|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje i povratak na posao
28.5.2010 19:18:27   
niki83
i moja N ce imati skoro 11,5 mjeseci kad ja pocnem pravo raditi u smjenama...i ja bih je mogla dojiti ovako: ujutro oko pola 7, pa oko 12, pa onda navecer do 7h nista jer takav bi bio ritam kad radim tu drugu smjenu ... uh Boze mili, do toga imamo 3 mjeseca, nadam se da cemo uspjeti izbaciti sve te podoje..ali sigurno je da moram poceti vec sa realizacijom..
snijeg otkada si ti pocela izbacivati podoje? koliko je beba imala mj?


_____________________________

N&N

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Dojenje i povratak na posao
28.5.2010 19:23:23   
teacher75
IZVORNA PORUKA: niki83

i moja N ce imati skoro 11,5 mjeseci kad ja pocnem pravo raditi u smjenama...i ja bih je mogla dojiti ovako: ujutro oko pola 7, pa oko 12, pa onda navecer do 7h nista jer takav bi bio ritam kad radim tu drugu smjenu ... uh Boze mili, do toga imamo 3 mjeseca, nadam se da cemo uspjeti izbaciti sve te podoje..ali sigurno je da moram poceti vec sa realizacijom..
snijeg otkada si ti pocela izbacivati podoje? koliko je beba imala mj?


niki, jel i ti radis u skoli? i ja sam kontala nesto ovako... nadam se da cemo uspjeti, ja se vracam kad lana bude imala 10 mjeseci, al ce biti samo sjednice, a onda pravo pocinjem kad bude imala nepunih 11 mjeseci


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Dojenje i povratak na posao
28.5.2010 19:26:26   
teacher75
IZVORNA PORUKA: niki83

bas mi je drago da postoji i ovakva jedna tema i da sam uspjela pohvatati korisnih informacija..naime, ja se vracam na posao za 2,5mjeseca i kako dojimo jaaaako sam se zabrinula, pored toga sto mi se tesko rastati od nje...
u neku ruku je sreca sto radim u prosvjeti i sto imam krace radno vrijeme (najduze me nema 'h)... brine me to sto mijenjam smjene i problem ce biti druga smjena, jer moja user posted image koja sad ima 8mj jos uvijek nije pomjerila ono poslijepodnevno dojenje..ima li neko ko ce me obradovati i reci da ce se to promjeniti kad bude imala 10,5mjeseci..ili da kupujem izdajalice i pocnemo s mlijekom na flasicu,sto mi se nimalo ne svidja!!
iskusne mame pisite svoja iskustvauser posted image


evo sad vidim da radis u skoli. ja imam jos dodatni problem sto lana nece uopce flasu, tako da ne pije nikakvu tekucinu osim dojenja, a nismo uopce uspjeli do sada zamijeniti nijedan obrok, samo je dojenje pomjerila na svaka 3 sata (ukoliko u medjuvremenu ima obrok gh) a prije je dojila svaka 2 sata. ne znam sta da radim, ona jednostavno obozava siku od samog pocetka!


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Dojenje i povratak na posao
28.5.2010 19:45:30   
snijeg
Niki, ja sam podoje počele izbacivati sa 7 mjeseci. Pahuljica je super prihvatila krutu hranu, tako da sam izbacila jedan obrok dojenja, pa nakon mjesec drugi, ostao mi je još onaj podoj oko 14 h, to ću aBd za mjesec dana. Dakle sad dojimo oko 7 ujutro, doručak je oko 9 h, zatim oko podne jedemo najčešće voće, pa podoj oko 14...onda najčešće povrće oko 16/17 i podoji u toku noći. Vjeruj da uopšte nisam imala problema do sad sa izbacivanjem podoja, ona je to super prihvatila, eh sad ne znam kako će to izgledati sa ovim posljednjim jer tad gospoja ide spavat uz siku user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Dojenje i povratak na posao
28.5.2010 19:58:51   
teacher75
IZVORNA PORUKA: snijeg

Niki, ja sam podoje počele izbacivati sa 7 mjeseci. Pahuljica je super prihvatila krutu hranu, tako da sam izbacila jedan obrok dojenja, pa nakon mjesec drugi, ostao mi je još onaj podoj oko 14 h, to ću aBd za mjesec dana. Dakle sad dojimo oko 7 ujutro, doručak je oko 9 h, zatim oko podne jedemo najčešće voće, pa podoj oko 14...onda najčešće povrće oko 1'/17 i podoji u toku noći. Vjeruj da uopšte nisam imala problema do sad sa izbacivanjem podoja, ona je to super prihvatila, eh sad ne znam kako će to izgledati sa ovim posljednjim jer tad gospoja ide spavat uz siku user posted image user posted image user posted image

meni zao da izbacujem podoje, sve kontam neka sto duze i cesce doji dok jos moze, a kako se blizi vrijeme panika me sve vise hvata. do sad je najduze bez dojenja uspjela izdrzati 3 i po sata i to obicno kad je u setnji ili kad spava duze, inace je maximalno 3 sata user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Dojenje i povratak na posao
28.5.2010 20:13:50   
snijeg
Znam draga moja, meni je bilo, čini mi se, teže nego njoj...oplakala sam izbacivanje svakog obroka, pogotovo kad se u par navrata onako nasloni na grudi kao da mi daje znak user posted image user posted image user posted image
Posavjetovala sam se sa pedijatricom i meni bliskim ženama, svi su se složili da je bolje za bebicu postepeno odbacivanje (obrok po obrok) nego nagli prestanak, a početi raditi moram....izbora nemam. Od dva zla, nadam se da sam izabrala manje user posted image user posted image Dojit ću ja i dalje, ali izvan radnog vremena user posted image
Post je možda malo OT, sorry...


_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Dojenje i povratak na posao
28.5.2010 20:21:29   
teacher75
IZVORNA PORUKA: snijeg

Znam draga moja, meni je bilo, čini mi se, teže nego njoj...oplakala sam izbacivanje svakog obroka, pogotovo kad se u par navrata onako nasloni na grudi kao da mi daje znak user posted image user posted image user posted image
Posavjetovala sam se sa pedijatricom i meni bliskim ženama, svi su se složili da je bolje za bebicu postepeno odbacivanje (obrok po obrok) nego nagli prestanak, a početi raditi moram....izbora nemam. Od dva zla, nadam se da sam izabrala manje user posted image user posted image Dojit ću ja i dalje, ali izvan radnog vremena user posted image
Post je možda malo OT, sorry...


kod mene nema nekako redoslijed ni spavanja ni dojenja, mislim nisam nikad imala neku satnicu, pa ne znam ni kako da joj nametnem taj neki raspored...vidim da je gh slabo zasiti ili je mozda i zedna, a nece da pije nista osim mog mlijekauser posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Dojenje i povratak na posao
28.5.2010 20:23:30   
niki83
IZVORNA PORUKA: snijeg

Niki, ja sam podoje počele izbacivati sa 7 mjeseci. Pahuljica je super prihvatila krutu hranu, tako da sam izbacila jedan obrok dojenja, pa nakon mjesec drugi, ostao mi je još onaj podoj oko 14 h, to ću aBd za mjesec dana. Dakle sad dojimo oko 7 ujutro, doručak je oko 9 h, zatim oko podne jedemo najčešće voće, pa podoj oko 14...onda najčešće povrće oko 1'/17 i podoji u toku noći. Vjeruj da uopšte nisam imala problema do sad sa izbacivanjem podoja, ona je to super prihvatila, eh sad ne znam kako će to izgledati sa ovim posljednjim jer tad gospoja ide spavat uz siku user posted image user posted image user posted image


eh super onda i mi smo na dobrom puta ka slicnoj situaciji..user posted image imamo isti tajming hranjenjauser posted image
izbacile smo jutarnji podoj, tada obicno jede mlijecnu kasicu,
pa poslije joj isto kao i ti svojoj dajem voce (otprilike oko 12h) kao medjuobrok, ali ona i dalje doji
zatim poslije podne ide povrce (obicno na mesnoj vodi) oko 17h..
ma ne znam nadam se samo da cemo za ova 2-3 mjeseca uspjeti dovesti u red to, jer ne bih voljela izdajati mlijeko, a ni ad davati na flasicu
doduse moja se navecer ne uspavljuje sikom, nesto je pocela izbjegavati do spavanja skroz, ali mene strah da gladna ne zaspi i onda joj napravim obicno rizolino s ad mlijekom oko 20.30 pa to pojede...ne znam mozda da pokusas i ti ovaj trik, zasiti ih stvarno, vec bi ti sama odbijala siku

teacher, da, da i ja sam  TEACHER user posted image i to bas ovako
naravno na posao se vracamo 11.08. pa sjednice, papirologija i sitne obaveze do 06.09. eh tad stvarno startamo ako Bog da user posted image
najgora mi je druga smjenauser posted image


_____________________________

N&N

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Dojenje i povratak na posao
28.5.2010 20:32:47   
snijeg
IZVORNA PORUKA: niki83

onda joj napravim obicno rizolino s ad mlijekom oko 20.30 pa to pojede...ne znam mozda da pokusas i ti ovaj trik, zasiti ih stvarno, vec bi ti sama odbijala siku




Neću ja da je odbijem od sike, uživam dok je dojim, samo joj izbacujem podoje dok sam na poslu. Naravno, kad dođe vrijeme uvođenja večere da će manje dojiti, ali eto ja ću joj biti na raspolaganju pa nek ona donese odluku user posted image user posted image


_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Dojenje i povratak na posao
28.5.2010 20:33:39   
teacher75
a mi pocinjemo pravo od 1.09. mislim. a moja lana mladja od voje 7 dana i jos nece flasicu nikako, nek mi je bog na pomoci!

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Dojenje i povratak na posao
28.5.2010 20:38:43   
niki83
ma nije da zelim prestati s dojenjem, uzivam ja kao i ti...ali ona mi sama u posljednje vrijeme odbacuje siku navecer, i onda sam primorana da joj nesto dam, inace zaspi i ne budi se,a znam da je gladna...plus zbog njenog slabog napredovanja, bas me strah da je pustim, zato joj pravim i to da jede, vidim da hoce tako na kasikicu..
ma sam Bog zna koliko bih voljela da je dugo dojim i budem kuci, da se ne vracam na posao do njene druge godine, ali situacija tako nesto ne dozvoljava
ma kad procitam kako su druge mame ostavljale puno manje bebice izdrzat cemo i mi nekako aBd


_____________________________

N&N

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Dojenje i povratak na posao
28.5.2010 20:46:32   
snijeg
Ma preživjet ćemo, znam, ali nekako me duša boli kad pomislim da je ostavljam i idem u onaj pakao od stresa, frustracija i kompeksa...bojim se da mi ne odbaci dojenje skroz, jer imam prijateljica kojima se to desilo...a meni žaoooooo user posted image user posted image user posted image
Samo hrabro i strpljivo, iskreno se nadam da će to ići mnogo, mnogo lakše nego što mi sebi ovdje planiramo user posted image


_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Dojenje i povratak na posao
28.5.2010 20:51:40   
škorpija
čovječe pa ja sma mislila da u prosvjeti teče med i mlijekouser posted image , sorry malo sam off topic, ali evo malo vezano za temu: kolegica na poslu doji malca od 18 mjeseci, malo im je bilo guravo na početku al sad sve ok

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Dojenje i povratak na posao
28.5.2010 21:00:53   
niki83
IZVORNA PORUKA: snijeg

Ma preživjet ćemo, znam, ali nekako me duša boli kad pomislim da je ostavljam i idem u onaj pakao od stresa, frustracija i kompeksa...bojim se da mi ne odbaci dojenje skroz, jer imam prijateljica kojima se to desilo...a meni žaoooooo user posted image user posted image user posted image
Samo hrabro i strpljivo, iskreno se nadam da će to ići mnogo, mnogo lakše nego što mi sebi ovdje planiramo user posted image



i ja i jauser posted image user posted image user posted image
skorpija hvala za rijeci podrske, pozdravi kolegicuuser posted image


_____________________________

N&N

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Dojenje i povratak na posao
28.5.2010 22:09:38   
Anoniman
Samo da vas podržim user posted image  Ma vjerujte da će to biti punooooo lakše nego što vam se sada čini. U ovom momentu vam je sve crno, znam i sama sam bila u tom filmu, ali smo pregurali, doduše mogu reći za mene najteži dio - odsustvo i prerano razdvajanje, ali na kraju kad razmislim ništa user posted image  nije nedostajalo, samo sam se ja jako brinula.....

Evo ena23 je uspjela a bebica joj je, mislim, imala jedva 5 mj. user posted image
Ima nas dosta koje smo se na posao vratile čak i prije 6 mj. pa smo uspjele user posted image  Može se može.
Za 8 dana nam je 1. rođendan i idalje dojimo, do kada - ne znamo, sve dok mama ne presuši izgleda user posted image

Sretnooooooooooooo!!!!!

(odgovor članu niki83)
  Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Dojenje i povratak na posao
28.5.2010 22:36:23   
Lejla Ka
Prije će oni biciklo provozat nego što ćemo mi presušit user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Dojenje i povratak na posao
31.5.2010 10:46:11   
niki83
hvala vam na podrsci..vjeruj da sam citala teme i pratila razvijanje situacije kada ste ena23 i ti - enisa_sara polazile na posao i nastavile sa dojenjem..skidam vam kapu s glave, znam da vam je bilo jako tesko, prije svega odvojiti se od bebice..a da ne spominjem ostalo, ali vidis, sve to prodje..vi ste sad veliki, skoro 1.rodjendan, masallah!
mi smo se ova dva dana malo vjezbale, pa sam uspjela razvuci razmak izmedju dojenja na 4h (u vrijeme kada jede gh), i iskreno se nadam da cemo uspjeti ostati na 2-3 podoja preko dana do mog polaska na posao..imamo jos 2,5mjeseca do toga


_____________________________

N&N

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Dojenje i povratak na posao
31.5.2010 10:57:24   
ena23
@snijeg: draga sniejg i ja imam brigu kao i ti, sta ce piti umjesto mog mlijeka kada napuni godinu dana. i onda sam malo googlala  i shvatila da nase bebe sa punom godinom sasvim solidno podnose kravlje mlijeko i nema potrebe za adaptiranim. Samo ne znam kak osada da postepeno izbacujem svoje a uvodim kravlje mlijeko... skontat cu ja vec nekako pa cu javiti 

@ teacherko: prenosim svoj post sa jedne druge teme, kad sam ucila emira na flasicu:

Jucer izlazila na kaficu, bila 4 sata vani, muz pokusavao piletu na flasicu (NUK1) da mu da moje mlijeko.. nije htio cuti.
Ja planiram napraviti zalihu mlijeka pa ce mu osoba koja ce ga cuvati davati dok mene nema... ali nece da cuje za flasicu? Interesantna mu je igra se s njom i guguce joj ali cim mu stavim onu gumu u usta on pocne plakati okrece glavu od nje...

Evo nekoliko savjeta koje sam nasla na jednoj stranici:
1. Nemojte vi davati flasicu, djete ne razumije zasto mu mama ne daje siku kada je do sada davala. A beba majkin miris osjeca i do 8 m tako da je najbolje da mama izadje iz kuce skroz a neko drugi da nudi flasicu.
2. Nikada ne nuditi kada je djete pregladnilo i umorno.
3. Nuditi najvise tri puta. Znaci pokusati, malo promjeniti polozaj, opet pokusati, promjeniti polozaj, pokusati... Ako nije uspjelo ne davati odmah siku, da djete ne bi asociralo odbijanje flasice sa "nagradom"- dojenjem, znaci cekat ijedno 10tak minuta da prodje pa onda dati siku.
4. Kazu da treba razumiti da djete ne zeli nesto tvrdo hladno  u ustima kada zna da postoji bolja i ugodnija varijanta- mama Zato se naoruzati strpljenjem...
5. Vecina mama su prenijelke pozitivno iskustvo sa silikonskim (braun) cucama na flasici.

ovi savjeti su nama pomogli.  Ali oprez- moguc strajk dojenja kada se beba "navuce"  na flasicu! (i to smo imali pa rjesili )


Drage moje, nemojte brinut i imajte na umu da su prije 30 godina djecu od 3 mjeseca hranili grahom i da ni adaptirano mlijeko nije otrovno i nece djeteu nista biti ako bas bas nikako nikako ne uspijete odrzati dojenje. ovo kazem krajnje ozbiljno jer, vec sam pisala, imala sam uzasnih problema sa let-down refleksom. tek nakon sto sam se opustila ,sebi nacrtala neke stvari poput ovih, nastupilo je poboljsanje i sad mogu opusteno da izdajam i dojim a do sad sam bila nervozno- histericno- napeta puska koja nije ni znala zasto se jos muci kad ocigledno ne ide, ma bila na rubu sloma zivaca... tek kada sam se smirila u glavi i sike su se smirile i opustile i sad i dalje uzivamo u dojenju, bez napetosti i stresa i idalje bez kapi AD

saljem vam 1001 user posted image podrske.



p.s. znam da izgleda tmurno, napeto, tesko izvodivo... ali SVE dodje na svoje. SVE bude i prodje i na kraju se dobro zavrsi, iskustvo govori 





< Poruku je uredio ena23 -- 31.5.2010 11:04:55 >


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Dojenje i povratak na posao
31.5.2010 11:10:41   
Anoniman
ena svaka castuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Dojenje i povratak na posao
31.5.2010 11:55:46   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: ena23

Samo ne znam kak osada da postepeno izbacujem svoje a uvodim kravlje mlijeko... skontat cu ja vec nekako pa cu javiti

Ena, pridruži nam se na temi http://www.ringeraja.ba/forum/m_594091/mpage_1/key_/tm.htm i ako misliš samo izbaciti flašice svog mlijeka :) Stvarno ti svaka čast, malo je majki u našoj sredini koje su tako posvećene ishrani svog djeteta svojim mlijekom kao ti.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Dojenje i povratak na posao
31.5.2010 12:06:13   
muby
IZVORNA PORUKA: teacher75

a mi pocinjemo pravo od 1.09. mislim. a moja lana mladja od voje 7 dana i jos nece flasicu nikako, nek mi je bog na pomoci!


Teacher75 i ostale mame koje su zabrinute za ishranu bebe kad pocnete raditi, moj savjet je isti kao Enin.
Samo opusteno.
Ja radim vec 5 mj. Kad sam pocela Haris je imao nepunih 5 mjeseci. I uz sve izgurali smo 6 mjeseci iskljucivog dojenja, poslije smo uveli i kasaste obroke i uredno odrzali dojenje. On od samog strata nije bio ljubitelj flasice a sad smo je skroz izbacili. Nana ga hrani na kasiku (mlijeko, caj, voda) a ponekad pije iz fildzana. Uvjek u pocetku moze biti malih poteskoca ali ne treba nista siliti ni forsirati. Sve se to sredi samo po sebi samo treba malo vremena.
Sretno user posted image user posted image user posted image


_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Dojenje i povratak na posao
4.6.2010 17:33:47   
š t a
molim iskusne mame da mi odgovore: koju izdajalicu da uzmem, Nuk je 80,00 a Avent 107,00 km?

_____________________________

I Bog da ptici da nebom leti...
i skoljki da biser stvori...
a majci podari djecu da radja...
njen let beskrajima,
njene bisere oko srca..!
02.07.2010.

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Dojenje i povratak na posao
4.6.2010 17:46:48   
marinčii
ja bi ti preporučila aventovu,mene je spasila bez nje bi se baš namučila..

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu š t a)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Dojenje i povratak na posao
4.6.2010 21:02:09   
debela mama
IZVORNA PORUKA: š t a

molim iskusne mame da mi odgovore: koju izdajalicu da uzmem, Nuk je 80,00 a Avent 107,00 km?



Lično sam koristila NUK-ovu koja kosta oko 30 KM mislim u merkuru da ima na otoci...sad je manje koristim jer je dijete vece (6 mj) i dolazim jednom u toku posla da je podojim, ostalo rucki sve redom hB.

(odgovor članu š t a)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Dojenje i povratak na posao
4.6.2010 22:27:06   
ena23
Ja imam aventovu i imala sma srecu da je bila na snizenju kad sam je uzimala, u DMu bila, slagat cu ti, 90 km i ja imala onaj bon za jos 10% popusta pa sam je uzela za 80. ako imas od koga posuditi bilo kakvu isprobaj pa vidi kako ti djeluje jer marka i cijena, cini mi se, nisu bas ni toliko bitne u svemu tome. 

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu debela mama)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *