|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba nece da jede
12.11.2013 9:23:17   
tratincice
Kopirala user posted image

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Beba nece da jede
20.5.2014 14:57:21   
Laralucadara
Zdravo mame,nova sam i pisem zbog problema jel beba NE JEDE ! To traje od rodjenja i sve do sad ima za 10 dana puna 4mes... Nije htrla da sisa igrala se i lickala dok se ne uspava,da ne bi cekala kontrolu jel sam videla da ne napreduje uvela sam adaptirano u pocetku je nekako i popila po 60ml maksimum,mi se sa tih 60 nismo pomerili sve do sad,uspevam u snu da joj dam i tad popije po 90ml a ako se ne daj boze probudi krak ne jede vise...bili smo kod pedijatra kaze ona izgleda ok takva je beba,nisam zadovoljna odgovorom sta znaci takva je beba!? Da je pustim da gladuje,inace nikad nije gladna vesela je smeje se spava...promenili smo sve vrste mleka,flasice,cucle sve isto ! Pre nedelju dve smo pocelo sa pinincanim pahuljicama ali ni to je ne odusevljava... Planiramo kod gastroenterologa pa nek neko preporuci koje imao slicno iskustvo ili da neki savet... Hvala

(odgovor članu Misty_mama)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Beba nece da jede
20.5.2014 15:43:31   
Medić*
Ja zaista nemam iskustva ali moja prijateljica ima djecaka koji tako slabo hoce da jede, onda su mu ustanovili da ima onu resicu na jeyiku dole ne ynam kako se to med yove, poduyu, te su mu to capnuli. Kaye da od tada bolje jede. Sada da li je to mogu razlog bio ne znam ili je jednostavno on malo porastao pa se projeo. Uglavnom ima 7,5 mj sada.

Nadam se da ce tvoja vesela bebica poceti bolje jesti user posted image Ali eto bar vesela je hBg.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Laralucadara)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Beba nece da jede
20.5.2014 22:55:00   
Bella.88
bili smo kod pedijatra kaze ona izgleda ok takva je beba,nisam zadovoljna odgovorom sta znaci takva je beba!? Da je pustim da gladuje,inace nikad nije gladna vesela je smeje se spava.


kako da gladuje,ako nije gladna i vesela jeuser posted image
kako napreduje,koliko mesečno dobija na težini?

ovo što medić govori za podvezan jezik,to je moj sin imao i odbijao je hranu,ali nakon uvođenja dohrane
sa dojenjem nismo imali problema,tek kasnije.
pogledaj da slučajno nema duplu resicu koja povezuje pod jezika sa nepcem,nekada zna i vrh jezika biti fiksiran


_____________________________

jun 2013 stigao vitez naš :)

jun 2015 guzna mala upotpunila nas svijet:)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Beba nece da jede
25.9.2014 13:09:55   
malenajovana
pozdrav,,imam bebu od 14 mjeseci..ima 10 dana nece da jede voce i povrce..tj.nista..samo ispljune sve iz usta..ia sve je krenulo od toga sto sam mu prestala sve blendati..vec kad spremim hranu doooobro je izgnjecim..ali nista nece da jede..bukvalno po cijeli dan bi pio mlijeko..po noci mi se krenuo buditi i traziti da jede..ne znam sta da radim..po cijele dane je nervozan i samo place..help

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Beba nece da jede
25.9.2014 13:39:56   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: malenajovana

pozdrav,,imam bebu od 14 mjeseci..ima 10 dana nece da jede voce i povrce..tj.nista..samo ispljune sve iz usta..ia sve je krenulo od toga sto sam mu prestala sve blendati..vec kad spremim hranu doooobro je izgnjecim..ali nista nece da jede..bukvalno po cijeli dan bi pio mlijeko..po noci mi se krenuo buditi i traziti da jede..ne znam sta da radim..po cijele dane je nervozan i samo place..help

A da probaš dio izblendati, a dio izgnječiti? Ono u fazonu da bude pola-pola. Pa pomalo sve krupnije komade, gnječene , a mnej blendane?
Rastu li mu zubići sada? Možda i do togauser posted image



_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu malenajovana)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Beba nece da jede
25.9.2014 13:40:08   
Medić*

IZVORNA PORUKA: malenajovana

pozdrav,,imam bebu od 14 mjeseci..ima 10 dana nece da jede voce i povrce..tj.nista..samo ispljune sve iz usta..ia sve je krenulo od toga sto sam mu prestala sve blendati..vec kad spremim hranu doooobro je izgnjecim..ali nista nece da jede..bukvalno po cijeli dan bi pio mlijeko..po noci mi se krenuo buditi i traziti da jede..ne znam sta da radim..po cijele dane je nervozan i samo place..help


Pa kreni blendati ponovo, vjerovatno zubici, pa lakse tecno i glatko guta.
Moja je rano prestala sa blendanom hranom. Isto toliko mjeseci imamo.
Cim krene odbijati malo izblendam dok joj ne dosadi, pa onda ponovo onako na komadice.
Muce li bebicu zubici ? Mozda i zato odbija :)

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu malenajovana)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Beba nece da jede
25.9.2014 18:42:26   
veeseelaa
Blendati hranu treba prestati malo ranije,po mom
ja već ima 2-3 mjeseca Esmi (9 mjeseci) blendam rijetko,dajem joj izmrvljenu hranu

razlog u ovom slučaju su možda zubi a možda je beba lijena....

treba biti uporan, miksati oboje,malo blendano ,malo krupniji komadići

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Beba nece da jede
25.9.2014 20:15:40   
Medić*
Moja je jako rano pocela sa komadima, jednostavno mixano brzo izbacila. Vise voli d zvace :)
U slucaju da zub nice, grlo i sl malo izblendiram jer lakse i vise pojede.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Beba nece da jede
26.9.2014 10:11:57   
malenajovana
vec mu 2 mjeseca nije izrastao zubic..ima ih 7..a brine me to sto zvace plazmu..koru hljeba..kajmak sa hljebom..kad mu dam ribice..zvace..ali cim mu povrce spremim..nista..haos..pa razmisljam..da ga muce zubici..ne bi ni ovo zvakao..evo sad sam izblendala spinat karfiol i krompir sa pavlakom..pa kad ustane..vidjecemo..user posted image user posted image

< Poruku je uredio malenajovana -- 26.9.2014 10:13:19 >

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Beba nece da jede
26.9.2014 12:47:58   
Medić*

IZVORNA PORUKA: malenajovana

vec mu 2 mjeseca nije izrastao zubic..ima ih 7..a brine me to sto zvace plazmu..koru hljeba..kajmak sa hljebom..kad mu dam ribice..zvace..ali cim mu povrce spremim..nista..haos..pa razmisljam..da ga muce zubici..ne bi ni ovo zvakao..evo sad sam izblendala spinat karfiol i krompir sa pavlakom..pa kad ustane..vidjecemo..user posted image user posted image


Citala sam negdje da djeca prilikom izbijanja zubica dobiju neku averziju prema odredjenim vrstama hrane. Neka naravno ne jedu sve sto im se da user posted image
I nama sporo rastu zubici, imamo ih 6, ali kao da ce ostali brzo. Isto cetrnaest mj :)
Sada oni u tom periodu nakon godine zele da budu samostalni pa im se i nacin ishrane mijenja, ne brini. Ti nudi, pa par kasika ok, nemoj siliti, vratice se to na svoje.
Moja nekada ono sto najvise voli nekad nece ni da pomirise. Vec bi da barata priborom, pa pola usta pola van :)

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu malenajovana)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Beba nece da jede
26.9.2014 19:28:20   
malenajovana
izblendano mi je sve pojeo :D ufff..za par dana opet cu gnjeciti..jbg...pa polako ..hvala na savjetima user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Beba nece da jede
26.9.2014 21:12:48   
Medić*

IZVORNA PORUKA: malenajovana

izblendano mi je sve pojeo :D ufff..za par dana opet cu gnjeciti..jbg...pa polako ..hvala na savjetima user posted image


Ma da, dosadi njima ista tekstura hrane, za promjenu malo tak malo komadici, posebno ako im zubicu rastu :)
Uglavnom neka je stomacic pun :)

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu malenajovana)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Beba nece da jede
26.9.2014 21:48:34   
Visnja RR
nadam se da si pronašla ovu temu gdje ima dosta savjeta i recepata za tu dob bebice ...sretno u borbi za malim zezatorima user posted image

http://www.ringeraja.ba/forum/Ishrana_beba_od_12_do_18_m%25%25%25/m_204643/tm.htm

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 64
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *