|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: D3 kapi
4.11.2012 9:00:43   
Bebica11
i ja sam primjetila da su mojoj bebi bili jaci grcevi od d3 kapi i mislila sam da umisljam al evo vidim da je moguce od ovih plivitovihuser posted image

uh da sam znala ranijeuser posted image user posted image

sad ih dobro podnosi, nama su negdje s 5-6mj povecali na 5 kapi, fontanela se jos zatvara ima je jos kad pipnem al je maaanja nego prijeuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: D3 kapi
4.11.2012 11:00:04   
hatepsut
Pa nebi ni ja davala,nego mi je to preporucena doza pedijatra,po izlasku iz bolnice pise 4kapi.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: D3 kapi
13.11.2012 14:36:49   
omnia
a bebe sa 13 mjeseci i dalje piju po 5 kapi?

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: D3 kapi
13.11.2012 19:15:52   
teacher75
IZVORNA PORUKA: omnia

a bebe sa 13 mjeseci i dalje piju po 5 kapi?

nama je od pocetka receno 3 kapi a ne 5


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu omnia)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: D3 kapi
7.12.2012 0:04:47   
sanjalica_m
Pozdrav svima, nama ne preporuceno 6 kapi dnevno uz objasnjenje da je to doza od 5, ali posto su masne 1 kap otprilike ostane na kasikici user posted image
Ja sam takodjer primijetila da mi beba ima grceve od njih. Da li je neko cuo za Oleovit D3 kapi?..navodno one je uzrokuju grceve. Da li postoi neka alternativa tim kapima, ili da ih ja uzimam (iskljucivo dojim)...?

_____________________________

Mamina princeza 29.10.2012.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: D3 kapi
7.12.2012 7:53:39   
djoisa
alternativa kapima je suncanje..

ja kako sam cula da postoje d3 kapi na bazi vode, raspitaj se u apoteci

cesto procitam, u zadnje vrijeme, da roditelji sumnjaju da bebe imaju grceve od kapi user posted image

(odgovor članu sanjalica_m)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: D3 kapi
7.12.2012 9:27:50   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: sanjalica_m

Pozdrav svima, nama ne preporuceno 6 kapi dnevno uz objasnjenje da je to doza od 5, ali posto su masne 1 kap otprilike ostane na kasikici user posted image
Ja sam takodjer primijetila da mi beba ima grceve od njih. Da li je neko cuo za Oleovit D3 kapi?..navodno one je uzrokuju grceve. Da li postoi neka alternativa tim kapima, ili da ih ja uzimam (iskljucivo dojim)...?


to nije alternativa, ne prenose se dojenjem

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu sanjalica_m)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: D3 kapi
14.12.2012 11:07:10   
MRVA2
Mi smo koristili D3 Oleovit iz Austrije dobili. U bih ih nije bilo. navodno Apoteka Tara u sarajevu je po narudžbi nabavljala. Nama je nestalo sad ne znam šta da radim. Imam AD3 kapi vodene Krka proizvodi. Da li smijem davati njih ako u sebi imaju vitamin A? beba ima 10 mj.

_____________________________

Naša princeza Meryem 17.02.2012.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: D3 kapi
12.2.2013 17:30:58   
Gabicca
Da li neka od mamica zna da li se i gdje u Sarajevu imaju kupiti Oleovit uljne D3 kapi? U apoteci Tara ne nabavljaju vise... :( A apoteka Dina nije nikada ni imala.

(odgovor članu MRVA2)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: D3 kapi
19.2.2013 11:54:34   
moja suncica
Nama je na otpusnici pisalo 15-ti dan po rođenju poceti sa D3 kapima i to beba 3 kapi, mama 3, a sa 5 mjeseci pedijatar mi je rekao da dajem 5 bebi ukoliko necu da ja pijem... inece samo dojim...user posted image

(odgovor članu Gabicca)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: D3 kapi
19.2.2013 14:17:48   
milenium
prvi put čujem da i mame moraju pit D3 kapiuser posted image inače i ja sam primjetila da od ovih kapi beba ima grčeveuser posted image

(odgovor članu moja suncica)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: D3 kapi
20.2.2013 21:05:48   
Gabicca
I meni je na otpusnoj listi pisalo da uzimam kapi... mada ja ne uzimam. Kako sam prestala da dajem Plivine d3 bebi se stanje stomaka normalizovalo, posto je dobila grceve i zatvor, i odmah po prestanku uzimanja d3 pliva kapi sve se hvala Bogu normalozovalo. Jeste da sam napravila pauzu od 7 dana i nikako joj nisam davala vitamin, jer plivin nisam htjela vise da joj dajem, a toliko mi je trebalo dok sam nabavila Oleovit d3 uljne kapi. Za sve mame koje su zainteresovane za ove kapi zelim da vas obavijestim da ih mozete naruciti u apoteci Dina, kostaju 10KM,

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: D3 kapi
20.2.2013 21:21:21   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Gabicca

I meni je na otpusnoj listi pisalo da uzimam kapi... mada ja ne uzimam. Kako sam prestala da dajem Plivine d3 bebi se stanje stomaka normalizovalo, posto je dobila grceve i zatvor, i odmah po prestanku uzimanja d3 pliva kapi sve se hvala Bogu normalozovalo. Jeste da sam napravila pauzu od 7 dana i nikako joj nisam davala vitamin, jer plivin nisam htjela vise da joj dajem, a toliko mi je trebalo dok sam nabavila Oleovit d3 uljne kapi. Za sve mame koje su zainteresovane za ove kapi zelim da vas obavijestim da ih mozete naruciti u apoteci Dina, kostaju 10KM,

Gabica bas ti hvala jel to apoteka na Otoku moram uzeti te kapi ja dajem ove Plivine d3 i beba bas ima tvrdu sloticu i neredovnu po 3 dana ne kaki nisam ni razmisljala da je od kapi preciciu na ove uljaneuser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Gabicca)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: D3 kapi
24.2.2013 21:29:12   
Gabicca
To je apoteka na Cengic Vili, nalazi se na glavnoj ulici, kod taxi standa odmah.

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: D3 kapi
12.3.2013 15:17:58   
ljubićica
I ja sam svojo djevojcici davala d 3 kapi i trebali bi svidavati do 2 godine jer su stvarno super.Trebate samo provjeriti jer meni su rekli u ljetnim danima da ne dajem pa sampravila pauzu

(odgovor članu dami)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: D3 kapi
6.4.2013 9:05:51   
jayismyson
A i pedijatrica me je na prvoj kontroli pitala pije li. I da, ako pijes Prenatal ne trebas ti uzimati D3, a ako ne pijes onda i ti pijes po 3 kapi dnevno. I meni na otpusnoj za bebu pise pod preporuke vitamin D3 3 kapi... Nazovo porodiliste ili pedijatriju pa pitaj jer se te kapi daju djetetu do prve godine zivota.

_________________
Diablo 3 Gold|Runescape Gold|Rs Gold|Buy Runescape Gold

(odgovor članu dami)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: D3 kapi
10.6.2013 9:04:17   
sole1
cestitam :)

(odgovor članu dami)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: D3 kapi
11.6.2013 8:54:08   
ada_
i mi smo od danas krenuli sa D3 kapima a na otpusnom pise 1x3 kapi mama i beba,jel ide tako ili su nesta krivo napisali na otpusnom jer kako procitah ovdje daje se obratno 3x1 kap user posted image

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu sole1)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: D3 kapi
11.6.2013 9:08:53   
Alannah
Pise ti da jednom dnevno dajes tri kapi,nisu pogrijesiliuser posted image

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: D3 kapi
11.6.2013 9:11:22   
ada_

IZVORNA PORUKA: Alannah

Pise ti da jednom dnevno dajes tri kapi,nisu pogrijesiliuser posted image

e hvala i mama mi rece da dajem tako jer kaze uvijek se davalo jedno ujutru onoliko koliko pise kapi user posted image

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: D3 kapi
11.6.2013 9:13:50   
bebaa

IZVORNA PORUKA: ada_


IZVORNA PORUKA: Alannah

Pise ti da jednom dnevno dajes tri kapi,nisu pogrijesiliuser posted image

e hvala i mama mi rece da dajem tako jer kaze uvijek se davalo jedno ujutru onoliko koliko pise kapi user posted image

i meni je pisalo ali ja nisam pila što je bila greška....počele me kosti boljeti pravo....zbog težine i nosanja bebe....jedva me popustilo nedavno a bebi 8,5 mj....zato pij biće bolje nego da ne piješ.....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: D3 kapi
12.6.2013 9:35:28   
helene
ja sam pocela od prvog dana piti po dvije kapi sa malo soka,a bebi pije 4 kapi sada svaki dan,i bas je ocvrsnuo,a i mene ne bole zglobovi puno!

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: D3 kapi
12.6.2013 9:39:33   
Alannah
Meni je na otpusnoj pisalo samo za bebu,ja sam poslije porodjaja nastavila piti prenatal koji sam pila u trudnoci.Sad nekad popijem,kad se sjetim.

(odgovor članu helene)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: D3 kapi
14.6.2013 12:19:13   
elmaL
Mi smo imali jedan ''nesporazum'' kad su u pitanju D3 kapi. Naime, prilikom izlaska iz bolnice, sestra je dosla u sobu i rekla mamama koje idu taj dan nekoliko uputa i na krjau D3 kapi da se daju, ja sam razumjela 3 puta dnevno. valjda je onda rekla jednom po tri kapi, ja sam u tom zanosu sto idem kuci to valjda pogresno cula.

i kad smo dosli kuci, sestra koju smo platili da nam dolazi kuci nekoliko dana, nam kaze dajite 3-5 kapi, kao u pocetku 3 i onda povecavajte pa dajite 5.

mi smo tako nasem E davali 3puta po 5 kapiuser posted image i to oko 8 mjeseci, dok slucajno nismo otisli kod MM rodice na babine i ona to spomenu kaze, kako smo se prepali citavu noc trazili po internetu jos kad smo vidjeli na sta sve moze utjecati visak D vitamina, nismo mogli zaspati. sutra odmah kod dr privatno nekon starog ovdje poznatog pedijatra, i kazemo mu kaze on nema sad nikakvih posljedica, sad smanjite, fontanela mu se normalno zatvarala, nije prebrzo sto je prvi znak za visak d vitamina.

eto, ne znam ni sama kako smo to uspjeli, jos nas na svakom pregledu dr pitala dajete li D3 kapi, mi dajemo, i to je to, kad hoce da se desi.

ja se samo nadam da se naknadno ne mogu neke posljedice razvitiuser posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: D3 kapi
27.7.2013 22:47:51   
Medić*
Je li neko davao ove austrijske OleovitD3 kapi djeci

Ja ih danas uzela, citam da Plivne izazivaju grceve pa rekoh da od 15 dana krenem sa Oleovit. Samo imam dilemu koliko kapi, kazu da su ove jace od plivinih ..a na otpusnom pismu pise mama i beba po 3 kapi.

Ima li neko da ih je koristiouser posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *