|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sindrom respiratornog distresa
15.9.2011 12:34:05   
namkic
IZVORNA PORUKA: djenny

Molim Vas,
porodila sam se prije 11 dana(preeklampsija) i to u 30 sedmici trudnoce.Beba djevojcica je imala 1340 gr.U bolnici sam lezala 8 dana jer pritisak ni nakon poroda nije opadao.Danas sam kuci ali je moja beba jos na intenzivnoj neonatologiji sa jako slabim plucima i povremenim krvarenjem iz plucnih maramica.Doktori mi nedaju bas veliku nadu u njeno ozdravljenje.Danas kazu stabilna je a vec sutra kriticna je...Bez raspiratora moze da dise svega 2 h i opet je vracaju na kisik.Vise sam sva pogubljena i neznam cemu da se nadam.Tesko mi je kada odem i vidim je koliko se bori moja mala mrva a ja tu nista nemogu da uradim.Pokusali su je hraniti ali slabo prima hranu.Doktorica kaze da je njen najveci problem nezrelost pluca.Da li je neko imao iskustva sa krvarenjem u plucima?


Draga moja,znam kkao se osjećaš,sve sam to preživjela,visok ,pritisak, prijevremeni porod i sve ostalo,...
Budi jaka,moraš,jer tvoja snaga će dati snagu tvojoj djevojčici,moraš zbog nje,saberi se ,sad se boriš za njena pluća.
Moj sin je bio isto tako na mašini za disanje, nije mogao disati ,stanja su se mijenjala svaki dan,bolje,gore,bolje,gore i vjeruj da kako ga je Bog dragi stvorio tako će mu dati sangu da se izbori.Mi smo se izborili, moj sin sada ima 3 godine , isva mi je sreća ovoga svijeta.

Zapamti,tvoja snaga i tvoja vjera u njen život,tvoja bezgraničma ljubav, će njoj uz Božiju pomoć i ljekarsku strućnost omogućiti da to prebrodi,

Sve smo to prošli ,bili smo 25 dana na intenzivnoj,ti znaš kako to izgleda ,a sada smo jaki ko NATO.
Želim ti vam  sreću ovoga svijeta,nedajte se ,borite se,
Iz svog iskustva znam da sve što proživljavaš trenuto ti ,proživljava i tvoja djevojčica jer je još trebala biti u stomaku,zato,samo sa pozitivnom energijom,do inkubatora,primjetićeš kad poćne reagovati,nogicama,rukicama,sretno vam bilo

_____________________________

mamin dunjaluk rodio se 01.08.2008.

(odgovor članu djenny)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Sindrom respiratornog distresa
21.9.2011 22:13:49   
djenny
Hvala vam na podrsci...
Danas sam zvala od kuce da pitam kako je beba,javila mi se doktorica i rekla da je bebi radila ULZ glave i da je otkrila tragove krvi sto znaci da je imala krvarenje u mozgu.Ta vijest me oborila s nogu.Sutra me narucila da detaljno popricamo o svemu.Dobra vijest je da beba samostalno dise i da vise nije na aparatima.Isto tako mi je rekla da je hrane po 4 obroka dnevno.Sada sam evo nerovozna i stomak me boli od straha i nerovoze.Bojim se sta ce mi reci sutra.Daj boze samo da sve bud uredu.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Sindrom respiratornog distresa
21.9.2011 22:25:55   
Anoniman
draga djenny nadam se da ce se malena hrabrica sto prije izboriti , budi hrabra ,ja vjerujem da ce sve biti dobroi od sveg srca vam želim da ovo sve sto prije bude iza vasuser posted image

< Poruku je uredio marijanna -- 21.9.2011 22:26:37 >

(odgovor članu djenny)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Sindrom respiratornog distresa
15.10.2011 11:12:52   
djenny
Evo da se opet malo javim...
Beba je dobro,neprima terapije i vec je teska 1750 gr.Doktorica je radila opet ULZ glave i kaze da se krvarenje polako povlaci.Nije govorila o mogucim posljedicama a isto tako nezna kojeg je stepena bilo krvarenje jer je to nastalo vjerovatno u ona prva tri dana poslje rodjenja bebe kada je i bila kriticna.Pomalo je privikavaju na flasicu i od ponedjeljka bi ako bude sve uredu trebala u krevetic.Ja jos uvijek nisam dosla sebi i pitam se da li cu ikada.Strah,nerovoza kada god idem u posjetu jos uvijek su prisutni.Jedino me raduje da je moja mrva prezivila i nadam se da ce mi abd doci kuci do kraja mjeseca.Hvala svima na podrsci,zaista je lijepo kada imas s nekim podjelit svoje iskustvo a da te iste osobe razumiju.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Sindrom respiratornog distresa
16.10.2011 12:58:53   
Mya_81 RR
Djenny, ti si zaista jedna hrabra žena! Od srca vam zelim da cijela ova prica zavrsi na najbolji moguci nacin i da uskoro kuci dovedete svoju djevojcicu!

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu djenny)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Sindrom respiratornog distresa
13.11.2011 18:59:49   
djenny
moja beba je 24 dosla kuci hvala Bogu.hranim je,pazim i mazim i pratim skoro svaki njezin pokret.iako su nam u otpusnom pismu napisali svasta nesta ja na svome dijetetu neprimjetim neke promjene osim sto ponekad otezano dise i sto malo hropi ali kaze doktorica da je to zbog ostecenih bronhija.hranila sam je preNAN-om i sad pomalo prelazimo na NAN sensitive koji se meni nesto narocito nesvidja jer ima cudan ukus a i dosta je rijedji od prethodne hrane.iduci mjesec idemo na kontole UZ pa se nadam da ce sve biti uredu ABD.
pozdrav svima...user posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Sindrom respiratornog distresa
13.11.2011 22:10:44   
Skvo RR
Bas mi je drago da ste zajedno..Javljaj nam kako je bebica...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu djenny)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Sindrom respiratornog distresa
13.11.2011 23:00:14   
Dida79
Djenny superiska napokon kuci user posted image Vrlo dobro mi je poznat taj osjecaj kad smo napokon sami nas dvojeuser posted image
Za hroptanje ne sikiraj se to je normalno jer prepostavljam da je imao sondu u grlu tako da zbog nje bebe cesto hropte i glas im je dosta grublji dok placu.
Moj maleni je dugo vremena spavao na mojim prsima a ja u polulezecem polozaju na taj nacin bi lakse disao i najbrze zaspaouser posted image
Nisam znala da ima i prenan mi smo po savjetu pedijatra koristili preaptamil otprilike nekih 2 mjeseca i onda presli na aptamil..Kakvog je ukusa ne bih ti znala reci jer nikad nisam imala zelju da probamuser posted image
Sretni i da malena sto brze izraste u lijepu i zdravu djevojcicuuser posted image

(odgovor članu djenny)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Sindrom respiratornog distresa
26.12.2011 19:23:48   
djenny
samo da cestitam praznike i novu godinu svim hrabrim mamama...

i jos da napisem da smo ja i moja malena mjesec dana bile u bolnici na pretragama i vjezbama.radila je magnetnu ali nisam jos bila kod neuropedijatra posto mi je termin zakazan tek u januaru.pluca su joj dobra,krv takodjer,magnet joj je izgleda los dok mi je fizijatar rekao da se s malom mora stalno vjezbati i da cu za mjesec opet morat lezati u bolnici.uz glave nije jasan jer joj se velika fontanela smanjila(i to me brine) pa je doktorica rekla da vise nema potrebe da radi uz.sve u svemu zaista puno nalaza smo uradile i mama je puno zivaca izgubila.eh da ima li iko da mi napise jeste li radile screning sluha i s koliko mjeseci?moja bebica je radila,bila je dosta nerovozna i jedva smo to odradili ali nalaz nije dobar,navodno nije pronadjen sluh.ja u to nevjerujem jer se moje dijete trza na svako lupanje vratima,preglasnu muziku,plac drugih beba itd.i moram vam reci da se moja mrvica tek sada ponasa kao prava beba,razgleda,osluskuje,smije se...

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Sindrom respiratornog distresa
17.1.2012 0:22:29   
vjera
Pozdrav,ja sam mama bebe,koja se rodila u 25/1 sedmici,danas moj sin ima 29 dana,stanje je bilo stabilno do juče kada su ga vratila na respirator,jer nije uspijevao da samostalno diše.Ja sam više izgubljena od išcekivanja,straha.Moj mali borac se još bori ,iako su mi rekli da je smrtno ugrožen.Bori se od samog početka,kad su mi rekli da se ne nadam,kad mi nisu dali da ga vidim kad se porodio,kao nemojte..a meni  se svijet srušio a babica me tješi kako sam mlada,kao-biće djece...Tek sam uveće saznala da je živ i da je u inkubatoru,jer su mene uspavali da mi ostrane posteljicu.Zamolila bi forumašice ako neko poznaje pozitivan ishod slične situacije sa sretnim krajem da mi se jave,meni treba samo nada koju polako gubim....a to mi jedino ostalo.


(odgovor članu djenny)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Sindrom respiratornog distresa
17.1.2012 10:44:13   
Hanady RR
Drege forumašice ,
naša nova članica vjera treba našu podršku i pomoć...da sa njom podjelimo infromacije koje bi joj mogle pomoći a tiču se stanje njene bebe trenutno...
budite slobodne da joj pružimo pordšku i toplu dobrodišlicuuser posted image

PP koji sam dobila je ovaj

''Veliki pozdrav za vas.Zamolila bi vas da malo aktivirate temu o nedonoščadima,ja sam tamo pisala al se niko ne javlja a meni samo treba bar trunka nade.Porodila sam se u 25. sedmici,beba je u inkubatoru,prije 29. dana.Juče je imala komplikacije i bila je životno ugrožena .Zanima me ima li neko još slično iskustvo,da je beba uspjela da se izvuče.Pročitala sam sve što postoji na internetu na ovu temu,ali što se tiče Sarajeva imam skroz malo informacija,bar malo da dođem sebi.''

Vjera ...budite slobodni da nam se javite i na temu http://www.ringeraja.ba/forum/bebe-0---1-godine-chat/m_1130937/mpage_170/tm.htm#1183060
to je chat tema za mame sa djecom do godinu dana...one će vas razumijeti i sigurno puržiti podršku da svakodnevno pratimo i bodrimo vas i bebicu.
Svaka informacija koja je njima poznata biće vam prezentiranauser posted image
user posted image

Sretnouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu vjera)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Sindrom respiratornog distresa
17.1.2012 10:51:58   
Anoniman
Draga forumasice... nemam iskustva, a ni nekog posebnog znanja o vasem problemu koji bih podijelila sa tobom, ali samo hocu da ti posaljem jedan user posted image podrske od srca. Zelimo brzo ozdravljenje bebici, da sve bude kako treba, bez komplikacija. 

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Sindrom respiratornog distresa
17.1.2012 10:52:52   
animagical
nemam neke korisne informacije, samo jedan user posted image podrske za hrabru mamu...
na prethodnoj stranici ima post od zorane88 cija je beba rodjena sa 25+4 i dobro je...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Sindrom respiratornog distresa
17.1.2012 10:53:11   
Anoniman
vjera...zaista ne znam nista o tome...
drzim vam palceve

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Sindrom respiratornog distresa
17.1.2012 10:54:18   
rose 87
vjera zao mi je stvarno zbog svega sto ti i tvoja user posted image prolazite
savjeta nemam,ali vam saljem mnogo user posted image user posted image i podrske

_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Sindrom respiratornog distresa
17.1.2012 10:55:10   
palachinken
vjero, nemam lično iskustvo, ali znam da je jedna teta u komšiluku, zbog preeklampsije, morala na sekciju u 6 mjesecu trudnoće, rodila bebača koji je svoju bitku izborio u inkubatoru i sad ih svakodnevno vidjam u šetnjama, njemu je sad skoro 8 mjeseci, presladak mali mišić. Želim ti svu sreću!

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Sindrom respiratornog distresa
17.1.2012 10:55:43   
pynki
DRAGA VJERA
nisam se susretala s tim i stvarno ne mogu reci ovako onako....znam slucaj bebe koja se rodila u 6mjesecu trudnoce sa  samo 600gr...danas je toj bebici oko godinu i ness.....pa nadam se da sam te bar malo utjesila...

samo sam htjela reci da budes jaka,jer takva trebas svm sinu,i da ce sve biti aBd uredu...veliki pozdrav

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Sindrom respiratornog distresa
17.1.2012 10:56:44   
vjera
Hvala vam...danas idem da je posjetim,svaki put strah i želja da je tu,da je bar mogu na kratko vidjeti.Pokušavam da budem hrabra al ovo iščekivanje....

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Sindrom respiratornog distresa
17.1.2012 10:58:32   
palachinken
Javi nam kako je!

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu vjera)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Sindrom respiratornog distresa
17.1.2012 10:58:44   
Anoniman
Poznajem i ja vise slucajeva bebica dosta prijevremeno rodjenih koje su izborile svoju bitku uspjesno, tako da se nadam da ce tako biti i kod vas, a sa tvojom vjerom i bebinom borbom tako ce i biti. Uz tebe smo sta god treba user posted image

(odgovor članu vjera)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Sindrom respiratornog distresa
17.1.2012 11:01:03   
Hanady RR
vjera...
sa tvojom vjerom i nadom biće beba OK...
borit će se i beba...

i sama poznajem slučajeve slične vašima i danas su to bebice koje se igraju s amojom djecom rođenom na termin bez posjete inkubatoru...

javi nam kako nam je novi mali član foruma nakon posjeteuser posted image

a mi ćemo sve infromacije koje budemo znali i saznali podjeltii sa vama...ako trebaš i drugu vrtu podrške tu smo za tebeuser posted image user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Sindrom respiratornog distresa
17.1.2012 11:02:53   
ladyblue RR
želim vam svu sreću svijeta! nadam se da će bebac brzo biti dobro i da će kući kod svoje mame!

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Sindrom respiratornog distresa
17.1.2012 11:03:26   
Super Beba
držim fige da sve prođe i da što prije uživate sa vašom bebicom u potpunosti! Nažalost, nemam nekih konkretnih savjeta da dam, al' želim sve najbolje! 

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Sindrom respiratornog distresa
17.1.2012 11:03:47   
new mama
IZVORNA PORUKA: ladyblue

želim vam svu sreću svijeta! nadam se da će bebac brzo biti dobro i da će kući kod svoje mame!

Potpisujem,sretnouser posted image user posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Sindrom respiratornog distresa
17.1.2012 11:08:22   
mamapcela
draga vjera,zelim ti reci da je sa mnom u Zenici,rije dvije sedmice,lezala zena iz Maglaja,rodila je bebicu u 6.mj.sada bebi ima 9.mj.bonbonica....da se ne brines lezi zbog upale pluca,nista strasno...u najtezim momentima samo se u Boga uzdaj!!!!bice aBd sve ok.sabura i samo ti idi da vidis svoju bebu,i njoj treba da tebe osjeti,jedna drugu smirujete...nadaj se najboljem,uz tebe smo

(odgovor članu vjera)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *