|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mali odbijaci hrane
2.8.2009 10:19:18   
dana3
I dalje necemo da jedemo.samo tecno.izbili su nam gornje jedinice i desna dvica je na pomolu.ceremonija hranjenja je nocna mora-stavaljanje u stolicu,sipercic,i vec smo histericni.zato prvo sjedamo bezveze,salimo se ,ne obracamo paznju na bebu i tek tad pocinjem da stavljam sve na sto.beba dobije komadica hrane da sama trpa a izmedju ostalog trpam ja u usta.tako da pojede tri-cetiri  zalogaja.sve se svodi  na flasicu i bananuuser posted image

< Poruku je uredio dana3 -- 2.8.2009 10:20:16 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Mama1)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Mali odbijaci hrane
3.8.2009 12:46:07   
mamina princeza
Samo da javim da se situacija popravila. Bolje jede !!!! Nadam se da ce tako i ostati i da se vise necu morati brinuti i pisati o njenom nejelu na ovoj temp.Pusa svima

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Mali odbijaci hrane
3.8.2009 21:55:48   
žana o8
IZVORNA PORUKA: mamina princeza

Samo da javim da se situacija popravila. Bolje jede !!!! Nadam se da ce tako i ostati i da se vise necu morati brinuti i pisati o njenom nejelu na ovoj temp.Pusa svima


I kod nas se situacija popravila, mama na godišnjem trenira strogoćuuser posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Mali odbijaci hrane
11.8.2009 0:36:27   
Anoniman
user posted image mislila sam da neću doć na ovu temu...jer je takav poguzijica bio, sve je jeo a sad neće ništa što je slano -krompir, riža, supice, meso jedva da uzme dvije kašikice, te moram praviti voćnu hapicu ili nestle rižu, da bi bar nešto jeo (ali ne mogu mu svaki dan isto). Još uvijek doji al sve kontam nije to njemu dovoljno, pa mi mnogi govore pa kako će i jest bljutavo stavi soli bar malo, pa moram obrazložit svakoj jedinki zašto nestavljam so, te ispadam da pretjerujem user posted image ...ja se već gubim i ne znam šta da radim. 

(odgovor članu žana o8)
  Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Mali odbijaci hrane
11.8.2009 7:58:57   
Anushka
i ja vec dva dana dobijam bljaaa i isplazen jezik  i svu hranu po podu kada nudim maksuz za njega slano napravljeno a ponekad i vocni ako mu je vise kiselkast nego sladak. Kupovne slane nikako nece. Ali naseg rucka hoce. Tako da se prvo ganjam snjim da jede slanu hapicu, a onda mu umocim hljeb i stavim malo masnog kravljeg sira domaceg u taj zalogaj da razblazi nas rucak i to jede sav sretan.. jos ako ima rize u nasem rucku jest ce koliko god mu dam, ali svoj sto kaze breskva bljutavi samo kaze bljaaa i sve izbaci a gladan.   

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Mali odbijaci hrane
11.8.2009 14:22:42   
dana3
Mi jos visimo na ovoj temi!Ne znam koliko je dovoljno bebi od skoro 10 mjeseci da se najede,ali ovo je katastrofa koliko malo jede.Samo flasa(specijalna smjesa sto se razmuti sa vodom),i oko 300 ml AD dnevno,mrvice banane,ali sam ga tjerala da pojede.Neki dan jeo je maline,ribizle i borovnice,kupine pa eto to me malo utjesilo.
Najvise pojede jaja(oko 3-4 kaskice)i okrece glavu.mislim da nije dovoljno.ne gubi na tezini ali ne osjetim ni da dobija.
krajem augusta cemo na kontrolu pa cemo vidjeti sta je i kako je.
uhhhhhhhhhhhhuser posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Mali odbijaci hrane
11.8.2009 16:48:13   
žana o8
Ja malo posolim, naravno ne kao nama, al čisto da nije bljutavo.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Mali odbijaci hrane
11.8.2009 18:12:40   
lejlaze
Daris ovih zadnjih dana slabo hoce ista slano, 2-3 kasikice i to je kapak. Puru pojede malo vise, a ostalno slabo.
Vocne kasice (domace) jede, ali mi zao da ne proba slano nista.


_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Mali odbijaci hrane
11.8.2009 18:18:40   
Anoniman
moja je počela malo bolje da jede otkako pije sirup sanostol,ustvari puno bolje jede nego prije jer prije nije ništa htjela,izgleda da joj je ovaj sirup malo pomogao.

(odgovor članu lejlaze)
  Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Mali odbijaci hrane
11.8.2009 18:23:55   
lirio
moj maleni također pije sanostol, al sam primijetila da kad ga ne tjeram  da sam zatraži da jede...imam osjećaj da od silnog tog tjeranja da jede na silu on ni ne zna prepoznati osjećaj gladi...kako sam popustila prvo je za vrijeme ručka tražio da jede nešto slatko a u stvari je gladan,a ja g zavaram pa mi onda dobro ruča...al apetit i dalje varira , nekad super jede, a nekad jedva da ima dva normalna obroka...

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Mali odbijaci hrane
12.8.2009 14:36:09   
emma.L
Lirio i kod mene je tako.
Ali budući da fino izgleda, bublasto, i fino spava i vesela je, ne obazirem se puno. Prije povratka s mora, dva dana je samo aptamil pila, možda po par kašičica nečega da je uzimala. Jednostavno joj došlo, jer je isto tako bez razloga počela jesti treći dan.
Evo sad mi nana kaže da je voće uredno pojela, ali sam joj za danas prvi put izdinstala povrće razno i nije htjela ni okusiti- čak ni sa abc sirom. Novi okus u toj mješavini je mahuna user posted image . A svejedno je čeka novi pokušaj kad dođem s posla, uvijek meni bolje jede, a tatu i nanu zeza. Danas ću joj prvi put posoliti to malo.




_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Mali odbijaci hrane
12.8.2009 14:37:30   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: emma.L

uvijek meni bolje jede, a tatu i nanu zeza. Danas ću joj prvi put posoliti to malo.






Zašto???? user posted image

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Mali odbijaci hrane
12.8.2009 14:38:49   
emma.L
Da joj nije bljutavo, možda bolje progura. Svejedno sam odlučila od 10 mjeseci po koje zrnce soli stavljati, a to je za par dana- pa da vidimo kako će ići.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Mali odbijaci hrane
12.8.2009 14:44:25   
hanabanana
Djeci ne treba soliti min. do 18 mjeseci, bubrezi im tek tada sazrijevaju da bi mogli preradit sol u organizmu.

A druga stvar.....ta priča da joj je bljutavo je bez pokriča.
Bljutavo je tebi jer imaš istančana osjetila, a bebe ih još nemaju.



(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Mali odbijaci hrane
12.8.2009 14:55:22   
emma.L
Hanabanana, ne slažem se s tobom. To što pišu da bebe nemaju istančano čulo okusa- ne vjerujem baš. Dobro znaju što je slatko, a što je povrće (barem mi tako moje dijete reagira). Vjeruj, iščitala sam sve o bubrezima i soljenju i jetri i bjelancetu i kad što i koliko. Ipak, mislim da ću se ja voditi Emom i njenim reakcijama. Neke tablice pišu ne do godinu i pol, neke početi sa 10 mjeseci... Recimo, u 4. mjesecu na vakcinaciji, dr. mi da tablicu i kaže mora ovako, između ostalog bjelance tek nakon navršenih 13 mjeseci. Dobro, ali u 6. mjesecu mi ista ta kaže daj joj cijelo jaje mjesec prije sljedeće vakcine, koja je 1.10. da se vidi reakcija i da ga uvede u ishranuuser posted image  I naravno da ću dati, što mogu? A na puno mjesta piše da tolika količina bjelančevina jako optereti bebinu jetru.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Mali odbijaci hrane
12.8.2009 15:00:34   
hanabanana
Mojoj djeci je djed nefrolog, pa sam kontala da možda znam šta pričam. user posted image

Svako čije je dijete pilo AD mlijeko zna da nema ništa na svijetu bljutavije od toga, ali djeca uredno piju.
Mislim da smo mi krivi što djecu učimo tim lošim navikama i da beba koja nije probala šećer ne može znati šta je bljutavo a šta ne.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Mali odbijaci hrane
12.8.2009 15:10:34   
emma.L
Opet kažem, svi imamo pristup svim mogućim informacijama, pa je na nama da odvažemo što i koliko od čega primijeniti u svome slučaju. Napomenuh, sve to što spominješ sam našla po knjigama i na netu, ali ima i toliko puno drugačijih i tvrdnji i mišljenja. Nefrolog će ti sigurno uvijek reći ne soliti, dok pojedini pedijatri kažu da treba soliti pomalo. Pa ti budi pametan i skontaj kako treba user posted image .  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Mali odbijaci hrane
12.8.2009 15:14:34   
hanabanana
Pa pošto je nefrolog - specijalista za bubrege, što pedijatar nije, ja ću radije poslušati njega. Valjda čovjek zna o čemu priča.
Mene kada bole jajnici idem ginekologu a ne kardiologu.
Isto tako pedijatar kaže: može dijete u hodalicu, ali će ortoped reći: ni slučajno!

Medjutim, treba znati da je dijetetu ( onom od 3-6 godina ) dovoljan 1 gr. soli da bi organizam normalno funkcionisao. A ako dijetetu damo da pojede šaku smokija ili koji štapić - već je unio 10 grama.
Treba to i tako gledati.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Mali odbijaci hrane
12.8.2009 15:21:20   
hanabanana
http://www.vitamini.hr/6003.aspx

Ne znam smiju li se postirati ovakvi linkovi, ali evo ovo je interesantan link koji govori o tome koliko ustvari unesemo soli u neznanju.

ps ako se ne smije postirati, molim moderatore da obrišu.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Mali odbijaci hrane
12.8.2009 19:36:43   
dana3
Danas smo malo bolje jeli nego ostalih dana.Jaje sa sirom,ujutro je bila kasa zobena i cokolino
ovo za Ad mlijeko-pa ovo koje moj sin tamani nije bljutavo.lupujem ga spremljenog za pice,ne prah i super je okusa.

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Mali odbijaci hrane
15.8.2009 17:00:26   
dana3
Hvala Bogu odosmo dalje na druge teme-napokon smo poceli jestiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Mali odbijaci hrane
4.9.2009 15:40:08   
milenium
moj neće ništa s kašilom,da se to može uzeti u ruku onda bi pojeo.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Mali odbijaci hrane
4.9.2009 23:57:44   
milenium
Ja svome solim od 10og mjeseca,ono malo tek da se osjeti,a sad s godinu,posolimo i malo više.jer sam primjetila da bolje pojede.Danas je čak jeo slane štapićeuser posted image .Na kašiki voli samo juhu,bižu,zelje,slabo se još mogu čega sjetit kad većinu ne voli.samo stisne usta i okrene glavu.pokušala sam sve,čekala da doooobro ogladni ali uzalud!Kiselo mlijeko i kravlje mlijeko neće a sir obožava.Kravlje mlijeko hoće samo u čokolinu koje pojede više silom nego milom!Svaki mi je dan borba živa,ponekad mi dosadi pa mu dam kašicu-e to uvijek hoće.I to onu od jabuka-mrkva mix.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Mali odbijaci hrane
6.9.2009 0:45:25   
teta berta
Moja Nika jako voli jesti špinat sa krompirom, ali danas nije htjela ni malo, tek kasiku, dvije... Ja se pravo razocarala, cudno mi da nece, cak sam se bila i naljutila, plakale smo obje, ali na siliu nista ne ide, ona jos gore kad ja zagalamim, a pokusala sam i sa igrom ali daba... A od dorucka imala pripremljene žitarice s voćem i to pojela za sekund... Ali ja sam joj solila ovaj put malkice vise, a primjetila sam da ne voli slano jer joj do god.dana nisam nista solila. I sta sad?????? Da solim ili...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Mali odbijaci hrane
6.9.2009 1:00:46   
milenium
Teta,kako ti praviš onaj griz o kojem si nedavno govorila na nekoj temi??

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *