|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolne bradavice i mastitis
3.12.2010 20:52:00   
de_de
Moram vam se pozalit, vec treci vikend za redom muci me mastitis. Posto sam pocela raditi, Kenu podojim ujutro u 8:30 i u 15:30 (radim skraceno radno vrijeme). U toku radnog vremena nemam roblema sa nadolazenjem mlijeka. Ali evo vec treci petak, oko 13 h odjednom mi toliko nadodje mlijeko da nesnosno boli. Inace nosim izdajalicu sa sobom na posao, al ni izdajanje mi ne pomogne. Tako da citav vikend provedem ili skidajuci temperaturu ili nudeci Kenu da doji. Inace Keni je godina dana, a zao mi je jos da ukinemo dojenje, bar jos pola godine. Al ako ovako nastavi ne znam da li cu izdrzati:(

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Bolne bradavice i mastitis
3.12.2010 21:05:33   
marinčii
de_de baš mi je žao da te to snašlo vjeruj da znam kako ti je i ja sam imala mastitis 3 puta i sva 3 puta završila sa antibioticima ,i meni se to desilio kad je Matej smanjivao podoje al eto i to se reguliralo i evo još uvik ga dojim od zadnjeg mastitisa je već prošlo 6 mjeseci i nadam se da se neće vraćati iako i sad nekad mi baš budu tvrde i bolne grudi al ja pomalo izdojim da si olakšam i ok bude,nadam se da će se i kod tebe to regulirati i da ćete nastaviti s dojenjem a ako i ne ,Bože moj pa on je već veliki neće škoditi ni da prestanete,u svakom slučaju sretno.

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Bolne bradavice i mastitis
22.1.2011 0:45:49   
xtina
molim pomoc....
majka sam vec jedan mjesec i 22 dana, dojila sam 10 dana, a onda problemi s grudima, odem ginekologu i propise mi tablete za prestanak mlijeka...
popijem tablete i padnem 3 puta u nesvjest....
mlijeko mi je odmah prestalo a u jednoj siki mi ostala plocica....
svi su mi rekli da ce se povuci, a evo vec zadnja 2 dana pocelo se malo crveniti i osjetim bol....
patronazna mi kaze stavljati hladene obloge da ubijem upalu, a med sestra kaze stavljati toble obloge da to omeksa i izadje vani.....
sta da radim.....
pomagajte jel tko imao problema ovakvih

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Bolne bradavice i mastitis
22.1.2011 0:53:56   
milenium
mislim da ako iščitaš ovu temu da ćeš naći dosta savjeta.znam da neke mame stavljaju obloge od kupusa user posted image smiješno jest ali tako je!user posted image

(odgovor članu xtina)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Bolne bradavice i mastitis
22.1.2011 0:58:41   
Hanady RR
Dobro nam došla...
žao mi je za tvoje iskustvo...bolno je i za mamu zna biti teško ali nisi jedina...ova tema obiljuje zaista problemima i drugih mama ali i svajtima onih koje su isto prošle.

kako si već popila tablete za pretjeran rad žlijezda koje mlijeko luče moraš sebe pripaziti na sljedeći način...

naime u dojci koja te boli, ostalo je mlijeka i stvorila se krvžica ili pločica....
ti to moraš odčepiti i to što prije d ane dođe do temperature...ako si je već imala jesu ti uključili antibiotik za upalni porces....

ja ti savjetujem sljedeće
Na bolnudojku stavljaju se obloge toliko vrele koliko možeš izdržati, mjenjaš čim se malo prohlade.
Tako zgriješ dojku da proširiš i opustiš mliječne kanaliće, možda 3-5 minuta.
Onda probaš izdojiti na bilo koji način koji ti odgovara (ručno ili pumpicom).
Izdojiš koliko ide, onda opet oblozi, pa izdajanje.

Ovako možeš i pod tušem vrućim ili sa lavorom vruće vode, uranjaš siku koliko izdražati možeš i tako u krug.

Moraš i masirai bolno mjesto kružnim pokretima nakon djelovanja vruće vode...pa da onda guraš prema bradavici da iz kanalića izbaciš kvrgu ...
jedino mi to sada na pamet pada...

Tooplom vodom ćeš se reješiti da izađe mlijeko u zaostatcima koje se smjetilo tu gdje te boli...
a hladna voda nakon što rješiš problem pločice ili kvršice će pomoći da dalje ne ''porizvodiš'' mlijeko...
mislim da je tu došlo do različitih tumačenja babice i med. sestre.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu xtina)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Bolne bradavice i mastitis
22.1.2011 13:00:30   
xtina
j

< Poruku je uredio xtina -- 22.1.2011 13:09:01 >

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Bolne bradavice i mastitis
22.1.2011 13:08:09   
xtina
joj bas ti hvala pokusati cu tako odraditi nadam se da ce uspjeti....
temp jos nisam imala....
nadam se da nisam dosadna, ali zanima me da li je sada problem to sto nisam skoro mjesec dojila ni ispumpavala, pa sada da ponovno forsiram mlijeko da krene ????


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Bolne bradavice i mastitis
22.1.2011 13:43:03   
Lejla Ka
xtina, ja bih otišla ginekologu. S obzirom da je prošlo dosta vremena, kvržica nije nestala a sad te boli, ja bih to povjerila nekom stručnijem. Pa nek kaže da si đaba došla, ili nek ti da turu antibiotika i mirna Bosna.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu xtina)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Bolne bradavice i mastitis
25.1.2011 10:07:35   
veeseelaa
hej cure možel savjet?
snaha mi od sinoć ima temp 38,5
Grudi upaljene, jedna jako crvena, bradavice bole užas
Šta da radi??? očito je mastitis u pitanju
Pila je paracatamol, javila sam joj za natapanje bradavica 3d kapima i za stavljanje istucanih liski kupisa na dojke
Šta mi još predlažeteuser posted image

PS
porodila se prije 14 dana, mlijeka ima, izdajala je cijelu noć i dojila malenog al je užasno dojke bole.....

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Bolne bradavice i mastitis
25.1.2011 10:27:03   
Hanady RR
vesela vrlo je sad nezgodno dati savjet kad se nju neka pitanja ne mogu pitati.
nemoj me pogrešno shavtiti al najvažnije je znati dali ona isparvno bebu na grudi stavlja...
u dosta slučajeva bolne bradavice budu razlog ne pravilnog stavljanja bebe an dojku a tako dođe i do zastoja...al opet nisma sigurna jel to kod nje slučaj...


jel ima grudvica na toj upaljenoj dojci...user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Bolne bradavice i mastitis
25.1.2011 10:31:30   
ziki
Kašiku hladnog margarina za mazanje na grudi i neka masira. C

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Bolne bradavice i mastitis
25.1.2011 10:36:12   
ivanam28
ja sam imala i izgrizene bradavice i mastitis na pocetku kad se F rodio. stavljala sam kupus i masirala dojke.ako ima grudvica polako treba masirati da omeksa,to boli vise nego porod ja bi se i 10 x porodila samo to vise da ne dozivim.medjutim ja nisam dobro masirala i to se upalilo imala sam gnoja 17mm i to je na kraju puklo uz pomoc antibiotika i lista kupusa.medjutim ostala je jos mala grudvica koju moram hirurski odstraniti a strah me tako da odugovlacim a ne bi smjela. moj je savjet da se ne prica ovako u prazno neka ti snaha ode dr i neka je pregleda samo moze gore napraviti odugovlacenjem.a meni su neki govorili tople obloge,neki hladne svi drugacije

_____________________________

Nas mali princ Filip Noa dosao na svijet 13.01.2010
Prva dva zubica dobio sa 3,5 mjeseca sada ih ima 8:))
06.01.2011 maleni andjelak PROHODAO:))))))

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Bolne bradavice i mastitis
25.1.2011 10:36:27   
Lejla Ka
Tople obloge, vruće koliko god može izdražati a da se ne opeče. Najbolje pod vreo tuš (i to naravno da se ne opeče, maksimalno izdržljivo) i masirati, izdajati, masirati! Utopliti dojku prije podoja, ne bi loše bilo kad je dobro utopli vrućim oblogom, onda zamotati suhom platnenom pelenom da drži toplotu dok beba doji. Bebu na dojke što češće i paziti da beba što aktivnije doji (znači da više i sisa, a da odmori i pauze budu kratki). Ako ima kvrge treba ih razbijati masažom (obavezno neka ruke namaže nekim uljem i tako masira da ne iritira kožu, i masaža ide snažno, ali ipak nježno, ne valja da se prave modrice. Ako nađe tvrdo mjesto ono se izmasira kružno, pa onda prema bradavici. I sve ovo naravno ide na dobro utopljenu dojku, tako da je najbolje pod tušem.

Bradavice bi zapravo trebala što više sušiti na zraku, da ih ničim ne prekriva i ne pritišće ako je u prilici. Ja ne bih AD kapi, one razmekšaju kraste pa ih beba sisajući samo ponovo razvali. Neka se bradavice dobro prosuše na zraku pa nek onda namaže lanolinskom kremom (purelan ili DM-ova BurstSalbe Mama). Ako baš nije u prilici da se golaha po kući, ja najtoplije preporučujem školjkice za grudi, da sad ne reklamiram, ako je zainteresovana ja ću ti na pp.

Zbog tvrdih grudi beba ne može da lijepo uhvati bradavicu, pa joj je teško sisati, i sisa plitko pa oštećuje bradavice. Ima jedan fol da se mlijeko malo gurne unatrag pritiskom na bradavicu, da se bradavice omekšaju da bi beba bolje uhvatila. To ti se vidi na ovom linku:

http://www.nbci.ca/index.php?option=com_content&view=article&id=31:rps-by-mother-with-guidance&catid=6:video-clips&Itemid=13

Ovo se odradi minut-dva prije stavljanja bebe na dojku. I onda pazi da beba što bolje uhvati:

http://www.nbci.ca/index.php?option=com_content&view=article&id=127:baby-28-hours-old-assisted-latching&catid=6:video-clips&Itemid=13

i onda se trudi da beba što više doji ovako:

http://www.nbci.ca/index.php?option=com_content&view=article&id=123:really-good-drinking&catid=6:video-clips&Itemid=13

Ja znam da to nju sad sve boli strava, ali se to neće riješiti ako se ne potrudi (čak i ako ne daj Bože odustane od dojenja). Pomozite joj maksimalno, najgore što možete je da joj govorite "možda nemaš mlijeka" "možda je beba gladna", "ne moraš se toliko mučiti" ...

Jako bi bilo korisno kad bi ona mogla vidjeti ove klipove.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Bolne bradavice i mastitis
25.1.2011 10:45:09   
ziki
Lejla meni su govorili da ako su mi grudi tople stavljam hladne obloge da izvučem temperaturu a tople pred podoj  da se dojka opusti i omekša. Sad sam malo zbunjena. 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Bolne bradavice i mastitis
25.1.2011 10:55:28   
Lulu_08
Evo moje licno iskustvo: Lijeva dojka je bila uvucena a malena od kako sam je rodila pravo halapljiva i jako je volila dojiti. Zbog uvucene dojke nije je mogla uhvatiti kako treba a ja svojevremeno nisam razmisljala o hvatanju areole a ne dojke. Ni ona ni ja se sa lijevom nismo snasle u pocetku. 3/4 dan u bolnici lijeva dojka velicine lubenice!!!! Sve vene vidljive, blago crvena, plocice se stvorile, tvrda k'o kamen a dojenje ne ide! (Svo vrijeme normalno doji desnu dojku) HVALA BOGU dolazi babica Enisa tu noc u smjenu i obecava mi da cu do sutra ujutro normalno dojiti bebu i na lijevu dojku! Prvi put mi pomaze da stavim bebu kako meni odgovara i navodi bebu da otvori usta prije stavljanja dojke u usta. Pritisce poprilicno jako na plocice i mlijeko PUCA iz dojke a malena pocinje pravo halapljivo da doji. Ja umirem od bolova jer bradavica puca (bila je uvucena pa je mala morala bukvalno izvuci). Ragade na sve strane ali godinu dana sam je uspjesno dojila! Tu noc je babica svaka 2 sata dolazila i stavljala bebu da doji. Dva puta lijeva dojka jednom desna i sve dok se nije ustabililo i dok nije jednako dojila iz obje dojke. Nakon toga sam jedno mjesec dana imala bolnu lijevu dojku, ragade i slicno. Silikonska bradavica mi je pomagala a Lunci je i tako htjela dojiti. Ma njoj je samo bilo bitno mlijeko. Cesto sam znala toplom vodom grudi tusirati kada bih osjetila da se plocice prave a one bi tako smeksale i dojenje je teklo super!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Bolne bradavice i mastitis
25.1.2011 11:02:27   
Lejla Ka
Čuj, kad krene početna prenapunjenost, to je ovaj period na početku kad navali mlijeko, jako je bitno da se obezbjedi da to mlijeko izađe vani, što da beba posisa (ali je beba u to vrijeme slaba, nema snage i nema potrebe za tolikim mlijekom), što da se izdoji, što da izlazi samo (zato treba što manje pritiskati bradavice bilo čim jer ih i najmanji pritisak zatvara).

Toplota opušta i širi kanaliće pa mlijeko lakše teće, hladnoća ih skuplja. I sad zamisli kako djeluje hladan oblog na kanaliće koji su prepunjeni mlijekom, zbog toga rašireni više nego što treba. Kanali se stiskaju još više, još više blokiraju protok, a mlijeko nadolazi. Tako da je u periodu navale mlijeka hladan oblog dosta kontraverzna preporuka. Istina da hladno nešto malo spusti temperaturu, i nešto malo ublaži majci bol. Ali ako se ne riješi uzrok, a to je višak mlijeka u dojkama, temperatura će opet ići gore, a mlijeko će se sve više blokirati. Tako da hladne ne bi trebalo držati dugo, i to samo nakon temeljitog podoja (što je na početku teško izvesti) ili temeljitog izdajanja (što je opet kontraproduktivno jer takvo izdajanje potiće novu navalu). Zbog toga je po meni između podoja kod početnog nadolaska mlijeka bolje staviti kupus, koji treba malo i utopliti prije stavljanja.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Bolne bradavice i mastitis
25.1.2011 11:08:37   
ziki
Hvala, sad mi je sve jasno. Moram da obnavljam gradivo za jun ako Bog dauser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Bolne bradavice i mastitis
25.1.2011 12:21:48   
Lejla Ka
Budem ja negdje dostupna i u junu, ako Bog da, ako zatreba ;)

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Bolne bradavice i mastitis
25.1.2011 12:37:33   
Simran
Da nebi otvarala novu temu ja ću je postaviti ovdje nadam se da neće smetati.
Trudna sam  12 nedelja ali mi je moj ginekolog rekao da neću smjeti dojiti bebu user posted image  zbog lijekova koje pijem,a pošto imam iskustva sa prvom trudnoćom i dojenjem jer sam sina dojila petnaest mjeseci,a mlijeka sam imala za još dvije bebe user posted image  iako je bio krupan 4.100kg i samo dojio do 6 mjeseca opet sam se morala pumpicom izmlazati,sad sam kao što rekoh 12 sedmica trudna,a opet kao i sa prvom trudnoćom mlijeko mi se pojavi tu i tamo na potkošulji ,tj već je počelo curiti,kako nakon poroda zaustaviti mlijeko da nebi došlo do problema sa mastitisom i svim ostalim zafrkancijama sa grudima.Ako ima neko iskustvo ili savijet,hvala.
Izvinite na dugom postu i nadam se da je koliko-toliko razumno napisano. user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Bolne bradavice i mastitis
25.1.2011 12:43:25   
Lejla Ka
Koje lijekove uzimaš?
Da li te lijekove uzimaš i u toku trudnoće?
Tokom trudnoće normalno već kreće stvaranje kolostruma, na to ne treba uticati niti išta dirati.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Bolne bradavice i mastitis
25.1.2011 12:53:22   
Simran
Pijem lijekove za ubrzan rad štitne žlijezde tj hipertireoza,ali u skroz malim količinama samo da održaju hormone u granicama normale tj 150 mg PTU,ali nakon porođaja će morati ih pojačati jer hormoni naglo skoče.Za kolostrum znam i u trudnoći nebih ništa ni dirala što se tiče mlijeka,ali nakon porođaja jer mi je i sa prvom trudnoćom ginekolog rekao da mi grudi proizvode preveliku količinu mlijeka user posted image ali se tada nisam brinula jer sam znala da želim i da ću dojiti svog bebača i tako je i bilo,ali sada su mi odmah na početku rekli da to neće biti moguće user posted image .A negdje sam čitala da postoji inekcija za zaustavljanje mlijeka ili tako nešto pa reko ako neko ima slično iskustvouser posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Bolne bradavice i mastitis
25.1.2011 13:35:31   
Lejla Ka
Simran, koliko sam uspjela pronaći po relevantnim izvorima (La Leche League http://www.llli.org/FAQ/hyperthyroidism.html) te nekim manje zvučnim, dojenje bi se moglo realizovati ako terapija koju uzimaš ne sadrži radioaktivne sastojke, i uz kvalitetan nadzor i savjetovanje sa endokrinologom (koji bi uz to bio pro-dojeći jako obrazovan i nastrojen) te prilagođenje terapije, tj. vrste lijeka činjenici da dojiš.

Koliko je to moguće u tvom okruženju ti najbolje znaš.

Što se tiće prekida laktacije odmah nakon poroda, to svakako trebaš razmotriti sa ljekarima. Ono što ja znam je da i nakon takve intervencije mlijeko zna krenuti u nadolazak. U tom bi se slučaju trebale preduzeti neke akcije u smislu izbjegavanja prepunjenosti i blokade mlijeka a koje su principijelno: konstantne hladne obloge ili obloge od lista kupusa, izdajanje minimalno, samo ako grudi postanu napete, osjeti se pritisak, i tad se izdoji mrvica samo da nelagoda popusti. Ako se ipak dese kvrge i zastoji, onda se lokalno zagrijava i pokušava kvrga izmasirati prema vani.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Bolne bradavice i mastitis
26.1.2011 10:36:47   
Simran
Hvala puno Lejla Ka,
meni niko od lijekara nije rekao da postoji mogućnost da dojim iako bi ja voljela da mogu,a sa svojim endokrinologom ne stignem progovoriti ništa jer su toliko nezainteresovani da je to žalosno i reći, a što je još gore svaki put je neki drugi doktor nikad neznam ko će se potrefiti.Ali sada kada znam da možda postoji mogućnost za dojenje početi ću se malo više raspitivati,a možda se posvjetovati i sa nekim privatnim endokrinologom.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Bolne bradavice i mastitis
26.1.2011 11:14:56   
Lejla Ka
Iskreno da ti kažem, naši ljekari, pa čak i pedijatri i opstetičari znanje o dojenju baštine iz doba kad su studirali. To je znanje jako malo, i vjeruj mi, jako zastarjelo. Malo je onih, a naročito iz specijalnosti koje nemaju čestog i direktnog dodira sa dojiljama koji su čitali i učili o dojenju šire i više u zadnjih desetak godina. Svi oni načelnoo znaju da je dojenje najbolje, no niko ne zna kako mu pomoći da se realizuje, svi misle da je formula, ako ne jednako dobra, a onda veoma dobra zamjena i da je prekid dojenja u bilo kojem trenutku sasvim jednostavna stvar.

Ako bi zaista željela vidjeti kakve su ti opcije, savjetujem ti da se prvo ti potkrijepiš relevantnim činjenicama, koje ćeš najčešće nači na uglednim stranicama, ali na engleskom ili njemačkom jeziku. Tako da kad kreneš u razgovor znaš o čemu pričaju, a i da pokažeš da ti znaš o čemu pričaš. I nadam se da ćeš naići na nekog ko će razumjeti tvoju želju, makar toliko da ti predoči konkretne argumente (ma kakvi oni bili), a bez komentara "da nema potrebe da se mučite ni ti ni beba" i "da nema govora o tome jer se to ne radi tako".

Ako ti treba bilo kakva pomoć u smislu preporuke literature, ili bilo koja druga slobodno me kontaktiraj i na pp. Sretno!

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Bolne bradavice i mastitis
11.3.2011 20:10:29   
mama_aBd
I ja imam problem sa dojenjem i ako ima neko slicna iskustva, neka mi se javi, pls.
Porodila sam se prije cetiri sedmice. Preksinoc sam dobila visoku temparaturu koja je bila gotovo 40 stepeni. To je trajalo dva dana, nisam ni znala da je to zbog mlijeka jer me grudi i nisu bas boljele. Slucajno je dosla patronazna i onda mi je izmuzla mlijeko pa mi je temparatura spala na 36,5 stepeni da bi se onda opet nakog dva sata pocecala na gotovo 40.
Nekoliko puta sam onda izmuzala mlijeko pomocu pumpice i danas mi je bolje. Medjutim, ono sto me brine jeste sto me boli lijeva dojka i u jednom dijelu je crvena i vrela. U tom dijelu dojke imam i fibroadenom cija je velicina prije trudnoca bila oko 2 cmm. Sad se znatno uvecao i mene brine to sto mislim da se mozda upalio taj fibroadenom. Tacno je crvenilo u tom podrucju gdje je fibroadenom, a ispod pazuha sam napipala i limfni cvor. Toliko sam se nasekirala i uspanicila. Da li je neko od vas imao problema sa fibroadenomima prilikom dojenja? I kako se manifestuje ta upala dojke, da li se pojave i ti limfni cvorovi u podrucju pazuha? Bilo kakav savjet bi mi bio od koristi, unaprijed hvala puno

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *