveca 10.02.2010
Dosla je radost i promijenila nas zivot zauvijek...:-)

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dolaze vam gosti
10.4.2013 17:37:29   
Bihter
Ili se meni cini i li ova tema postoji? user posted image

(odgovor članu melin)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dolaze vam gosti
10.4.2013 17:52:09   
Galicia
Meso i krompir, pile i krompir. Salate. Riza sa povrcem. Plata suhovine. Snicle od fasiranog mesa.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Bihter)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dolaze vam gosti
10.4.2013 17:56:14   
mishkica
Uvijek napravim slane kiflice, uz njih meza, neki fin sir kajmak, suho meso, onda obicno pite, meso(pecena janjetina s krompirom) supa, kolac, sok kafa i ako jos ista se nadje dobro naslo, a odprilike to je to, i uvijek planu kifliceuser posted image user posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dolaze vam gosti
10.4.2013 19:37:42   
MicoTico
Malo virni na našu RR kuhinju. Baš ima lijepih recepata, a nije kompikovano za napraviti.
Ja često napravim rolat od mljevenog mesa od Male Selme, pa Pahuljičinu pitu, domaća supica za griz knedlama uvijek dobro dođe.
Naravno kolač ili torta npr. tiramisu, kraljica čokolade i sl.
Zimi napravim rusku salatu uz kisele salata. Kad mu je vrijeme, paradajz sa mocarelom isl.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dolaze vam gosti
10.4.2013 19:38:58   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: mishkica

Uvijek napravim slane kiflice, uz njih meza,


Da, kao predjelo je super i većina voli.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Dolaze vam gosti
10.4.2013 19:50:22   
Visnja RR
ja imam dobre goste (kao što sam i sama user posted image )
kad dolazmo jedni drugima to je nešto lagano za gricnuti... može i kućna dostava i McD....
dolazimo jedni drugima zbog druženja a ne hrane ...
najčešće, pica, lazanje , kljukuša , neke slane punjene krofne , kiflice... uz neki sos...ako sam baš besposlena napravim azijsku platu (zbog svoje guzice ...a i obično je svi vole)...
naravno jedno od ovog nabrjanog ne sve ... bude kolačić..najčešće kupljen u Desertu... il kesten pire ili žito sa šlagom Ledo user posted image ili slaaadooleeed

dakle
kafica
nešto malo "na zub"
sokic i slatkis...

i mnoooogooo smjehhhahahahaha user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Dolaze vam gosti
10.4.2013 19:54:04   
muaaa
Ja nemam goste koji mi gledaju sta cu iznjeti na sto,nismo ni sami takvi.Kad mi dolaze onako nesto nakaratam na oval,nekad kifle napravim ako imam vremena.Ubacim u rernu krompir napola,pa to s kajmakom,sirom i pavlakom jedemo.Kolac ili keksic neki,kafa,sok.Sve zavisi kakva sam taj dan i dali su se najavili na vrijeme da mogu nesto na[praviti

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Dolaze vam gosti
10.4.2013 19:59:59   
MicoTico
Pa ne pravim ni ja Bog zna šta ovako za neka naša redovna druženja. Nama često kumovi dolaze, a i mi njima. Onako na kartanje. Pa neću u tom slučaju pile pećiuser posted image tad su nam kokice i kikiriki vrhuser posted image
Ali koliko sam skontala, žena baš pitala za ručak, a htjela se pokazati, pa eto dali joj prijedloge.

Kad mi dolazi rodbina ili prijatelji "iz daleka" , a onda se zadam i "foliram" po kuhinji. I baš svega nakuham i naspremam.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Dolaze vam gosti
10.4.2013 20:06:00   
Visnja RR
tek sad skontah da njoj treba neki poseban jelovnik za drage goste tj posebno druženje...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Dolaze vam gosti
10.4.2013 20:07:37   
Nedi

IZVORNA PORUKA: muaaa

Ja nemam goste koji mi gledaju sta cu iznjeti na sto,nismo ni sami takvi.



Joj ja vala imam takve goste. Sreca je da ne dolaze cesto. Iako sam ih pokusala nauciti i kad odem kod njih ne jedem ama bas nista i kazem da sam jela kod kuce a da sam ih dosla vidjeti ali nisam ih usplela nauciti. Iskreno najdraze mi je kad mi dolazi raja i onda napravim vrucu pogacu, mm nareze mezu, pice, kokice koji slatkis i puno zabave


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Dolaze vam gosti
10.4.2013 20:12:25   
Visnja RR
meni je najdraže kad se naprave one pole (krompir na pola u rerni pečen) sa sirom ..mmmmmmm hebeš neke tamo specijalitete...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Dolaze vam gosti
10.4.2013 20:14:02   
mishkica
Visnja onda ti bujrum u mene, i meni je to specijalitet, kakvo meso i bakraciuser posted image user posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Dolaze vam gosti
10.4.2013 20:15:43   
gvendolina
ako su mladji gosti u pitanju upustila bi se u eksperimentiranje,a za starije bi ipak isla isprobana tradicionalna jela sa mesom i pite
visnja kakva je to azijska plata?user posted image

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Dolaze vam gosti
10.4.2013 20:17:48   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: gvendolina

ako su mladji gosti u pitanju upustila bi se u eksperimentiranje,a za starije bi ipak isla isprobana tradicionalna jela sa mesom i pite
visnja kakva je to azijska plata?user posted image


napišem recept ovih dana...
razno povrće sa piletinom ili puretinom i dodatak riža...al je poenta u začinima, i sosu kojim se prelije... (soja, vasabi, đumbir)

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Dolaze vam gosti
10.4.2013 20:21:32   
muaaa

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

meni je najdraže kad se naprave one pole (krompir na pola u rerni pečen) sa sirom ..mmmmmmm hebeš neke tamo specijalitete...

Pa to napravim,sir,kajmak,pavlaka,moze i luk ko voli,ma hajde olesimo se jeduci sviuser posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Dolaze vam gosti
10.4.2013 20:38:32   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

meni je najdraže kad se naprave one pole (krompir na pola u rerni pečen) sa sirom ..mmmmmmm hebeš neke tamo specijalitete...



Ja sam ukrala od tetke trik sa ovim polama. Ona ga zacini i stavi par kapi ulja i pece u tepsiji na onom papiru za pecenje. Budu rumeni a mekani, jednostavno nemozes stati da jedes user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Dolaze vam gosti
10.4.2013 20:43:48   
Skvo RR
Obicno pripremim hladne plate...rezalice, piletinu sa.nekim povrcem, slanu tortu salate, kiflice ili pogacu ili teletinu sa krompirom...ja sam poprilicno klasicna....nekako uvijek se zabavim serviranjem...djeci njihov stolic donesem i tu njima postavljam...nema mjesanja sa odraslim...nama ovamo...i eto druzenje moze da krene

< Poruku je uredio Skvo RR -- 10.4.2013 20:44:39 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Dolaze vam gosti
10.4.2013 20:58:23   
jasmin
Kako kad i kako kome.
Ako se družimo dovoljno je kafa,čaj,kolač,voće i grickalice.
Malo više pita,kiflice,uštipci,krofne i sl...
Još više dolma,gulaš,čorbe i sl...

Za nepozvane goste ubila se tuzlanska baklava user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Dolaze vam gosti
10.4.2013 21:06:45   
Hanady RR
Kad imama goste i spremama za njih...i oni za nas...dodouše kako ko i kako kad...al ja kao ja spremam...obično pravim što znam da vole, ono što su rekli nekada ili moje pohvalili...
za djecu sprmama sa posebnim guštom pa ove nezdrave varijnate salame pajujem u zdrave ppizzete il muffine :)
spremim domaćega peciva i domaće paštete pa nek mažu :)

pošto vidim da bi ti te svoje gsote masuz ugostila evo ti dva tri prijedloga onoga što im možeš spremiti prije nego dođu pa da lijepo postaviš na kasnu večeru/mezu i sjedeš sa svojim gostima...najviše mrzim kad domaćicu očima ne vidiš a i gosti vjeruj mi :)))

http://www.ringeraja.ba/clanak/pahuljicina-pita_565.html

http://www.ringeraja.ba/clanak/kockice-od-palente_893.html

http://www.ringeraja.ba/clanak/rolat-s-piletinom_855.html

http://www.ringeraja.ba/clanak/kraljevska-jaja_816.html

http://www.ringeraja.ba/clanak/mimoza-salata_811.html

http://www.ringeraja.ba/clanak/rolat-od-fasiranog-mesa_571.html

ili

zeleni rolat:

umutiti 5 bjelanaca, pa dok mutimo dodavati 5 žumanaca jedno po jedno, dodati 5 kašika brašna i kašiku čajnu soli. kašikom umutiti 500 gr špinata ( može zamrznuti kupljeni ili ako imate mogućnost svoga domaćeg kao ja i sada blitve...malo je obarite i izrežite sitni).

u pleh iz rerne stavite pek papir, pozljite i stavite smjeru. Pecite tačno 15 minuta na 200 stepeni.
Vruću koru prensite na vlažnu slavetu i zarolajte u rolat.

Nadjev:
Ozmješajte 250 gr mladog sira, kašiku majoneze i kašiku pavlake, malo posolite i dodajte 3 velike kašike kukuruza iz konzerve i sitno ijseckane 4 kisele krastavoce.

Ovim premažite rolat i umotajte u alu foliju, stavite u frižider da ohladi i stisne...u brzini možete ga staviti 5 minuta u zamrzivač da ga možete lakše rezati.user posted image

http://imageshack.us/photo/my-images/585/sl730726.jpg/

Narandžasti rolat:
umutiti 5 bjelanaca, pa dok mutimo dodavati 5 žumanaca jedno po jedno, dodati 5 kašika brašna i kašiku čajnu soli. kašikom umutiti 3-4 kašike ajvara.

u pleh iz rerne stavite pek papir, pozljite i stavite smjeru. Pecite tačno 15 minuta na 200 stepeni.
Vruću koru prensite na vlažnu slavetu i zarolajte u rolat.

Nadjev:
Ozmješajte 250 gr mladog sira, kašiku majoneze i kašiku pavlake, malo posolite i dodajte oko 50 gr pureće ili pileće salame isjeckane na kockice i sitno isjeckane 5 kiselih krastavica.

Ovim premažite rolat i umotajte u alu foliju, stavite u frižider da ohladi i stisne...u brzini možete ga staviti 5 minuta u zamrzivač da ga možete lakše rezati.user posted image

http://imageshack.us/photo/my-images/13/sl730725.jpg/

i neprevaziđena masna pogača uz lijepe hladne plate :) u obliku cvijeta
http://www.ringeraja.ba/clanak/cvijet-pogaca_952.html

eto par ideja...
a pogeldaj po našem portalu osobito temu foto kuhanje...nema šta nema za goste i vas sve :)


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *