|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
5.5.2011 13:51:40   
martajay
IZVORNA PORUKA: mama75

IZVORNA PORUKA: martajay

hvala ti mnogo za informaciju za luk, mama75.
taman smo na grbavici. a "tog" ciku nisam nikad pitala.

moj ima 25 mjeseci, i jede upola manje, u odnosu na ovo sto je hanady napisala.



Ja evo sada sa pijace i moram te razocarati, luka danas nema. Ali ima zare kod tog cike. Kada ulazis na pijacu od onog parkinga, prodjes one sa plastikom i prvi sto desno. Ciko ima krompir, jabuke, mrkvicu, luk i ponekad bude nesto "zeleno", ja bas pitala sta je to i kaze "divlji luk"

utjesila si me malo sa ovim user posted image



hej, pa tog ciku mi je preporucila i prijateljica, koja takodje kupuje na toj pijaci, kao ciku sa najboljim povrcem... ona ga poznaje licno.


_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
5.5.2011 13:56:35   
mama75
Kod njega bas nema nekog raznovrsnog povrca, uglavnom je to ovo sto sam nabrojala. Ali je super stvarno, sve je njegovo "domace". Ima super kukuruzno i psenicno brasno, to isto stalno kupujem. Ne bude svaki dan na pijaci, cini mi se da nije tu ponedjeljkom i srijedom. Eto, da ne idemo vise OT. Ali i ovo spada u ishranu djece user posted image Ja sam kod njega kupovala prve jabuke i kruske koje je moja bebi pocela jesti kada joj je bilo 6 mjeseci 

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
28.5.2011 21:50:22   
de_de
Molim jedan savjet od iskusnijih mama: Keni je 18 mjeseci; u toku dana fino jed, uz to jos i doji, ali ne zeli da vecera, zadnji pravi obrok mu je najdalje u 17 h. Nakon tog obroka samo doji, ne zeli flasicu, samo do spavanja pije vodu ili sok. Takodje citavu noc doji. Do sada se nisam previse brinula jer lijepo napreduje, ali hvata me panika sta cu kada ga prestanem dojiti.

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
29.5.2011 17:09:00   
teacher75
zadnje 3 sedmice: ujutro za dorucak jaje ili pura ili udrobljen hljeb u mlijeku sa jajetom, mladi sir, oko podne: voce- obicno 3 razlicite vocke, mix ili posebno. u medjuvremenu nekad kifla ili jogurt. rucak: supa. vecera: griz ili cokolino. ostalo strajkujeuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
29.5.2011 17:14:03   
R&T@
A da pokusas joj dati "rucak" za dorucak, tj. ono sto bi ti htjela da pojede za rucak?user posted image

Trebala bi ujutro biti raspolozena za jelouser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
29.5.2011 17:19:23   
teacher75

IZVORNA PORUKA: tajra

A da pokusas joj dati "rucak" za dorucak, tj. ono sto bi ti htjela da pojede za rucak?user posted image

Trebala bi ujutro biti raspolozena za jelouser posted image

eh, gdje cu na sabahu kuhati rucak- povrce i meso. ma nece htjeti, znam to. jednostavno ko da joj se zgadilo- jela je od pocetka sve fino izblendano i odjednom prestala, cim vidi kako izgleda odbijauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
25.7.2012 9:54:20   
selebriti
Ima li neko ograničenje vezano za unos maslina u ovom dobu?

Kažu da ni odrasli ne bi trebali pretjerivati s maslinama. Moja djevojčica bi mogla teglu smazati user posted image .. ali ne znam na koliko da joj ograničim dnevno user posted image

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
4.9.2012 16:06:52   
ucitelj
Dan, evo mene prijavljujem se n aveci nivo klinca. moj mihael ima 13mj i stvarno nemam o cesto problema u hrani. nadam se da cemo se ugodno druzituser posted image

_____________________________

Napokon mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
11.9.2012 15:34:02   
HNF
Imam djecaka od 21 mjesec, i interesuje me da li vi dajete svojoj djeci sampinjone. On sve jede, osim sampinjona,. Ja sam mu htjela i to uvesti u ishranu, medjutim tako su me isprepadali, a i citala sam kao da se ne daju djeci, da su za njih stetni itd. Pa reko da vidim sa vama, da li vi dajete svojoj djeci i kad ste im to uveli u ishranu.

(odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
16.12.2012 23:01:06   
ljubičica 28
Mamice, treba mi mala pomoć user posted image

J. još doji ujutro i navečer. Ima 21 mjesec i planiram prekinuti dojenje za mjesec-dva. Hoću da ukinem i ovaj podoj pred spavanje i ne planiram prelaziti na flašicu jer je već veliki za to. Pravila bih mu neki obrok pred spavanje s mlijekom umjesto flašice mlijeka. On spava, uglavnom, oko pola deset. Treba mi savjet, je li mu kasno da u devet pojede kašicu s mlijekom?

Kad inače vaša djeca imaju ove zadnje obroke (večeru i mlijeko)?

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu HNF)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
5.2.2013 23:04:21   
Amam
Ljubicanstvena,znam da mLogo kasnim,ali meni se desi da E jede i oko 21h,znam da je kasno,i praktikujem da mu zadnji obrok bude oko 19h,ali ovaj kasni nam bude samo ako nije raspolozen jesti u 19,i ako ce kasnije na spavanje,pa mi bude zao da bude gladan,vecinom je to nesto lagano,tipa jogurtic i voce ili neka rijetka supica.
I da mi fino hapimo,hB,on jos uvijek jede uglavnom kuhano,tipa keksolino,pahuljice i ti fazoni,ni u ludilu,namaz nikakav,samo supa,pita i ostala seljacka hrana user posted image .
Izmedju obroka pojede,tu i tamo jogurt( s mlijekom smo jos na Vi),voce,plazmicu ili par smokica/stapica.

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
19.2.2013 9:23:39   
ivannna
Evo ja imam jedno pitanjce, curica ima 12 mjeseci, smanjili smo dojenje na tri puta dnevno, osim toga ima jos tri glavna obroka i ponekad jos nesto joj uspijemo ubaciti između. To su uglavnom mliječni doručak (griz ili nesto slicno s mlijekom, sirom i jogurtom), povrtni rucak sa mesom ili jajetom i vocna vecera u nekoj papici napravljenoj s mlijekom. Svaki taj obrok nije veći od nekih 150 ml.
Jedno pitanje je jel to dovoljno, koliko su jela vasa djeca u ovom uzrastu.
Drugo pitanjce je koje kravlje mlijeko dajete djeci, ja pokusavam naci ona "svježa" u kesi ima samo neko zeničko, a u flaši ima Vindija??? Obrizom da doji mlijeko joj stavljam samo u papice+jede sir i jogurt, valjda je to dosta.

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
20.2.2013 9:23:42   
ivannna
Ups post je u pogresnoj temi, molim admine da izbrisu a ja cu ga sada staviti u temu od 12-18 mj :)

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
22.2.2013 16:30:39   
ljubičica 28

IZVORNA PORUKA: Amam

Ljubicanstvena,znam da mLogo kasnim,ali meni se desi da E jede i oko 21h,znam da je kasno,i praktikujem da mu zadnji obrok bude oko 19h,ali ovaj kasni nam bude samo ako nije raspolozen jesti u 19,i ako ce kasnije na spavanje,pa mi bude zao da bude gladan,vecinom je to nesto lagano,tipa jogurtic i voce ili neka rijetka supica.
I da mi fino hapimo,hB,on jos uvijek jede uglavnom kuhano,tipa keksolino,pahuljice i ti fazoni,ni u ludilu,namaz nikakav,samo supa,pita i ostala seljacka hrana user posted image .
Izmedju obroka pojede,tu i tamo jogurt( s mlijekom smo jos na Vi),voce,plazmicu ili par smokica/stapica.



Hvala, mila user posted image

I mi smo konačno prestali s dojenjem i nekako nam obroci idu ovim rasporedom:

Oko devet ustaje i ide kašičica meda i pije mlijeko (iz čaše s kljunom) a zatim do 10 h je obično i doručak (jaje s pavlakom, kajgana, muffini kukuruzni s pavlakom i džemom, kravlji sir, bestilj i sl.). Ako sam planirala nešto s više mlijeka za doručak, onda tu čašu mu i ne dajem.

Oko pola dva - 2 h je supica (teleća ili pileća s povrćem). Tad ide na spavanje i kad ustane u roku pola sata pojede mix dvije voćke (iako voće jede i onako, ovo mu je umjesto montea i voćnih jogurta jer ih neće)

Večera je oko pola sedam - 7 i to je ustvari naš ručak (jer mm tada dolazi).

Pred spavanje popije još jednu čašu mlijeka (oko pola deset - 10 h) i to je to.

Slatkiše ne jede nikakve, suho voće hoće ponekad (grožđice, brusnica...), pudinge ne voli, grickalice u zadnje vrijeme skoro pa nikako (samo štapiće ponekad i ponekad čips sa mnom).

To je otprilike to. I skoro svi obroci su uz gledanje crtanog što me jaaaaaaaaako nervira user posted image , al planiram mu i to izbaciti kad malo otopli pa budemo vani jeli češće. Znam da je pogrešno, ali da nije crtanog, čini mi se da nikad ne bi ni sjeo za sto da jede user posted image

Kakvo je stanje kod vas? Jede li drugar sam? Ovaj moj krenuo da jede sam i odjednom prestao. Sad pojede dvije kašike sam i stane da se igra s hranom user posted image



_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
9.3.2013 17:07:11   
Amam
Pa vi ste super,E isto jede uz crtace user posted image ,ali kako ti rece da nije njih nikad ne bi ni jeo,nadam se da ce to uskoro da promijeni,dorucak jede za komp.stolom,rucak pojede s nama za trpezarijskim,hajd valjda bude nesto od nas...E isto hoce sam,ali on jede lijevom rukom user posted image i sve prospe,mrvicu samo donese do usta,a trudi se bas user posted image ,tako da jos uvijek mi hranimo.

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
10.3.2013 19:13:03   
ljubičica 28
Amam, ma tu smo mi negdje user posted image

Kod nas se stanje malo promijenilo od prošlog pisanja.

Sad ujutro ne pije mlijeko, ono je u sastavu doručka. Npr. pojede kuhano jaje i pola kriškice hljeba s namazom uz šoljicu-dvije mlijeka (šoljice za kahvu user posted image .

Ostalo je tu i tamo isto, s tim da ne jede više uz crtane. Dobije ih kao nagradu nakon jela user posted image Jede s nama za stolom i nekad ugrabi nešto i sam da pojede ali ga većinom hranim ja user posted image .

I kod nas nije problem način na koji jede, super se on koristi i kašikom i viljuškom, ali bi taj ostao gladan da ja ne uskočim. Njemu su tri-četiri kašike bilo čega sasvim dovoljne, kaže ja završio user posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
15.7.2013 19:05:48   
animagical
da podignem temuuser posted image

A. ima 22 mjeseca. prestali smo dojiti prije skoro mjesec dana, pa se sada uhodavamo u ishrani bez dojenja. nas meni izgleda otprilike ovako

ujutru dorucak, najcesce jaja, topa, przenice, palacinci, sa casom mlijeka obavezno

oko 12 pojede neku uzinicu npr bananu, puding, krisku hljeba sa zdenkom, solju mlijeka...to sam bira obicno

kada ustane za rucak jede neku supu, koju bas rijetko preskocimo, iza koje ide glavno jelo: pita i jogurt, punjene paprike, pire krompir s nekim mesom, neki razljevak, sta je vec nama za rucak ili iftar...voli pite u zadnje vrijeme

do vecere gricne ponesto, neku vocku, sok, smoki...to i ne racunam u uzinu, ali sam se posluzi

vecera je nesto mlijecno, nekad cokolino, nekada kifla sa nekim sirom, pekmez i hljeb i tada najcesce popije i mlijeko.

po mom proracnu on par puta na dan pije mlijeko...uz obroke jede pavlaku, jogurt...ja mlijeko i ne forsiram nesto,ali on voli uz jelo da zaljeva necim, pa radije dam mlijeko nego sok. vodu ne voli uz obrok, vec popije casu vode iza jela.

niej od one djece koja nesto zvacu po cijeli dan, ali ja sam hB zadovoljna kako i koliko jede. poceo je jesti vecinu stvari koje i mi jedemo, pa mi je mnogo lakse. malo mi je nezgodno sto on sam zna traziti sta ce da jede, pa je prije neko vece za veceru jeo punjenu papriku, a rucao burek.. ili npr. za veceru trazi jaja, iako ih je jeo za dorucak. ne znam je li problem sto istu vrstu namirnica nekada jede vise puta na dan, npr bas ta jaja. trebam li to ograniciti? ja uglavnom gledam da mu dam to sto trazi, posebno sto su to neke normalne, kuhane stvari.

sta vasa djeca jedu?user posted image

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
15.7.2013 19:25:13   
minie
Animagical, masallah za druga, on jede ko veliki djecak user posted image

Mi jos dojimo i to po ne znam ni ja koliko puta dnevo, a ostalo sto jede ovo:

Dorucak: ustipak (jedan, nekad jedan i po), hljeb (suh, jer nece da je namazano bilo cim (a i nemamo neki izbor)), caj, nekad jedna - dvije male hrenovke ili kriska salame, a zna ponekad pojesti i veliku vocnu kasicu, nekad i makarone ili sa ajvarom ili malom kasikicom pavlae (pokusam ga naviknuti na mlijecne proizvode)

Izmedju dorucka i rucka pojede malo krastavice, paradajza, bananu ili neko drugo voce i ponekad koju grickalicu (slatkise skoro da i ne jede)

Rucak: supica (vise to bude corbica), pita (burek ili kropmpirusa ili maslenica), pljeskavice koje mu napravim od tikvica i fasiranog mesa, sarma, buranija i sl variva - on ako pojede jednu kutlacu supe ja sam sretna

Vecera: Ostatak od rucka ili neka vocka

Moj R bas malo jede i treba ga tjerati da jede svaki put, ni crtani ne pali user posted image

Nadam se da ce malo bolje poceti jesti kad prestane dojiti i kad mu prodje ova alergija, mada je na dobrom putu, vise nema reakcije na npr. pola montea, karamelu (mlijecnu), kasikicu pavlake u makaronima ili kada se kljukusa pomasti puterom i pavlakom user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
15.7.2013 19:34:17   
animagical
mini, pa super, prolazi vam alergijauser posted image eh sad ako lejla ovo procita, nece na dobro izaciuser posted image A. se projeo kako je prestao dojitiuser posted image u biti ja mislim da on jede istu kolicinu kao i prije, samo su to sada konkretne namirinice umjesto dojenja, pa ja to vidim i primjetim. ni ovaj svrle ne voli bas slatkise....ne mogu se sjetiti kad je trazio cokoladu zadnji putuser posted image ali zato sto voli limun i lizalo, to je druga pricauser posted image

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
15.7.2013 19:57:10   
minie
I R voli sve sto je ljutkasto i lizalo naravno. Kad ga neko pita sta ce mu babo kupiti, on kaze lizalo user posted image

A mladi ribani kupus mu je medju top 5 namirnica

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
21.7.2013 20:53:43   
Sandrich
Iscitala temu od pocetka pa da i ja sad sta napisem user posted image Ovaj moj zadnjih dana nesto slabo jede,mislim nudimo mu stalno nesto al kolicinski ne pojede puno,i to mu moram mob stavit na hranilicu da nesto gleda drugacije nece il trcimo za njim...dodje dan kada stvarno puno jede..voce svjeze nikako nece tako da mu iscjedim sokic frisak i u monte stavim pa popije....slatkise nikako nece a i bolje....ako imate kakvih receptoca pisite user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
21.7.2013 21:05:50   
koka i po
ne znam je li problem sto istu vrstu namirnica nekada jede vise puta na dan, npr bas ta jaja. trebam li to ograniciti? j


ono u praksi ne bi trebalp da jede jaja za dva obroka ali i ako pojede nista mu nece biti.
onda taj dan nemoj davati meso ili bar ogranici kolicinu koju ce pojesti.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
21.7.2013 21:08:45   
koka i po
voce svjeze nikako nece



izblendaj i ubaci u jogurt.dobices svjez i hranjiv medjuobrok .

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
21.7.2013 21:11:08   
koka i po
ali ga većinom hranim ja


kakve to ima veze?bitno je da je dijete sito.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
21.7.2013 21:17:45   
Sandrich

IZVORNA PORUKA: koka i po

voce svjeze nikako nece



izblendaj i ubaci u jogurt.dobices svjez i hranjiv medjuobrok .

hvala,tako sam i kontala pokusati..trenutno mu dajem jogurt sa mljevenim lanom,susanom,suncokret i hoce pa se nadam da ce i sa vockama prihvatit jer voli jogobelu

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *