|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 12:36:13   
malena sharena
Pa i ja sam za to da se drzimo teme, ne treba sad pricati o bas svemu sto je vezano za vjeru, dakle tema je hidzab.

Evo, recimo moja iskustva od kako nosim hidzab.

Pokrila sam se na prvoj godini fakulteta. Nikad nisam osjetila bilo kakav vid diksriminacije ili netrpeljivosti ni od kolega ni od profesora. Uredno sam polagala ispite i dobijala dobre ocjene. Moji prijatelji prije i poslije pokrivanja su isti, ima tu i muslimana i nemuslimana i svi su odlicno prihvatili moju odluku. Stavise, od prijateljice Ane koja je katolkinja i od prijatelja Danijela sam dobila jako veliku podrsku i to im nikad necu zaboraviti. A ljudi moje vjere nisu bas uvijek odusevljeni s tim.

Dok nisam otisla na porodiljsko radila sam kao novinar u jednom bh. casopisu. Upoznala sam kroz taj posao mnogo ljudi, od politicara, biznismena pa do glumaca, pjevaca, domacih i stranih, muslimana i nemuslimana. Neki od njih su mi otvoreno postavljali pitanja o hidzabu, s nekima sam imala konstruktivne rasprave, ali sa svima sam bila i ostala u odlicnim odnosima. Sa kolegama na poslu isto tako. Hidzab mi nikad nije bio prepreka da se bavim bilo cime sto pozelim, bilo da je to zaposlenje, voznja bicikla ili nesto trece. I nikad mi hidzab nije bio opravdanje da nesto ne mogu uraditi ili da me neko ne voli radi toga. Ako si sposoban i kvalitetan u poslu, dobar i pazljiv prema ljudima, nema sanse da te ljudi ne zaposle, ne postuju ili ne prihvate.



_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 13:04:31   
mamine oci
SLAST I LJEPOTA ISLAMA
RIJECI KOJE OPOMINJU
SVAKOG MUSLIMANA
DOLAZE IZ KURANA

DRAGA MAJKO,DRAGA SEKO
CITAJ OVO,
MOZDA KRAJ
NIJE DALEKO

MISLI MAJKO, MISLI BRATE
NA SVIJET NASLADE I VATRE
BOJIS LI SE DRAGI OCE
ONOG DANA KAD SE ZATRESE.
SVAKA GRANA

TADA NE VRIJEDI PLAKAT
ZA ONO STO SMO CINILI
RACUN CEMO POLAGAT
PLACI SADA POKAJ SE
GOSPODA...RU SVOME
KLANJAJ SE

MOLI NJEGA
DA TI POMOC DADE
JER DRUGE NEMA
TO SVAKI MUSLIMAN ZNADE


_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 13:11:32   
mamine oci
izvinjavam se zbog velikih slova nisam ni vidjela da mi je ta opcija uljucena nije namjerno,tek kad sam potvrdila poruku vidjela sam da su velikauser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 13:29:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mamine oci

SLAST I LJEPOTA ISLAMA
RIJECI KOJE OPOMINJU
SVAKOG MUSLIMANA
DOLAZE IZ KURANA

DRAGA MAJKO,DRAGA SEKO
CITAJ OVO,
MOZDA KRAJ
NIJE DALEKO

MISLI MAJKO, MISLI BRATE
NA SVIJET NASLADE I VATRE
BOJIS LI SE DRAGI OCE
ONOG DANA KAD SE ZATRESE.
SVAKA GRANA

TADA NE VRIJEDI PLAKAT
ZA ONO STO SMO CINILI
RACUN CEMO POLAGAT
PLACI SADA POKAJ SE
GOSPODA...RU SVOME
KLANJAJ SE

MOLI NJEGA
DA TI POMOC DADE
JER DRUGE NEMA
TO SVAKI MUSLIMAN ZNADE




dvaka čast user posted image

(odgovor članu mamine oci)
  Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 13:30:34   
Anoniman
pardon "svaka"

greške se dešavaju

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 13:57:12   
mamica87
Jel znate kakvu stranicu gdje se moze kupovato odjeca za buleuser posted image

_____________________________

Benjamin 17.07.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 14:10:55   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: mamica87

Jel znate kakvu stranicu gdje se moze kupovato odjeca za buleuser posted image

neznam bas stranicu,ali Ilhana je postavila link na prvim stranicam i tu se ima svasta lijepo vidjeti i ideje kako sta nositi kombinovati i slicno,a ima i butik Taj.ba ako sam tacno napisala tako neto negdje na Bas-carsiji gdje ima fine garderobe za pokrivene,i za one koje vole lijepe tunikeuser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 14:42:04   
Anoniman
ima na čaršiji u Sa sva odjeća za bule,samo treba prošetati

(odgovor članu mamine oci)
  Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 16:03:31   
mamaajna

IZVORNA PORUKA: maja78

Bas mi je drago da je otvorena ova tema.
Ja licno nisam pobornik vjere, ali isto tako me jako sve vjere interesuju, i dosta o njima citam. I odavno hocu da popricam sa nekim o hidzabu. Moja najbolja drugarica iz srednje skole je bila pokrivena i pricale smo dosta o tome. Na zalost sad nismo u kontaktu pa nemam koga pitati, (da ne shvate pogresno).
Mene interesuje nacin pokrivanja, tj. kako su mi ranije objasnili vrat kod zene se nebi smio vidjeti, i onda se pojavi recimo Arduana Kuric i ima otkriven vrat. Pa eto ako bi mi neko malo pojasnio.


cilj hidzaba je da pokrije zeninu ljepotu,hidzab nije samo staviti maramu,hidzab je i ostali dio garderobe znaci,odjeca muslimanke treba biti siroka,da neocrtava njene linije tjela i da pokriva djelove tjela koji su avret,sto znaci sve sem saka i lica,znaci marama treba da pokriva i vrat.a o Arduani Kuric necemo da gibetimo jer ona je ipak nasa sestra,gledajmo prije svega svoja djela,prvo namaz,hidzab i dr....

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 16:09:46   
mamaajna

IZVORNA PORUKA: mamine oci

evo jedan mali spisak pokrivenih zena na rr mislim trenutno na ovoj temi koje su napisale da su pokrivene,a licno znam da nas ima jos i siguro ce se javiti i pridruzit spisku:
migule
Hannan
Lalana
mudrost
mamine oči

mamaajna

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 16:14:04   
mamaajna

IZVORNA PORUKA: scarlett

super tema user posted image user posted image user posted image
Mene zanima slijedeće: Ako se neka od vas pokrila tek kao žena ili starija djevojka, a recimo niste odrasle u porodici u kojoj su žene pokrivene, kako je to prihvaćeno od strane vaše rodbine,prijatelja i poznanika - kakva iskustva imate vezano za to.
Vjerujem da ima mnogo žena koje se kolebaju da li da to učine ili ne, a da im u tome možda nedostaje podrška okoline.
Ne mislim naravno da je to presudno, to svako mora sam sa sobom da raščisti, ali ukoliko žena ima podršku od svoje okoline, mislim da je to dodatni poticaj...

ma prvi mjesec te svi osudzuju,poslije ti oguglas a oni se naviknu,posebno za ove sestre koje prakticiraju ehlisunnet

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 17:19:55   
mamaajna

IZVORNA PORUKA: brzamala

IZVORNA PORUKA: mamaajna


IZVORNA PORUKA: scarlett

super tema user posted image user posted image user posted image
Mene zanima slijedeće: Ako se neka od vas pokrila tek kao žena ili starija djevojka, a recimo niste odrasle u porodici u kojoj su žene pokrivene, kako je to prihvaćeno od strane vaše rodbine,prijatelja i poznanika - kakva iskustva imate vezano za to.
Vjerujem da ima mnogo žena koje se kolebaju da li da to učine ili ne, a da im u tome možda nedostaje podrška okoline.
Ne mislim naravno da je to presudno, to svako mora sam sa sobom da raščisti, ali ukoliko žena ima podršku od svoje okoline, mislim da je to dodatni poticaj...

ma prvi mjesec te svi osudzuju,poslije ti oguglas a oni se naviknu,posebno za ove sestre koje prakticiraju ehlisunnet



Izvini, molim te, pa valjda smo svi sljedbenici ehli sunneta??? Ako mozes objasniti, sta ti, uopce znaci ta klasifikacijauser posted image user posted image user posted image user posted image


ma ja nisam ovo moderno pokrivena znas,nosim sve ko one s nikabom samo se kod mene vidi lice i sake,ma ja sam ti ova starinska hahaha,i kod mene muzek nosi bradu pa ti nas smatraju divljacima,kad te vide vise nisi covjek nego majmunuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 18:05:31   
mamine oci
ja sam u album rr ostavila par mojih slika pa ko zna i ume nek prebaci user posted image na temu hvala

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Zene sa Hidzabom
17.2.2010 0:41:58   
Visnja RR
neka tema od pocetka do kraja ostane cista i lijepa kao sto je i zena sa hidzabom...
Hvala!

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Zene sa Hidzabom
17.2.2010 0:46:06   
Hannan
Hvala lijepa shefice !

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Zene sa Hidzabom
17.2.2010 0:48:17   
Hanady RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Zene sa Hidzabom
17.2.2010 0:49:27   
Schecherlemica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Aman, Sunce naseg Neba 21.12.2009.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Zene sa Hidzabom
17.2.2010 0:52:41   
Hannan
Kad je vec skinut kljucic da stavim par slicica:)

http://i214.photobucket.com/albums/cc183/EdinA23/3027-1.jpg

http://i214.photobucket.com/albums/cc183/EdinA23/AZ060309-2-1.jpg

http://i214.photobucket.com/albums/cc183/EdinA23/690-1.jpg

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Zene sa Hidzabom
17.2.2010 0:57:06   
jasmin
Hej Hanan,vidjela sam tvoju sliku s vjencanja na drugom forumu,ko med si mi masaallah,prava lutkica.
Da mi te ko ne begenise heheheh.
A bravo za otkljucanu temu Visnjich.Meni ne smeta da pise ko hoce.
S veselom mora biti veselo.Samo ti nama pisi veselice nasa.

< Poruku je uredio jasmin -- 17.2.2010 0:59:11 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Zene sa Hidzabom
17.2.2010 1:13:27   
Hanady RR
Danas sam ja hannah sve one linkove pregledala i bome neke stvari mi se plaho dopadaju...nisma pokrivena al se ima šta iskombinirat baš je elegantno...a vidim imaš stila plaho.

nego ja bih nešto na ime teme što sam željela sa vama podjeliti.

Jja sam jedna od onih žena što se svesrdno borila za prava žena, za Zakon o jednakopravnosti spolova, radila sa Gender centrom F BiH, aktivno se politikom bavila i jednostavno svaki vid diskriminacije najcrnje ocjenivala i sankcionisala i borila se na sancionisanje istog...međutim mislim da naša sredina nije sazrela sa prihvatanje žena sa hidžabom nikako. Mi njih prihvatamo kao majke i žene, bule na tehvidima i mevludima, učiteljice na časovima vjeronauke ali kada je ta žena medicinska sestra u domu zdravlja mi ćemo djete odvesti na vakcinu kod one u drugoj smjeni, stomatologu idemo rado al kad u smjeni nije ona sa hidžabom. u ranijim postovima jedna naša forumašica napisa da radi kao novinar i da joj to nije stvaralo problem...međutim to je sigurno rad u printanim medijima na televizi nema šanse da nam dnevnik vodi žena sa hidžabom. ovo društvo nije zrelo za to i tačka...i sve me strah da nikada neće zrelo ni biti jer i same žene ovakvo stanje kakvo jeste prihvataju i šute.
Ja sam imala priliku da budem u društvu divne žene sa hidžabom koja je profesorica na Američkom Univerzitetu a rodom iz Maroka. napisala je divnu knjigu''Zaboravljene vladarice u svijetu Islama'' koju svima preporučujem da pročiatju, vrsno historijsko djelo. Ona me je tada uputila u pravo i stvarno značenje ime Hanadi...prva žena sa hidžabom pilot u islamskom svijetu, prva žena sa hidžabom sudija bile su imena Hanadi.pored značenja velikodušna ono je ovo prva žena smatrala važnijim.

Njena knjiga, a nije joj to jedina izana naravno, prevedena je na dosta jezika i u svakom društvu našla svoje mjesto...kod nas bez obzira na jako poučno i historiski utemeljeno štivo na promocijama ove knjige bile su uglavnom žene sa hidžabom...smješno ali istinito...čak i umješanost baybook, gender centra i komentari fra Marka oršolića ili imama islamske zajednice KS, nisu porbudili svijet onih muškaraca i žena koje nisu sa hidžabom.

Meni je ovo zabrinjavajuće...i voljela bih o ovome da se piše...probuditi svijet naših ljudi ljudi iz BiH svih nacaija da je i ovo vid diskriminacije koja je kažnjiva kako etički i moralno tako i zakonom. Lijepo je biti sretna žena sa hidžabom ali nevjerujem niti jednoj kada kaže da živi život kao da nije pod mahramom.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Zene sa Hidzabom
17.2.2010 1:13:32   
remzy
pokrivene hanume foruma
Hannan
Lalana
mudrost
mamine oči
mamaajna
remzy -da se i ja"priheftam"ovdje




_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Zene sa Hidzabom
17.2.2010 1:40:38   
Ella_H
Pozdrav veliki svim zenicama sa hidzabom ili ne..
Eselamu alejkum za vjernice...
Draga Hanady slazem se sa tvojim postom i slazem se i s tim
da mi zene sa hidzabom netrebamo samo skrstiti ruke i sutiti
nego se boriti za svoja prava, ja sam okrenula drugi list ne sazaljevam se
i nerazmisljam eh moglo bi biti ovako ili onako nego cinim djela da to uspostavim...
Kao djete sa 13 godina napustila sam Bih i s mamom i dvije seke dosla u AmeriK cHemerik heehe..
Oblacila sam se normalno, znala sam uciti sure sto bih i radila jutrom i veceri i to je bilo to...
Kao djevojka nisam bila nemoralna i svi su me pitali pa tako si lijepa pa sto nebi ovo
pa sta ima veze svi danas rade ovo ili ono znate na sto mislim...
Poslije srednje skole upisala sam se na fakultet i zavrsila sa med sestru i ubrzo toga
ludo zaljubljena i cestita selim se 8 sati voznje od majke i sestara..
Mama me je uvijek ucila iskrenosti i postenju i da cuvam svoju cast jer tako muslimanka treba..
Udala sam se za momka koji je praktikovao vjeru i gledala sam ga svaki dan kako klanja,
kako je pazljiv, kako se zna i saliti, kako postuje rodbinu, prijatelje i ima svoj ponos...
Nekako me je sve to privlacilo posebno kad bi dugo ucio Kur'an...
Zatrudnila sam i vecinom bila sama kuci a moj mm je posjedovao mnogo knjiga o Islamu,
zbirke hadisa, djela Ibn Tejjmije, itd itd price o Vjerovjesnicima, ashabima(prijateljima Poslanika s.a.w.s)
Pocela sam citati i toliko se priljubljivala uz knjigu dok je cjelu nebi zavrsila i kad bi on dosao s posla
pricali smo razgovarali o svemu, propisima i svemu sto nalaze Islam...
Kad sam rodila sina nakon svog citanja sanjala sam da nosim hidzab i da je pored mene vatra
SubhanAllah ja sam se probudila i rodila tog dana kad sam stavila mahramu...
Moja dusa je bila sretna i ispunjena plakala sam od srece i svih uzburkanih osjecaja koje sam osjecala...
Moj mm je bio jako sretan i pitao me da li sam sigurna odgovornosti koju hidzab prestavlja da li sam svjesna
da cu mozda nailaziti na poteskoce da ce me ljudi mozda drugacije gledati i dozivljavati..
Meni to nije bilo vazno, ja sam samo htjela zadovoljiti Gospodara svjetova, Onoga koji sve vidi i cuje,
Onoga koji oprasta ali i zestoko kaznjava...
Dozivljavala sam razne stvari ponovo sam krenula studirati i nije bilo vise isto iskusenja su se redala
jedno za drugim ali moj hidzab ostaje,
pocela sam bila i raditi iskusenja, lazi, klanjala sam i moj hidzab ostaje,
Allah dz.s nam je u Kur'anu obecao iskusavati nas s nasom djecom, imetcima, roditeljima
pogledajte samo sta su Poslanici prolazili...
Ovaj zivot zivite samo kao putnici on je bezvrijedan jer Allah dz.s u Kur'anu kazu
da mu je ovaj svjet(dunjaluk) vrijedan koliko i kap vode pa nebi nevjerniku dao ni gutljaj da se napije...
Razmislite o tome drage moje..
Sada trenutno sam kuci, odgajam djecu, citam, pisem, trudim se provesti vrijeme u korisnim stvarima...
Ako je cjena da skinem hidzab i nadjem neki kancelarijski posao neka hvala Allah dz.s je jedini skrbnik svima nama..
Sve sto mi se desi u buducnosti trudit cu se da nedozvolim komprimizirati svoju vjeru koja je moj zivot i zbog koje
disem zbog bilo cega...Molim Allaha dz.s da mi da snage za sva sadasnja i buduca iskusenja...
Ja koliko imam nekih predrasuda o zivotu u Americi s hidzabom elhamdulilah upoznala sam zene cak i sa nikabom
na radnim mjestima i to me odusevilo, upoznala sam profesorice, doktorice, domacice i sve se mi susrecemo
s nekakvim iskusenjima svi smo mi ljudi...I cak mi je i drago uz ramazan kad se svi skupimo u vrijeme iftara kad vidim Bosance, Arape, Indijce, Pakistance, sve moguce rase i kazem elhamdulilah pa to je Islam i hvala Allahu dz.s na ovoj blagodati..
Zena s hidzabom ima faze kad joj je Iman(vjera) na visokom stupnju a i kada je na niskom
pa se mora svaki dan boriti sama sa sobom a lijek pronalazi u namazu(klanjanju) koje cisti covjeka...
Meni je cudno nekada kada i vjernice zene sa nikabom osudjuju iako znaju da su nase majke majke svih vjernika
pa i Aisa r.a nosile nikab i postoji i hadis koji kaze da je nekad toliko plakala da su joj suzile natopile prekrivac preko lica..
I moja zelja za kraj je da bez obzira kakve smo pod hidzabom, nikabom ili bez icega na nasim glavama
ne prekrivajte vasa srce unesite u njih toleranciju i ljubav svakoj zeni i sjetite se svaka je zena samo majka
i ono malo milosti na ovom svjetu sto je Allah dz.s je spustio samo radi majke...
Poljubac za sve...

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Zene sa Hidzabom
17.2.2010 1:45:21   
Lalana

Hanady vjeruj cesto razmisljam o tome sto si napisala za prisutnost hidzaba na nekim pozicijama i poslovima ili cak u javnosti za zene koje su izabrale pokriti cijelo tijelo, a bogami ponekad i za pokrivene mahramomuser posted image
Znas ima tu dosta faktora na koje mozemo mi kao pojedinci utjecati a ima i onih sa kojima nemamo nista i niko nas ne pita user posted image
Evo po meni ovakav jedan glas nas zenica sa RRuser posted image je korak naprijed, dakle razbijamo predrasude, prihvatamo ih sve kao ravnopravne clanove drustva, i vjerujem da evo npr. mi kao mala kap u moru sa ovom temom dajemo glas da je to sasvim normalna stvar koju ima pravo da upraznjava bilo ko i ko nas god bude citao, sigurno ce nekome ispricati da kao npr. ja nekim zenama koje nisu na forumuuser posted image , a one opet nekom tamo i to je superuser posted image
Ako neko slijedeci put nekome od nas kaze: mah nju je muz natjerao da stavim mahramu ili cak sto sam cula da govore da im se placa(posebno ovo vazi za zene pokrivenog lica)user posted image onda imamo argumente i iskustva koja smo razmijenile da to nije tako. A u ostalom sve predrasude oko toga su samo besmislene i smijesne da ih iko odrastao moze prihvatiti i povjerovati im.
mamine oci stvarno si nas potakla na lijepa razmisljanja i lijep muhabet oko ove teme nosile ili ne hidzab, svaka cast user posted image
Admini i moderatori srdacno se zahaljujem na otkljucavanju teme, nadam se da nece vise biti nikakvih trzavicauser posted image


_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Zene sa Hidzabom
17.2.2010 1:50:00   
Lalana
Ella_H da si mi blizu sad bih te zagrlila, toliko su tvoje rijeci ostavile na mene prelijep, topao, snazan, njezan, odlucan utisak.
Molim Allaha da te obilato nagradi na ovim rijecima user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Zene sa Hidzabom
17.2.2010 2:08:27   
malena sharena
Hanady, ima smisla ovo sto govoris.

Nase drustvo jeste zatvoreno prema zenama s hidzabom, ali i se i zene same moraju boriti za svoje mjesto i ne trebaju ocekivati da ce im neko sve pruziti na dlanu. Moraju sebi kao imperativ postaviti to da budu najbolje u svojoj struci, da budu uvijek stepenicu ispred svih, jer kapitalizam nikad ne ignorise kvalitet - dakle govorim o privatnom sektoru.

Imala sam priliku razgovarati sa direktorom jednog naseg privatnog fakulteta koji je u radni odnos primio dvije pokrivene djevojke. Kaze kako ga je bilo strah da ce kolege i saradnici pomisliti kako pravi nekakav islamisticki fakultet, ali one su jednostavno bile najbolje od svih koji su aplicirali. Kad sam usla na vrata njegovog kabineta (imala sam dogovoren intervju), kaze on meni - pa zar ste i vi pokriveni, sta je ovo? user posted image On kaze da jednostavno nije imao obraza da ih odbije jer su bile najbolje, a da mu je drago sto su pokrivene, pa i nije bas. Da ne pricam kako je mene ispitivao pola sata zasto sam se pokrila i da li je to nekakva moda danas. Ali covjek je biznismen - njemu treba najbolji moguci radnik kojeg moze naci, taman da je Marsovac sa zelenom glavom.

Drugi slican razgovor sam vodila sa direktoricom jedne marketinske agencije, koja je takodje zaposlila jednu jako strucnu i sposobnu mladu pokrivenu zenu. Ona opet nije imala kompleksa nikakve vrste jer je zena Srbijanka, dosla ovdje da radi i bas je briga sta ce ko reci sto je zaposlila pokrivenu zenu u vlastitoj firmi i za vlastite pare. Njoj treba kvalitet.

Pokrivene zene polako preuzimaju ucesce u drustvenom zivotu - moja kolegica s fakulteta danas radi u Kantonalnom tuzilastvu, moja zaova je doktor na KCUS, moja kuma je doktor stomatologije i tvrdim da su do svog statusa dosle krvavim radom. Ni sada im nije lako, ali svaka predrasuda i svaka prepreka im je motiv da budu jos bolje. Ogranicenih umova ce vazda biti, ko ima vremena da se s tim opterecuje.

Naporno raditi, biti postena, biti ljubazna, biti ponosna i gnorisati predrasude, ponasati se na nacin da je moja marama na glavi isto sto i necija trajna user posted image , po meni je to najbolji pristup.



_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *