|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 [15] 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje i tablete
9.9.2013 22:02:16   
frckica
Drage mame,
moze li mi koja pomoci, od juce sam ukocena, ledja me pravo bole, ne mogu nista podici a za bebaru da ne govorim. Dojim je tako da ne znam sta mogu uzeti jos osim paracitamola :(

plizzzzzz helpppppp

_____________________________

Rania 12.07.2012

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 351
   RE: Dojenje i tablete
9.9.2013 22:09:11   
animagical
mozes se izmasirati konjskim gelom ili voltarenom..ja sam pitala pedijatra za ovo...

(odgovor članu frckica)
Neposredna veza do poruke: 352
   RE: Dojenje i tablete
9.9.2013 22:33:30   
Alannah
Kad se meni tako ukocio vrat,muz je isao u apoteku i rekli su da jedino mogu popiti paracetamol,a da ne msijem mazati nikakvim gelovima tipa deep relief,voltaren i slicno.Meni je pomagala masaza,a masirao obicnim uljem

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 353
   RE: Dojenje i tablete
9.9.2013 22:51:36   
animagical
da, ali farmaceuti za sve kazu da se ne smije u trudnoci i dojenju, dok pedijatar bolje zna procijeniti kako to nesto utice na bebu. bebe od godinu dana smiju koristiti npr voltaren cepice za skidanje temperature, pa ne vidim sto mama koja doji toliku bebu ne bi smjela mazati ledja voltaren gelom... uostalom, sve kreme djeluju lokalno.

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 354
   RE: Dojenje i tablete
10.9.2013 8:28:27   
frckica
Hvala mame, posto nisam imala kod kuće ništa od tih krema, uzela sam rakiju i muž me je izmasirao, tako da je jutros malo bolje. Djecija pedijatrica mi je rekla da se isto smiju izmati pojedine kreme i tablete ali ne na svoji ruku već uz nadzor ljekara. Danas imam zakazano kod dr pa cemo vidjeti. Hvala vam puno :)

_____________________________

Rania 12.07.2012

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 355
   RE: Dojenje i tablete
10.9.2013 10:11:51   
heni5
drage moje ,imam bebicu od 7.5 mjeseci koja doji a ja jos uvijek nisam imala menstruaciju nakon poroda.medjutim,vec par dana me boli u donjem dijelu stomaka (nekako tupo),pa ne znam sta bi moglo da budeuser posted image i sta bi bilo najbolje da uzmem..user posted image

(odgovor članu frckica)
Neposredna veza do poruke: 356
   RE: Dojenje i tablete
10.9.2013 10:32:01   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: heni5

drage moje ,imam bebicu od 7.5 mjeseci koja doji a ja jos uvijek nisam imala menstruaciju nakon poroda.medjutim,vec par dana me boli u donjem dijelu stomaka (nekako tupo),pa ne znam sta bi moglo da budeuser posted image i sta bi bilo najbolje da uzmem..user posted image


Najbolje bi bilo otići ginekologu. Ne uzimati ništa na svoju ruku. Nije problem uzeti nešto protiv bolova, problem je zamaskirati simptom možda nečeg što se treba liječiti.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu heni5)
Neposredna veza do poruke: 357
   RE: Dojenje i tablete
13.10.2013 15:39:04   
pjel
Pozdrav
Molim vas za savjet, znam da cu na RR sigurno dobiti odgovore na sva pitanja.
Ja sad od doktora, temperatura od petka, ja kontala virus, jer je starija curica bila bolesna ovih dana.
Medjutim dijagnoza ) gnojna angina, terapija ospen 1500. Kupila sam prolife, picu dosta jogurta.
Mladja curica ima 2,5 mjeseca, iskljucivo dojena beba. Kod nje cu pratiti ima li reakcije na pencilin.
Ako neko jos nesto ima da savjetuje, bicu zahvalna

_____________________________

Čići 09.11.2010
Žuga 31.07.2013

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 358
   RE: Dojenje i tablete
13.10.2013 15:50:05   
Lejla Ka
pjel, jedna supena kašika žalfije se prelije sa 1dl ključale vode, ostaviš da stoji 20 min. Procjediš i jednom čajnom (ona srednja) kašikicom (morske) soli posoliš čaj. Kad se malo ohladi time ispiraš. Ovo ti je THE lijek za sve to se dešava u grlu. Samo ispiraj redovno, i nakon toga nemoj piti i jesti neko vrijeme. Obavezno prije spavanja.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu pjel)
Neposredna veza do poruke: 359
   RE: Dojenje i tablete
13.10.2013 15:57:40   
pjel
Hvala LejlaKa
Jutros sam ispirala sa slanom vodom, sad cu i to sa zalfijom probati

_____________________________

Čići 09.11.2010
Žuga 31.07.2013

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 360
   RE: Dojenje i tablete
23.12.2013 20:18:40   
Bella.88
Pozdrav mame dojilje...molim pomoc.
Imam otok na nozi,koji mi je ostao od trudnoce.Angiolog mi je prepisao bostrombin i difen gel,medjutim u apoteci muzu rekli da ne smijem koristit,dr.zna da sam dojilja i rekao je da mogu koristi.Da li neko zna,da li mogu dojiti bebu dok koristim te gelove?Nedavno sam pila antibiotike i dojila sam bebu nakon dva sata,da li mogu sa gelovima tako?

(odgovor članu pjel)
Neposredna veza do poruke: 361
   RE: Dojenje i tablete
17.3.2014 15:13:41   
tinchita
Drage mame,

zanima me da li je neka od vas koristila kortikosteroide (u obliku kreme) tijekom dojenja. Naime, na rukama mi se pojavio užasan dermatitis koji ću vjerojatno morati tretirati kortik., pa me zanimaju vaša iskustva?

_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 362
   RE: Dojenje i tablete
3.5.2014 18:30:48   
sara123
Nisam citala ranije postove

Imam glavobolju, sta popiti?
Ili neki prirodan lijekuser posted image jos bolje

Tipa crna kahva sa limunom...osim toga, ima li sta?
user posted image

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 363
   RE: Dojenje i tablete
3.5.2014 18:35:53   
Merylin
Meni su rekli da jaka limunada pomaže, dva limuna u jednu čašu, jako zasladiti. Mada, kažu da treba izbjegavati citrusno voće...user posted image
ja trpim, ponekad popijem paracetamol koji mi ne pomogneuser posted image

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 364
   RE: Dojenje i tablete
3.5.2014 18:42:55   
Merylin
Ergometrin i dojenje???
Doktorica mi dala da pijem, a u uputstvu piše da djilje ne smiju da ga pijuuser posted image

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 365
   RE: Dojenje i tablete
3.5.2014 18:59:50   
almondray

IZVORNA PORUKA: Merylin

Ergometrin i dojenje???
Doktorica mi dala da pijem, a u uputstvu piše da djilje ne smiju da ga pijuuser posted image

Jesu li to one koje se dobiju nakon poroda,user posted image nešto mi poznato zvučeuser posted image

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 366
   RE: Dojenje i tablete
3.5.2014 19:17:27   
Merylin
Jeste, s tim da sam se porodila prije više od dva mjeseca, a na UZ se vidi da u maternici ima nešto. Radila nalaze, nije nikakvo tkivo, izgleda da je neki koagulum, pa doktorica želi da to izbacim pomoću tih tabletauser posted image

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 367
   RE: Dojenje i tablete
3.5.2014 19:43:27   
almondray

IZVORNA PORUKA: Merylin

Jeste, s tim da sam se porodila prije više od dva mjeseca, a na UZ se vidi da u maternici ima nešto. Radila nalaze, nije nikakvo tkivo, izgleda da je neki koagulum, pa doktorica želi da to izbacim pomoću tih tabletauser posted image

Ja sam ih pila posle oba poroda , dojila sam i niko mi nije rekao da ne bi trebalauser posted image
Malo sam čitala na rodi , dešavalo se mamicama baš tako nakon nekog vremena da moraju pit e zbog zaostataka.Uglavnom sve su pile , neki dr. savjetuju prekid dojenja neki neuser posted image
Mada kažu da je veća šteta za mamu da ih ne pije nego za bebuuser posted image

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 368
   RE: Dojenje i tablete
2.6.2014 9:13:19   
irmaMama
Drage mame, ima li među vama neka koja doji svoju bebu, a prethodno je koristila Siofor500 tablete protiv hiperinsulinemije? Ja sam prije trudnoće koristila, a u trudnoci smanjenu dozu. Prestala sam nakon 28 sedmice i od tada nisam nikako. Osjecam tegobe, manjak energije i patim od viška kilograma. Iskustvo? Hvala

_____________________________

Sunce mog zivota :)) 14.01.2014 12:53 mamin cetverokilas :))

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 369
   RE: Dojenje i tablete
2.6.2014 10:39:20   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: irmaMama

Drage mame, ima li među vama neka koja doji svoju bebu, a prethodno je koristila Siofor500 tablete protiv hiperinsulinemije? Ja sam prije trudnoće koristila, a u trudnoci smanjenu dozu. Prestala sam nakon 28 sedmice i od tada nisam nikako. Osjecam tegobe, manjak energije i patim od viška kilograma. Iskustvo? Hvala



ja sam cijelu trudnoću koja je bila rizična od 5 nedjelje, pored silnih lijekova za čuvanje ploda pila i siofor, od trećeg mjeseca smanjenu dozu,prije sam pila 500 x3, a tokom trudnoće i dok sam dojila upola. Dojila sam četri mjeseca, al sve ovo je bilo uz stalne konsultacije i kontrole sa mojim dr. ginekologom i internistom. Sretno

kod mene je hipoglikemija

(odgovor članu irmaMama)
Neposredna veza do poruke: 370
   RE: Dojenje i tablete
2.6.2014 13:57:47   
irmaMama

IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: irmaMama

Drage mame, ima li među vama neka koja doji svoju bebu, a prethodno je koristila Siofor500 tablete protiv hiperinsulinemije? Ja sam prije trudnoće koristila, a u trudnoci smanjenu dozu. Prestala sam nakon 28 sedmice i od tada nisam nikako. Osjecam tegobe, manjak energije i patim od viška kilograma. Iskustvo? Hvala



ja sam cijelu trudnoću koja je bila rizična od 5 nedjelje, pored silnih lijekova za čuvanje ploda pila i siofor, od trećeg mjeseca smanjenu dozu,prije sam pila 500 x3, a tokom trudnoće i dok sam dojila upola. Dojila sam četri mjeseca, al sve ovo je bilo uz stalne konsultacije i kontrole sa mojim dr. ginekologom i internistom. Sretno

kod mene je hipoglikemija


Jeli ti to preporučio endokrinolog? Kod kojeg se endokrinologa vodiš? Mene je samo strah da ne naskodi bebi uzimanje siofora.. Nadam se da ti nisi primjetila neke nuspojave uzimanja siofora na bebi u vidu stolice, mucnina i sl.

_____________________________

Sunce mog zivota :)) 14.01.2014 12:53 mamin cetverokilas :))

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 371
   RE: Dojenje i tablete
2.6.2014 15:45:50   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: irmaMama


IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: irmaMama

Drage mame, ima li među vama neka koja doji svoju bebu, a prethodno je koristila Siofor500 tablete protiv hiperinsulinemije? Ja sam prije trudnoće koristila, a u trudnoci smanjenu dozu. Prestala sam nakon 28 sedmice i od tada nisam nikako. Osjecam tegobe, manjak energije i patim od viška kilograma. Iskustvo? Hvala



ja sam cijelu trudnoću koja je bila rizična od 5 nedjelje, pored silnih lijekova za čuvanje ploda pila i siofor, od trećeg mjeseca smanjenu dozu,prije sam pila 500 x3, a tokom trudnoće i dok sam dojila upola. Dojila sam četri mjeseca, al sve ovo je bilo uz stalne konsultacije i kontrole sa mojim dr. ginekologom i internistom. Sretno

kod mene je hipoglikemija


Jeli ti to preporučio endokrinolog? Kod kojeg se endokrinologa vodiš? Mene je samo strah da ne naskodi bebi uzimanje siofora.. Nadam se da ti nisi primjetila neke nuspojave uzimanja siofora na bebi u vidu stolice, mucnina i sl.



Mene nikada nije vodio endokrinolog, mene je uvijek vodio internista, i to jedno vrijeme čak dva iz dvije različite ustanove, dr. Mira sa Jezera i dr. Stevanović iz Opće bolnice, i da naravno uz njihovu preporuku, sam pila lijekove, nisam primjetila ništa čudno,a bila sam na kontrolama svako tri sedmice, kasnije mjesečno, tako da najbolje tije da se posavjetuješ sa svojim dr. koji ti je i uključio ovu terapiju.

(odgovor članu irmaMama)
Neposredna veza do poruke: 372
   RE: Dojenje i tablete
3.6.2014 11:03:11   
irmaMama
Hvala ti :))

_____________________________

Sunce mog zivota :)) 14.01.2014 12:53 mamin cetverokilas :))

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 373
   RE: Dojenje i tablete
8.12.2015 11:35:48   
colito
Drage mame trebam pomoc
Dojimo siku vec 7 punih mjeseci( i hb super napredujemo imamo 10kg) ali problem je sto ja vec po drugi put imam napad bubrega( kamen ,pjesak). Moram da pijem antibiotik 10 dana .I nemogu sad da ga dojim dok ne ispijem tablete . Ali beba nece nikako da prihvati Aptamil user posted image povuce malo i nece place. evo 3 dana ludilo neznam sta da radim, sve hoce rucat kasice pravim,sokice, caj .ali Aptamil nikako. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu irmaMama)
Neposredna veza do poruke: 374
   RE: Dojenje i tablete
8.12.2015 18:28:21   
alman

IZVORNA PORUKA: colito

Drage mame trebam pomoc
Dojimo siku vec 7 punih mjeseci( i hb super napredujemo imamo 10kg) ali problem je sto ja vec po drugi put imam napad bubrega( kamen ,pjesak). Moram da pijem antibiotik 10 dana .I nemogu sad da ga dojim dok ne ispijem tablete . Ali beba nece nikako da prihvati Aptamil user posted image povuce malo i nece place. evo 3 dana ludilo neznam sta da radim, sve hoce rucat kasice pravim,sokice, caj .ali Aptamil nikako. user posted image user posted image user posted image

Zavisi koji antibiotik pijes, pitaj pedijatra da li smijes dojiti, ja sam pila poslije poroda 20 dana i dojila, jest da je beba imala cesce stolicu i davala sam mu lgg probitik waya, zbog antibiotika


_____________________________

09.02. 2010. H mamin prvacic
26.06. 2015. A veliki nestasko

(odgovor članu colito)
Neposredna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 14 [15] 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 [15] 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *