|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kupovina majcinog mljeka preko Interneta
17.10.2012 14:08:28   
henna ze
u bolnici sam dojila jednu bebu..ta beba je rodjena prije vremena i ljekari ih nisu puštali kući dok beba ne dobije 1900 gr...majka imala operaciju u toku cr-a..i kasnije nije je dojila dijete ali ono nejako i količine se smanjivale..došle su prije mene neih 10 tak dana..
a ja se kupala u mlijeku..kažem ženi ako hoćeš evo ja ću je nahraniti..ona zaplaka od sreće..i izašla je dan poslije mene..beba dobila na kilaži...nikad tu ženu nisam više ni srela ni vidjela..

dalje ja sam bila strašno bolesna nakon poroda..temperatura 40..gorim..i dolazi moja jetrva kaže..hajde ako hoćeš nahraniću ja H dok tebi spadne temp..medjutiim dr kaže..doji ti slobodno..samo stavi hladne obloge na grudi da joj nije vrelo mlijeko..a da je trebalo sretna bih bila da ju nahrani..

to mi je sve ok...
ali danas vas preko neta zavali žena za garderobu..i što činka kaže..kako biti siguran da ona nije nadrogirana, zaražena i sl.

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kupovina majcinog mlijeka preko Interneta
17.10.2012 14:09:36   
veeseelaa


ja sam teška, ja ne bi mogla podnijeti da neko moje dijete doji


< Poruku je uredio Hanady RR -- 18.10.2012 13:30:00 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kupovina majcinog mlijeka preko Interneta
17.10.2012 14:11:30   
animagical
zasto, neka majcinska posesivnost ili...?
pomislim samo na majke koje se rano vracaju na posao... mislim da bi mnoge rado prihvatle da im prijateljica/komsinica/rodica ponudi nahraniti dijete?

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kupovina majcinog mlijeka preko Interneta
17.10.2012 14:17:32   
felix
iskreno mislim da toga više nema na današnjem vaktu prvo baš se treba potrefiti da et ima druga dojilja da još pored svog djeca nahrani ima dovljno za drugo
trece svaka ce pre pocet na ad
cetvrto mene je moja strina dojilauser posted image jer ja i rodjak smo u mjes razlike al nije dugo brzo sam prešla na ad.
da mi je strina i bika po mlijekouser posted image citala sam negdje da nprm sad , hena doji anela i ima curu oni nekad se sretnu pa misle zenit da to nebi smjelo jer je i ona njemu majka-bika po starom sto se kaze pomajka ......



_____________________________

Zlonamjernog prijatelja treba se bojati više nego divlje zvijeri; zvijer će vam možda raniti tijelo, ali zao prijatelj će vam raniti duh.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kupovina majcinog mlijeka preko Interneta
17.10.2012 14:23:19   
SailorMoon
To je tacno Felix, djeca ko ja su brace i sestra po mljeku se nesmiju zeniti - po islamu

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kupovina majcinog mlijeka preko Interneta
17.10.2012 14:33:46   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: felix

iskreno mislim da toga više nema na današnjem vaktu prvo baš se treba potrefiti da et ima druga dojilja da još pored svog djeca nahrani ima dovljno za drugo
trece svaka ce pre pocet na ad
cetvrto mene je moja strina dojilauser posted image jer ja i rodjak smo u mjes razlike al nije dugo brzo sam prešla na ad.
da mi je strina i bika po mlijekouser posted image citala sam negdje da nprm sad , hena doji anela i ima curu oni nekad se sretnu pa misle zenit da to nebi smjelo jer je i ona njemu majka-bika po starom sto se kaze pomajka ......





Pa nije to neki problem, upoznaš djecu kroz život i kažeš im da su jedno drugom brat i sestra. Zato je meni opcija banke mlijeka u kojoj se djeci daje humano mlijeko bez znanja o porijeklu u smislu ne poznavanja osobe od koje je uzeto mljeko ne prihvatljiva.

Ako je pitanje bih li kupila preko FB-a - ne bih user posted image , bih li prodala - ne bih, bih li dala na dojenje - sad bih, da li bih dojila nečije - bih. Izdajala bih i donirala poznatom, ne nužno prijateljici, ali morala bih znati kome dajem da bih mogla kasnije regulisati bratstvo po mlijeku.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kupovina majcinog mlijeka preko Interneta
17.10.2012 14:40:31   
Volim Te!
Ovako preko facebook-a nikad isto mislim kao i vi, ne znam ja jel ona drogirana,zarazena itd itd itd...Dala bih moju bebu na podoj osobi koju dobro znam,kao sto je moja majka dala moju sestru na podoj komsinici, i moja sestra i to njeno dijete znaju da su brat i sestra po mlijeku i uvijek kad ih vidim zajedno istopim se jer se vole i paze i to mi je divno user posted image

_____________________________

Prije nego sto si se rodila nosila sam te ispod svog srca...Od trenutka kada si dosla na ovaj svijet,do trenutka kad ja odem sa njega,zauvijek cu te nositi u srcu...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kupovina majcinog mlijeka preko Interneta
17.10.2012 14:42:00   
Alannah
Ne bih kupila preko interneta mlijeko,upravo kao sto je gore navedeno,zbog straha kako se ta majka hranila,konzumirala nesto tipa cigarete,alkohol,ili zbog soora. Rado bih pomogla prijateljici ili nekoj drugoj poznanici ukoliko bi joj trebalo podojiti dijete i isto tako bih pristala da one podoje moje,sve znaci dok iole poznajem osobu i mogu biti sigurna u nju. Sto se tice banke,smatram da bi bilo dobro da i kod nas postoje,ali da su besplatne,i naravno da majke koje zele dati mlijeko u banku,prodju odredjenu ljekarsku kontrolu.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kupovina majcinog mlijeka preko Interneta
17.10.2012 14:46:24   
vjestica
na stranu vkjersko srodstvo po mlijeku, ali kako je to s medicinske strane?
ako bi postojala banka mlijeka, msilim da bi svakako dojilje donatorke mlijeka morale proći zdravstvenu kontrolu
i dalje stojim pri svom mišljenju da je bolje mlijeko druge žene, nego AD

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu bombina)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kupovina majcinog mlijeka preko Interneta
17.10.2012 14:47:23   
palachinken

IZVORNA PORUKA: vjestica

na stranu vkjersko srodstvo po mlijeku, ali kako je to s medicinske strane?
ako bi postojala banka mlijeka, msilim da bi svakako dojilje donatorke mlijeka morale proći zdravstvenu kontrolu
i dalje stojim pri svom mišljenju da je bolje mlijeko druge žene, nego AD

Da.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kupovina majcinog mlijeka preko Interneta
17.10.2012 14:52:35   
SailorMoon

IZVORNA PORUKA: vjestica

na stranu vkjersko srodstvo po mlijeku, ali kako je to s medicinske strane?
ako bi postojala banka mlijeka, msilim da bi svakako dojilje donatorke mlijeka morale proći zdravstvenu kontrolu
i dalje stojim pri svom mišljenju da je bolje mlijeko druge žene, nego AD

Ovde vjestice to i jeste tako. Prvo se pregleda zena pa onda se mjeko ispita i tek onda ide u prodaju / bolnicama. Ista prozedura kao kod davanja krvi

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 36
   [Obrisana poruka]
17.10.2012 15:14:33   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu SailorMoon)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kupovina majcinog mlijeka preko Interneta
18.10.2012 1:53:55   
Hanady RR
Kako na forumu imamo teme '''' Srodstvo po mlijeku'''' http://www.ringeraja.ba/forum/Srodstvo_po_mlijeku/m_477213/tm.htm i ''''Doniranje mlijeka'''' http://www.ringeraja.ba/forum/Doniranje_mlijeka/m_178128/tm.htm
molim vas da na ovoj temi nastavimo u skladu sa postavljenim pitanjem...
Dali bi kupili mlijeko dojilje putem FB-a?
Hvala.
user posted image

< Poruku je uredio Hanady RR -- 18.10.2012 7:57:42 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kupovina majcinog mlijeka preko Interneta
18.10.2012 3:10:17   
Galicia
IZVORNA PORUKA: vjestica

na stranu vkjersko srodstvo po mlijeku, ali kako je to s medicinske strane?
ako bi postojala banka mlijeka, msilim da bi svakako dojilje donatorke mlijeka morale proći zdravstvenu kontrolu
i dalje stojim pri svom mišljenju da je bolje mlijeko druge žene, nego AD


I mene interesuje medicinsko istrazivanje dal ta djeca imaju ista zajednicko ili ne. M

U mojoj bolnici postoji banka mlijeka gdje majke izdajaju svoje mlijeko i daju u banku za druge bebe cije majke nisu u stanju zbog ovih ili onih razloga da doje svoje bebe. Koliko sam upucena, mislim da to mlijeko ne smije biti zarazeno drogama, a sve ostalo je okej. Mozda grijesim, ali provjericu ja to.
Sto se tice kupovine preko fb, nikako ni u kom slucaju ne bih kupovala od strane osobe.


< Poruku je uredio Hanady RR -- 18.10.2012 13:33:17 >


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kupovina majcinog mlijeka preko Interneta
18.10.2012 7:32:01   
DM
I mene interesuje medicinsko istrazivanje dal ta djeca imaju ista zajednicko ili ne. Moj instinkt mi govori da taa djeca nemaju nista u srodstvu pa samim tim braca i sestre po mlijeku mi je malo zatucana izvlakusa.


A zašto bi,samim tim da "doje"/jedu/piju mllijeko jedne majke, nužno imali iste osobine?!
Zar nije očito da djeca jedne majke budu različita, pa čak nemaju nikakve zajedničke osobine!?
Zar nas/ih zajedničke osobine čine braćom/sestrama?

P.S.Izvinjavam se na O.T.(tek vidjeh upozorenje)

< Poruku je uredio doublemum -- 18.10.2012 7:35:03 >


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kupovina majcinog mlijeka preko Interneta
18.10.2012 10:24:02   
Anoniman
Da li bih kupila na FB mlijeko neke nepoznate dojilje za svoje dijete?-ne bih
Da li bih uzela iz baneke mlijeka mlijeko za svoje dijete?-ne bih.
Da li bih dala poznatoj provjerenoj dojilji da podoji dijete?-bih.
Da li bih podojila drugo dijete uz saglasnost mame?-bih.

PS. Moju Farah je zena u porodilistu 3-4x dojila, jer meni mlijeko nije odmah nadoslo nakon CR. (s njom nisam od tada u kontaktu, pa ako ovo cita, nadam se da ce mi se javiti. Iz Viteza je. Ima starijeg sina Ahmeda i Lamiju koju je rodila 2-3 dana prije nego ja Farah, mozda 27., 28. 08.2006. u Travniku).

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kupovina majcinog mlijeka preko Interneta
18.10.2012 10:29:49   
malena sharena
Za banke mlijeka u bolnicama pod odredjenim uslovima jesam, za kupovinu preko interneta nisam, a najprihvatljivija mi je opcija zamjenske dojilje.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kupovina majcinog mlijeka preko Interneta
18.10.2012 10:33:10   
Mya_81 RR
Ma, kakvo mlijeko i FB user posted image Nikad! U takvoj bi se situaciji opet prije odlučila na AD!

Pa, ni garderobu ne volim naručivati preko neta, a kamoli nešto što bi moje dijete trebalo jesti, a ne znam mu porijeklo...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kupovina majcinog mlijeka preko Interneta
18.10.2012 11:14:36   
Nedi
Narucivala mlijeko preko FB-a, interneta, oglasa-NIKAD
Dala djetetu mlijeko iz banke mlijeka u nasim bolnicama-NIKAD
Dala drugog zeni da podoji dijete-Samo ako je poznajem jakkooooo dugo i sigurna sam u njene zivotne navike
Podojila drugo dijete-Uvijek uz pristanak roditelja

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kupovina majcinog mlijeka preko Interneta
18.10.2012 11:37:37   
minja_
Ne bih nikada kupila mlijeko preko interneta, govorim iz perspektive dobrovoljnog darivatelja krvi, koju ja nikome ne bih ponudila na prodaju, vec bih je iskljucivo davala besplatno i da postoji opcija da je prodajem.

Da li bih svojem djetetu dala mlijeko iz Banke mlijeka? Veliko DA!!!

Ovo ce vam posvjedociti brojne majke sa djecom rođenom prije termina - za tih par sedmica koliko budu u bolnici, dobiju deset_ine transfuzija krvi i krvnih derivata, plazme, trombocita (zamislite samo koliko je doza krvi razlicitih ljudi potrebno za jednu vrecicu trombocita i tada ne pitate jesu li zdravi, pusaci, uzdate se da su mikrobioloski testovi negativni)  i onda kada vam ljekar kaze, prebacujemo bebu na peroralnu ishranu i od toga kako ce to prihvatiti vam zavisi mnogo, naravno da bih htjela 5 mililitara kolostruma iz banke krve neke dojilije darivatelja, jer se ne moze porediti efekat kolostruma u odnosu na AD u tako delikatnim situacijama. I trazila bih spisak imena tih zenauser posted image donatorica, da za dvadeset_ godina mogu reci djetetu da ima deset_ brace i sestara. Salim se, voljela bih da znam ko je donatorica zbog nase djece sutra.

U kasnijoj dobi djeteta trazila, ako bi bilo u pitanju par dana, zamjensku dojilju, ali bih se emotivno osjecala cudno da to vidim. Za duzi period, opcija bi mi bila AD.

< Poruku je uredio minja_ -- 18.10.2012 11:39:04 >

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kupovina majcinog mlijeka preko Interneta
18.10.2012 11:45:59   
Leena
Mlijeko preko interneta djetetu nikada ne bih kupila, upravo iz razloga sto ne znam cije je i kako taj neko zivi, jer ja dok sam dojila nisam pusila, pazila sam strogo sta jedem itd.
Esmu je jednom podojila moja prijateljica, jer sam ja naglo ostala bez mlijeka, a ona nije htjela AD i zadesili se kod nje kad je ova vristala od gladi i odbijala flasicu i ona je podojila. Ali nju poznajem i znam kako zivi i da pazi, jer je i svoje dijete dojila u tom periodu.



_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kupovina majcinog mlijeka preko Interneta
18.10.2012 11:57:19   
ziki
Prije 35 god moja majka bi do neba skakal da je postojala banka mlijeka u bolnici. Žena koja je zbog PEK rodila nedonoščad, pa je onda posle 2 dana jedno izgubila a drugom postavljen dijagnoza upale pluća uz preporuku da se spremi za najgore, a mom babi da se spremi ne za još jedan već dva gubitka. I dok su pokušavali da nađu dojilju nije im imalo gore rečenice od tih gatki ko je koje vjere i jesul đeca istog pola il nisu. Hvala dragom Bogu meni ništa ne fali od tih dojilja koje su pristale da me doje dok nisu našli adekvatno AD za bebu mojih karakteiristika.
Zbog toga bili nadojila tuđe dijete bih, da ja nisam odmah uspostavila dojenje ne bih se ni mnogo bunila da moje neko nadoji. Al preko inetreta kupovala majčino mlijeko ne.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kupovina majcinog mlijeka preko Interneta
18.10.2012 13:29:59   
veeseelaa
Dali bi kupili mlijeko dojilje putem FB-a?


ne, meni se to gadi


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kupovina majcinog mlijeka preko Interneta
18.10.2012 13:43:30   
Hanady RR


Postovi koji su OT pobrisani su...
postovi koji se odonose na temu ''''Srodstvo po mlijeku'''' su preneni na istu...
Svako naredno ignorisenj i nepotivanje teme i uređivanja iste biće sankcionisano u skladu sa pravilima foruma.


Kako na forumu imamo teme '''''''' Srodstvo po mlijeku'''''''' http://www.ringeraja.ba/forum/Srodstvo_po_mlijeku/m_477213/tm.htm i ''''''''Doniranje mlijeka'''''''' http://www.ringeraja.ba/forum/Doniranje_mlijeka/m_178128/tm.htm
molim vas da na ovoj temi nastavimo u skladu sa postavljenim pitanjem...
Dali bi kupili mlijeko dojilje putem FB-a?
Hvala.
user posted image





_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kupovina majcinog mlijeka preko Interneta
18.10.2012 13:46:44   
milenium
mogli ste jednostavno postavit anketu: dali bi kupili mlijeko putem fb?da ili ne? moj odgovor: ne!
druga anketa,dali bi kupili mlijeko iz banke koja je ovlaštena za to:da!
i priča gotova.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *