|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Obicaji i Danasnjica...
6.5.2009 15:25:54   
lely
IZVORNA PORUKA: dina_89

Ne valja trudnici…
- Ne valja trudnici ubiti zmiju  djetetu će smrdjeti usta,
- Ne valja trudnici gledati u otvoreni plamen - beba će imati crveno lice,
- Ne valja trudnici jesti ribu - bit će nemirno dijete,
- Ne valja trudnici sjediti na pratljači - rodit će nakaradu,
- Ne valja trudnici prelaziti preko loze ili konopca - ugušit će se beba u porodu,
- Ne valja trudnici vraćati se - imat će težak porod,
- Ne valja trudnici perutati živinu - dijete će imati kožnu bolest,
- Ne valja trudnici jesti načeto voće - dijete će biti krastavo,
- Ne valja trudnici nositi u krilu jaja - dijete bude slinavo,
- Ne valja trudnici dolijevati vodu na vodu - dijete će dobiti dječju kilu,
- Ne valja trudnici prelaziti preko noža - dijete ce imati zečju usnu (rasječenu usnu),
- Ne valja trudnici jesti buljke (kokošiji želudac), dijete će imati velike usne,
- Ne valja trudnici da sjedi na pragu - bit će težak porod,
- Ne valja trudnici jesti orahe - dijete će imati lišajeve,
- Ne valja trudnici gledati mrtvaca - dijete će biti žuto.
- Ne valja da mačka prođe trudnici između nogu - bit će dijete dlakavo



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




Uh jadna majko pa sta trudnici valjauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Obicaji i Danasnjica...
6.5.2009 16:46:26   
ena23
IZVORNA PORUKA: dina_89


- Ne valja trudnici prelaziti preko loze ili konopca - ugušit će se beba u porodu,

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Ja neki dan na polsu prelazim preko kabla od usisivaca dok cistacica usisava i ona ti skoci i vrisnu "neeee, jesil ti normlana, ugusit ce ti se beba na porodu!!!!!"
Malo je falilo da joj samaarcinu odvalim...

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Obicaji i Danasnjica...
6.5.2009 16:52:35   
mamin_zivot
ne valja vezati oko stomaka dzemper samo onako staviti zamotat ce se bebi pupcanik oko vrata user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

16.06.2009.-14:55 rodio se nas sin, najljepsa i najveca radost nasa!!!
01.01.2011.-15:45 rodila se princeza mamina.
Druga radost jeste, ali ne i manje vrijedna od prve. :**

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Obicaji i Danasnjica...
6.5.2009 21:06:32   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image joj ismija se ja na ovoj temi. Ma hajd jasno mi je kad to govore nene, al mi nikako ne ulazi u glavu kad mi to kažu djevojke, ili žene 20-30 god još  i obrazovane ko fol......Ja njima odma kažem a gdje to piše, što se tiče vjere i propisa iščitala sam i nigdje nema ovakvih gluposti.

(odgovor članu mamin_zivot)
  Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Obicaji i Danasnjica...
8.5.2009 11:45:51   
ena23
Ev da osvjezim... ako prvi put kad dojis das bebi lijevu siku bice ljevak user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Obicaji i Danasnjica...
8.5.2009 11:52:03   
mišur
Evo još jednog bisera:
Juče ja ispred zgrade sa Lukom i on se igra u pijesku, a ja stojim kraj kolica i pričam sa jednom komšinicom i ljuljkam prazna kolica, nesvjesno.
U tome se uključuje druga komšinica i kaže mi da ne gurkam prazna kolica, ne valja to.user posted image user posted image user posted image
Ja je pitam što, i odmah se sjetim ove teme, a ona će "Ne valja, ne pitaj što, samo nemoj"

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Obicaji i Danasnjica...
14.5.2009 1:18:57   
Adana
IZVORNA PORUKA: ena23
Ja neki dan na polsu prelazim preko kabla od usisivaca dok cistacica usisava i ona ti skoci i vrisnu "neeee, jesil ti normlana, ugusit ce ti se beba na porodu!!!!!"
Malo je falilo da joj samaarcinu odvalim...


user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Obicaji i Danasnjica...
14.5.2009 1:25:19   
Adana
Bas sam se slatko ismijala ... user posted image  Ja, srecom, nisam imala puno "korisnih" savjeta i komentara ni u trudnoci, ni nakon poroda.
Bilo je onih tipa da povezem Asji none da ne budu krive. Posipali su je ili bolje reci mazali brasnom i secerom po celu i davali jaja na odlasku. Da, svekar mi je govorio da joj odmah dajemo vodu da bolje spava. user posted image  da joj u krevetic, a i u kolica, stavim "sendvic" - sastavlejn od bijelog luka, hljeba i tisovine ja mislim, ne sjecam se vise. Ovo je protiv uroka. Pa kada joj je sika bila malo natekla da je namazem bijelim lukom i stavim cehno luka ispod jastuka da mora ne doji dijete. user posted image I da 40 dana u sobici tj. tamo gdje dijete spava uvece gori svjetlo radi necega, jer kao ne valja da je dijete u mraku... user posted image  Svakako je uvijek bilo priguseno svjetlo da vidim doci do bebe i da se ne prepadne kada se tek probudi i nadje u mraku...
I nagadjali su sta nosim po obliku stomaka, i govorili da ispruzim ruke, pa da mi sakriju noz i makaze ispod jasuka, pa da sjednem i da vidim sta ce biti djecak ili djevojcica... user posted image
Ako se jos cega sjetim javim.... user posted image

< Poruku je uredio Adana -- 14.5.2009 1:27:21 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Obicaji i Danasnjica...
14.5.2009 1:29:46   
lely
IZVORNA PORUKA: Adana

Pa kada joj je sika bila malo natekla da je namazem bijelim lukom i stavim cehno luka ispod jastuka da mora ne doji dijete. user posted image

Hej i ja sam za ovo cula,neko mi je rekao kao ako place i tvrda mu sika da namazem bijelim lukom bas zato da ta neka mora ne doji djeteuser posted image A kad sam pitala kakva mora i kako to da doji djete,naravno nisam dobila odgovoruser posted image

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Obicaji i Danasnjica...
14.5.2009 1:52:50   
adissa_
heheh adana tvoji pravo sujevjerni

kod mene toga nije bilo osim sto su dali djetetu neki konac da zavezem na ruku,,na konac je hodza proucio nekoliko sura i to stiti protiv uroka,to sam i ja nosila kao beba hehe

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Obicaji i Danasnjica...
14.5.2009 3:45:55   
pjenica mala
Koliko bisera na jednom mjestu!
Evo još jedan:ako hoćeš da znaš da li trudnica nosi dječaka ili djevojčicu, pospeš još iza leđa da ona ne zna soli po glavi i čekaš reakciju, ako se ona nakon toga počeše ili dodirne prvo od pasa prema dole, onda je djevojčica, a od pasa prema gore, onda je dječak.
He,he, mene tako posipali...user posted image user posted image user posted image user posted image  i kao pogodili, he, he, pa uvijek imaš 50% mogućnosti da pogodiš... 

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Obicaji i Danasnjica...
14.5.2009 14:44:01   
Gigana
Ljudima je nekad bilo jaaaaako dosadno i nisu imali šta da rade, nego da smišljaju ove gatke.  Velika većina toga se i danas zadržala, mada u principu, ja većinu ovoga shvatam kao zabavu (mada ima teških idiotluka, poput onog umivanja iz wc šolje).

Ima i simpatičnih stvari, poput darovanja love i jaja  user posted image user posted image user posted image ,  a ima i milion gluposti.




_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu pjenica mala)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Obicaji i Danasnjica...
14.5.2009 19:24:55   
dana3
IZVORNA PORUKA: mišur

Evo još jednog bisera:
Juče ja ispred zgrade sa Lukom i on se igra u pijesku, a ja stojim kraj kolica i pričam sa jednom komšinicom i ljuljkam prazna kolica, nesvjesno.
U tome se uključuje druga komšinica i kaže mi da ne gurkam prazna kolica, ne valja to.user posted image user posted image user posted image
Ja je pitam što, i odmah se sjetim ove teme, a ona će "Ne valja, ne pitaj što, samo nemoj"






navodno-kad  se voze prazna kolica dijete dobije bolove u stomakuuser posted image


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Obicaji i Danasnjica...
14.5.2009 23:30:40   
Adana
IZVORNA PORUKA: adissa_

heheh adana tvoji pravo sujevjerni



user posted image  vjeruj mi da i nisam znala koliko su mi jaranice sujevjerne i naivne i ne znam sta ne dok nisu dobile djecu, i dok nisam ostala trudna. user posted image  srecom niko od familije nije imao ovih ovako korisnih savjeta, sem svekra vezano za davanje vode. user posted image

a mora koja doji dijete, pa valjda se misli na nocnu moru... user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Obicaji i Danasnjica...
14.5.2009 23:45:54   
Modesty
A sto se ja danas kod doktora obruka, ma prosto da ne povjerujem. Ja vam nikada nisam vjerovala u bapske price, nisam slijepo postovala obicaje i sl., ali znas ono kad ti neko nesto provuce kroz usi, pa ti crvic neda mira, e upravo se to meni desilo. Rece meni jedna "cijenjena gospodja" onako za ozbilno: Vjerovatno znas da u ovom zadnjem tromjesecju nesmijes ruke drzati podignute iznad glave, jer bi se pupcanica mogla bebi zamotati oko vrata. Ma to meni na jedno uslo a na drugo izaslo, kad jucer ujutro ja ne cujem da se moja bebica mrda, ja da poludim. Hajde dobro iza podne sam je osjetila, ali prepala se ja pravo. I tako vam ja odlucim danas da to pitam svoju doktoricu. Naravno, zeni krenule suze na oci od smijeha. Sta da vam pricam, e tako se prof. obruka. 

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.5.2009 9:02:22   
ena23
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

bas sam se nsamijala slatko...


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Modesty)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.5.2009 9:10:44   
sweet BaBy
heehehee ovih "obicaja" ima bas previse. Meni je najgore kad mi kazu: "Nemoj nista kupovati i unositi u kucu za bebu dok se beba ne rodi" eeee koja glupost... znaci kad se porodim idem u shopping da kupim bebi krevetac i odjecu da joj imam sta obuci user posted image user posted image

_____________________________

#A&A# Srece moje.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.5.2009 9:18:36   
Lucina
Mene samo zanima kako bi izgledala zena koja se drzi svega ovoga sto ste napisale user posted image user posted image user posted image i jasno mi je kada neobrazovani ljudi pocnu sa ovakvim pricama, ali kada izuzetno obrazovani pocnu... Samo neka mi neko kaze gdje to pise... user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu sweet BaBy)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.5.2009 9:19:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sweet BaBy

heehehee ovih "obicaja" ima bas previse. Meni je najgore kad mi kazu: "Nemoj nista kupovati i unositi u kucu za bebu dok se beba ne rodi" eeee koja glupost... znaci kad se porodim idem u shopping da kupim bebi krevetac i odjecu da joj imam sta obuci user posted image user posted image


sto se toga tice mene su izludjeli...tako da vise okolini nisam ni govorila sta sam kupila, jer su me poceli svi nervirati s tim "nemoj jos, ne valja" ja sam tip koji voli da je spreman...bukvalno sam otprintala listu potrebnih stvari s ovog foruma i svaki mjesec ponesto kupila i strihirala

(odgovor članu sweet BaBy)
  Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.5.2009 9:28:04   
mala mu
evo da i ja dodam jedan od bisera koje svakodnevno slušam....
ja neki dan sišla do svekrve da uzmem jaja pa onako stavljam u džepove od dukserice a ona meni kaže kako to ne valja...pitam ju ja zašto? kao navodno bit će dijete balavouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ....da ne povjeruješ..pa reko bit će sigurno ako ga ne budem brisalauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ahmed -11.07.2009.
mrvica mamina

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.5.2009 9:43:22   
Anushka
jooj i ja se ismijem i ne mogu da slusam vise, svaki dan me ubjedjuju da mu obucem nesto naopako.. da budem sigurna!?
te more bi bile dzini, vjestice, vile, kako ih ko zove, al nidje veze
ovo oko kupovine ima smisla, malo, ja sam sve vidjela i rezervisala, al kupila tek kad sam usla u 9.ti mjesec, ne zbog sujevjerja, vec sto mi je jasno da oporavak od ne daj Boze gubitka djeteta ide puuuno teze ako natrpas kuću djecjim stvarima. A svi i onako donesu poklone na babine pa osim onoga sa spiska nisam nista ni kupila. MM je dokupio ostalo dok smo bili u bolnici i bas se osjetioo vaznim i ukljucenim i bio sav ponosan..a ja sam sve nadoknadila od kako se setamo po cijeli dan (u medjuvremenu smo dobili jos 2 krevetica a nemamo skoro nimalo rodbine ni ja ni mm!?)

(odgovor članu mala mu)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Obicaji i Danasnjica...
18.5.2009 10:14:06   
mamma mumi
Cao drage mame, ja sam vas novi clan i drago mi je sto ije tako. Tema je izvrsna, smijesna a i zalosna. Smijesna je za one koji nemaju slicnih problema, ali ja spadam u grupu koju su bombardovali takvim glupostima, tipa povijanja, vezanja glave i stomaka( da bude strukali hahahahah) i to mi je nakon poroda bilo stravicno , mislila sam da cu poluditi u 40 dana . Jos uvijek ponekad izleti kakva glupost, ali ja sada radim po svome. Meni je svekrva kad sam dosla kuci( posto sam sretnica koja zivi snjom u kuci) pocela mozak bombardovati tipa dijete place jer je gladno, a tvoje mlijeko nije kvalitetno, e tu sam sizila, jer sam ja zdravstveni radnik i nemogu trpiti takve nebuloze. Ma zene to je bitka na Neretvi bila, hoce zena flasicu da uvede mojoj bebi, a da nedojim jer mi je mlijeko nevaljasto, uh, uh. Ali ja sam sve izdrzala i danas moj sin ima 8 mjeseci  i doji jos uvijek , na sta sam ponosna,

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Obicaji i Danasnjica...
18.5.2009 10:23:02   
ena23
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

e evo joj

cuj boga ti, ko je ona da se mjesa u to kako ces ti hraniti svoje dijete... uh uh uh... hvala Bogu pa ja ne zivim sa svojom, kolko sam nervozna u trudnoci do sada bi se pocepale...

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Obicaji i Danasnjica...
18.5.2009 11:02:46   
mamma mumi
Uh kako si sretna sto nije ti blizu. Moja meni svakodnevno kida zivce, u sve se mijesa. Nakon prve kontrole ja se vratila i kaze njoj mm  , mali dobio kg( a ja sva sretna), i kazem ja da nema flasica, izuzev kada mi ponestane mlijea, a i to mi se desavalo jer mi je cicio non-stop. A moja  ce sveki pa kako mislis da ti  napreduje dijete. Ja na to poludim, velim e nece od flasice garant, nije dobio 1 kg od nje vec od mog dojenja, i nemijesaj se. Nekad mi dodje da je pocupam za onu rijetku kosu, voli zena da pametuje. Neki dan mali poslije vakcinacije dobio tem, glavica mu gorila samo, kaze pedijatrica, daj mu paracetamol i malo vlaznu gazu na celo, a kad ona to vidje, poludi, kaze uuuuu hos da ubijes dijete, na noge se stavljaju oblozi da se temp. povuce dole iz glave, a velim ja neznam ni sto vodim dijete pedijatru kad si ga ti mogla pregledati i nastavim po svome. Uh odmah  me spopade nervoza

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Obicaji i Danasnjica...
18.5.2009 11:05:14   
mala mu
IZVORNA PORUKA: ena23

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

e evo joj  kolko sam nervozna u trudnoci do sada bi se pocepale...


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image jojda znaš kako je teško suzdržati seuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ahmed -11.07.2009.
mrvica mamina

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *