|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sindrom respiratornog distresa
17.1.2012 20:45:30   
djenny
draga vjera,
vjerovatno si citala i moju pricu.ja sam se zbog preeklampsije porodila u 29 sedmici trudnoce.isto su mi rekli da beba nece prezivjeti,da budem jaka jer sam mlada i bit ce dijece ali ja znam onu bol koju sam tada osjetila i nijedna rijec nije mogla obrisat moje suze.
moja beba je rodjena sa nezrelim plucima,nije mogla disat,nije podnosila respirator.nakon deset dana agonije beba je napokon prodisala sama.poslje toga se uspostavilo da je zbog nedostatka kisika dobila krvarenje u mozgu,to je bio veliki sok za mene.nakon dva mjeseca beba je izasla iz bolnice.moja cura je prezivjela sve hvala Bogu,ima 5 mjeseci,guce i smije se...puno je toga sto sam prosla u ovih pet mjeseci ,dalo bi se o tomo pisati i pisati...ali mislim da je najgore iza nas.
sto se pluca tice doktori daju bebama neku tecnost za razvoj pluca i ona se postepeno oporave tako da to netreba da te brine.moj savjet ti je da molis Boga i vjerujes u svoje dijete...mene je to odrzalo u pameti.
kao sto ostale mame kazu nasa dijeca su veliki borci...

zelim ti sve najbolje,puno snage,vjere i strpljenja.

triputmama-hvala ti sto si podjelila slike s nama.

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Sindrom respiratornog distresa
17.1.2012 21:25:36   
vjera
jeste na Jezeru je,al ja nisam iz Sarajeva,al dolazim skoro svaki dan.Hvala na podršci..

(odgovor članu mimikimi)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Sindrom respiratornog distresa
17.1.2012 21:56:58   
ziki
Vjera drago mi je da je baeica bolje. Budi jaka, hrabra, probaj bez placa kad vidis bebu, sve oni to osjete bez obzira koliko su mali. Vazno je da ti ne predas. Danas sa mamom pricala malo i rekla mi je da su samo ona, baba i pedijatar vjerovali da cu uspjet al oni se nisu dali pokolebat.user posted image ot zasto ne mogu da vidim post i slike od triputamama? 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu vjera)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Sindrom respiratornog distresa
17.1.2012 22:02:51   
bebacha
Zelim ti puno srece,snage i sve sto je potrebna za vas.Ako bog da da nam uskoro ovdje stavis slku bebice u svom kreveticu,kod kuce.

Ziki nisam znala da i si i ti bila mali borac.svaka cast.
ni ja nevidim slike od triputmame


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Sindrom respiratornog distresa
17.1.2012 22:11:43   
rose

IZVORNA PORUKA: vjera

jeste na Jezeru je,al ja nisam iz Sarajeva,al dolazim skoro svaki dan.Hvala na podršci..




kad bi bar imala nekog u Sa da budes tu dok je mali u bolnici...

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu vjera)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Sindrom respiratornog distresa
17.1.2012 22:13:05   
Anoniman
vjera sretno draga abd da bebac brzo dodje kuci mami svojoj u zagrljaj
znam tu strepnju strah
Jer je i moj bebac rodjen kao nedonosce sa 2kg . Bio u inkubatoru hb sad je zdrav prav ima 2,5 god .
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Sindrom respiratornog distresa
17.1.2012 22:51:52   
ziki
IZVORNA PORUKA: bebacha


Ziki nisam znala da i si i ti bila mali borac.
Ko bi reko, sad sam zena i po, nikako ove polovine da se rijesimuser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Sindrom respiratornog distresa
17.1.2012 23:10:27   
taurus
a gdje su nestale slike od triputmameuser posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Sindrom respiratornog distresa
17.1.2012 23:43:10   
Dida79

IZVORNA PORUKA: vjera

Pozdrav,ja sam mama bebe,koja se rodila u 25/1 sedmici,danas moj sin ima 29 dana,stanje je bilo stabilno do juče kada su ga vratila na respirator,jer nije uspijevao da samostalno diše.Ja sam više izgubljena od išcekivanja,straha.Moj mali borac se još bori ,iako su mi rekli da je smrtno ugrožen.Bori se od samog početka,kad su mi rekli da se ne nadam,kad mi nisu dali da ga vidim kad se porodio,kao nemojte..a meni  se svijet srušio a babica me tješi kako sam mlada,kao-biće djece...Tek sam uveće saznala da je živ i da je u inkubatoru,jer su mene uspavali da mi ostrane posteljicu.Zamolila bi forumašice ako neko poznaje pozitivan ishod slične situacije sa sretnim krajem da mi se jave,meni treba samo nada koju polako gubim....a to mi jedino ostalo.




Vjera razumijem te u potpunosti jer sam to sve prosla sa svojim sinom hb sa sretnim zavrsetkom bez ikakvih posljedica sto i vama od srca zelim
Ne mogu ti reci da se ne sikiras jer i ja sam ludila.Nikada necu zaboraviti kad mi je NN osoba uzela digitalnu kameru na kojoj je bila moja mala mrvica kao za moje dobro jer sam neprestano gledala u nju user posted image
I nama sa dr uvijek govorili da je maleni na samoj ivici stanje kriticno i tako dugih 35 dana.
Od svih dr jedini covjek prije svega je bio Dr Jonuzi kad god sam ga srela prilikom posjeta uvijek mi je ulivao nade da ce moj djecak izrasti u velikog momka.Kada sam ga pitala kad cu moci drzati svoji bebicu covjek je ostao zatecen kao pa zar niste do sada..licno je otisao sa mnom do inkubatora u kojem je bila moja mrvica i zajedno sa svim cjevcicama mi ga je izvadio i polozio na prsa..Ako se nisi do sada srela sa ovim dr pokusaj ga naci dat ce ti odgovore na sva tvoja pitanja

Mila drzi se i budi jaka molim dragog Boga za tebe i tvoju bebicu da uskoro budete zajedno

(odgovor članu vjera)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Sindrom respiratornog distresa
18.1.2012 2:00:34   
Hannan
Vjera, prije svega dobro doslica na forum, i puno snage i sabura ti zelim, da sve izadje na najbolji moguci nacin.
Moja zaova je rodila u 30.sedmici, pa sam jedan dio svega toga s njom prosla. Nas S. je vec sutradan poceo disati sam, rodjen je na CR.tako da su ga 1580gr 6-tog dana pustili kuci, onda je slijedila borba za svaki gutljaj mlijeka, sva ta njena borba za uspjesno dojenje( a dojila je vise od 2g),borba za svaki gram...kad se sjedim naseg veselja kad je dobio prvih 10grama...momak u aprilu ako Bog da puni 3g, prav, zdrav, veseo djecak.
Nadam se i molim Boga da tvoja bebica i ti sve to izgurate, pa da nam se javis sa pricom koja ima sretan zavrsetak.


_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Sindrom respiratornog distresa
18.1.2012 9:05:54   
rose
IZVORNA PORUKA: Dida79


IZVORNA PORUKA: vjera

Pozdrav,ja sam mama bebe,koja se rodila u 25/1 sedmici,danas moj sin ima 29 dana,stanje je bilo stabilno do juče kada su ga vratila na respirator,jer nije uspijevao da samostalno diše.Ja sam više izgubljena od išcekivanja,straha.Moj mali borac se još bori ,iako su mi rekli da je smrtno ugrožen.Bori se od samog početka,kad su mi rekli da se ne nadam,kad mi nisu dali da ga vidim kad se porodio,kao nemojte..a meni  se svijet srušio a babica me tješi kako sam mlada,kao-biće djece...Tek sam uveće saznala da je živ i da je u inkubatoru,jer su mene uspavali da mi ostrane posteljicu.Zamolila bi forumašice ako neko poznaje pozitivan ishod slične situacije sa sretnim krajem da mi se jave,meni treba samo nada koju polako gubim....a to mi jedino ostalo.




Vjera razumijem te u potpunosti jer sam to sve prosla sa svojim sinom hb sa sretnim zavrsetkom bez ikakvih posljedica sto i vama od srca zelim
Ne mogu ti reci da se ne sikiras jer i ja sam ludila.Nikada necu zaboraviti kad mi je NN osoba uzela digitalnu kameru na kojoj je bila moja mala mrvica kao za moje dobro jer sam neprestano gledala u nju user posted image
I nama sa dr uvijek govorili da je maleni na samoj ivici stanje kriticno i tako dugih 35 dana.
Od svih dr jedini covjek prije svega je bio Dr Jonuzi kad god sam ga srela prilikom posjeta uvijek mi je ulivao nade da ce moj djecak izrasti u velikog momka.Kada sam ga pitala kad cu moci drzati svoji bebicu covjek je ostao zatecen kao pa zar niste do sada..licno je otisao sa mnom do inkubatora u kojem je bila moja mrvica i zajedno sa svim cjevcicama mi ga je izvadio i polozio na prsa..Ako se nisi do sada srela sa ovim dr pokusaj ga naci dat ce ti odgovore na sva tvoja pitanja

Mila drzi se i budi jaka molim dragog Boga za tebe i tvoju bebicu da uskoro budete zajedno


za ovaj bliski kontakt majke s nedonoscetom sam cula da je izuzetno koristan i potreban...i ja mislim da ako ikako mozes, probaj razgovarati s ovim doktorom i vidi za to drzanje bebice uz sebe...negdje sam procitala da im godi, grije ih i pomaze im da se izvuku brze...

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Sindrom respiratornog distresa
18.1.2012 9:44:47   
palachinken
Gledala sam na HRTu, u bolnici u Splitu je tako majka "izvukla" bebu, stavili joj golu bebu na njena gola prsa i umotali ih dekicom. Kao, bolje od inkubatora.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Sindrom respiratornog distresa
18.1.2012 16:21:40   
vjera
Pozdrav,beba je stabilna,bolje je tako da sam i ja odma puuuuno bolje..user posted image Hvala vam svima na podršci i lijepim riječima,ovo mi je trebalo i od vas divnih forumašica sam to i dobila.Potražicu doktora Jonuzi,nisam se sa njim sretala,iako i ovi su pristupačni i ljubazni a kako oni kažu realni...A u momentu vam treba samo trunka nade a oni slegnu ramenima.Pročitala sam sve što se može naći na internetu,u Hrvatskoj ima puno slučajeva i puno se više piše o tome,čitala sam koliko bebama znači dodir majke..Ovdje nas ograničavaju i sa vremenom koji provodimo sa bebama,posjete su od 1 do 2 a i informacije na telefon su u tom terminu.To me puno ograničava a moj se život sveo na taj termin.Nekako se uklapamo a imam i kčerku od 3 godine,sreća pa imam roditelje,brata ,sestru i puno prijatelja koji nam uskacu kad treba.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Sindrom respiratornog distresa
18.1.2012 16:25:40   
taurus
user posted image user posted image user posted image vjera
biće to sve ok ako Bog da user posted image

(odgovor članu vjera)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Sindrom respiratornog distresa
18.1.2012 17:49:57   
lepetetka
Vjera, mila, želim ti što brži oporavak tvoje bebice, puuuuno napretka, milovanja, osmijeha aBd... Ja znam za slučaj bebe rođene u 6.mjesecu sa 600gr, danas zdrava bebara, dalje slučaj bebice rođene krajem 8.mj. ali male porođajne težine 1400 gr, danas -15mjeseci divno dijete user posted image , bebice rođene u 8mj.(tačnije 7,5) danas jedna bucmasta bembela beba od 7,5mjeseci.... Teško ti jeste sigurno, ali izdrži zbog svoje bebice, sve ove bebe su imale svoju bitku, neke manju, neke malo veću, ali sve su se morale izboriti lavovski, ovi problemi sa plućima i krvarenjima su česta kod prijevremeno rođenih beba, potrebno je da beba nauči samostalno disati, čekaju vas vjerovatno dodatne pretrage, malo češće nego kod beba koje su rođene na vrijeme, ali aBd sve će to biti uredu...Dok bebi dobije dovoljnu kilažu i dođe u topli dom, vjeruj tada će baš da počne pravi napredak.... Oduser posted image sve najljepše user posted image user posted image

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Sindrom respiratornog distresa
18.1.2012 18:00:14   
pynki
vjera,bas mi je drago sto je tvoj sin bolje...vjeruj da si mi uljepsala noc.
kako si se javvila i i spricala svoju pricu,samo mislim o tebi i tvojoj bebaci.ja sam sigurna da ce se on izvuci aBd...budi jaka,
znam da ti nije jednostavno ali svi smo uz tebe tako da sve sa nama mozes podijeliti...saljem ti velikiuser posted image



mamina dusica 16.09.2011

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Sindrom respiratornog distresa
18.1.2012 18:06:55   
Mya_81 RR
Vjera, tako mi je drago da je beba bolje. Od srca vam želim što brži oporavak i da malo pile što prije dodje svojoj kući user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu pynki)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Sindrom respiratornog distresa
18.1.2012 18:14:47   
Nunichi
Vjera bas lijepe vijesti. user posted image
Tebi i tvojoj hrabroj bebici zelim sve najljepse i vjerujem da ce svaki dan biti sve bolji i bolji.
user posted image user posted image

(odgovor članu pynki)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Sindrom respiratornog distresa
18.1.2012 18:34:16   
mimikimi
vjera bravo za vasuser posted image
user posted image


_____________________________

*mamin zvrk* 13.03.2011

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Sindrom respiratornog distresa
18.1.2012 18:53:10   
djenny
moja beba je isto rodjena u Sarajevu ali pripadamo drugom kantonu,vodila ju je dr Heljic i nikada me nije stedjela na rijecima,cak je i preko tel bila jako direktna.drago mi je da je bebac dobrouser posted image

(odgovor članu vjera)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Sindrom respiratornog distresa
18.1.2012 19:18:17   
Rabi
vjera, hvala Bogu da je boljeuser posted image
Imas privatnu poruku


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu djenny)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Sindrom respiratornog distresa
18.1.2012 21:30:22   
senka27
vjera drago mi je zbog bebice,svaki dan udjem na forum mahsuz zbog tebe

drzi se...toliko zelim cuti da je momcic dobro ....

javljaj nam se

_____________________________

Sve ce to o mili moj prekriti
Snjegovi,ruzmarin i sas

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Sindrom respiratornog distresa
19.1.2012 12:05:18   
mamapcela
vjera hvala ALLAHU,da je boje...pisi nam kako je danas???

_____________________________

N 2006
M 2011

(odgovor članu senka27)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Sindrom respiratornog distresa
19.1.2012 17:42:25   
vjera
Beba je stabilna,još je na aparatima, ne može samostalno da diše,stomacic je bolje pa su danas ponovo poceli sa mlijekom al samo po 1 ml..user posted image Danas sam ga mazila,pricala mu,ljepota moja onako mali a meni najljepši na svijetu.

(odgovor članu mamapcela)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Sindrom respiratornog distresa
19.1.2012 17:43:57   
palachinken

IZVORNA PORUKA: vjera

Beba je stabilna,još je na aparatima, ne može samostalno da diše,stomacic je bolje pa su danas ponovo poceli sa mlijekom al samo po 1 ml..user posted image Danas sam ga mazila,pricala mu,ljepota moja onako mali a meni najljepši na svijetu.


user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu vjera)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *