|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Povratak na posao
12.3.2010 23:32:51   
Anoniman
Aldyy, itekako te razumije i sama sam, kao i dosta forumašica, bila i još sam u istoj situaciji ......

Evo ima tema dojenje i povratak na posao pa pročitaj a imaš i temu pohranjivanje majčinog mlijeka.
Čudi me da te teme nisi posjetila prije povratka na posao.
Sretno!!!

< Poruku je uredio enisa_sara -- 12.3.2010 23:34:25 >

(odgovor članu Aldyy)
  Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Povratak na posao
14.3.2010 17:42:09   
de_de
Evo ja sutra pocinjem raditi; bas me uhvatila nekakva tremauser posted image user posted image user posted image
Zao mi je ostavit Kenu, a i prilicno sam zahrdjala sto se tice samog posla, nisam radila od juna prosle godine, sve sam zaboravila.


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Povratak na posao
24.3.2010 12:36:56   
Mala Selma
Drage moje....

evo da se i ja tuspasim na ovoj tebi, jer 29.03.pocinjem raditi user posted image user posted image user posted image .A ce imati 11 mjeseci, tako da je veliki momak i to me tjesi, jer ima vas dosta koje ste pocele raditi kada jebeba imala 6 mjeseci pa i manje.
S jedne strane mi je drago, jer posao je posao, radit se mora, a i moj se posao super i bas sam pozelila i kolege i poslovne aktivnosti, a s-druge strane zao mi je A ostaviti, jer jos ga dojim, proveli smo 11 mjeseci zajedno (jer mm radi do 17 ili 18h) tako smo mi pravi drugariuser posted image .

A je sam smanjio potrebu za dojenjem, pa tako da doji ujutro, pred dva dnevna spavanje, navece i tokom noci 2 do 3 puta.Ali najveci mi je problem uspavljivanje, jer bas se mucim da ga odviknem uspavljivati uz siku i bas mi tesko ideuser posted image .
Nekada ga super uspavam, dam mu malo vode, caja ili soka, napije se, pipu , pomazim ga , naravno u narucju, i zaspe, a nekada ma nema sanse.....place ko godina ako mu nedam siku!!!
Moja mama je uzela godisnji i cuvace ga 2 sedmice, pa svekrva sedmicu, pa ja imam proslogodisnji godisnji tri sedmice, i u tom periodu cu morati ga nauciti da se sam uspavljuje, da pije mlijeko i da se navikne na tetu sto ce ga cuvati.

Tako drage moje, da se bas brinem kako ce ga mama uspavati....kaze mm pa sta nemora ni spavati, kao da me nasmije, a ja kontam e moj mm, samo ti mene zezaj, ja bih samo plakalauser posted image user posted image user posted image ...

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Povratak na posao
24.3.2010 13:20:22   
muby

IZVORNA PORUKA: Mala Selma

...
Tako drage moje, da se bas brinem kako ce ga mama uspavati....kaze mm pa sta nemora ni spavati, kao da me nasmije, a ja kontam e moj mm, samo ti mene zezaj, ja bih samo plakalauser posted image user posted image user posted image ...


Mala Selma

i ja svog bebija uspavljujem iskljucivo dojeci
pokusala neke fore da ga ostavim samog u sobi da nauci sam da zaspi
i bas sam se napatila tih par puta jer se onda unervozi i samo place pa sam odustala
sad spava redovno i nije vise nervozan

e posto sam se i ja vratila na posao cuva ga moja mama i imala sam isti strah oko uspavljivanja
ona ga uspava ninanjem, stavi veliki jastuk na noge, bebija na jastuk i ljuljuska ga dok ne zaspi
onda ga samo lagano spusti na krevet


_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Povratak na posao
24.3.2010 14:50:28   
iv@ncica
IZVORNA PORUKA: Mala Selma

Drage moje....

evo da se i ja tuspasim na ovoj tebi, jer 29.03.pocinjem raditi user posted image user posted image user posted image .A ce imati 11 mjeseci, tako da je veliki momak i to me tjesi, jer ima vas dosta koje ste pocele raditi kada jebeba imala 6 mjeseci pa i manje.
S jedne strane mi je drago, jer posao je posao, radit se mora, a i moj se posao super i bas sam pozelila i kolege i poslovne aktivnosti, a s-druge strane zao mi je A ostaviti, jer jos ga dojim, proveli smo 11 mjeseci zajedno (jer mm radi do 17 ili 18h) tako smo mi pravi drugariuser posted image .

A je sam smanjio potrebu za dojenjem, pa tako da doji ujutro, pred dva dnevna spavanje, navece i tokom noci 2 do 3 puta.Ali najveci mi je problem uspavljivanje, jer bas se mucim da ga odviknem uspavljivati uz siku i bas mi tesko ideuser posted image .
Nekada ga super uspavam, dam mu malo vode, caja ili soka, napije se, pipu , pomazim ga , naravno u narucju, i zaspe, a nekada ma nema sanse.....place ko godina ako mu nedam siku!!!
Moja mama je uzela godisnji i cuvace ga 2 sedmice, pa svekrva sedmicu, pa ja imam proslogodisnji godisnji tri sedmice, i u tom periodu cu morati ga nauciti da se sam uspavljuje, da pije mlijeko i da se navikne na tetu sto ce ga cuvati.

Tako drage moje, da se bas brinem kako ce ga mama uspavati....kaze mm pa sta nemora ni spavati, kao da me nasmije, a ja kontam e moj mm, samo ti mene zezaj, ja bih samo plakalauser posted image user posted image user posted image ...

prijavljujem  se  i ja..posao  1.4.  ohhh... bebi  ce  biti  skoro  godina.
stalno  smo zajedno,  smanjio je dojenje  jede  i  skoro  sve  drugo,  ali  tesko  mi  ga  ostaviti  nikad  ga  niko  nije  cuvao,  ni  uspavao..ni  dao  jesti..uhhh..ne  znam  kako  ce  to  izgeldati.
ja  radim  uvijek prvu,  sreca  da  sam kad je  sve  ok  do  12-1  kuci, radim  s  djecom s PP, pa  nam je  skraceno  radno  vriojeme, ali  zato  imamo  puno  priprema  i  papirologije  kuci,  ali  nije  bitno  samo  da  ja njemu  dođem,  muz  radi  3 dana  u  tjednu  drugu, tada  on  cuva,  ova  druga dva  dana  svak  po  malo..da  izdrzimo  do  odmora  u 7-mom  mjesecu,  pa  ce  nakon  toga  u  vrtic...sve  mi ga zao bilo odmah slati, kontam neces  s e rijesiti  onda  virusa user posted image
mala  selma-  e ja sam  uspavljivanje  dojenjem  pocela  davno  rijesavati, jer  sam vidjela  da  ce  biti  jada,  ima  sigurno  skoro  2  mjeseca..sam  ga  odvikavala..dam  mu  da  doji  kad  se  probudi,  a  ne  prije..nije  bilo lako, ali  sad  smo  s  tim  ok, pogotovo ono  vecernje  uspavljivanje  uh..pa  smo  ukidali  jedno  po  jedno..onda  sam  ukidala  nocna dojenja..i  to  je  trajalo,  sad  smo  i  to  rijesili,  ostala  su  nam  2-3  dojenja..ujutro  kad  se  probudi,  poslije  spavanja  oko 12 i  posloje   spavanja  oko 5  nije  bilo  lako  ali  dojimo,  a ne  spavamo  s  njom  iako se  on  po  noci  jos  budi  ko  zna vis e zbog  cega.  Dam  mu  samo vode ponekad..nista  drugo..jer  bi  samo  jednu  naviku  zamijenila  drugom...ad-  mlijeko  nece,  pa  mi  uz  ta  3 dojenja  jede  jos  kasice  na  ad  mlijeku  i  to  smo ovih  dana  vjezbali  i  tek  sad  ide.
evo danas..nece  da  spava..tek   maloprije  oko 14  nakon  rucka  jedva..pa  sad  mislim  ga malo  vjezvbati  i  ostaviti  na  samo  jednom  spavanju  dok  pođem raditi  tako  da  ga  niko  ne mora  uspavljivati,  a mozda  se  bude nocu  manje  budio  kontam..eto  ja  sam  sve  prije  rijesavala..sto sam  mogla,  jos  vakcinu  cu  i to  je  to  zasad..samo  me  srce  boli  ga  ostaviti..pa  taman  i  muzu  i  rodbini, a kamoli  strancu :),  jos  se  poceo  ovih dana  mazati..nikad nije  bio mazo, sad  me ljubi  grli,  mazi, meni srce  puca  hehehhe

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Povratak na posao
24.3.2010 14:52:00   
škorpija
kad smo mm i ja išli na more moja mama je bebija uspavljivala flašicom čaja, a tad je i on htio samo dojeći da se uspava

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Povratak na posao
24.3.2010 14:53:49   
škorpija
Selma sretno na poslu, javljaj se na ovoj temi sa novostima kako ste to podnijeli, i mene to uskoro čekauser posted image user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Povratak na posao
28.3.2010 18:29:12   
Mala Selma
Drage moje...

eto doslo je i to vrijeme, sutra se vracam na posao....malo sam user posted image , ali sta cete radit se mora.

Javim vam kako je prosao prvi radni dan!!



_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Povratak na posao
28.3.2010 19:05:24   
Anoniman
Sretno, ja cu za sedmicu dana isto ovo pisati, aBd, i ja sam user posted image ,mrskoooooooooooooo miuser posted image

(odgovor članu Mala Selma)
  Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Povratak na posao
28.3.2010 19:22:55   
škorpija
kod mene je mjeavina straha, tuge i radosti zbog povratka na posao, valjda je to normalnouser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Povratak na posao
28.3.2010 21:01:14   
ziki
Drage moje zaposlene mame, ziv se covjek na sve navikne i sve dodje na svoje. Prosle godine u martu i aprilu ja sam ludela, kako, sta, kao ce bez mene al prodje godina, lopuza porasla,uskoro puni 2 godine, vec 9 mjeseci ide u jaslice. Sve u pocetku izgleda strasno, mene je teska depresija uhvatila, iz ruku mi je sav ispadalo, otisli refleksi bili skroz, isto je dojio non- stop, uspavlivala ga samo ja... haos. Moja mama je dosla da ga cuva inasatvak slijedi nakon uspavljivanja

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Povratak na posao
29.3.2010 11:57:23   
ziki
...jo se ena naljutila to nemam povjerenja u nju. Pa kad je dola svekrva i iznenada otila i na brzinu kako znamo i umijemo upisali smo ga u jaslice. Dojio je jo 6 mjeseci nakon povratka na posao, ukupno 17,5 mjeseci.  Sve je sad iza nas, jo uvijek se volimo i mazimo, ja sam njegova mama ziki, mamaja i jo uvijek ga samo ja kući uspavljujem. A da mi ne dođe da dam otkaz i sve poaljem u PM -dođe počesto, al to je neto sasvim drugo.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Povratak na posao
29.3.2010 12:12:49   
škorpija
ziki opet sve u svemu tvoja priča je pozitivnauser posted image , ja se ba najvie bojim da bebi ne zaboravi ko mu je mamauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Povratak na posao
29.3.2010 12:52:27   
Dinkica
Samo da ohrabrim mame koje tek trebaju na posao, radim evo vec trecu sedmicu i sve je za 10, mislila sam da cu biti katastrofa jer nisam upste htjela pricati o tome, samo sam par puta zaplakala pred MM a sa ostalima nisam htejla raspravljati o tome, medjutim promjena povratka na posao mi je tako odgovarala, za A. se uopste ne brinem jer znam da je u sigurnim rukama, cuvaju je obje nane naizmjenicno, sve i da je u vrticu mislim da se ne bi osjecala puno losije, pozelimo se puno, koraci pred susret se ubrazaju i puno su veci user posted image ali kad se docepamo jedna druge, eh te radosti user posted image , ja sam ovo podnijela sasvim OK i tako zelim svim mamama.

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Povratak na posao
29.3.2010 22:27:14   
Mala Selma
Samo da vam javim da je moj prvi radni dan prosao za desetuser posted image user posted image user posted image hvala Bogu.Naravno citav dan sam mislila o A, kako je, je li jeo, spavao, kakio, piskio itd., kad ono sve ok.Moja mama ga cuva (uzela je godisnji), jeo fino, izlazili su napolje, spavao 2x po sat i-po, i to sam zaspao, bez uspavljivanja, sike, soka i sl....eto sve u svemu sretna sam.....a sam povratak na posao...ma drago mi je da sam pocela raditi, kolege su i super, posla preko glave, al eto za tri sedmice odoh na godisnji, tri sedmice,,,,,ma ljepotauser posted image user posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Povratak na posao
29.3.2010 22:49:30   
Anoniman
Joj kako optimistican post, super, bravo za tebeuser posted image

(odgovor članu Mala Selma)
  Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Povratak na posao
29.3.2010 22:53:42   
MinaMM
IZVORNA PORUKA: škorpija

ziki opet sve u svemu tvoja pri'9;a je pozitivnauser posted image , ja se ba najvie bojim da bebi ne zaboravi ko mu je mamauser posted image


isto i ja kazem ma on ce mene ubrzo zaboraviti, ma odmah bi on da mu nije sikeuser posted image . ja rekla mami, koja ce ga i cuvati, da sam ljubomornauser posted image . joj meni jos mjesec dana i na posaouser posted image


_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Povratak na posao
2.4.2010 23:38:29   
škorpija
mina stvarno je malo 6 mjeseciuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu MinaMM)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Povratak na posao
3.4.2010 0:11:08   
MinaMM
IZVORNA''"ORUKA:''''škorpija

mina''''stvarno''je''malo''''''mjeseci''''''''


znam.''znam.''ali''sta''cu''''.''opet''se''tjesim''mogla''sam''''''mjeseci.krecem za manje od mjesec dana. srce mi se stislo. samo placemuser posted image


_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Povratak na posao
3.4.2010 0:19:17   
škorpija
znam da je teško, meni se i poslije haman godine dana plače kad pomislim na povratak na posao, ne bih noćima mogla spavati, ali treba se tjerati na pozitivino razmišljanje i ovaj mjesec trebaš provesti mirno sa svojom bebom a ne u plaču jer to je gubirak vremena. još ako ne radiš vikendom, ih 5 dana začas prođeuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu MinaMM)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Povratak na posao
3.4.2010 21:21:02   
MinaMM
sreca je pa radim 5 dana u sedmici i vikend je slobodan. vec slabo nocu spavam samo o tome razmisljamuser posted image a trebam pozitivno razmisljati. najteze je pobijediti sam sebeuser posted image .

zajedno cemo se izgleda tjesitiuser posted image


_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Povratak na posao
3.4.2010 21:23:41   
MinaMM
ja otkucala post i nigdje gauser posted image

helem, rekoh radim 5 dana u sedmici i vikend mi je slobodan. jako lose spavam nocu sve mislim o tomeuser posted image . ali moram pozitivno razmisljati. najteze je pobijediti samog sebeuser posted image .

izgleda cemo se zajedno tjesiti na ovoj temiuser posted image

i sad kad sam opet otkucala nadjem ga. nisam valjda toliko poludjelauser posted image


< Poruku je uredio MinaMM -- 3.4.2010 21:24:20 >


_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Povratak na posao
4.4.2010 11:23:02   
Anoniman
Curke, ja sutra aBd krecem u radne pobjede, nakon vise od godinu dana,uh necu vam kukati, ali zeludac mi se ovu sedmicu raspada od nervoze, ostaje da vidimo sta nam donosi sutrasnji dan, javim vam utiske, i drzite mi fige!

(odgovor članu MinaMM)
  Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Povratak na posao
4.4.2010 11:33:36   
de_de
Evo da vas malo ohrabrim. Ja radim vec tri sedmice. Keni su sutra 4,5 mjeseca, znaci pocela sam raditi kad mu je bilo 3 mjeseca i 3 sedmice. Radim 2 sata dnevno, al nekad se ta 2 sata pretvore u 3 ili 4 user posted image user posted image user posted image . Ma nije tako strasno, mama ga cuva, ja non stop zivkam telefonom i "pricam" s njimuser posted image user posted image user posted image . On veci dio prespava, kad dodjem kuci slijedi hranjenje, a ostatak dana je mazenje, setanje, mazenje...mazenje.
U kuci mi je haos, prozori prljavi, zabacano, ma sta me briga....valjda nekako uspijem sve organizovati.


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Povratak na posao
4.4.2010 11:38:53   
Anoniman
de_de, bravo, ma pusti prozore, mazi tu mrvicu i uzivajte!

(odgovor članu de_de)
  Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *