|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 36 37 [38]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisana poruka]
28.3.2014 21:29:47   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Medić*)
  Neposredna veza do poruke: 926
   RE: Mali odbijaci hrane
28.3.2014 21:34:50   
ada_

IZVORNA PORUKA: medic slatki

Ada i moja je pocela zezati, mada prepisujem zubicima. Juce je po par kasikica jela, danas je bolje. Viri bijela tackica na gornjem kecu. Danas je nisu mucili.
Napravi palacinke sa zumacetom, to moze sama po malo, na male komadice uz nadzor naravno, uljevake neke, tjesteninu sa sirom, mozete, sa pavlakom. Kuhano povrce, bareni krompir moja voli...Vidjet cemo kasnije kako ce biti :) Iz dana u dan se mijenjaju zaista.Kmadice voca, npr mekanu krusku ako voli, bananu. Komadici hljeba sa sirom abc, vec to moze sa deset_ mjeseci.

Domace vocne kasice vise mi nece, povrce hoce. Voce joj dam hipp, najvise sljivu i krusku, bananu u komadicima zvace po malo. Uglavnom najrahatnije je bilo dok su samo na mlijeku ili siki bili, zar ne user posted image



vjeruj mi da ja jos nisam pronasla hranu koju ona voli,par dana voli npr.krompir i odjednom ga nece pljuje,zatim hoce bananu pa joj se odjednom ne svidja,ja se slomih kuhajuci i bacajuci hranu,danas joj pravila blitvu s prosom pojela je tri kasike i poce pljuvati i gurat me rukom tako da je hrane bilo svugdje

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 927
   RE: Mali odbijaci hrane
28.3.2014 21:40:08   
SREĆNA
A jede li jogurt, da probaš sve da joj daš sa jogurtom, kašicu u kašičicu pa umočiš u jogurt ako voli.Moji bi živjeli od jogurta.

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 928
   RE: Mali odbijaci hrane
28.3.2014 21:40:30   
ada_

IZVORNA PORUKA: Iman83

Ado, znam kako ti je.
Kod nas se stanje uvelike poporavilo i sad je u fazi kada lijepo jede. Zna zezati s povrćem ali generalno pojede lijepe obroke.

Elem, možda E. želi sama da papa. Na pari joj možeš skuhati povrće(mrkva, brokula, karfiol, krompir...). Isjeci ih tako da joj budu taman za zalogaja, stavi pred nju i neka melja uz tvoj nadzor.

Isto možeš i sa voćem: bananom recimo, jabukom, komadićima datule, marelice kuhane i slično.



da zeli sama da jede,mora sve sto joj dajem uzeti u svoju ruku pa sama staviti u usta,vecina zavrsi na podu al nek pojede i par zalogaja ja sretna,probat cu da joj kuham u komadima i dajem ....

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 929
   RE: Mali odbijaci hrane
28.3.2014 21:44:29   
ada_

IZVORNA PORUKA: SREĆNA

A jede li jogurt, da probaš sve da joj daš sa jogurtom, kašicu u kašičicu pa umočiš u jogurt ako voli.Moji bi živjeli od jogurta.

ma ona kad vidi kasiku to je haos,jedino da probam da joj kasu i jogurt stavim u soljicu pa da pije user posted image

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 930
   RE: Mali odbijaci hrane
29.3.2014 21:25:07   
Bella.88
IZVORNA PORUKA:ada_
procitah malo temu i vidim ima nas dosta sa istim problemom,ja sam ocajna user posted image
bebi je 10mj i izludi me sa jelom,ne zeli nista da jede,ima dana kad pojede po par kasika ali je vecina kad nece nista,cim vidi da joj nesto zelim dati da jede odmah mase glavom,gura rukama,i bjezi od mene user posted image ,ona bi i pojela pomalo ako moze svojom rukom a ja nemam vise ideju sta joj praviti da moze sama da jede,zapala sam u situaciju kad bi joj dala bilo sta samo da sta pojede user posted image


tačno znam kako ti je,mi smo prestali sa dohranom na par dana pa ću mu opet lagano uvodit obrok po obrok
neče ništa i vodu odbija,sreća pa ga dojim,smršao mi još pola kile.Jeli video da ga nosimo ka hranilici ili kašiku i zdelicu vriska gura nas i rukama i nogama,hranili ga vani,prije podoja,nakon podoja,nisam mu dala da doji po5,6 sati,na prozoru,ispod lustera jer je očaran njim
svo vrijeme lajem ,mjaučem nema šta nisam probala,on samo stisne zube i nema šanse da ga prevarišuser posted image

ovo podebljano:ja sam prekršila svaku svoju riječ,čak sam i kupovala kašice i ništa
i moj je hteo iz svoje ruke da jede,par puta mrvice hljeba,luk,bananu,jabuku a sada neće ni tako,užas
ljuta sam i na sebe i na njega,valjda će jest kad pođe u školuuser posted image ,duže ga neću dojitiuser posted image
user posted image

_____________________________

jun 2013 stigao vitez naš :)

jun 2015 guzna mala upotpunila nas svijet:)

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 931
   RE: Mali odbijaci hrane
31.3.2014 16:28:50   
SREĆNA
svo vrijeme lajem ,mjaučem user posted image user posted image user posted image

Joj izvini al baš me nasmija.

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 932
   RE: Mali odbijaci hrane
31.3.2014 17:05:40   
canim
bella ko da citam sebe kad sam pocinjala sa dohranom user posted image ma iste fazone imaju a i ja samo sto na glavi nisam dubila ali nista ne pali...isto se tjesim, valjda se projede do skole user posted image

Ona sad uzima svoje bebe, i igracke kasike, viljuske, tanjire i ostalo i kao hrani nju i sve joj govori...hajde jedi, mmmmm ukusno, bas je lijepo, hajde bebo user posted image

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 933
   RE: Mali odbijaci hrane
31.3.2014 17:31:23   
Medić*

IZVORNA PORUKA: canim

bella ko da citam sebe kad sam pocinjala sa dohranom user posted image ma iste fazone imaju a i ja samo sto na glavi nisam dubila ali nista ne pali...isto se tjesim, valjda se projede do skole user posted image

Ona sad uzima svoje bebe, i igracke kasike, viljuske, tanjire i ostalo i kao hrani nju i sve joj govori...hajde jedi, mmmmm ukusno, bas je lijepo, hajde bebo user posted image


user posted image

Hoce li ona bar jest to sto je ukusno, ah djecijih biserauser posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 934
   RE: Mali odbijaci hrane
31.3.2014 17:40:38   
canim
user posted image da hoce bar, ali sva ti se ona uzivi s bebom, isto ko ja kad nju nagovaram, valjda djete misli to tako treba user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 935
   RE: Mali odbijaci hrane
31.3.2014 17:41:52   
Medić*

IZVORNA PORUKA: canim

user posted image da hoce bar, ali sva ti se ona uzivi s bebom, isto ko ja kad nju nagovaram, valjda djete misli to tako treba user posted image

user posted image
Srce drago oponasa mamu, ma projesce se aBg, jeste tesko znam.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 936
   RE: Mali odbijaci hrane
31.3.2014 18:08:09   
ellene
Možda nije pravo mijesto da postavim pitanje, ali moja L ne odbija hranu, ona odbija bočicu, tj bilo šta je u bočici neće uopće da vuče.
Inače je dojim, i počeli smo po malo AD mlijeko i kašice, kad je reagirala na AD mlijeko povraćanjem, od tada neće bočicu nikako, samo na kaškicu. Jel netko imao sličan problem? L uskoro puni 5 mj

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 937
   RE: Mali odbijaci hrane
1.4.2014 11:13:20   
ada_

IZVORNA PORUKA: ellene

Možda nije pravo mijesto da postavim pitanje, ali moja L ne odbija hranu, ona odbija bočicu, tj bilo šta je u bočici neće uopće da vuče.
Inače je dojim, i počeli smo po malo AD mlijeko i kašice, kad je reagirala na AD mlijeko povraćanjem, od tada neće bočicu nikako, samo na kaškicu. Jel netko imao sličan problem? L uskoro puni 5 mj

imas beba koje nece bocicu ni cucu nikako,moja je jedna od tih,slabo mi je napredovala pa su nam savjetovali da ukljucimo AD ali ona nije htjela bocicu nikako,sve sam vrste cuca probala al nece pa nece i odustala sam,isto tako nikad nije htjela cucu

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu ellene)
Neposredna veza do poruke: 938
   RE: Mali odbijaci hrane
1.4.2014 14:36:23   
I love youu
Ada, da te utjesim i mi se patimo sa hranom, jede samo uz gledanje crtica, i to se natezemo pravo, al uspijem joj nekako ugurat da pojede. Probaj joj dati hljeba sa sirom, moja to hoce, nesto joj se svidja da zvace sama.

Ellene, i moja N doji jos uvjek, a ima 11 punih mj, i nikad nije htjela cucu a flasice nema koje nisam probala i nece, sad kao neku hoce flasicu, pije vodu iz nje. Al tesko je ako beba nece flasicu, ne znam kako je navici na nju.

_____________________________

28.04.2013.god. Moja princeza :))))

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 939
   RE: Mali odbijaci hrane
8.4.2014 20:20:15   
Bella.88
nadam se da su dečica počela jestiuser posted image

iza nas je težak period
bilo je tu svega,vriske,guranja,odbijanja hrane,konačno je prihvatio dohranu
evo 5,6 dana jede na zahtev,nekada pojede sva 3obroka po pola male teglice,nekada dva i više doji i tako,ja sam user posted image user posted image user posted image user posted image

ellene hrani je na kašičicu a od 6 mj.možeš je naučiti da pije iz šoljice,najbolje iz fildžanauser posted image

da bebice što pre prihvate hranuuser posted image user posted image

_____________________________

jun 2013 stigao vitez naš :)

jun 2015 guzna mala upotpunila nas svijet:)

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 940
   RE: Mali odbijaci hrane
8.4.2014 20:29:31   
Bella.88
IZVORNA PORUKA :SREĆNA

svo vrijeme lajem ,mjaučem user posted image user posted image user posted image

Joj izvini al baš me nasmija.


i mm.se smeje,doe kui a ja kokodaemuser posted image user posted image
moj bebac ne gleda crtiće,a životinje i luster strašno voli,tako da sam vazdan imitirala sve životinje,hranila ga pod lusterom,vani jer je pravi uličar i neće pa neće sve do jednom,kada jedno jutro otvori usta i pojeo par kašičica ja pošla plakat isto budala i sada jede hvala Bogu
canim nadam se da će curica počet jesti,doji li?

< Poruku je uredio Bella.88 -- 8.4.2014 20:32:37 >


_____________________________

jun 2013 stigao vitez naš :)

jun 2015 guzna mala upotpunila nas svijet:)

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 941
   RE: Mali odbijaci hrane
14.12.2014 17:38:01   
Vanne
Moja beba je iskljucivo dojena...nedavno je napunila pet mjeseci i odlucila sam da krenemo sa dohranom...pokusala sam prvo sa rizinim pahuljicama pravljenim sa mojim mlijekom kako bi se sto prije navikka na okuse...medjutim odbija kasiku...odbija flasicu..ne zeli ni vodu,i voda joj se gadi...samo bi dojila...kad me vidi sa kasikicom pocne vristati..nisam je silila,kad vidim da nece odmaknem se..neki dan je pojela malo kasice od mrkve i to je to...
Koliko je vasim dojenim bebama trebalo da pocnu jesti cvrstu hranu i koliko kolicinski pojedu u pocetku i koliko kasnije?
Neki trik kako da je privucem da jede hranu?

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 942
   RE: Mali odbijaci hrane
15.12.2014 12:21:19   
ada_

IZVORNA PORUKA: Vanne

Moja beba je iskljucivo dojena...nedavno je napunila pet mjeseci i odlucila sam da krenemo sa dohranom...pokusala sam prvo sa rizinim pahuljicama pravljenim sa mojim mlijekom kako bi se sto prije navikka na okuse...medjutim odbija kasiku...odbija flasicu..ne zeli ni vodu,i voda joj se gadi...samo bi dojila...kad me vidi sa kasikicom pocne vristati..nisam je silila,kad vidim da nece odmaknem se..neki dan je pojela malo kasice od mrkve i to je to...
Koliko je vasim dojenim bebama trebalo da pocnu jesti cvrstu hranu i koliko kolicinski pojedu u pocetku i koliko kasnije?
Neki trik kako da je privucem da jede hranu?

ne brini ona je jos mala i dovoljno joj je tvoje mlijeko,koliko god da pojede sa strane dobro je,i par kasikica je dovoljno,samo vi dojite user posted image

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 943
   RE: Mali odbijaci hrane
15.12.2014 19:48:52   
yoko eto
vanne

stavi joj male posudice...kada vi sjednete za stol neka i ona sjedi..neka vas gleda..ne sili...ne pravi predstavu...doci ce to samo od sebe...neka se prvo "igra" sa hranom.
Ovo ti govorim iz vlastitog, nazalost, loseg iskustva...sa jednim VELIKIM odbijacem hrane...i analizirajuci greske koje sam pravila i strah koji sam imala...kalendari dohrane etc...kojih sam se pridrzavala ko pijan plota...naravno da joj neces sarmu dati..i jace stvari...ali slobodno laganini sve sto i vi jedete...i to ja vse nikad ne bih nista pasirala stapnim...vec kao nekad...viljuskom...da se navikava na teksturu...ne praviti predstave...ne glumiti avione, brodove, garaze...hrana treba da je nesto normalno...rucak, dorucak, vecera...kada se porodica okupi...kada se prica, mljacka, proba...a ne trci za djetetom i moli...samo opusteno

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 944
   RE: Mali odbijaci hrane
15.12.2014 21:26:34   
Medić*

IZVORNA PORUKA: yoko eto

vanne

stavi joj male posudice...kada vi sjednete za stol neka i ona sjedi..neka vas gleda..ne sili...ne pravi predstavu...doci ce to samo od sebe...neka se prvo "igra" sa hranom.
Ovo ti govorim iz vlastitog, nazalost, loseg iskustva...sa jednim VELIKIM odbijacem hrane...i analizirajuci greske koje sam pravila i strah koji sam imala...kalendari dohrane etc...kojih sam se pridrzavala ko pijan plota...naravno da joj neces sarmu dati..i jace stvari...ali slobodno laganini sve sto i vi jedete...i to ja vse nikad ne bih nista pasirala stapnim...vec kao nekad...viljuskom...da se navikava na teksturu...ne praviti predstave...ne glumiti avione, brodove, garaze...hrana treba da je nesto normalno...rucak, dorucak, vecera...kada se porodica okupi...kada se prica, mljacka, proba...a ne trci za djetetom i moli...samo opusteno


Apsolutno se slazem.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu yoko eto)
Neposredna veza do poruke: 945
   RE: Mali odbijaci hrane
15.12.2014 22:25:51   
Bella.88

IZVORNA PORUKA: Vanne

Moja beba je iskljucivo dojena...nedavno je napunila pet mjeseci i odlucila sam da krenemo sa dohranom...pokusala sam prvo sa rizinim pahuljicama pravljenim sa mojim mlijekom kako bi se sto prije navikka na okuse...medjutim odbija kasiku...odbija flasicu..ne zeli ni vodu,i voda joj se gadi...samo bi dojila...kad me vidi sa kasikicom pocne vristati..nisam je silila,kad vidim da nece odmaknem se..neki dan je pojela malo kasice od mrkve i to je to...
Koliko je vasim dojenim bebama trebalo da pocnu jesti cvrstu hranu i koliko kolicinski pojedu u pocetku i koliko kasnije?
Neki trik kako da je privucem da jede hranu?

ja bih napravila pauzu 15 dana i onda opet pokušala,samo nemoj da forsiraš
ona je još mala,možda i nije spremna za dohranuuser posted image

ovo podebljano ti je individualno
momje trebala skoro godinauser posted image

_____________________________

jun 2013 stigao vitez naš :)

jun 2015 guzna mala upotpunila nas svijet:)

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 946
   RE: Mali odbijaci hrane
15.12.2014 23:04:18   
Vanne
Hvala vam na savjetima...planirala sam cekati punih sest mjeseci ali sam pod pritiskom okoline,ovdje sve bebe krecu sa dohranom mnogo ranije...
Sad kad vide da dijete odbija hranu krive me sto nisam ranije pocela..a borila sam se da dobijem ovu bebicu,zato hocu da sve bude kako treba...
. necu je forsirati,hvala bogu lijepo napreduje pa kad god prihvati...ne zabrinjavam se toliko ,samo me izludjuju komentari iz okoline...
Stavljam je u krilo dok mi jedemo,ona zainteresirano posmatra sta i kako radimo ali haus kad kasika krene prema njenim ustima user posted image
Cak mi je i simpaticno kad izbaci donju usnu i pocne pljuvati a kasika metar od nje user posted image user posted image user posted image


_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 947
   RE: Mali odbijaci hrane
6.1.2015 0:50:40   
Bubydina

IZVORNA PORUKA: yoko eto

vanne

stavi joj male posudice...kada vi sjednete za stol neka i ona sjedi..neka vas gleda..ne sili...ne pravi predstavu...doci ce to samo od sebe...neka se prvo "igra" sa hranom.
Ovo ti govorim iz vlastitog, nazalost, loseg iskustva...sa jednim VELIKIM odbijacem hrane...i analizirajuci greske koje sam pravila i strah koji sam imala...kalendari dohrane etc...kojih sam se pridrzavala ko pijan plota...naravno da joj neces sarmu dati..i jace stvari...ali slobodno laganini sve sto i vi jedete...i to ja vse nikad ne bih nista pasirala stapnim...vec kao nekad...viljuskom...da se navikava na teksturu...ne praviti predstave...ne glumiti avione, brodove, garaze...hrana treba da je nesto normalno...rucak, dorucak, vecera...kada se porodica okupi...kada se prica, mljacka, proba...a ne trci za djetetom i moli...samo opusteno

user posted image
Ovo ću zapamtiti user posted image user posted image

_____________________________

"Naša nas djeca promatraju i ono što jesmo govori glasnije od bilo čega što bismo mi sami mogli reći."Wilfred A. Peterson

15.08.2014. >Bambi<

(odgovor članu yoko eto)
Neposredna veza do poruke: 948
   RE: Mali odbijaci hrane
6.1.2015 1:03:54   
Bubydina
Vanne draga,prvo mi ljubi S user posted image
znam kako ti je,meni su već odavno počeli govoriti da joj dam supice... kad jedem,
a sada kad ima 4,5mjeseca pogotovo vrše pritisak,
kako ona može sve jesti,
danas su mi ostavili osjećaj kao da moje djete gladujeuser posted image
i najviše se čude što joj ne dajem ni čaj ni vodu,
to je bilo baš user posted image user posted image

Ali umire me ovdje ženeuser posted image

Imala sam želju da dojim,i samo dojim,
a moje je djete,krenucu s dohranom kad budem ja to htjela,,,

samo polako draga,
vidi kako uspiješno dojiš,a sjećaš se kad si govorila da nečeš moći dojitiuser posted image
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Naša nas djeca promatraju i ono što jesmo govori glasnije od bilo čega što bismo mi sami mogli reći."Wilfred A. Peterson

15.08.2014. >Bambi<

(odgovor članu Bubydina)
Neposredna veza do poruke: 949
   RE: Mali odbijaci hrane
6.1.2015 9:16:56   
Vanne
Draga bubydina i meni stalno govore kako je dijete gladno sto je meni smijesno jer nas stalno dr ruzi zbog njene kilaze,ima malo viska user posted image
Napunili smo 6 mj i poceli polako sa dohranom,jos uvijek odbija...a za sisu gine user posted image
Juce joj sveki dala koru hljeba,ona misli igracka pa stavlja u usta,capce...ja pobudalilakad sam vidjela...kao oni su tako od treceg mjeseca ucili djecu da zvacu,uz pomoc kore hljeba...a sveki puna sebe kaze...hej vidi je jadna jest gladna user posted image user posted image user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Bubydina)
Neposredna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  34 35 36 37 [38]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 36 37 [38]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *