|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 13 [14]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Recepti za najmladje...
17.8.2011 11:52:55   
Zejnebb
Ja imam pitanje,posto vidim puno stranica se pisalo,da ne idem redom da li je neka od vas pravila domace hapice,smiksate voce i da se vakumira u teglicama,zna li neko postupak,je li mora biti kuhano voce.
Ja sam kontala npr kuhati jabuku izgnjavit dodati malo vode i staviti u teglice i kuhati kao za zimnicu kad kuhamo pa se vakumira,da li je ispravno ovako cuvati hapice?

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Recepti za najmladje...
17.8.2011 11:57:42   
Lejla Ka
A zašto ih želiš ovako vakumirati. Jer nije da baš imaš potrebu ostavljati za zimu. Jabuke se dosta dugo održe svježe ako se drže u odgovarajućim uslovima. Ako želiš pripremiti da imaš  za unaprijed može ti kuhana jabuka stajati u frižideru oko 24 sata bez neke posebne obrade.
A i sumnjam da bi se baš dugo održale bez ikakvog konzervansa. 

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Zejnebb)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Recepti za najmladje...
17.8.2011 12:08:00   
mama75
Moja prijateljica je pravila sok od jabuka u sokovniku i onda ga u flasicama vakumirala. Imala je puno domacih jabuka, pa da joj ne propadnu. I pravila je kasice, secera je stavljala malo i kuhala, pa opet u teglice. Ja na zalost nemam tog domaceg voca pa nisam ni pravila tako nesto.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Recepti za najmladje...
17.8.2011 12:59:22   
Zejnebb
Da i ja imam sve voce domace,sljive,jabuke,kruske,grodzje pa bi da iskoristim,samo ja ne bi sokove vec bas kasice,sok dajem bebi svojoj kompote od voca maline,kupine visnje,nadam se da nije premal za ove vrste voca,jer su razrijedjeni s vodom,bas kompot,njoj je 6mj.

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Recepti za najmladje...
17.8.2011 13:17:36   
canim
IZVORNA PORUKA: Zejnebb

Da i ja imam sve voce domace,sljive,jabuke,kruske,grodzje pa bi da iskoristim,samo ja ne bi sokove vec bas kasice,sok dajem bebi svojoj kompote od voca maline,kupine visnje,nadam se da nije premal za ove vrste voca,jer su razrijedjeni s vodom,bas kompot,njoj je 6mj.

Draga Zejnebb ima tamo negdje tema zimnica pa pitaj na toj temi mozda neko zna kako sacuvati u teglicama voce.

(odgovor članu Zejnebb)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Recepti za najmladje...
17.8.2011 13:22:52   
Lejla Ka
Bebama ne bi trebalo dodavati šećer u hranu (kao ni sol), to predpostavljam znaš. E sad, ti bi te kompotiće vjerovatno mogla ostaviti u vakumiranim teglicama neko vrijeme na hladnom (ima negdje na forumu kako se tegle sa kompotom iskuhavaju da se pasteriziraju) ali opet kraće vremena jer nema nikakvog konzervansa.

Ovdje imaš spisak šta bi to bilo primjereno za bebu od 6 mjeseci davati:

http://www.ringeraja.ba/forum/m_10972/mpage_1/key_/tm.htm (klikni na link)




_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Zejnebb)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Recepti za najmladje...
14.9.2011 10:15:10   
Anoniman
Pola kg mljevene piletine
Jedan manji crveni luk (glavica)
2 -3 cena bijelog  ili mladog luka isjeckati sve tutto completo i glavicu i liske
2 mrkve na erende krupno
Jaja sam stavljala dok  nisam saznala da je alergican (jedno jaje)
prezla
soli i bibera samo trunku stavim
po zelji mogu paprike sirili neko drugo povrce sitno isjeckati
sve to lijepo izmijesati oblikovati  i u tavu ja koristim maslinovo ulje ili tecni puter sa omega 3
prilog moze riza ,krompir

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Recepti za najmladje...
14.9.2011 10:21:57   
Anoniman
Za dorucak :
Psenicne pahuljice
jednu malu sakicu pahuljica stresem u serpicu sa mlijekom i malo putera i lagano kuham da provrije unutra stavim naribane jabuke, mrkvice , kruske i spocetka nije bio odusevljen i pojeo bi 2-3 kasike ali sad vec voli

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Recepti za najmladje...
14.9.2011 10:26:31   
Anoniman
Dorucak
na kriskicu crnog hljeba namazem putera i kriskice banane ,jabuke, kruske , ili umjesto putera stavim sir , inace trudim se da on ne jede bijeli hljeb , ima kupiti crni bez zrnja

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Recepti za najmladje...
31.5.2012 22:39:33   
Fiona:*
Zdravo mame...vidim da ovdje nitko nije aktivan vec duze,slabo se snalazim...:)
Ja sam se opremila sa svim ,pura,proso,pretis lonac zitarice sve..:)i sad neznam dalje,ako iamte neki jednostavan savjet
bila bih zahvalna:)moja curica ima 6 mjeseci.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Recepti za najmladje...
1.6.2012 8:19:57   
ucitelj
a tu si ok 6mj jel tek uvodis dohranu evo ti moji par receptica
kuhana jabuka i u to griz obicni
isto to s krudskom
juha s telece kosti mrkva krompir skuha se sve i propasira
kad javis koliko ste do sad probali javim jos ideja user posted image

_____________________________

Napokon mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

(odgovor članu Fiona:*)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Recepti za najmladje...
11.7.2012 22:52:18   
mala14

IZVORNA PORUKA: Fiona:*

Zdravo mame...vidim da ovdje nitko nije aktivan vec duze,slabo se snalazim...:)
Ja sam se opremila sa svim ,pura,proso,pretis lonac zitarice sve..:)i sad neznam dalje,ako iamte neki jednostavan savjet
bila bih zahvalna:)moja curica ima 6 mjeseci.user posted image

fiona imaš ovu temu uvođenje guste hrane od 6 do 12 mjeseci na kojoj sam i ja aktivna tu mamice pišu šta daju svojim bebačima svaki dan pa možeš pokupiti koju ideju pozzz

(odgovor članu Fiona:*)
Neposredna veza do poruke: 337
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 12 13 [14]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 13 [14]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *