|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sta koristite kao zastitu ??
21.2.2013 23:36:20   
mala_sa
Visnjice i Ena i meni su ovi flasteri "cudni" jer su nedavno izmisljeni, pa bas sto kazete ne bih bila pokusni kunic user posted image . Mada znam dosta zena koje ih imaju, i njima su dobri, sad hajd ga znaj. U biti to je mali flaster sa "nekim" hormonima koji se zalijepi na tijelo (obicno na ruku) jedan odredjeni vremenski period... Malo popricajte sa doktorima, ja zaista ne znam nista vise o istim.

Takodjer postoje i "zenski kondomi", koji se stavljaju u vaginu, i vade poslije odnosa, izgledaju kao obruc. Iskreno meni je to alo peglativno, al znam zene koje to normala koriste...

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 776
   RE: sta koristite kao zastitu ??
21.2.2013 23:38:30   
animagical
mala_sa jesu li ti zenski kondomi netso na fol jednokratne dijafragme? onako bez veze pitam

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 777
   RE: sta koristite kao zastitu ??
21.2.2013 23:53:47   
mala_sa
Animagical, nisam ih ni ja nikad uzivo vidjela, u biti to je kao prsten, malo debljeg okvira, i u sredini je skroz tanka membrana. U pravu si kad poredis sa dijafragmom.

< Poruku je uredio mala_sa -- 21.2.2013 23:54:03 >


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 778
   RE: sta koristite kao zastitu ??
22.2.2013 22:30:02   
sprinter

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: sprinter



ako smatras da zivot pocinje dijeljenjem stanica putem kroz jajovod...ako smatras da trudnoca pocinje gnijezdenjem u maternici, onda nije... a u biti, ako si citala,do toga bas cesto i ne dodje uopste jer spirala sama po sebi smanji pokteljivost spermatozoida,pa i ne dodju kud su posli... je li ti stvarno mislis da je zene sebi ugrade bez razmisljanja i da si ih spasila ovom napomenom?

budući da su već u trenutku spajanja spermija i jajašca definirane karakteristike buduće osobe mislim da se može govoriti o novom životu,bez obzira na subjektivni osjećaj da je to samo nekoliko stanica koje imaju potencijal postati to.
a ne da mislim,nego ZNAM da puno žena baš i nije načistu šta stavljaju u sebe.iskreno,nisam namjeravala nikoga spašavati, nego mi se učinilo zgodno to spomenuti jer je vrlo moguće da se pored spirale zatrudni ali da se zametak ne uspije usaditi u maternicu.ali to vjerovatno žena ne sazna.blaženo neznanje.....

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 779
   RE: sta koristite kao zastitu ??
24.2.2013 11:51:24   
reallove
Zenice,moze li pomoc?Koristim mikrogynion i nikad nisam prestajala piti..sada bih da prekinem,ali me strah,jer prije nikad nisam imala redovnu menstruaciju,a sa tabletama dobijem tacno u dan,sve super...ima li neko iskustva stim,ako prekinem,hoce li ostati ovako ili ce se vratiti na staro?danas trebam da dobijem i za 3dana bih trebala poceti novi kurs tableta..

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu sprinter)
Neposredna veza do poruke: 780
   RE: sta koristite kao zastitu ??
24.2.2013 12:17:22   
Lejla Ka
Reallove, to će ti tačno znati samo ginekolog, eventualno farmaceut. Možda ima neko ovdje farmaceut da ti odgovori. Moje iskustvo sa hormonskom kontracepcijom je da djeluje dok piješ, nakon toga se prije ili kasnije hormonalni status tvog tijela vraća svojim prirodnim tokovima. Zavisi i zašto si uzimala Mikrogynion, terapeutski ili samo kao kontracepciju.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 781
   RE: sta koristite kao zastitu ??
24.2.2013 13:47:35   
reallove
Uzela sam ga prvenstveno zbog kontracepcije,ali mi je doktor rekao da ce mi on uredovati i menstruacije jer sam se zalila kako su neredovne..Na posljednjem pregledu,ja sam mu spomenula tablete.Pitala ga trebam li raditi kakve nalaze ako hocu da ostanem trudna i sta sa tabletama,on mi rece da ne trebam,samo da prestanem piti tablete, ne rece mi nista vise..Ne ide mi se sada kod njega zbog toga,a tesko mi je doci u kontakt sa njim,uglavnom preko sekretarice,pokusat cu ga zvati na mobilni pa cu vidjeti..hvala LejlaKa...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 782
   RE: sta koristite kao zastitu ??
24.2.2013 13:57:45   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: reallove

Zenice,moze li pomoc?Koristim mikrogynion i nikad nisam prestajala piti..sada bih da prekinem,ali me strah,jer prije nikad nisam imala redovnu menstruaciju,a sa tabletama dobijem tacno u dan,sve super...ima li neko iskustva stim,ako prekinem,hoce li ostati ovako ili ce se vratiti na staro?danas trebam da dobijem i za 3dana bih trebala poceti novi kurs tableta..



ja sam shvatila da ti zelis da prestanes sa tabletama zbog planiranja trudnoce... vratit ce se tvoji ciklusi za 2-3 mjeseca najvise. je li ti to problem? mozda da ti za to daju neke druge tabletice. ono sto piju zene koje imaju problema sa zatrudnjivanjem... lupam sad malo jer ne znam zasto pitas.

a ovo je iz iskustva sto ja znam: ja sam prije nekoliko godina pila logest i dobro sam ga podnosila. prestala sam piti zbog licnih neginekoloskih razloga. nisam imala nikakvih problema. doduse, kod mene su bile uredne menstruacije svakako

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 783
   RE: sta koristite kao zastitu ??
24.2.2013 14:12:59   
reallove
Alma,tako nekako..ovaj mjesec idem u Bosnu abd,pa bih prestala piti i onda kada se vratim,poceti raditi na bebi..samo mi je problem ako menstruacije opet budu neredovne..

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 784
   RE: sta koristite kao zastitu ??
24.2.2013 14:21:20   
vjestica
nema razloga nakon kontracepciej davati tablete za stimulaciju ovulacije tj za začeće, nekad se čak u postupku da kontracepciaj da smiri jajnike i poveća mogućnost začeća
ne znam kakvi će ti biti ciklusa nakon portanka kontarcepciej, ali računaj na jednu stavr, prva 3 mejseca nakon prestanka iste je veća mogućnost začeće, tako da ih prestaneš piti kad zasita planiraš dijete

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 785
   RE: sta koristite kao zastitu ??
24.2.2013 14:41:41   
reallove
Hvala vam puno na odgovorimauser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 786
   RE: sta koristite kao zastitu ??
25.2.2013 20:31:40   
gagala
a ja ne dobih nikakav odgovor user posted image

_____________________________

Moj Anđeo je uvijek sa mnom :)

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 787
   RE: sta koristite kao zastitu ??
26.2.2013 20:28:11   
animagical

IZVORNA PORUKA: gagala

drage moje - imaju li ikakve pilule da se mogu slobodno koristiti, tj. da ne moram vaditi hormone i sve one silne preglede obaviti

inače - nekada davno pila diane35 i bilo sve super, ali eto pročitah da su povučene

mozes ti kupiti bilo koje u apoteci, ali bez nekih osnovnih nalaza, koji nisu hormonski vec nalazi koagulacije krvi, ja ih ni u snu be bih pocela piti...prvo vidi bar na google koliko one mogu biti opasne, pa onda tako nesto odluci...

(odgovor članu gagala)
Neposredna veza do poruke: 788
   RE: sta koristite kao zastitu ??
26.2.2013 21:00:56   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: gagala

drage moje - imaju li ikakve pilule da se mogu slobodno koristiti, tj. da ne moram vaditi hormone i sve one silne preglede obaviti

inače - nekada davno pila diane35 i bilo sve super, ali eto pročitah da su povučene

mozes ti kupiti bilo koje u apoteci, ali bez nekih osnovnih nalaza, koji nisu hormonski vec nalazi koagulacije krvi, ja ih ni u snu be bih pocela piti...prvo vidi bar na google koliko one mogu biti opasne, pa onda tako nesto odluci...


da dodam pregled kod vaskularnog hirurga ako imas prosirene vene i savjetovanje ako pusis ili si starija od 35.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 789
   RE: sta koristite kao zastitu ??
8.5.2013 14:54:27   
Derya

Meni je ginekolog preporucio pilule zbog neredovitih menstruacija, i to yaz sa najmanjom dozom hormona. Prvih 4-5 dana dana nisam osjecala nikakve promjene, ali sad je katastrofa..mucnine po cijeli dan user posted image user posted image zgaravica, ponekad imam glavobolje...ali nemogu nikako funkcionisati kako treba user posted image sve mi se poremetilouser posted image .. I sad kontam da odem ponovo kod dr da mi prepise neke druge, ali sve kontam treba organizmu vremena da se privikne, da proci...

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 790
   RE: sta koristite kao zastitu ??
8.5.2013 15:02:21   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Derya


Meni je ginekolog preporucio pilule zbog neredovitih menstruacija, i to yaz sa najmanjom dozom hormona. Prvih 4-5 dana dana nisam osjecala nikakve promjene, ali sad je katastrofa..mucnine po cijeli dan user posted image user posted image zgaravica, ponekad imam glavobolje...ali nemogu nikako funkcionisati kako treba user posted image sve mi se poremetilouser posted image .. I sad kontam da odem ponovo kod dr da mi prepise neke druge, ali sve kontam treba organizmu vremena da se privikne, da proci...



ne treba,ne odgovaraju ti,promijeni piluleuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Derya)
Neposredna veza do poruke: 791
   RE: sta koristite kao zastitu ??
8.5.2013 15:32:51   
damma

IZVORNA PORUKA: Derya


Meni je ginekolog preporucio pilule zbog neredovitih menstruacija, i to yaz sa najmanjom dozom hormona. Prvih 4-5 dana dana nisam osjecala nikakve promjene, ali sad je katastrofa..mucnine po cijeli dan user posted image user posted image zgaravica, ponekad imam glavobolje...ali nemogu nikako funkcionisati kako treba user posted image sve mi se poremetilouser posted image .. I sad kontam da odem ponovo kod dr da mi prepise neke druge, ali sve kontam treba organizmu vremena da se privikne, da proci...


Ni meni one nisu odgovarale, iste nuspojave sam imala kao ti. Na kraju se okanila ikakvih..

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu Derya)
Neposredna veza do poruke: 792
   RE: sta koristite kao zastitu ??
8.5.2013 20:19:52   
Derya

IZVORNA PORUKA: Emica_sa


IZVORNA PORUKA: Derya


Meni je ginekolog preporucio pilule zbog neredovitih menstruacija, i to yaz sa najmanjom dozom hormona. Prvih 4-5 dana dana nisam osjecala nikakve promjene, ali sad je katastrofa..mucnine po cijeli dan user posted image user posted image zgaravica, ponekad imam glavobolje...ali nemogu nikako funkcionisati kako treba user posted image sve mi se poremetilouser posted image .. I sad kontam da odem ponovo kod dr da mi prepise neke druge, ali sve kontam treba organizmu vremena da se privikne, da proci...



ne treba,ne odgovaraju ti,promijeni piluleuser posted image



Izgleda da cu bas morati...user posted image

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 793
   RE: sta koristite kao zastitu ??
8.5.2013 20:24:25   
Derya

IZVORNA PORUKA: damma


IZVORNA PORUKA: Derya


Meni je ginekolog preporucio pilule zbog neredovitih menstruacija, i to yaz sa najmanjom dozom hormona. Prvih 4-5 dana dana nisam osjecala nikakve promjene, ali sad je katastrofa..mucnine po cijeli dan user posted image user posted image zgaravica, ponekad imam glavobolje...ali nemogu nikako funkcionisati kako treba user posted image sve mi se poremetilouser posted image .. I sad kontam da odem ponovo kod dr da mi prepise neke druge, ali sve kontam treba organizmu vremena da se privikne, da proci...


Ni meni one nisu odgovarale, iste nuspojave sam imala kao ti. Na kraju se okanila ikakvih..



Ma katastrofa user posted image a tek noc uhhh nikako zaspati od mucnine i preznojavanja..a iskreno da ne moram nebi ih sigurno pila! Uzas!user posted image

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 794
   RE: sta koristite kao zastitu ??
8.5.2013 20:26:31   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Derya


Meni je ginekolog preporucio pilule zbog neredovitih menstruacija, i to yaz sa najmanjom dozom hormona. Prvih 4-5 dana dana nisam osjecala nikakve promjene, ali sad je katastrofa..mucnine po cijeli dan user posted image user posted image zgaravica, ponekad imam glavobolje...ali nemogu nikako funkcionisati kako treba user posted image sve mi se poremetilouser posted image .. I sad kontam da odem ponovo kod dr da mi prepise neke druge, ali sve kontam treba organizmu vremena da se privikne, da proci...

Prestani odmah i idi dr.
Ja sam na njima gotovo godinu dana i zaista nisam imala nikakvih neugodnih nus pojava, ali dr. mi je bas bas naglasila ako skontam da mi na bilo koji nacin stete da odmah prestanem i dodjem njoj ponovo na kontrolu.
HB nije bilo potrebe.
Ja da sam na tvom mjestu ne bih ih vise pila, ne odgovaraju ti.


(odgovor članu Derya)
  Neposredna veza do poruke: 795
   RE: sta koristite kao zastitu ??
8.5.2013 23:15:47   
Teddy Bear
Koliko nakon poroda se treba cekati da bi se krenulo sa pilulala, ja sam evo dobila prvu menstruaciju nakon 4 mj, i kakvi mi sve nalazi trebaju kod dr?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 796
   RE: sta koristite kao zastitu ??
8.5.2013 23:20:22   
mama75

IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

Koliko nakon poroda se treba cekati da bi se krenulo sa pilulala, ja sam evo dobila prvu menstruaciju nakon 4 mj, i kakvi mi sve nalazi trebaju kod dr?

Treabs prestati dojiti. Od nalaza samo krv. I obavezno se posavjetuj sa dr, ne kupuj nista po onoj: drugarica koristi pa bih mogla i ja.

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 797
   RE: sta koristite kao zastitu ??
8.5.2013 23:22:04   
Teddy Bear
Nazalost ne dojim bebu, zato i pitam.

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 798
   RE: sta koristite kao zastitu ??
8.5.2013 23:26:50   
mama75
Mislim da onda mozes odmah poceti. Jesi li ranije koristila neke?

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 799
   RE: sta koristite kao zastitu ??
9.5.2013 9:24:32   
Derya

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa


IZVORNA PORUKA: Derya


Meni je ginekolog preporucio pilule zbog neredovitih menstruacija, i to yaz sa najmanjom dozom hormona. Prvih 4-5 dana dana nisam osjecala nikakve promjene, ali sad je katastrofa..mucnine po cijeli dan user posted image user posted image zgaravica, ponekad imam glavobolje...ali nemogu nikako funkcionisati kako treba user posted image sve mi se poremetilouser posted image .. I sad kontam da odem ponovo kod dr da mi prepise neke druge, ali sve kontam treba organizmu vremena da se privikne, da proci...

Prestani odmah i idi dr.
Ja sam na njima gotovo godinu dana i zaista nisam imala nikakvih neugodnih nus pojava, ali dr. mi je bas bas naglasila ako skontam da mi na bilo koji nacin stete da odmah prestanem i dodjem njoj ponovo na kontrolu.
HB nije bilo potrebe.
Ja da sam na tvom mjestu ne bih ih vise pila, ne odgovaraju ti.




Evo danas se osjecam sasvim ok, spavala sam bez problema i probudila se bez mucnine user posted image ! Samo mi je cudno sto moj ginekolog nije zatrazi nikakve nalaze, samo mi ih je prepisao onako ''od oka'' valjda po god i kg...a nalaze cu vaditi tek nakon 6 mj koristenja, da se vidi je li sve ok.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *