|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  114 115 [116] 117 118   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe 2008
27.5.2010 21:34:23   
Medić*
Lijepi pozdravi draga generacijo,

nadam se da su sve velike bebare dobro i da slusaju, evo mamin momcina sad zaspao cijeli dan se nahodao kako vani tako i po kuci, samo trckara noge ne podvija osim kad jede i spava. Jutros isli na vakcinu, hvala bogu sve dobro proslo, danas nikakvih reakcija nije bilo, praticemo ovih dana, molimo dragog Boga da sve bude u redu. S obzirom da nam je svaka vakcija prolazila uz plac i dernjavu, bas sam se brinula kako ce sve proci, iznenadila sam se totalno, samo je malo zaplakao kad su ga bocnuli par min plakao i smirio se, normalno jeo cijeli dan, odmah kad smo stigli kuci zaspao dobra tri sata, malo predvece otisli u setnju, sve u svemu dobro je proslo i sad cemo biti rahat jedno duze vrijeme sto se vakcina tice. Dok je jako bila ljubazna, objasnila mi da nema potrebae da brinem sto se vakcina tice jer su jako kvalitetne i da su reakcije tipa blaga temp ili osipa normalne nakon 7 dana, u sustini bitna je kvaliteta same vakcine, tako da sam se razrahatila, i zelim da sve bebe koje idu na vakcinaciju prodju dobro aBg bez ikakvih nus pojava.
Draga Kanita Fatih nikako da zavoli kupanje, jedan kratak period nije se bunio samo, uostalom svaki put odbija i bude napola okupan user posted image , sa zurbom, glavu ne voli da mu kupam pa zato i daje otpor, dok mu tijelo perem on se igra i pljeska nogama, cim dodirnemo glavicu pametnu odmah belaj, nadamo se da ce u skorije vrijeme zavoljeti, vidjecemo. A bravo za Alonu evo saljemo joj puno poljubaca a naravno i svim bebarama.user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu kanita25)
Neposredna veza do poruke: 2876
   RE: Bebe 2008
27.5.2010 22:03:30   
mynxlee
Dobili stan user posted image

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 2877
   RE: Bebe 2008
28.5.2010 11:18:32   
emma.L
mynxlee, čestitam! user posted image user posted image user posted image  Eto, napokon ćeš baš moći uživati u dječaku i mužu.
Mi smo ok. Prekjučer smo primili vakcinu, naravno plača je bilo, ali nije bilo strašno. Nikakvih reakcija, sve ok, čini mi se. Sljedeća tek 2013. godineeee user posted image .
Eh, Ema sada ima strah od nekog "čike". Ne boji se starih ljudi, nitko je ne plaši ničim (izričito smo napomenuli nani da nema ni policije, ni cigana, vještica i sl.), jedino što može biti da je ova teta što je čuva ponekad uvečer plašila nekim čikom. Uglavnom, dijete slabo spava, budi se i sva se trese i moli da je uzmemo. Jutros je u 6 MM prenio nama i držala se za mene i gledala me u oči dobrih 5 minuta dok se nije smirila user posted image . Tek onda sam mogla otići po mlijeko. Ne znam što se dešava, moram pitati tetu. Ideja je da kupimo kinder jaje ili smoki i zamolimo krišom nekog stranca na ulici da joj priđe i da jaje.
Mi ćemo sutra malo na more, u potragu za smještajem za ljetovanje- malo ćemo se i bućnuti ako nam vrijeme dozvoli. Jedva čekam!!! I jedva čekam pravi odmor user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 2878
   RE: Bebe 2008
28.5.2010 14:12:30   
mynxlee
Cijelu noc nisam mogla da spavam, jer sam bas uzbudjena zbog stana, pa sad zmirkam ko macka, a kud se i kisa prosula ovdje... Hvala Bogu, pa dobismo onaj stan. Eto od nas cetvoro, covjek se odlucio bas za nas. Za vikend cemo se naci s njim i preuzeti kljuceve, pa nam kirija tece odmah od 01.06. Sad treba tamo sve pocistiti, kupiti namjestaj i brdo sitnica, ali to cemo sve s pjesmom ko partizani na radnim akcijama user posted image Bitno je da se to sve sredi dok mi nije stomak stigao do zuba, jer se ni u kog ne mogu pouzdati ko u sebe samu.

Ivan je jedva evo zaspao, pa da vam skrabnem malo nesto. Juce se igrao vani, a cuvali ga baba i deda dok sam ja pripremala veceru, i pao pa se udario u gornju usnu i poderao malo nosicak.

Medic slatki i emma.L, hajde neka su prosle te vakcine, bar ce se neko vrijeme biti mirno. Tako MM govori da cemo i mi biti mirni kad Ivan primi vakcinu u julu, kazem mu sipak, jer druga bebica kad se rodi, valja i s njom sve prolaziti iz pocetka.

Eto drage moje, ljubite djecu.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 2879
   RE: Bebe 2008
29.5.2010 4:37:47   
nasa princezica
user posted image pozz generaciji i opet kasno al sta da radim dok sam se napeglala vesa,malo sredila nered koji je Lana napravila s igrackama vec 3h,al samo malo da se javimo.Hvala Bogu nema nikakvih reakcija na vakcinu.Lana kao i obicno puna svojih fazona,i bas sam se ismijala kad je mm otisao u wc.Lana je stala ispred vrata i dera se:"Tajoo shine,ade adje moja Njanja menja pepache"(tajo sine hajde izadje Lana mijenja pempas)user posted image kako samo to zvuci pa jos sineuser posted image Danas smo prije pljuska uhvatili vremena za setnju i isplanirala sta cu raditi kad Lanu uspavam,al ona danas i neodspava tako da me sve cekalo za veceras.Evo gledam na sat 3:25 upravo sam se porodilauser posted image user posted image ali prije 21mijesec.Vec dva dana me zove Dado i ispocetka mi je to bilo slatko,ali kad se malo prije probudila da doji i zove me :"Dado,hocu ja dadi ja "kontam hoce djetu ostati da me tako zove,znam da cuje od drugih ali ja njoj kazem :"nisam ja Dada-mama ona ponavlja mama"A uvijek mi je bilo bezveze kad djeca roditelje zovu imenom. emma.L Lanu od rodjenja nisam sisala nikako,male kovrdjice dirati neda tajo.Momak se ispatio dok je Emu sisao al zato je frizura palauser posted image Sto se tice vakcina ja sam se nacekala Bogami,izgleda je ludilo svugdje.Zamisli kako bit pametan i znati ko je u pravu npr:vakcina u 18 mjesecu je kao kapi i u rucicu,mora se primiti prije drugog rodjendana.Toliko sam cekala da je i od sestre mala prispjela na svoju vakcinu u 18mjesecu.Kako i kod njih u Zivinicama nije bilo vakcine u rukicu oni maloj daju tu u vidu kapi a za rucicu nemaju i kao nesmije dobiti posle ove 42dana.Nakon 42dana stigla je i ova vakcina i sestra taj dan kad je Lana dobila (kapi i u rukicu)odvede malu i pregled ok i na vakcinu (a mala kao nikad dere se na sav glas cim je vidjela mantil bijeli)Bukvalno zena navukla u spric vakcinu i da ubode Lejlu kad ova druga kao"cekaj-cekaj"Sestra poludila konta sta je sad kad ova rece"Netreba ona primit vakcinu do nevemba(a 4.nov puni 2god)Moja sestra poludila toliko joj puta cak i ta licno rekle kroz 42dana da dodje i sto kaze moja ses 100puta gledale u knjizicu i vidjele koju treba djete da prini i niko nista,kud se ona uplasila sta da dadose djetu a nisu trebale kakve bi bile posledice.Da nedetaljisem vise uglavnom ko je sad ok i mi se pitamo kako je Lana taj isti dan u TZdobila te dvije vakcine a kao mala netreba,kontamo mozda su se opet zbunile,a nije ni cudio kad samo misle kad ce kafu popit i kad vide pacjente mrak im padne na oci i ono "uh zar bas sad da nam kafu kvare"sta reci i misliti?ludnica pa hajd.Drago mi je da ste i vi rijesile vakc,nama rekli u 5god sledeca tacnije 2012god u septembru,znaci posle 4 rodjendana.Stvarno mi vise nista nije jasno pa valjda su vakc iste za sve bebe u bih,a i vrijeme kad se dobijaju.Izgleda u ovoj nasoj bih zavisi od kantona u kojem si kad ce djete vakc primiti a ne s koliko mjeseci-godinauser posted image user posted image user posted image .Okupaj se makar jednom i zamene kanita25 super da se sve povuklo i da je tvoja cura ok.A sto se tice zubara i meni bude drago da nisam jedina.Imala sam problem jednog zuba koji sam trebala popraviti jos prije trudnoce i bilo me strah da ce zbog tog zuba a jos trudnoca otici mi svi zubi ali hB nisu,ali ja opet nesmijem cika zubi.jos je bilo cim se porodim odo al od tog nista,uh sto bih volila da sam hrabra.Ja sam isto cula da djeca koja prije prohodaju kasnije propricaju ili obnuto,jer se skoncentrisu da usavrse hodanje pa potisnu govor ali ubrzo posle pocnu da pricaju,zato se nebrini opusti se i aBd iznenadices se kad ospe "paljba"sad ona samo upija rijeci.Ja se kod Lane iznenadim kad izvali rijec koju nije ucila ali dovoljno je da cuje i odmah ponavlja.medic slatki sad sam bas napisala Lana je dobila u rukicu(nije vazno koja) i kapi.Super kao i sve vakcine do sad kao da je nije ni dobila,ali idalje je pratim jer kazu da mogu reakcije biti nakon 7-15dana,uglavnom zasad je ok.Slusajuci i citajuci o tim vakcinama bila sam se isprepadala i djaba na predhodne vakc oprezna sam i previse,svakih sat opipavam celo.Drago mi je da je sve proslo super na vakcini,a i ti da si skinula teret mislec na nju(meni je bas teret bio)Mynxlee kod nas je bilo kise i previse,ali zadnja dva dana lijepo vrijeme pa odmah u setnje duge,parkic tobogan,ali vec veceras opet kisa valjda nece dugo.Kako citam izgleda da je ova kisa uticala na djecicu pa su svi na svoj nacin ovih dana bili buntovni,lopovcici mali.Super za stan,sad uzivajte.Toliko od mene oduzilo se pisanje Lana dva puta se budila da doji pa nikad zavrsiti evo i zora je a valja ustati s njom zajedno.ljubimo sve bebace i mame a i one male u stomki.cmook

unaprijed se izvinjavam na graskama ako ih ima,neda mi se provjeriti oci se sklapaju.pozz ljubimooo vas


_____________________________

LANA DUSA MAMINA 29.08.2008 :-)

SRCE MAMINO CEKANO SEDAM DUUUUUGGGGIIIIIIIHHHH GODINA

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 2880
   RE: Bebe 2008
29.5.2010 8:03:59   
aida.
mynxlee user posted image za stan.... da budete u njemu zdravi i srecni i da provedete tu najljepse vrijeme user posted image user posted image


< Poruku je uredio aida. -- 29.5.2010 8:05:39 >


_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu nasa princezica)
Neposredna veza do poruke: 2881
   RE: Bebe 2008
29.5.2010 14:14:15   
nasa princezica
user posted image pozz Lana spava a ja samo da vas pozz ipak nisam stalno kasno na rr,evo malo i ranije pa idem praviti ruckic.ljubac svimauser posted image

_____________________________

LANA DUSA MAMINA 29.08.2008 :-)

SRCE MAMINO CEKANO SEDAM DUUUUUGGGGIIIIIIIHHHH GODINA

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 2882
   RE: Bebe 2008
29.5.2010 14:55:39   
Medić*
mynxlee da sa srecom i radoscu uzivas sa svojom porodicom u stanu, i ja jedva cekam svoj pravi kutak, svoje dvoriste, radi se pomalo na tome ali bogami nece jos dugouser posted image
kanita, sta nam vi radite, kako ljepotica Alona, slusa li user posted image , sinoc si mi mala na pamet za kupanje sa slicicama tako da smo sinoc fino prosli, napunili kadicu ubacili igracke i lijepili slicice,hahah, pa je bilo uspjesnije nego inace. Skontali smo i da manje daje otpor kada napunimo kofu vode i vadimo posudom i sipamo po njemu nego da ga tusem kupamo, valjda ga nesto taj tus zeza nemam pojma, jer sinoc smo posudicom vadili vodu i bilo je za pohvaliti hBg.
nasa princeza, i ja svako malo pipam celo bebari jer nam je treci dan od vakcine, uglavnnom bitno da smo mi to odradili i da cemo par godina bar sto se vakcina tice biti mirni. Vidim da tvoja cura naveliko prica i vecina drugih beba, moj momcina je rano prohodao a tek je evo skoro poceo ponesto pricati mada lijencina je sto se toga tice, ali  dosta rijeci zna izgovoriti , vidim da je poceo i povezivati u recenici, nekad nesto jos mrmlja sto mi je jako simpa, evo i on sada spava, svaki cas ocekujrm budjenje i njegovo slatko mama, nekad jedva cekam da zaspi da se malo odmorim, pa onda mi dosadno bez njega i radujem se njegovom budjenju i nestaslucima user posted image

Lijep pozdrav nasoj generaciji  

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu nasa princezica)
Neposredna veza do poruke: 2883
   RE: Bebe 2008
31.5.2010 2:40:39   
nasa princezica
Pozz generaciji! Lana je  juce cijeli dan bila razigrana i vesela da joj je nakraju i prisjelo.Posle mi da bacimo smece i ja je vodim za rucicu,ona gleda djecu ispred zgrade i ide.Priblizavale smo se pocetku pjesacke staze i ona hoce da je pustim,ja kontam hocul je pustit jer trebamo sici s malog ivicnjaka na tu stazu bojim se da nece pasti,al hajd kontam nije joj prvi put samo polako.Samo sto sam je pustila ma nije ni potrcala hop i pade,al tako pade da joj je ivicnjak bio po sredini stomaka,ja umrla.Ona je posla da se doceka na rukice al kako je ta staza na nizem nivou gdje su joj nogice ona je tras celom,i guza je pretegne i tras na nosic .Ja kako je dizem i vidim krv umrla sam i ozivila,nazad u stan umijem je i vidim sva sreca da nista nije slomila ni razbila.Na celu otekao krug crven i tackice od krvi ,nosic zdrljan i  malo rasjecen sastrane,posle tog najmanje dva sata sam non stop ga brisala jer je curila limfa,nije puno ni plakala a hB neboli je.Samo mi je u glavi bilo sta je moglo biti da je samo par cm bila udaljenija pravo bi pala na ivicu od trotoara,nedaj boze razbit glavu,smrskati nos i vilicu al hB dobro je prosla da je trcala ili bilo sta nego samo posla da potrci i et.Cijelo vrijeme joj mazem nosic,al je od jutros promijenio boju kao da je pecen i suh,pocela tanka kao korica da se stvara.Valjda ce brzo proci samo da je neboli,ljubi je mama.A ja sam jedva dosla sebi neznam kako cu je opet pustit da hoda sama.Danas trckara po kuci kao da nije nista bilo,al ja samo gledam da nece pasti gdje opet..Reakcija na vakcinu nema nikakvih hB super podnosi.Laku noc maza se budila da doji.poljubac bebama i mamama.......................

_____________________________

LANA DUSA MAMINA 29.08.2008 :-)

SRCE MAMINO CEKANO SEDAM DUUUUUGGGGIIIIIIIHHHH GODINA

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 2884
   RE: Bebe 2008
31.5.2010 9:14:16   
emma.L
princezice, mi smo sinoć isto imali gadan pad sa taburea, na stranu cijelom dužinom i rukica ispod nje savijena. Baš sam se prepala, a inače nisam paničar. Njoj ništa, za 10 sekundi se smirila. Mi inače ne hodamo za njom i pada i Ema kad smo vani, ali nekako mislimo da će jedino tako brzo ustabiliti ili naučiti da padne spretno user posted image .  
U subotu smo bili na moru -  trebat će nam sva smirenost svijeta kad odemo na odmor user posted image . Okupao se MM, pa pošla ja u vodu, kao nećemo Emu kvasiti (iako je voda idealna, a vanjska temperatura taman da ne cvrčiš na suncu). Ma nego šta - toliko je dosadna bila da smo je pustili da malo progaca po vodi, a onda je tata digao kao da pliva iznad vode -  bila je sva mokra, a ljudi su se okretali koliko je cičala od sreće. I popodne spremni da idemo nazad, i ona moli prvo MM-a da joj skine čarapu da ide u vodu, pa onda mene, i na kraju ode nekom momku i kaže "čiko, kini bebi cajapu". user posted image
Ja sam smorena od vikenda pravo, ali Ema je danas kod nane, a žena došla da mi čisti kuću - nek joj Bog pomogne user posted image - i opet će ostati dosta toga nama da odradimo do vikenda. Ovaj put smo baš usvinjili sve.
Pusa svima!

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu nasa princezica)
Neposredna veza do poruke: 2885
   RE: Bebe 2008
31.5.2010 12:19:35   
Anushka
pozdrav generaciji, kako ste nam? vidim svasta se novog desava svima! mynxlee cestitam napokon!!! uzivajte i zelim vam svu srecu u vasem domu! sad ti slijedi lijepi dio posla sredjivanja i uredjivanja, nadam se da ce i ivan uzivati! emma.l ma pustite nam drugaricu da uziva u vodi! sretno vam na odmoru i nemojte se puno brinuti, alen je danas skakao po lokvama - ovdje napokon malo kise palo, ali nam more nije jos ni blizu toplo za kupanja.  nasa princeza mogu misliti kako si se prepala.. srecom nije nista strasno, ali pokusaj sto prije zaboraviti i ti kao i lana sta je bilo. Moj mali razbojnik se penje na trpezarijski sto i sedmicno bar jednom padne protezuci se sa stolice, a poceo je i trcati po krevetu i vec je dva puta pao sa njega.. inace je stabilan ali ovo su vec akrobacije.. srecom nista mu ne bude.. sve te modrice su dio odrastanja a mamin poljubac i zagrljaj najbolji lijek. medic slatki meni je prijateljica govorila da ce nam doci ovaj period straha od tusa, i mi smo 20tak dana imali vrisku u kadi, iako vodu jaako voli tusiranje nikako.. ja sam urijedila kupanje,malo se igramo sa tusem i sve brzo obavimo, pa je evo zadnja dva puta bolje bilo, a nikada nije pokazivao zelju za igrackama i sl u kadi, voda mu je glavna zanimacija bila i ostala. kanita25 i ti kao i mynxlee cekas jos jednu bebicu! i ja sve cesce razmisljam o novoj bebici, pa ako Bog da cim rijesimo pitanje statusa ovdje idemo na posao:) a nama je Dora kao vama Nody:))) nadam se da je enna sretno dosla u bosnu i da je zubar ne pati:) gdje nam je bebbe?nema je nesto, nadam se da je sve OK..
mi smo dobro hvala Bogu, zdravi i sretni:) malo nam je vrijeme ruznije pa smo malo usporili sa bastom, alen fino jede user posted image  par dana je zabusavao ocekujemo te petice sada, cak je imao i mali proljev jedno jutro i prvi ojed, sreca za dan se regulisalo, skace penje se galami melje na svom jeziku nesto, uglavnom sve OK. uredno skida pelenu da piski po kuci i zaustavi se kad mu kazem ne, pa otrci smijuci se malo dalje i ponovo pusti pis hehehe neki dan mi je "Pomogao" donijeti kesu namirnica, nekih 300-400metara je on nosio jednu rucku a ja drugu rucku kese i do kuce.. a juce je je vise od pola kilometra setao prema kuci, lagano sam sve pravo kuci, nisam mogla vjerovati da se sam snasao i zapamtio kuda treba ici! stalno slaze preslaze stvari i najcesce se sam igra ali nece da se odaziva ni na svoje ime ma nikako, samo svoje tjera hehe ljubi ga mama poljupci za cijelu generaciju!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 2886
   RE: Bebe 2008
2.6.2010 2:01:11   
nasa princezica
user posted image Pozdrav generaciji!Dosadna kisa pa se bas i nemoze vani.Zato igre po kuci nikad dosta,a valjda ce i ova kosa vise prestati,zaboravila sam kako sunce izgledauser posted image Nosic polako prolazi i neboli sto je naj bitnije,vakcina se jos uvijek dobro podnosi,tuta malo na cekanju rijeci samo sipaju svaki dan nesto novo.Danas je pitam hocel Lana da ruca,a ona kaze:"Nemonje bogati"(nemoze bogati,kao nemogu bogami)kisobran joj je baniii,tobogan joj bogaaniii,ma humor ljubi mama svoju veselicu.Mi smo u iscekivanju bratove bebe jer je termin danas,al nema nikakvih naznaka da hoce beba vani(izgleda i njoj ova kisa neodgovarauser posted image ) pa smo svi ovih dana u pripremama,ja se osjecam kao da cu ja na porod.emma.L mogu mislit jesi se uplasila,jer ni ja nisam panicar al kad nisam umrla kad sam vidjela krv mislila sam pukla glava,vilica..ma joj.Ni mi za Lanom nehodamo trckara ona sama i bilo je padova spretnih doceka se na rukice i sama ustane otrese rukice i dalje nastavi trckarati.Vjerujem da bi i ovaj pad bio spretan da je bilo na ravnom nego taj mali silaz s ivicnjaka je zeznuo pa su  ruke otisle u neocekivanu dubinu u odnosu na noge i eto.Neka je vasa maza malo uzivala u vodi,i ja jedva cekam na more i zamisljam Lanu kako nece iz vode jer je obozava,inace nikad nije pravila problem oko kupanja bas uziva.Neka je vama lijepo bilo a nered po stanu ce se srediti.Samo uzivajte!Anushka blago vama kod vas tek malo kise palo,ovdje vec neznam ni sama koliko dana pada bez prestanka,poplave na sve strane.Cim nosic neboli i prolazi odmah se pomalo i zaboravlja,a bilo je strasno.Kod vas neka akrobacije prave,a i vrijednica prava kako on mami pomaze samo.Zelimo vam da vam sto brze izbiju zubici i sto bezbolinije.Lana vec duze vrijeme trci po ugaonoj i smije se njoj zanimljivo a nas dvoje samo je ganjamo da sidje hB nije nikad pala.Sama pomisao da padne dok trci po njoj a negleda gdje staje mi se slomismo spustajuc je na pod ali ona sva razdragana konta to neka igra il sta vec.Sve je dobro dok su modrice odrastanja,al da glavu razbile ili slicno s oziljcima toga je mene strah neceg nedoBog goreg.Ja imam oziljak na celu s desne strane( vise prema tjemenu ) kad sam bila mala razbila glavu morali mi siti mogu da zamislim kako je mojoj mami bilo kad sam pala,mozda me i zbog tog jos vise strah tih nezgodnih padova i isto od ivicu plocnika.Toliko od nas,izgleda mi dezurni na ovoj temiuser posted image user posted image Laku noc nase maze male i slusajte mamice.poljubci za vas od Lane i mame

_____________________________

LANA DUSA MAMINA 29.08.2008 :-)

SRCE MAMINO CEKANO SEDAM DUUUUUGGGGIIIIIIIHHHH GODINA

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 2887
   RE: Bebe 2008
2.6.2010 14:59:48   
emma.L
Ovo da Alen fino jede me baš obradovalo user posted image . Čitam po forumima okolo i svaki put zamislim koliki problem imaju mame nejedica. Super da se dječak projeo! I super da možete "upraviti" kad negdje idete, hehe. Mali nestaško u stvari pravi dobri dječak sada. Anushka, ja više ne mogu ni do trgovine s Emom. Svuda će ali ne  u pravcu u kojem treba. Nemoguće je ući u trgovinu ili butik, moram je držati u rukama. Pokušala sam je strpati u kolica tako kad nešto baš trebam obaviti - još gore. Onda teglim i nju i kolica - odvojeno user posted image . Sada je praksa da sve obavljamo dok je Emili sa drugim roditeljem. Dakle, subotom prvo što se mora obaviti, donese se doma što treba, a onda vani bez obaveza, samo u trčanje i igru. I uvijek zavidim mamama koje guraju kolica od izloga do izloga ili uđu s kolicima u butike i još i kupe sebi nešto. Jednom mi je to pošlo za rukom, bilo joj je 9 mjeseci user posted image .
Nasa princezice, i mi smo bili u fazi skakanja po trosjedu i to skakanje sa naslona na sjedalo. Onako laka je odskakivala i sve sam očekivala kad će bubnuti na pod ili odletjeti do trpezarije. Srećom, uspjeli smo proći fazu bez padova te vrste. Ali zato sinoć trči i nogica joj upadne u okvir od onih spužvastih brojeva što se slažu kao prostirka i ona jadna koliko je duga na parket - udarila nosom i bradom, ali sreća ništa nije rasjekla user posted image .
I nas kiša i hladnoća smori. Ja sam prije par dana tražila sandale, a danas sam išla kupiti cipele. I po tko zna koji put rondam mužu na Bosnu i dan kada dođoh user posted image  - kao da me drži zavezanu za radijator, on je kriv što se rodio tu, i što živimo tu i zbog snijega na Vlašiću i zbog vremena user posted image . Najgore mi je zbog Eme, doduše bila je cijeli vikend na zraku, ali fali joj i druženje i igra s djecom. Nekako nismo tipovi od igraonica. Nadam se da će ugrijati brzo.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu nasa princezica)
Neposredna veza do poruke: 2888
   RE: Bebe 2008
4.6.2010 10:45:24   
Anushka
draga generacijo.. mi smo imali teskih par dana iza nas su hvala Bogu.. ove petice nas toliko muce da smo na kraju prvi put popili paracetamol sirup.. dvije noci i dva dana temperaturica od 37,5 do 38,2 :( tusranja nisu pomogla osim sto se svakako boji kade pa sam sa njim sjedila u kadi i mrznula se ali nista.. obloge nije dao pa sam trcala za njim drzeci mokar peskiric na vratu.. glavica stalno gorila a ponekad i ruke i noge.. kvasila ga stalno samo u pelenama je je hodao po kuci.. a sirup.. po 3-4 doze prospemo dok nesto proguta.. jeo je, uglavnom mlijeko i caj i vodu.. pa se i stolica poremetila:( najvise nam je pomagao izlazak napolje i srecom mogli smo do mora jeste da je vjetra bilo a on se dusica naglas smijao kad ga propuse i evo, juce oko 13h popio zadnju dozu sirupa i noc je bila hladna i napokon smo spavali.. nisu jos probile tako da opet ocekujem ovaj haos otecene su desni.. ne smrca ne kaslje veseo i akivan i raspolozen samo je gorio dusa moja i malo spavao.. kako nam je generacija? ne javljate se nikako? nadam se da je generacija zdrava i da je sve OK, ljubimo vas iz suncane svedske  

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 2889
   RE: Bebe 2008
7.6.2010 4:20:06   
nasa princezica
user posted image user posted image user posted image pozzz generaciji nemogu da spavam sretna sam jer ocekujem svaki trenutak da cu postati tetka jednom svrci.Lana je ok nosic prolazi...evo je budi se da doji..pozz pa se javim jos

_____________________________

LANA DUSA MAMINA 29.08.2008 :-)

SRCE MAMINO CEKANO SEDAM DUUUUUGGGGIIIIIIIHHHH GODINA

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 2890
   RE: Bebe 2008
7.6.2010 4:20:34   
nasa princezica
postadoh tetka upravo jeeeeee

_____________________________

LANA DUSA MAMINA 29.08.2008 :-)

SRCE MAMINO CEKANO SEDAM DUUUUUGGGGIIIIIIIHHHH GODINA

(odgovor članu nasa princezica)
Neposredna veza do poruke: 2891
   RE: Bebe 2008
7.6.2010 13:59:57   
bebbe RR
Samo da znate da vas nisam zaboravila i da su nam popravili internet nakon 19 dana, tako da sam ponovo s vama. Nisam nista citala, ali hocu, veceras, kada stavim bebule na spavanje. Mi smo standardno OK, nadam se da ste i svi vi i ljubim vas.

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu nasa princezica)
Neposredna veza do poruke: 2892
   RE: Bebe 2008
7.6.2010 14:31:46   
Medić*
nasa princeza user posted image  sve cetitke da je beba ziva, zdrava i sretna

evo mi na kratko da vas sve pozdravimo, bebara spava dok mama zavrsava rucak, ovih dana lijepo vrijeme pa malo vise hodamo, vakcina je dobro prosla hBg nikakvih reakcija nije bilo, malo vise tersanja ovih dana jer nam krenule petice, u sustini zadovoljni smo, momcina nekad slusa nekad mi njega moramo slusati user posted image
Anushka vidim da je Alen vec pravi momcina cim pomaze mami nositi kese user posted image , i nas ovih dana muce petice, sabije jedemo, cesce se budimo, tek danas smo opet uspostavili ritam.

Vani nam je vjecita borba, trcanje za njim, idemo gdje on hoce jer svako suprostavljanje kulminira placem, pa malo mu idemo po volji, ali sva seca pa hoce sjediti u kolicima dok osnovno ne obavim, na svako zaustavljanje duze od dvije min odmah hoce da izadje, u kuci malo vise dosadno pa stalno moram izmisljti nove igrice, kompjuter mu je trenutno nesto jako omiljeno, odmah zove mama tetebisi, pojo misli na pokoya i teletabise, ne prica jos kako bih ja voljela, vise slusa i na svom nekom jeziku prica, dosta zna reci ali nismo neka pricalica, trenutno najvise voli slova da nabraja, pa dosta i pogodi, brojimo do 5 dalje mrmljamo, zutu,narandzastu i zelenu boju zna prepoznati, u sustini svaki dan po nesto novo znamo, eto toliko od nas puno pozdrava nasoj generaciji user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu nasa princezica)
Neposredna veza do poruke: 2893
   RE: Bebe 2008
7.6.2010 15:08:46   
Anushka
drage moje.. mi smo jutros imali hororuser posted image user posted image user posted image  ovaj moj nestasko je uspio otvoriti DVD koji je bio ukljucen u struju i stavio prstice i pukne ga strujauser posted image user posted image user posted image   u prvi mah nisambila sigurna je li se ogrebao ustinuo ili sta je dok i ja nisam stavila prste trazeci sta je ostro i odskocila od zemlje kako me udarila struja.. mis moj plakao je vise od pola sata.. nista mu nije moglo skrenuti paznju na kraju sam uspjela ga zabaviti da hvata vodu u casi i usput hladi rukicu a poslije sam uporno mazala puterom i smirio se hvala Bogu... ima plik na jagodicama palca i kaziprsta ali ga ne boli jer koristi rukicu normalno. ima i par spura po saki i podlaktici kao ogrebotine.. uglavom on je super vidim da fino koristi tu ruku i prstice raspolozen je ma sve super.. ali ja sebi ne mogu doci kako je otvorio dvd.. da ga bar mi koristimo pa hajd nego samo kupi prasinu.. uhhh a jos je nocas ustao oko 11 i zaspao tek oko 3 pa do pola 8 jutros.. jako malo mi spava ovih dana.. bas sam iscrpljena i stresena.. a juce smo imali prelijep dan na plazi gazali po moru, kamenju travi samo u pijesak jos nece bos.. suncali se i igrali ma super bilo i eto noc grozna a jutro horor..
nasa princeza cestitam! neka je sretno i mami i bebi a i tetki:)
bebbe bas  si me zabrinula i nedostajala si nam.. cekamo update.
medic slatki  tu su negdje djecaci rijetko kad ga uspijem usmjeriti vani a kolica vec duugo nisu u opticaju.. tako da ga nosam i nosam pa pustim da se istrci i istrazi sto ga zanima pa opet nosam i nosam uhhh zato su mi ruke misicavije od madoninih..
gdje su nam mame generacije.. aazra, maja78, new mama, dinciii cini mi se da je rejhana nesto bila bolesna? emma.l uziva na moru, enna u bosni a mynxlee u svom stanu:)kanita25 se malo javljala pa ni nje nema, idana_85 isto tako, kratko se javi i nestade? nita nas cita pa joj saljemo poljupce:) a i ostalim mamama i velikim bebama saljemo poljupce i da vam se nikada ne desi ovo sto se jutros desilo nama.. zaista ne daj Boze nikome.. ljubimo vas

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 2894
   RE: Bebe 2008
7.6.2010 16:33:05   
emma.L
user posted image  Anushka, miša mu jest vas krenulo. Opet je najvažnije da je on raspoložen i da ima snage skakati okolo, ali baš ga peh potjerao ovih dana. Sreća pa nije nešto gore.
Naša princezice, čestitamo user posted image .
Mi smo vikend proveli u hodanju i baš aktivno. Jučer smo bili na planini, Ema i njena drugarica od dvije godine su uhvatile kuče i ta igra je bila super user posted image . Ema se trza s cukom za lopaticu i umire od smijeha, a malena skače oko njih i ruži cuku da pusti Emi lopatu i ureduje nešto. Presmiješne su skupa.
Ja se nisam bap nešto odmorila, ali ovo zatopljenje me je oraspoložilo do kraja. Radujem se sljedećem vikendu jer opet idemo na dan na more. Vjerovatno će već biti jako vruće u Hercegovini, ali neka će i vrijeme je.
Imate svi puse od nas.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 2895
   RE: Bebe 2008
7.6.2010 17:17:40   
enna
Pozdrav generacijoooooo ponovo smo sa vama!!!!

Evo i nas poslije duze stanke iz Bosne smo stigli u subotu vece pa tako da prije nisam mogla da vam se javim.Vidim ima novosti mynxlee je dobila svoj stan i cestitamo joj od srca,nasa princezica je ostala tetka i jedna zaista divna vijest i njoj cestitamo i zelimo da uzivaju u bebici kako roditelji tako i ostali clanovi sire familije,emma L. je uzivala i na moru i na planini,anushka prava brizna mama koja se jako prepala a kako i nebi ipak su to najdraza bica ali hB da se sve dobro zavrsilo a i generacija nam je nestasna u sve zivo moraju da pipkaju dirkaju uhhhh imam takvu jednu u kuci nadam se da ce ih i ta faza brzo proci,bebbe nije bila aktivna kao ni ja heheh ali vazno je da je sve ok,medic slatki i kod nas je borba vani kada smo ali ja i dalje vozim kolica i sjedi u njima prilicno dugo tj dok npr. ne obavimo kupovinu a sto kazes ako se zaustavimo negdje duze od 2 min.vec pocinje urnebes hoce da izade iskoci iz kolica vjecita borba.
Ehhh sad par rijeci o nama ja sam zube mogu reci sredila tacnije sve sto sam imala popravila sam u 2 zuba imam lijek pa kada ponovo budem isla za Bosnu i tu cemo staviti plombe one crne plombe (mislim da znate koje mislim zeljezne heheh) skoro pa sve zam zamjenila ostale su 3 male i to cu da sredim i onda je sve gotovo.Toliko sam se bojala prvi put kada sam dosla kod dr. u ordinaciju ali poslije i svaki naredni put kada sam dolazila nisam imala strah tj umanjio se cak ni jedan zub nisam popravila sa anastezijom ma hrabra sam ja kad hocu da budem user posted image ,a jo na to sve doktorica kaze pa draga Melisa sta se tolikobojis kako si rodila a jos prirodno i uz pomoc dripa i onda me zaista bilo sramota reko koja sam ja kukavica heheh.Sto se tice Ene ona je stalo bila vani ljuljala se,igrala sa djecicom,isla sa didom u sumu,tacnije najmanje vremena je provodila u kuci ali drago mi je radi nje je ovdje jako slabo ima kontat s djecom a mogu reci da obozava djecu a jos nije uzrasta za vrtic a kako su pocele vrucine sve ce manje i ici u park al nadam se opet sredinom sledeceg mjeseca da cemo u Bosnu.Vrjeme je par dana bilo bas lijepo i onda je pocela dosadna kisa tako da mi je bas bas ova zima dosadila da mi djete moralo nositi zimsku jaknu u 6-om mjesecu i da se moralo loziti posto je planinski kraj.I Ena je bila na pregledu zubica prvo je kaoi obicno plakala i svi su joj zubici nikli a sto se tice gornje lijeve 5 ona je nikla malo pokvarena dr.kaze da je moguce kada je nical da je imala jaku upalu neceg i d je pila antibiotik iao od toga hoce da se kvari,mala je za popravak a i onako taj zubic ispada.Spavanje je uzasno tj. popodne odspava 2-3 sata u komadu pa sam i ja u osni koristila taj odmor a navece je to jos uvjek par budenja a cini mi se u Bosni da je bilo jos vise.Ja vam cistim perem znate kako je ada dodete kuci poslije 15 dana a trebamo i da krecimo stanuser posted image  pa se psihocki pripream i za taj korak heheheh.Ena je pricalica sada bas sve prica sastavlja recenice bas mogu svi da ju razumiju da nekad vjerujte mi molim Boga da zaspe da odmorim malo mozak heheheh moze neko  pogresno protumaciti ali mame pricalica ce svakako svatiti.Na povratku u Italiju stajali smo na moru u Crikvenici i Ena je naravno morala ugaziti u more tacnije sva se smocila odusevljena je pa sada neznamo gdje ne ljetovanje i kako se organizovati jer mm je promjenio firu pa je pitanje kako ce i koliko imati odmora.Ja vec nocima i danima pokusavam Eni dokazati da mora da ie na tutu ali ona nece ni da sjedne na nju ubjedivam je ucjenjivam je kao necemo na more ako ne piski i kaki u tutu ali bezuspjesno kako ce ta faza poci neka nam je Bogu u pomoci.
Drage moje ja sam citav referat napisala ljubimo vas sve redom ja i moja pricalica!!!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 2896
   RE: Bebe 2008
8.6.2010 12:53:34   
aazra
Hej, evo i mene bas mi je zao sto ne stignem da vam se javim...Kod nas sve pos tarom, mm jos na bolovanju ali je skinuo gips pa tu i tamo negdje izadjemo...Bilal je pravi mali nestasko sve ga zanima pentra se gdje stigne...
Kako nam je generacija vidim Anushka bas si se nasekirala mogu misliti kako je ja sve gledam da i Bilal ne napravi kakav belaj sada je naucio da otvara prozor i jos da primakne neki predmet kako bi ga mogao dohvatiti srecom od balkona je ali bas brinem user posted image  Uz to se prehladio stojeci na otvorenom prozoru..
Sada ga cuva druga teta koja ima bebu od devet mjeseci i super se slazuuser posted image
Enna, koliko sam skontala ti si u Bosni hoces li dolaziti u Sa...?
Bebbe, nadam se da je kod vas sve super i da te cure slusaju...dojis li jos jede li mala? Meni je sada super Bilal jede svasta h.b. pa mu je sika sad uglavnom utjeha ili zabava ali ne pada mi na pamet jos da mu je ukidam ma sda je lopuzica umiljava se kada trazi ne bi ga mogla odbiti nem sanseuser posted image
Je li i nasa princezica jos doji Lanu? Munxlee, cestitke na novom stanu neka vam bude sretan i da u njemu docekate puno lijepih godina sa vasom djecicom user posted image user posted image A znas li je li user posted image  ili user posted image ? Joj kad se sjetim tog iscekivanja...user posted image
Pusa svima vidim ima vas i novih svima vam saljem veeelikiuser posted image

_____________________________








(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 2897
   RE: Bebe 2008
8.6.2010 13:56:26   
mynxlee
Hvala vam za cestitke za stan. Jos nismo preselili, jer ga treba malo urediti, kupujemo namjestaj, cisti se, tako da sam svaki dan tamo. I Ivan ide sa nama, pa se od njega ne moze nista mnogo uraditi Samo nas zeza user posted image Danas ce ostati s babom i dedom, a mama i tata odose rintati. Moramo se pozuriti uraditi sto vise, jer kako sam prije pominjala od petka krecem na kurs, pa me nema onda nigdje.

Ivan je upravo s babom i dedom na vani. Imamo one famozne bastice, pa obozava se tu igrati. Ja sam iskoristila guzvu da ispeglam ves i evo vama da se javim. Danas smo Ivan i ja spavali do 10.15h user posted image Cim se probudio trazio da pije sok. Odmah slistio flasicu i uzeo par komadica sira, spremio se za van i otfurao...

Upravo je gusar stigao. Pusa bebama 2008.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 2898
   RE: Bebe 2008
9.6.2010 22:05:56   
Anushka
kratko cemo veceras.. samo da vas pozdravimo, javimo da smo dobro, danas smo se igrali sa bubamarama, pomagao mi cupati korov i cini mi se da bi svaki dan mogao "odcepiti" sa pricom, pametnica moja pun je iznenadjenja.. danas je sam stavljao katanac na kapiju kad je vidio da je moze otvoriti a krenuli kuci:) jutros smo bili na pljusku i vristao je od dragosti.. a danas smo i fino jeli.. nadam se da su i ostale bebe dobro i da slusaju svoje mame! laku noc

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 2899
   RE: Bebe 2008
10.6.2010 10:23:19   
dinciii
Drage moje evo i nas konacno da se javimo...Mi smo ono bili u TIrolu i onda smo poveli sa sobom svekrvu pa nikako da nadjem vremena bas da se javim,malo provirim na fb i to je to...Svekrva ide u petak pa cu onda opet imati vise vremena za vas user posted image Rejhana je ozdravila hvala bogu,proslu sedmicu je imala gotov svaki dan temperaturu i od petka je onda bila sve oko 39,5 tako da sam je na kraju u subotu odvela u bolnicu posto sam u petak bila kod nekog doktora(nasa pedijatrica taj dan nije radila) i dao joj samo nesto za iskasljavanje...I u bolnici je pregledaju ono malo crveno grlo i kad je nalaz od urina bio gotov,kaze doktor da nije dobar moramo ponoviti,s tim da je ona samo malo pisala pokusali su sa katetom,ajme zene drage kad nisam crkla,medjutim Rejhana se prepala i stisla se pa nisu ni tako mogli...Kaze doktor idite kuci i cim pisa odmah dodjite i tako joj zaljepe one kesice za urin...I pitam ja doktora pa na sta idete?KAze on na urinarnu infekciju i stim da ja nisam puno o tome znala pitam ga kako sta,pa kaze nista ako je ta infekcija ostajete u bolnici jer se to mora ljeciti pod ljecnickim nadzorom...Ajme meni kad sam ja pocela plakat svi me gledaju ja se nisam mogla smiriti,prvi put do sada da sam se tako nasikirala i da mi je moje dusice bilo zao user posted image ...Dodjemo kuci i onda borba nece dijete da pisa a ja u neizvjesnosti,ma katastrofa..Odmah sjednem na internet da nadjem sve o tome..I ono malo se smirim nije to toliko opasno al sama pomisao na to da ce joj bosti i sve ostalo mi je bila katastrofa...I nakon tolikog straha drugi nalaz je bio bolji i nije bilo te infekcije nego samo kako je bila bolesna imala je manjak tekucine.DObili antibiotike i kuca,onda sam se smirila....I hvala bogu sad je bolje samo drage moje ne znam jel kod vas al Rejhana je vec 3 dana ne podnjosljiva samo place,vjerujte da joj napravim caj,sok mlijeko i vodu i ona opet nesto drugo trazi...SVako malo vristi,ne znam zbog cega je takva..

Eto drage moje malo sam vas se izjadala,pa kad ode svekriva javit cu vam se ponovo i onda cu i vase postove procitat...


Ljubimo vas sve!!!


_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 2900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  114 115 [116] 117 118   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  114 115 [116] 117 118   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *