|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
21.7.2013 22:35:50   
mamica Emina
Pozdrav mamama i drugarima.
Nama je 20 mjeseci.
Danas je Hamza ovako jeo:
- mlijeko 150 ml
- za doručak je jeo supu
- užina krastavica
- ručak mix: mahune, krompir i meso
- užina jabuka
- večera ( iftar ) pita
I sad pred spavanje popio nekih 100 ml mlijeka

Između je popio 150ml čaja od jagode, vodu po želji, pojeo par kockica čokolade.

_____________________________

"Odabrao sam jednog anđela za tebe,on će te čekati i brinuti se za tebe.Svakog dana će se smijati s tobom,imaćeš njegovu ljubav i bićeš sretno biće."-"Hoćeš li mi reći ime tog anđela?" -"Nije važno kako se zove"-reče Bog-"ti ćeš ga zvati MAMA!!!"


(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
22.7.2013 2:15:46   
zumbulcica
Pozdravljam drugare i mamare.Nama ce uskoro 24mj. a ja tek sad skontah ovu temuuser posted image

Nas jelovnik izgleda nekako ovako:
Oko 7 popije 150ml mlijeka.Oko 9 doručak( tjestenina,kajgana, pura, przenice);Oko 12 uzina (voce,monte,puding,vocni jogurt)
Oko 4 rucak ( uglavnom pojede supu, a sto se tice glavnog jela nesto pomalo lizne ali slabo). Oko 8 je prije bila vecera a sada je drugi rucak(nas iftar) i pojede nesto malo, oglavnom paradajz, krastavac..uglavnom svjeze povrce,kuhano slabo i vrlo malo hljeba. Ako je dobro jela ne kaznjavam je medolinom prije spavanjauser posted image .Popije 200ml mlijeka pred spavanje (ako nije jela medolino,cokolino...)
Voli sir, pavlaku,jogurt...supu bi moga stalno jesti.Meso vrlo malo jede, piletinu gotivi a ostalo meso jeeeedva, samo ga melja po ustima.
Moj problem je sto se meni cini da ona kolicinski vrlo malo jede, nakupi se tu djuture obroka, ali sve nesto pomalo.

_____________________________

sunce mamino,21.08.2011.

(odgovor članu mamica Emina)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
21.8.2013 18:14:33   
sajraa
I moja bi stalno jela supu, a povrće jedino ako može uzimati rukom user posted image trenutno najviše voli grašak, i zove ga "bobe" user posted image čak i tjesteninu jedino hoće rukom da uzima i jede.
Mene brine što u zadnje vrijeme neće mlijeko nikako, nekako je uspijem prevariri da popije jogurt ali obično mlijeko nikako, čak ni ako stavimo kakao, maskiramo..

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu zumbulcica)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
22.10.2013 17:58:06   
Sandrich
Imal mamica na ovoj temi da razmjenjujemo iskustva recepte? user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu sajraa)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
22.10.2013 18:38:10   
Selma Kikoebu
I mene zanima, ja vise nemam ideja, samo se u krug vrtimo, a moja bebolina stalno nesto negoduje, slabo jede. Hajmo, ideje na vidjelo, a i raspored vas me zanima, pa da se i ja nadjem tu negdje.


_____________________________

Moja Mrvica, zivot moj sa tatinim okicama uljepsala nas zivot 27.04.2012. Moj zivot je dobio pravi smisao

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
23.10.2013 17:25:24   
Sandrich
Ja bih iskreno voljela da hoce jesti sve sto nama napravim da ne moram uvijek misliti sta cu njemu ako ne htjedne nase user posted image  Svaki dan je obavezna supica,corbica i u njoj je svo moguce povrce..poceo je jesti meso tako da praktikujemo i piletinu,teletinu,puretinu...pravim i krem supice od prase,paprika,brokule....voce svjeze nece nikako tako da mu iscjedim neku vocku u monte prije spavanja pa popije,nekad ne ako osjeti sok hoce da povrati user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Selma Kikoebu)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
24.10.2013 14:22:59   
Selma Kikoebu
Sandrich, a kako pravis ove krem supice?

_____________________________

Moja Mrvica, zivot moj sa tatinim okicama uljepsala nas zivot 27.04.2012. Moj zivot je dobio pravi smisao

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
24.10.2013 17:44:06   
Sandrich
Nabacam svakakvog povrca,ili recimo maksuz pravim od brokule,karfiola,mrkve...skuham povrce,skinem sa ringle i stapnim mikserom sve smiksam vratim na sporet samo da prokljuca,malo posolim i gotovo :) nekada znam skuhati i krilce pa onda samo prstima isitnim meso----lako za napravit a uvijek mi hoce jesti....neki dan sam mu od prase-poriluka pravila pa kazu smrdi mu iz usta user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Selma Kikoebu)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
25.10.2013 11:41:29   
mamina princeza
moj isto ne jede voce nikako samo on ekupovne hipp i to... samo ponekad jabuku...i ja uguram u monte nekad pa tako nesto i pojede.


ja sam ga naucila d ajede prilicno ono sto jedemo i mi s tim da uvijek ima neka supa ...mada on voli i ove obicna mesna voda sa mrkvom i tjesteninom aponekad ubacim povrce pa pravim kao Sandrich....

slabo ide i povrce u drugom obliku al ja ga najvise stavljam u rizu kao sataras ili u proso.
danas recimo jede piletinu fileti na zalogaje sa krompirom i mrkvom - to sam i nama napravila aimamo supu kokisiju od juce....

sto se tice doruka on bi svaiki dan jeo jaje i nista drugo cak se desi d amu na foru damo nesto drugo al on opet trazi jaje ... tako da pojede bar 4 puta sedmicno ujutro jaje sa mlijekom i pavlakom i hljebom . ostalo sve slabo jede..... mazalice rjetko , putu i nekad tjestetaninu

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
1.6.2017 10:01:03   
Sunašce2015
moj malac sa dvije godine


ujutro dorucak abc sir, vajkrem , jaje, itd itd ( sta hoce) uz 4 fildzana kozjeg mlijeka ( moj malac vec jede sam)

uzina banana, monte ili neki drugi vocni jogurt

Izmedju obroka ako nije voda jeste sok ili caj

Za rucak jede sta mi jedemo. Od starta sam ga ucila da ne bude izbirljiv to hocu to necu, jer za moj pojam glupost je kuhati vise jela samo jer neko nesta ne voli. Desert cokolada kinder ili neka druga.


Uzina vajkrem, ili neki drugi namaz (eurokrem)


vecera supa, namaz, makaroni, sta bude..nekad i od rucka ostane, ali rijetko kad. Prije spavanja popije 250ml mlijeka, u dva ujutro popije 250ml mlijeka.

Nije debelo dijete, ali moze pojest kao veliki.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
11.6.2017 9:45:06   
eminaja
ode mi prvi post...sad cu skratit user posted image
mi smo presli 24 mjeseca ali nema veze user posted image
dorucak: zitarice sa mlijekom,pahuljice,kriska,krastavac
rucak: krompir,riza,supa,pita kukuruzna,paradajz,krastavica
vecera: zitarice ili pahuljice,sendvic,krastavac...
voce:banana,kruska,jabuka ponekad...narandza...uglavnom voli svo voce ali ga sad ne jede cesto kao prije.....
slatko cokolade,kolaci ili sokovi svodimo na minimum svaki dan dobije kockicu cokolade ili malo kolaca aa sok u par dana cak i sedmicu dvije razmak bude....ovo se krsi kad imaju gosti.ili smo u gostima pa on to iskoristi user posted image

_____________________________

15.04.2015 Braco (M)

25.10.2016 Seka (M)

Prije 3 godine nisam imala nista,a sada imam SVE!!! ?? ????

(odgovor članu mamica Emina)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
11.6.2017 9:46:21   
eminaja
zaboravih reci flasicu ne pije jos od 12 mjeseci...popije casu ili dvije mlijeka obicnog user posted image

_____________________________

15.04.2015 Braco (M)

25.10.2016 Seka (M)

Prije 3 godine nisam imala nista,a sada imam SVE!!! ?? ????

(odgovor članu eminaja)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
11.6.2017 9:47:04   
Sunašce2015

IZVORNA PORUKA: eminaja

ode mi prvi post...sad cu skratit user posted image
mi smo presli 24 mjeseca ali nema veze user posted image
dorucak: zitarice sa mlijekom,pahuljice,kriska,krastavac
rucak: krompir,riza,supa,pita kukuruzna,paradajz,krastavica
vecera: zitarice ili pahuljice,sendvic,krastavac...
voce:banana,kruska,jabuka ponekad...narandza...uglavnom voli svo voce ali ga sad ne jede cesto kao prije.....
slatko cokolade,kolaci ili sokovi svodimo na minimum svaki dan dobije kockicu cokolade ili malo kolaca aa sok u par dana cak i sedmicu dvije razmak bude....ovo se krsi kad imaju gosti.ili smo u gostima pa on to iskoristi user posted image

znas sta ja uradim kada dodju gosti, odvojim mu posebno, znaci dadnem i njemu ali u tanjiric posebno, tako nece letit za stol kada ima neko user posted image

mislim da je to najbolja opcija user posted image

jer ne mozes djetetu reci NE, ako na stolu stoji nesta slatko user posted image

_____________________________

Imas ti tako doktora, za male pare poslati ce te na carski rez, al pisati knjige kako dijete treba dojiti. jer je to prirodan, pravilan i zdraviji nacin bebine ishrane

(odgovor članu eminaja)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
11.6.2017 9:51:47   
eminaja
naravno da mu se odvoji ali isto tako kada si u gostima ili.imas goste ne mozes kontrolisat kolicinu koju uzme od grickalica ili slatka user posted image

_____________________________

15.04.2015 Braco (M)

25.10.2016 Seka (M)

Prije 3 godine nisam imala nista,a sada imam SVE!!! ?? ????

(odgovor članu Sunašce2015)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
11.6.2017 9:53:21   
Sunašce2015

IZVORNA PORUKA: eminaja

naravno da mu se odvoji ali isto tako kada si u gostima ili.imas goste ne mozes kontrolisat kolicinu koju uzme od grickalica ili slatka user posted image

pa da, to si u pravu user posted image



_____________________________

Imas ti tako doktora, za male pare poslati ce te na carski rez, al pisati knjige kako dijete treba dojiti. jer je to prirodan, pravilan i zdraviji nacin bebine ishrane

(odgovor članu eminaja)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
13.6.2017 7:43:02   
ziel
Ma hajde nisu gosti svaki dan user posted image Neka se ponekad pocasti koliko zeli.

Mi kontrolisemo samo slatke grickalice, a ostalo jede koliko zeli... A hvala Bogu apetit kao kod djeteta od 3 god. a ima 19 mj.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Sunašce2015)
Neposredna veza do poruke: 241
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *