|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 11:02:04   
idacha
losos je ubjedljivo najbolji i najzdraviji, a od bijelih riba-brancin i orada, mada su one malo skuplje...

losos je, prije pripreme, najbolje preliti sa svjezim sokom od narandze, tako bude izuzetno ukusan i socan i zadrzi lijepu srcvenu boju...


_____________________________

21.04.2010. rodila se moja ljubav, moj zivot, moje sve...Imran moj..
28.06.2011. docekasmo drugog princa.... :)

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 11:20:07   
Malenaoduvijek
kontam mu staviti u hapicu onako 2 kriske, ali oguljene od kozice..


e pa to mi reci, jer je moj sisao sok iz nje nije htio kozicu, a on stvarno sve zvace.e pa moram i ja tako probati i jednom i drugom.

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 11:29:10   
Lady26
Hvala vam puno, probat cu za vikend ili cu teti reci da joj spremi, mada bih voljela da joj ja to dam, ja je ipak uspijem "natjerati"...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 11:33:34   
salmy
IZVORNA PORUKA: Lady26

Pozz
Mi jos ribu nismo probali, koju ribu dajete user posted image , zaledjene LEDO filete ili i koju, oslic?
Nemojte se smijati ali ne bih ni znala da je spremim, mi ne jedemo ribu (osim ledo pohovanih fileta oslica) pa tako da nisam imala prilike da je pravim

 Ja cesto (sedmicno) imam ribu,user posted image je probao i svidja mu se.Najcesce pravim oradu skarpinu,losos i nekad pastrmku! Sve osim pastrmke nemaju koscice male tako da user posted image dajem bez problema.Isprzim je na ulju uz neki prilog,izgnjecim viljuskom dodam uz to krompir i dajem mu na kasicicu! Jedino pastrmku malo teze jer ima puno koscicauser posted image

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 11:37:41   
Lady26
Ma moja salmy...pojma nemate kako ste sretne sa user posted image koje jedu bez problema...
Ja sam Lanom muku mucim kako je pocela sa gh....ludila sam vise...mrsko joj jesti, jos ne zvace (nece, lakse progutati samo)...ma hajde....


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 11:39:30   
salmy
IZVORNA PORUKA: Lady26

Ma moja salmy...pojma nemate kako ste sretne sa user posted image koje jedu bez problema...
Ja sam Lanom muku mucim kako je pocela sa gh....ludila sam vise...mrsko joj jesti, jos ne zvace (nece, lakse progutati samo)...ma hajde....

Ne buni se vise Lana jede superuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
mama previse se brinesuser posted image user posted image

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 11:43:32   
ivanam28
ja sam ima dva mjeseca filipu dala mandarinu da proba.prvo je sok sisao a onda kasnije mu skinem kozicu i na male komadice isjecem i on to zvace li zvaceuser posted image prije sam mu znala dati razblazeni sok od cjedjene narandze (iako sam cula da prije godinu ne bi smio) i htio je piti sada nema teoretske sanse,samo pljuneuser posted image
a od riba sam pravila i pastrmku i losos i oslic sa krompirom i brokulama i svidja mu se. ja uvijek uz to dam i jogurt da pije.
juce sam napisala meni za danas pa evo da ponovim

dorucak: jaje sa pavlakom
rucak: prokulice i krompir sa pavlakom i jogurtic da zalije
vecera: razljevak i jogurt
uzina: neka vocka sa plazmom,i jos danonino jogurt


_____________________________

Nas mali princ Filip Noa dosao na svijet 13.01.2010
Prva dva zubica dobio sa 3,5 mjeseca sada ih ima 8:))
06.01.2011 maleni andjelak PROHODAO:))))))

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 11:44:31   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Lady26

Ma moja salmy...pojma nemate kako ste sretne sa user posted image koje jedu bez problema...
Ja sam Lanom muku mucim kako je pocela sa gh....ludila sam vise...mrsko joj jesti, jos ne zvace (nece, lakse progutati samo)...ma hajde....



moj stariji sin sa skoro 2 godine nece da zvace, problematikus pravi.probaj joj napraviti onako kako sam ti pisala vjeruj mi govorim ti iz iskustva trebala bi da ti jede samo isitni skroz i topice se u ustima.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 11:44:58   
emi7908
Salmy, ovu oradu,brancina ili lubin možeš spremati u rerni da ih ne pržiš na ulju. Nekako mi bolje za dječicu a pogotovo za bebe. Ja stavim u tepsiju jednu od ovih riba i natrpam raznovrsnog povrća npr. mrkva,krompir,karfiol,bijeli luk, zelena tikvica i ubacim koju maslinu. Naravno to sve zalijem maslinovim uljem i prekrijem folijom, ah zaboravih, moraš stvaviti i malo vode ali samo malo da ne zagori dok povrće i riba  ne puste svoju tekućinu i u tome se krčka. Povrće možeš birati po svojoj želji ali meni je ova kombinacija nekako najbolja i najukusnija. Probaj napraviti ribu na ovaj način, vjeruj mi da je odlično.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 11:46:32   
salmy
IZVORNA PORUKA: ivanam28

ja sam ima dva mjeseca filipu dala mandarinu da proba.prvo je sok sisao a onda kasnije mu skinem kozicu i na male komadice isjecem i on to zvace li zvaceuser posted image prije sam mu znala dati razblazeni sok od cjedjene narandze (iako sam cula da prije godinu ne bi smio) i htio je piti sada nema teoretske sanse,samo pljuneuser posted image
a od riba sam pravila i pastrmku i losos i oslic sa krompirom i brokulama i svidja mu se. ja uvijek uz to dam i jogurt da pije.
juce sam napisala meni za danas pa evo da ponovim

dorucak: jaje sa pavlakom
rucak: prokulice i krompir sa pavlakom i jogurtic da zalije
vecera: razljevak i jogurt
uzina: neka vocka sa plazmom,i jos danonino jogurt

Kad smo kod soka...ja user posted image  u zadnjih para dana dajem cjedenu narandju,nekad po 2- 3 popije.Ali primjetih od kako je pije ima crvenu guzu? bas me zanima jeli to razlog.Danas sam odlucila necu dati pa da vidim jeli crvenilo manje? Vidim da ga boli kad ga peremuser posted image  

(odgovor članu ivanam28)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 11:46:33   
Lady26
IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: Lady26

Ma moja salmy...pojma nemate kako ste sretne sa user posted image koje jedu bez problema...
Ja sam Lanom muku mucim kako je pocela sa gh....ludila sam vise...mrsko joj jesti, jos ne zvace (nece, lakse progutati samo)...ma hajde....

Ne buni se vise Lana jede superuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
mama previse se brinesuser posted image user posted image

Bujrum dodji i samo je jednom nahrani user posted image user posted image user posted image ...ne lazem Boga mi....


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 11:48:53   
salmy
IZVORNA PORUKA: emi7908

Salmy, ovu oradu,brancina ili lubin možeš spremati u rerni da ih ne pržiš na ulju. Nekako mi bolje za dječicu a pogotovo za bebe. Ja stavim u tepsiju jednu od ovih riba i natrpam raznovrsnog povrća npr. mrkva,krompir,karfiol,bijeli luk, zelena tikvica i ubacim koju maslinu. Naravno to sve zalijem maslinovim uljem i prekrijem folijom, ah zaboravih, moraš stvaviti i malo vode ali samo malo da ne zagori dok povrće i riba  ne puste svoju tekućinu i u tome se krčka. Povrće možeš birati po svojoj želji ali meni je ova kombinacija nekako najbolja i najukusnija. Probaj napraviti ribu na ovaj način, vjeruj mi da je odlično.
Probam to,nekad ja nju stavim u foliju (pojedinacno)  u rernu stavim persuna i bjelog luka i budeuser posted image Nisam znala za narandzu i losos probam koliko je sutra.Danas imam planiran rucak user posted image

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 11:50:56   
Malenaoduvijek
Kad smo kod soka...ja u zadnjih para dana dajem cjedenu narandju,nekad po 2- 3 popije.Ali primjetih od kako je pije ima crvenu guzu? bas me zanima jeli to razlog.Danas sam odlucila necu dati pa da vidim jeli crvenilo manje? Vidim da ga boli kad ga perem


kod mene ista stvar, bude bas crvena i vidim da ih boli i jednog i dr.a slicno je i sa mandarinom.ja sam odustala od narandze

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 11:52:41   
salmy
IZVORNA PORUKA: MALA1994

Kad smo kod soka...ja u zadnjih para dana dajem cjedenu narandju,nekad po 2- 3 popije.Ali primjetih od kako je pije ima crvenu guzu? bas me zanima jeli to razlog.Danas sam odlucila necu dati pa da vidim jeli crvenilo manje? Vidim da ga boli kad ga perem


kod mene ista stvar, bude bas crvena i vidim da ih boli i jednog i dr.a slicno je i sa mandarinom.ja sam odustala od narandze
 Bas mi je zao ako moram odustatiuser posted image a vidim da mu godi.Ili mu dati jednom u par dana,zao mi da mu ne dam zbog vitaminauser posted image

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 11:53:39   
Lady26
Zvakala je ona sa 9-10 mjeseci, onda upala grla, pa miksaj da bi pojela stagod, pa htjela samo flasicu...i tako u krug i sad opet upala grla...al aBd cim prodje nosic, reci cu teti da samo gnjeci, pa nek pojede koliko pojede dok ne nauci

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 11:57:28   
salmy
IZVORNA PORUKA: Lady26

Zvakala je ona sa 9-10 mjeseci, onda upala grla, pa miksaj da bi pojela stagod, pa htjela samo flasicu...i tako u krug i sad opet upala grla...al aBd cim prodje nosic, reci cu teti da samo gnjeci, pa nek pojede koliko pojede dok ne nauci
A dusa mala,vise i upaleuser posted image user posted image user posted image  uh lijepo ljeto.....vani bi konja pojeliuser posted image
Moj user posted image samo gutauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 11:57:30   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: MALA1994

Kad smo kod soka...ja u zadnjih para dana dajem cjedenu narandju,nekad po 2- 3 popije.Ali primjetih od kako je pije ima crvenu guzu? bas me zanima jeli to razlog.Danas sam odlucila necu dati pa da vidim jeli crvenilo manje? Vidim da ga boli kad ga perem


kod mene ista stvar, bude bas crvena i vidim da ih boli i jednog i dr.a slicno je i sa mandarinom.ja sam odustala od narandze
 Bas mi je zao ako moram odustatiuser posted image a vidim da mu godi.Ili mu dati jednom u par dana,zao mi da mu ne dam zbog vitaminauser posted image


i meni je zao posebno kad vidim kako moj stariji iskapi sokic flasicu ja mu jos sa medom dam.probaj mandarinu i u par dana a guzu peri hipermanganom i mazi nekom kremom sa puno cinka i to je to.

a da ne bude skroz ot moram i ja probati ovog lososa sa sokom od narandze u rerni, ja nama tako pastrmku pravim a probacu i djecici

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 12:03:27   
Lady26
Ja cu probati ovaj tvoj recept mala, bas nisam spremala ribu (bljak ciscenje user posted image user posted image )
ali za pocetak probat cu ovaj file lososa, davno je bilo vrijeme da proba ribu...bas gledam da zdravo jede za rucak, mada se vrtimo u krug sto se tice namirnica. Kopirala sam u word par ideja sa ove teme pa idemooooooooo


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 13:02:20   
puma
IZVORNA PORUKA: MALA1994

Kad smo kod soka...ja u zadnjih para dana dajem cjedenu narandju,nekad po 2- 3 popije.Ali primjetih od kako je pije ima crvenu guzu? bas me zanima jeli to razlog.Danas sam odlucila necu dati pa da vidim jeli crvenilo manje? Vidim da ga boli kad ga perem


kod mene ista stvar, bude bas crvena i vidim da ih boli i jednog i dr.a slicno je i sa mandarinom.ja sam odustala od narandze


i kod nas je isto, ali smo skontali da ne smeta ako jede u malim kolicinama, npr. narandzu samo dvije ili tri kriske, a mandarinu pola... tada nema problema... jedini problem je kako ga onda smiriti jer hoce jos... user posted image

a da li neko ima neki interesantan recept za spinat? danas sam kontala da mu napravim za rucak spinat, pa eto ako neko ima neki prijedlog kako da napravim, bila bih jako zahvalita... user posted image
ja sam kontala da skuham rizu pa da dodam spinat i malo to prokuham pa sve pomijesati sa piletinom? sta mislite o tome? znaci samo kuhano nista drugo

Lady, mi smo isto probali ribu, ali oslic (jer ni mama ne voli nista drugo osim oslica) i mogu ti reci da je Nane bas zadovoljan i prihvatio je bez problema...

< Poruku je uredio puma -- 18.1.2011 13:03:44 >

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 13:09:28   
Lady26
Imas pp dragice moja user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu puma)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 13:12:29   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: puma

IZVORNA PORUKA: MALA1994

Kad smo kod soka...ja u zadnjih para dana dajem cjedenu narandju,nekad po 2- 3 popije.Ali primjetih od kako je pije ima crvenu guzu? bas me zanima jeli to razlog.Danas sam odlucila necu dati pa da vidim jeli crvenilo manje? Vidim da ga boli kad ga perem


kod mene ista stvar, bude bas crvena i vidim da ih boli i jednog i dr.a slicno je i sa mandarinom.ja sam odustala od narandze


i kod nas je isto, ali smo skontali da ne smeta ako jede u malim kolicinama, npr. narandzu samo dvije ili tri kriske, a mandarinu pola... tada nema problema... jedini problem je kako ga onda smiriti jer hoce jos... user posted image

a da li neko ima neki interesantan recept za spinat? danas sam kontala da mu napravim za rucak spinat, pa eto ako neko ima neki prijedlog kako da napravim, bila bih jako zahvalita... user posted image
ja sam kontala da skuham rizu pa da dodam spinat i malo to prokuham pa sve pomijesati sa piletinom? sta mislite o tome? znaci samo kuhano nista drugo

Lady, mi smo isto probali ribu, ali oslic (jer ni mama ne voli nista drugo osim oslica) i mogu ti reci da je Nane bas zadovoljan i prihvatio je bez problema...



ja sam naprijed pisala recept sa blitvom+prasom+krompirom, pa mozes umjesto blitve probati spinat, a sta je moj stariji volio odnosno voli spinat sa kuhanim zumancetom, e to ne da pojede nego smlati samo tako.i dodas abc sira i malo mlijeka, ako smije i super ruckic.a u ovo se moze staviti i ribica.

e sad ne znam kolika ti je bebica pa ti vidi sta smije, a to s rizom ako mislis da ce pojesti probaj. 

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu puma)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 13:14:58   
DM
a da li neko ima neki interesantan recept za spinat?

Operi špinat u vrućoj vodi
sitno nasjeckaj i izdinstaj sa lukom na puteru, po potrebi dodaj 1-2 šoljice mlijeka
kad je gotovo dodaj kajmaka po želji(ili vrhnje za kuhanje)i na kraju umućeno jaje(ako niste probali cijelo jaje , dodaj samo žumanjak)
Ako voliu ovo mu dodaš mao mrvica hljeba kad jede!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu puma)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 13:17:30   
koka i po
evo ga sele....
spinat obari isjeckaj da bude maltene kao pire,
proprzi malo bijelog luka pa baci spinat na njega.posoli i povegeti.
doljevaj mlijeka i kuhaj oko 10 min.
umuti jedno jaje i saspi u smjesu pa na kraju zacini sa malo brasna.
ovom jelu mozes dodati mileram,mladi sir ili meso...zavisi sta imas pi ruci user posted image .
ovo je Sejino omiljeno jelo

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 13:19:44   
salmy
IZVORNA PORUKA: doublemum

a Operi špinat u vrućoj vodi

Sto u vrucoj? ja sam cula ako se pere salata ili spinat u vrucoj vodi da se bakterije(ako ih ima) jos vise sire user posted image i ja sam prije prala u vrucoj vodi,pa cuh da ne valjauser posted image

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 13:26:35   
DM
IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: doublemum

a Operi špinat u vrućoj vodi

Sto u vrucoj? ja sam cula ako se pere salata ili spinat u vrucoj vodi da se bakterije(ako ih ima) jos vise sire user posted image i ja sam prije prala u vrucoj vodi,pa cuh da ne valjauser posted image



Ja ga inače perem samo u hladnoj vodi-a to onaj svoj iz bašte-koji nije prskan i koji nije uzgojen na umjetnom đubrivu! Na fax-u smo ga čak i prokuhavali(ali kontam sve dobro ode iz nj) pa eto umjesto prokuhavanja-vruća voda! A za ovo nisam znala!

< Poruku je uredio doublemum -- 18.1.2011 13:27:00 >


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *