|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 13:47:57   
Anushka
ja sam lino rizu sa aptamilom pravila i nije bio problem, a posto je prije toga probao i jabuku i bananu, miksala sam mu sa vocem, npr 100ml kase sa pola banane ili skuhane jabuke. A onda smo probali nestle riza kukuruz i ostali mu vjerni:) a ima raznih proizvodjaca rizinih pahuljica ako se neko ustrucava poceti sa kombinovanom riza kukuruz
marinci mozes poceti sa bananom sigurno. Uglavnom su banana jabuka breskva kruska tikva i mrkva najbolje za pocetak uz rizu i kukuruz, a onda polako ostalo. I proci ce taman mjesec dana dok ovo sve  iskombinujete i isprobate:)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 13:51:21   
marinčii
ma tako ću i uraditi pomalo mu davati taj mjesec samo da se navikava a onda kad navrši 6 mjeseci može početi i ostalo pomalo,hvala vam moje žene šta bi ja bez vas

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 13:54:40   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: marinčii

i ja dojim i namjeravam početi s pahuljicama od nestle-a riža /kukuruz ,e sad kako se one prave i s čim ja nisam sigurna 


Ja sam u početku samo uzimali jednu kašiku pahuljica i vode, promiješala i davala.
Onda drugi dan malo više, pa opet više...dok nismo došli do pola porcije.
Onda sam skuhala tikvicu, pa sam tu tikvicu ubacila u te pahuljice.
Pa tako dva tri dana.
Pa sam ubacila bundavu.
I to tako davala par dana.
Nakon toga mrkvu.
I već sam onda mogla malo miksati: babyrise + mrkva + tikva.
Nakon toga voće.


(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 14:29:22   
Anoniman
Mozel mi tko pomoci i reci kako se pravi nestlle riza Anelu je 4mjes.i smijemli mu davat  i koliko,da napravim toga.....
Jede Aptamil 1.nedojim....

(odgovor članu marinčii)
  Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 14:35:06   
hanabanana
Mozes uzeti i Hipp ( Baby first pap ), imaš na kutiji način pripremanja.
Po sjećanju 4-5 kašika na 130 ml vode, ali to tek kada bude puni obrok.
Ja lično ne bih još ništa davala, jer malenom je tek 4 mjeseca, ali možeš za koju sedmicu uzeti jednu kašiku babyrisa ( Hipp ili Nestle, ili koji već nadješ ), i jednu šoljicu vode, dobro izmiješaš i daš bebari.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 14:40:52   
Anoniman
hvalauser posted image na pomoci...
Pa nisam jos mislila davat samo pitam da ynam kako to ide.
Adavala sam danas kasicu od jabuke pojeo par kasikica,i sad me yanima smijemli opet poslije dati malo ili ne...

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 14:42:50   
hanabanana
Ne znam da li je beba imal ranije problema sa stomačićem i grčevima.
Ako jeste ja ne bih davala voće u popodnevnim satima, duže treba da ga organizam svari.

< Poruku je uredio hanabanana -- 3.11.2009 14:45:52 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 14:46:25   
Nedi
Ja sam u početku davala samo ujutru, i svaku novu namjernicu sam prvih nekoliko puta davala ujutru

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 14:50:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ne znam da li je beba imal ranije problema sa stomačićem i grčevima.
Ako jeste ja ne bih davala voće u popodnevnim satima, duže treba da ga organizam svari.
Uh jeste 3mjes.imao grceve za uzas.user posted image
Hvala vam na savjetu i ja sam dala jutros ,pa necu nista onda vise za danas davati.
A smijemli tu istu kasicu dati i sutra pise na njoj da moye biti 3dana .......
Ili da uymem drugu.
I sta mislite dali bi smjela uzeti sutra kasu od povrca odnosno mrkviceuser posted image
izvinjavam se ako vas tusim,pitanjima al neznam pa me zanima.

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 14:51:32   
mamina princeza
i ja sam voce samo dvala prije podne jer kazu da je teze probavljivo pa je i bolje tako. mislim da je najbolje da prvo proba tek malo pa da tek onda sutra ili neki drugi dan probas jos malo povecati i tako postepeno.

mi smo na pocetku dohrane imali jedan mali obrocici ili voca ili povrca prijepodne i tek kad smo se ustetlili poceli smo ruckiti cvrdtu hranu i poslijepodne


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 14:54:44   
Anoniman
hvala vam zene moje,na pomoci poslusat cu vase savjete i tako uraditi...
Ma gore mi je sto neznam kako,sta a uopce se nebojim dati nego nisam bas dobro i upucena stim sta smijem davati pa me vise to brine nego samo davanje.
Zato pitam,sve sto me zanima.......
bolje pitat nego skitatuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamina princeza)
  Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 14:55:33   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: felix

A smijemli tu istu kasicu dati i sutra pise na njoj da moye biti 3dana .......
Ili da uymem drugu.


Smiješ dati ukoliko nisi bebu hranila iz te teglice, nego si par kašika kašice izvadila u posebnu posudu. Ukoliko si je hranila iz te teglice, vraćala kašiku iz njegovih usta u teglicu, onda nemoj. Barem ja nisam.

IZVORNA PORUKA: felix
I sta mislite dali bi smjela uzeti sutra kasu od povrca odnosno mrkvice
izvinjavam se ako vas tusim,pitanjima al neznam pa me zanima.




Ma vidi, ti bi smjela, ali ja ne znam čemu tolika žurba. Pa bebi je tek puna 4 mjeseca?! Nema potrebe da žuriš. Daj mu i sutra kašiku jabuke, i prekosutra.
Ja nisam tako rano počela sa nadohranom.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 14:59:11   
Nedi
Nisam sigurna za voćne kašice, mi smo u početku papali domaću jabuku, pa mrkvu , bananu, tako da ne znam koliko smiju biti otvorene. Za HIPP povrće znam da može biti u frižideru do sutra. A od prvog pokušaja davanja hrane na kašikicu pa do kvalitetnog obroka veličine šolje za kafu, nekoliko puta sam mislila da ću dobiti nervni slom...hahaha...kad se samo sjetim hrane je bilo posvuda. 

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 15:05:52   
mamina princeza

I ja sam svojoj curici prvo davala domace jabuke i mrkvicu, pa onda kasnije hippove. I ja sam krenula sa dohranom polako kad je napunila 4 mjeseca al bas polako. isla sam otprilike tim neki redosljedom jabuka mrkva tikvica....pa krompir cini mi se, pa stambolka, pa sljive i banane kasnije.

Bitnoje da sada ides polako jedno po jedno.... ne daj Boze alergije da se zna sat je mada se  nemoj ni previse bojati - uh sjecam se kako sam ja bila izguljena u tim kombinacijama.

Ja sam ustavri prvo krenula sa skuhanom kasicom od jabuke al bas rjetkom skoro pa kao sok ... pa isto tako mrkvicu. Mrkvu nemoj cesto ne valja previse to se sjecam. Mozes slobodno onda i tikvicu. Ja sam krenula i sa baby first pap ubrzo.

Samo polako nigdje ne zuri bice vremena da rucki .... i sretno !!!


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 17:52:45   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: felix

Mozel mi tko pomoci i reci kako se pravi nestlle riza Anelu je 4mjes.i smijemli mu davat  i koliko,da napravim toga.....
Jede Aptamil 1.nedojim....



napravis AD kao sto inace pravis pa onda s njim umutis Nestle pahuljice... vidi na kutiji sta pise... ama otprilike da nije gusto a ni bas rijetko ...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Kalendar nadohrane
9.12.2009 8:31:03   
marinčii
drage moje mi planiramo od sutra pomalo početi s dohranom,bit će nam punih 5 mjeseci,e sad ja sam kupila od hippa baby rice i baby first milk pap,pošto dojim dvoumim se s čim da počnem jer se ove rižine pahuljice prave s mlijekom i vodom a ja dojim pa mi to nezgodno,a ove first pap imaju u sebi miljeko i prave se svodom,onda možda da počnem s njima ,iako one sadrže i rižu i oko6%kukuruznog brašna pa neznam jeli to smijem prvi put mu dat

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Kalendar nadohrane
9.12.2009 9:02:38   
mala mu
IZVORNA PORUKA: marinčii

,e sad ja sam kupila od hippa baby rice i baby first milk pap,



gdje ovo ima kupiti???ima li u konzumu??????


_____________________________

Ahmed -11.07.2009.
mrvica mamina

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Kalendar nadohrane
9.12.2009 9:06:34   
marinčii
mala mu ja sam uzela u DM-u,gledala u ljekarnama nije bilo..mislim da ima u mercatoru a za konzum neznam jer nisam gledala

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu mala mu)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Kalendar nadohrane
9.12.2009 10:08:51   
Amrino
IZVORNA PORUKA: marinčii

drage moje mi planiramo od sutra pomalo početi s dohranom,bit će nam punih 5 mjeseci,e sad ja sam kupila od hippa baby rice i baby first milk pap,pošto dojim dvoumim se s čim da počnem jer se ove rižine pahuljice prave s mlijekom i vodom a ja dojim pa mi to nezgodno,a ove first pap imaju u sebi miljeko i prave se svodom,onda možda da počnem s njima ,iako one sadrže i rižu i oko6%kukuruznog brašna pa neznam jeli to smijem prvi put mu dat



Pa kakve god da mu kasice pravis uvijek mozes malo rucno izdojiti svog mlijeka i time razmutiti...ili mu recimo skuhas malo jabukice ili nastruzes (plasticnom kasikicom) kruske- koja je jako socna, onda tu vodu samo malo zgusnes pahuljicama. To ce svakako u pocetku biti jako male kolicine.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Kalendar nadohrane
9.12.2009 10:54:26   
marinčii
amrino hvala ti ,pa da svakako prvi put sumnjam da će htjet puno pojesti

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Kalendar nadohrane
3.1.2010 23:18:29   
dafri
Koliko puta sedmično beba može jesti meso,mi još ne papamo ni povrće uskoro ćemo početi isprobavati, samo voće i to pomalo, ali da se mama pripremiuser posted image

_____________________________

mišljenje je kao dupe,svako ima po jedno

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Kalendar nadohrane
4.1.2010 17:47:59   
Mya_81 RR
Mislim da ne postoji sad neko pravilo koliko puta čega...

Ali ishrana bebe treba biti raznovrsna naravno koliko to u početku može biti...čim proba većinu povrća može se baš fino kombinirati i svaki dan praviti nešto drugačije...

Ja sam joj tek od danas uvela supicu, ali samo vodu za početak dok se malo ne navikne...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu dafri)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Kalendar nadohrane
7.1.2010 11:52:33   
Idina mama
Meni su doktor i babica i ostala literatura koju koristim rekli da meso moze od samog pocetka (naravno pomalo) 6X sedmicno. Ponekad i zumace. Tvrdo se skuha jaje, pa se zumance lijepo odvoji i izmiksa sa povrcem. Medjutim, moja malena naginje zatvoru, pa zumance nisam davala. Meso mi se isto tako cinilo precesto s obzirom na cvrstu stolicu, pa sam ja davala meso svaki drugi dan, a umjesto mesa zitarice proso ili zob, koji sadrze zeljezo.
U porciju ide 100 gr povrca, 50 gr krompira, 20 gr mesa (ili umjesto mesa 10 gr ovih zitarica). Na kraju se doda 8-10 gr ulja i 15 ml svjezeg soka od jabuke ili narandze.
Ja iskreno preporucujem da se drzis ovog odnosa (vagaj). Mozes kombinovati povrce i sa jabukom, npr. 50 gr povrca, 50 gr jabuke. Ima puno mogucnosti da se iskombinuje povrce. Krompir je vazan zbog probave (sadrzi nesto na L, a nisam zapamtila sta :-) ). Kad se drzis ovog odnosa i vagas, sigurna si da ces beba dobiti sve sto treba i neces pretjerati s bjelancevinama ili nesto sl. Sve se dinsta u vrlo malo vode, pa ova porcija sadrzi oko 200 gr. U pocetku beba jede nekoliko kasika. Razdijeli u male porcije i smrzni ili istresi u supu za odrasle. Nemoj podgrijavati vise od jedanput, jer ce se nitriti pretvoriti u otrovne nitrate!. Nemoj davati nemasnu hranu. Dodaj ulje (pazi da je meso nemaso!), ali na kraju. Kuhanjem sa uljem unistavaju se vitamini...

< Poruku je uredio Idina mama -- 7.1.2010 12:01:18 >

(odgovor članu dafri)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Kalendar nadohrane
8.1.2010 9:55:36   
dafri
Idina mama fin receptić,a je li se svaki dan pravi ovako s krompirom i dodaješ li supicu od mesa kao temeljac

_____________________________

mišljenje je kao dupe,svako ima po jedno

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Kalendar nadohrane
8.1.2010 11:52:40   
Amrino
Meso 6x sedmicno mi je mnogo i za sasvim odraslog covjeka a kamo li za tako malu bebu user posted image .

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu dafri)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *