|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   indukovani porod?DA ili NE?
28.2.2008 19:20:28   
kana
Kod mene je prosao termin pa me zanima da li je indukcija opravdana,kako to ide i da li vise boli nego prirodni porod??
Pomagajte jer beba ne zeli izaciuser posted image  valjda joj fino user posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
28.2.2008 22:19:32   
amdi
Ja sam se dva puta porodila indukovano, pa ti ne znam reci sta vise boli. Prvi put sam prenijela 5 dana, a drugi put sam cekala sto sam duze mogla-insistirala da mi dr.to ne radi, ali bebica nikako nije htjela napolje- cak 11 dana. Onda sam se odlucila ipak na indukciju jer je rizik za bebu, ne daj boze. Radi se obicno busenje vodenjaka, pa drip u ruku koji dodatno ubrzava kontrakcije. Moze se dati i gel za otvaranje-to pitaj svog doktora. Uglavnom,nemoj da se brines, to ce proci u jednom danu a ti ces kao nagradu dobiti prekrasnu bebicu

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
1.3.2008 0:01:40   
Aminad
draga Kana
kod mene ti je bilo ovako

1.porođaj imala sam bolove i otišla u bolnicu, probili mi vod. uključili ind. i krenulo rodila sam kćerku 3100g
2.porođaj puko mi vodenjak kod kuće, stavili mi gel i opet krenulo i rodila sam sina 2750g.
3.porođaj ništa me nije bolilo ali je moja dr. insistirala da ja idem i da mi izazovu porođaj i hvala joj po hiljadu puta zbog toga (beba je imala pupčanicu oko vrata 2puta i Bog zna šta bi bilo i kako da nism otišla) ja sam se dvoumila jer me bilo toga strah baš kao i tebe ali probili mi vod. uključili ind. i za 4 sata sam rodila sinčića 3700 je imao pa je to moj najteži i najbrži porođaj ali nisam pucala i nisu me šili i samo zbog kilaže bebe, pupčanice mogu reći da je išlo malo teže zato se ne brini ako i do toga dođe

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
1.3.2008 15:19:13   
kana
hvala aminad puno si mi pomoglauser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
2.3.2008 0:07:20   
zeničanka
ja sam prvi put rodila normalno nešto malo prije termina i sve je bilo u redu.drugi put je moj dečkić dočekao sami termin pa mi je porod indukovan i mogu ti samo reči da mi je bilo potpuno isto.bol je nestala i zaboravila sam je istog trenutka kad sam ugledala svoju malu,sićušnu dječicu.taj trenutak ćeš sanjati svaku noć kad legneš,vjeruj mi,to je nešto najljepše što ti se može dogoditi.SRETNO KANO I ĆUVAJ SE!!!user posted image

_____________________________

AJDIN-30.08.2002
ANEL- 11.07.2006

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
2.3.2008 1:05:38   
kana
hvala zenicanko a nisam vidjela tvoju sliku? Znamo li se??


_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu zeničanka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
2.3.2008 9:59:13   
mamica
Ja sam se prvi put porodila indukovano, jer mi je termin presao 6 dana. Dali su mi prvo drip, pa nista a onda gel i to je uzrokovalo porod i hvala Bogu kad je bilo tako jer je bilo brzo. gel je stvarno djelovao efikasno i brzo brzo! za 3 sata su poceli bolovi i porodila sam se iako je bio prvi porod. Iskreno zeljela bih da se i drugi put tako porodim...

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
2.3.2008 20:29:57   
Monia
Indukcija je super stvar,fino,ubrza porod,i sve bude ok.U svakom slucaju sam ZA.

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
3.3.2008 12:08:20   
bebacha
indukcija je super stvar.ja sam bila potpuno otvorena,beba se skroz spustila,kontrakcije ok ali kad je doslo vrijeme guranja ja nisam imala bolove.u zadnji tren sam dobila pola sprice indukcije u vene,bol osjetila odma i beba izasla napolje.jest da su je vise izgurali i izvukli ali je indukcija ipak puno pomogla

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
3.3.2008 20:35:44   
ranija
Dali iko zna jeli se taj gel mora kupiti ,ako da , gdje i  koliko kosta ili ti to oni daju jer sam cula da se sa gelom lakse porodis odnosno brze nego samo sa infuzijom. 

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
4.3.2008 8:16:36   
ElmaB
Draga Ranija!
 
Ja sam prije tri godine rodila curicu. Kada je doslo vrijeme poroda dr. je rekao mom muzu da kupi gel u apoteci. Napisao mu je kako se zove i on ga je kupio. Sjecam se da ga je platio 60 KM, ali meni nije pomogao, pa sam onda opet rodila na carski. Samo da napomenem, da sam se porodila na Kosevu!
 
Pozdrav!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ranija)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
4.3.2008 14:06:01   
Cvrle
Sto se gela tice, slucaj moje rodice u Vakufu: prenijela je i rekli su joj da kupi taj gel, medjutim ona se odlucila da ga ne kupuje, nego je cekala da porod sam krene. Na kraju je tako i bilo, porodila se prirodnim trudovima i relativno lagan porod je imala.  Naravno, da je sta skodilo bebi kupila bi ona njega odmah, ali je porcijenila da moze da saceka, i eto sve je dobro proslo.

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu ranija)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
4.3.2008 15:44:09   
ranija
Hvala ti ElmaB na odgovoru i ja sam se porodila prije tri i po godine indukovanim porodom i mogu ti reci da sam se pravo napatila jer sam imala bolove punih 13 sati pa rekoh mozda je bolje sa gelom ali cu razmisliti ako mi predloze u bolnici.

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
4.3.2008 16:05:45   
M kao Mama
ne znam, meni je indukcija pomogla da je nije bilo možda bi i umrla, ali to je zaista tako, dva dana sam imala trudove, kada sam primljena u porodilište bila sam otvorena tri prta sa trudovima na svake četiri minute, dr. koje me je primio kazao je da ću se poditi za tri do četiri sata najkasnije, a ja sam se porodila nakon 15 sati i to zahvaljujući mom dr. koji mi je pukao vodenjak i dao indukciju, tako da sam ja za indukciju u svakom slučaju

(odgovor članu ranija)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
14.5.2008 0:33:23   
pine
Ne kontam kakve veze ima pucana vrpca oko vrata dva puta sa isprovociranim porodom? 

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
17.5.2008 21:15:21   
Amrino
Jedno veeeeliko PROTIV.
Ja bih to odmah zakonom zabranila osim ako nije u pitanju bebin ili majkin zivot ali tada se obicno radi carski tako da...
Samo kada pomislim koliko se malih beba rodi prije nego sto budu spremne za ovaj svijet- dodje mi da placem.
Svaka zena je prica za sebe, svaka zena ima svoj ciklus koji  je poseban...i niti jedan doktor i niti jedan digitron ne mogu da izracunaju termin radjanja novog zivota. Pa cudo radjanja je nepredvidivo kao i sve u prirodi- zbog toga i jeste cudo- tako da je notorna glupost pricati o terminima i prelasku termina...i jos donositi nonsensne zakljucke...kao beba moze biti u opasnosti jer je presla termin...mislim...Doktor kao bolje zna kada beba treba da se rodi od same bebe?
Zapitajte se samo kako je dok. izracunao termin...Da li vas je pitao o trajanju ciklusa, redovitosti menstruacije, sexualnim odnosima...koliko puta ste se u kojem periodu sexali, koliko puta dnevno...? Ili je samo pitao termin zadnje menstruacije sabrao sa 7 i to je to?
Nije ni cudo sto se zene napate, sto popucaju...sto bebe poslije budu nervozne pa stalno placu (jos se to objasnjava glupostima kao beba ljuta, ima takvu narav...)
Nikada nemojte zaboraviti koliko je vazan i samo jedan dan u materici. Ma u stvari- ponekad je presudno i par sati.
Ne treba se igrati sa takvim stvarima.



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu pine)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
17.5.2008 21:22:35   
Emina*
IZVORNA PORUKA: pine

Ne kontam kakve veze ima pucana vrpca oko vrata dva puta sa isprovociranim porodom? 


Draga moja, itekako ima...
Npr, da joj nisu inducirali porod, kriticno bi bilo i za nju, a i za bebu...
Jer u slucaju da joj nisu indukovali porod,
a bebi je pupcanik omotan oko vrata,
a buduci da beba prima kisik i hranu preko pupcanika,
moglo bi svakako zavrsiti....
Jer nasi dragi ljekari te zadnje sate ne rade UZ, i ne mogu vidjeti da li se pupcanik omotao oko vrata bebe ili ne,
sto je po meni jedna velika greska,
jer se na taj nacin dovodi u pitanje i zivot majke kao i djeteta.....


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu pine)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
17.5.2008 21:35:30   
Amrino
IZVORNA PORUKA: Eminica

IZVORNA PORUKA: pine

Ne kontam kakve veze ima pucana vrpca oko vrata dva puta sa isprovociranim porodom? 


Draga moja, itekako ima...
Npr, da joj nisu inducirali porod, kriticno bi bilo i za nju, a i za bebu...
Jer u slucaju da joj nisu indukovali porod,
a bebi je pupcanik omotan oko vrata,
a buduci da beba prima kisik i hranu preko pupcanika,
moglo bi svakako zavrsiti....
Jer nasi dragi ljekari te zadnje sate ne rade UZ, i ne mogu vidjeti da li se pupcanik omotao oko vrata bebe ili ne,
sto je po meni jedna velika greska,
jer se na taj nacin dovodi u pitanje i zivot majke kao i djeteta.....



Pa zar nije logcnije da se radi UZ nego da se indukuje porod zbog tih 1 % sanse da je bebi pupcana oko vrata?
Sta je s onim bebama kojima pupcana nije oko vrata, koje su u pravilnom polozaju i sve je u redu...i trebaju provesti u materici jos npr. deset dana- a neko ih silom iscupa napolje?


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
17.5.2008 21:40:01   
Emina*
IZVORNA PORUKA: amrino

Pa zar nije logcnije da se radi UZ nego da se indukuje porod zbog tih 1 % sanse da je bebi pupcana oko vrata?
Sta je s onim bebama kojima pupcana nije oko vrata, koje su u pravilnom polozaju i sve je u redu...i trebaju provesti u materici jos npr. deset dana- a neko ih silom iscupa napolje?



Naravno da je logcinije, samo sto kod nas niko to ne radi....
Bar nije u mom slucaju....
Meni su vodenjak pukli ujutro, a navece sam se porodila....
Bebi je pupcanik bio omotan 2x oko vrata,
a niko nije ni pomislio nijednom u toku dana da mi uradi UZ, nego su samo radili CTG.....
To je bila moja i bebina sreca......
A sad ne znam jel bas 1% slucajeva user posted image   user posted image

Apsolutno ne opravdavam indukciju poroda, i nikad ga ne bih namjerno isprovocirala, osim naravno u slucaju da se na neki nacin ugrozava zivot bebe ili majke, onda je potpuno opravdan....


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
9.6.2008 13:39:52   
nely
Kada sve saberem i oduzmem nemogu biti pametna...u petak me ceka indukovani porod,danas sam narucena,pa sam u stresu.nisam se nadala ovome ali beby nikako da izadje.ja cu u petak biti  14 dan iza terminauser posted image sta na to reci,nije bas rano....uzasno se bojim,a sa beby je sve ok.

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
9.6.2008 13:45:03   
Anoniman
bitno je da je sa bebi sve ok... bas mu se svidja kod tebe, dusa draga...
a ti nemoj da nam se sekiras, bice to sve ok aBd
drzimo ti fige

p,s. ja se bas jutros mislim sta je s tobom, ostala si nam tamo jedina na trudnickoj listi u maju user posted image

(odgovor članu nely)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
9.6.2008 13:49:23   
nely
e moja dino vidis ja zadnja majska trudnica,a evo i juni....user posted image ....hvala na podrsci,znaci mi puno ovih dana kada sam skroz izvan sebe...utjeha mi vi i nasa rr
'

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
9.6.2008 14:26:45   
mirnac
 
Koliko sam cula, kod user posted image je to cesto da im se ne dolazi na ovaj svijet.
Nely, imamo li ikoga da nam javi kad se porodis, kako je sve proslo???
Puno srece
pozzzz
m.

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
9.6.2008 14:48:23   
ElmaB
Draga Nely!
 
Evo ti jedan svjetli primjer prenese trudnoce. Moja tetaka je u 42 godini prenijela svoga sina 19 dana. Indukovali su porod. U bolnicu je dosla u 9 ujutro, a Tarika rodila u 13 sati. Porod prosao bez ikakvih problema, iako je vec bila u godinama. Sili su je samo dva konca. Zelim ti svu srecu i tebi i tvom malisanu i neka nam neko obavezno javi kada to sve prodje
 
Sreeeeetnoooooooooooooooooooo!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mirnac)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
9.6.2008 15:40:14   
mamy Sabina
Draga Nely!Prvo dijete sam rodila prije 12 g.Identican slucaj kao tvoj, 14-i dan iza termina rodim.Indukovani porod aplikacijom prepidila(to je gel)a prije tog probijen vodenjak.Mene je tih 14 dana vise smorilo nego citava trudnoca>Znamo mi svi da je klasicno odredjivanje termina cista lutrija,al ipak je to nesto cemu se nadas.Meni indukcija nije bila nimalo traumaticna od aplikacije do poroda je proslo 4-5 sati.Naravno da bih voljela da je islo spontano ali....Zato ne boj se nista strasno.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *