|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 12 [13]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja!
21.4.2013 14:34:11   
niki83
Jao Boze mili kako je sve to zalosnouser posted image
Ja bih da zadjem na ovu temu i da stosta napisem ali srce i dusa me toliko bole da mi je lakse zaobici sve ovo. Molim samo dragog Boga da zastiti nezasticene, a da pravednu kaznu da onima koji nezasticene muce. Placem i pisem Amin Boze smiluj se ovom malom i nevinom djetetu!user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja!
21.4.2013 16:41:05   
henna ze

IZVORNA PORUKA: škorpija

Kod nas je inače nasilje u porodici nešto što se prešućuje, sakrije pod tepih, ignoriše, ne vidi....na kraju toleriše.

Ja fizičku silu apsolutno ne opravadavam nikada. Ovdje sam milion puta ušla u raspravu jer sam oštar zagovornike parole: " Ne po guzi! ".
Odnosno, apsolutno sam protiv fizičkog kažnjavanja djece.
Ja zaista ne vidim bitnu razliku spram onog ko namlati svoje dijete i onog ko namlati svoju ženu.
Ne vidim jer su žrtve u oba slučaja povrijeđene, i osjećaju apsolutno isto.


Divno napisano, stid me je što ja nisam prekinula lanac fizičkog kažnjavnja, nadam se da ću uspjeti u budućnosti, ali to je jako teškouser posted image

Druga stvar, Binasa je mlada, sa sela, nesređena porodica, siromašna, šokantno je šta je dopustila, ali mi ne možemo shvatiti taj mentalni sklop, s druge strane svjedok sam u svom okruženju šta sve razvedene majke dopuštaju svojim "momcima" da govore njenom djetetu/djeci, to nije fizičko zlostavljane, ali psihičko jest sigurno, a ko zna šta se iza svega može kriti



uopšte nije jadna zatucana nepismena seljanka..
cura iz carsije...
,molim Boga da policija i sve ustanove koje mogu zastite ovo jadno dijete..ni krivo ni duzno...


_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja!
10.5.2013 9:37:50   
Visnja RR
Ladyblue:

prije 2 dana su me zvali iz Centra za soc. rad iz Zenice jer sam ja njih kontaktirala ono kada smo kontale šta ćemo i kako ćemo...

molila me ova socijalna radnica da ako možemo skupimo nešto novca. oni su otvorili žiro račun kojim majka ne može raspolagati bez saglasnosti Centra za soc. rad. Maloj treba liječenje u toplicama što je preporuka KCUS a njihov kanton ne pokriva troškove topličkog liječenja.

***
očekujemo broj ŽR

Sljedeći BB će biti namjejen za malenu

***

malena je vec petnaestak dana "kuci"...slabo komunicira , ne igra se..hitno joj treba rehabilitacija....

< Poruku je uredio Visnja RR -- 10.5.2013 9:44:05 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja!
10.5.2013 10:14:18   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Ladyblue:

prije 2 dana su me zvali iz Centra za soc. rad iz Zenice jer sam ja njih kontaktirala ono kada smo kontale šta ćemo i kako ćemo...

molila me ova socijalna radnica da ako možemo skupimo nešto novca. oni su otvorili žiro račun kojim majka ne može raspolagati bez saglasnosti Centra za soc. rad. Maloj treba liječenje u toplicama što je preporuka KCUS a njihov kanton ne pokriva troškove topličkog liječenja.

***
očekujemo broj ŽR

Sljedeći BB će biti namjejen za malenu

***

malena je vec petnaestak dana "kuci"...slabo komunicira , ne igra se..hitno joj treba rehabilitacija....


Višnja koliko je to tačno novaca za Toplice??
I u koju banju bi je uputili?

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja!
10.5.2013 10:20:47   
niki83

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

slabo komunicira , ne igra se..hitno joj treba rehabilitacija....

user posted image
Pomoci cemo koliko mozemo naravno!
Nadamo se da ce brzo biti taj br. ziro racuna..

_____________________________

N&N

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja!
10.5.2013 10:27:58   
Visnja RR
LB će dobiti informaije i prenijeti ih ovdje

evo jedan tekst

http://www.bh-index.com/?p=24698

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja!
10.5.2013 12:00:09   
ladyblue RR
dijete je upućeno u Krapinske toplice. Centar za soc. rad je tražio procjenu troškova za boravak djeteta tamo i kompletne tretmane fizijatara, logopeda....čim dobiju, proslijedit će mi.

Mala je sada kod kuće, slabo komunicira, izgovara po neku riječ, ne hoda...kaže ova socijalna radnica da je to pretužno za vidjeti.


sevap nam je pomoći, pa koliko koja može. Višnja je napisala da će sljedeći bb biti humanitarni i da ćemo skupljati novac za malenu djevojčicu.

evo i kopija maila koji sam dobila od Centa za soc. rad iz Zenice:

Poštovana,
 

      Ovim putem želim da vas obavjestim da je, radi uplata doniranih novčanih sredstava za mldb. Korman Benisu, u RAIFFEISEN BANK otvoren žiro račun.


Uplate se mogu vršiti na ime:


Korman Benisa
žiro račun banke: 1610550000000032,
broj štednog računa: 09550393849;


Istićemo da je na račun stavljena klauzula podizanja novca bez saglasnosti ovog organa starateljstva, s ciljem zažtite imovine mldb. Benise.




Zahvaljujemo se na saradnji i spremnosti da pomognete.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja!
10.5.2013 12:04:17   
niki83
Hvala Ladyblue.

_____________________________

N&N

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja!
10.5.2013 12:07:12   
aazra
Moze li se na taj racun uplatiti 5 ili 10 KM, posto nisam u mogucnosti za vise, koji je minimalan iznos user posted image ?

_____________________________








(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja!
10.5.2013 12:11:53   
ladyblue RR
koliko god ko može...svaki dinar im je dobrodošao

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja!
10.5.2013 13:41:27   
shpagica
Hvala LB!

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 311
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 11 12 [13]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 12 [13]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *