|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
3.10.2008 11:09:05   
lida
 Ja stavila obicnu nedavno nista ne boli samo mi menga traje sva dana duze

_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
8.10.2008 20:55:49   
suncan_dan
mamy2 zelim ti od srca sve najljepse i da usije, i da onda aB bude sve uu redu.

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
8.10.2008 20:57:16   
mamy Sabina
Semi pa gdje si ti?
Nisam te ,,vidjela "sto godina!
Kako su tvoji?

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
8.10.2008 21:06:14   
suncan_dan
user posted image user posted image user posted image preseljavali pa zato, dobro smo fB...kako ste vi? znaci stavila si spiralu.. i kako se sada osjecas?

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
8.10.2008 21:08:51   
mamy Sabina
Fizički sam super.
Spirala- ma ništa ne osjetiš.
Sad čekanje od par mjeseci i još neke pretrage
i aBd u akciju!

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
9.10.2008 17:29:47   
suncan_dan
juuuhu uskoro mamy2 ide aBd u akciju user posted image user posted image user posted image user posted image da bude sve ok aBd

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
9.10.2008 17:33:58   
mamy Sabina
aBd semi.
jesi li išla kod dr.-a?
Ma, poslije poroda u organizmu je prava ,,revolucija"hormona,
a i sama kažeš da ti je user posted image  i prije trudnoće bila neredovita.


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
9.10.2008 18:07:06   
suncan_dan
hocemo na hanumu grad user posted image ? inace bi mogle dobit user posted image posto ovde pisemo user posted image

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
14.10.2008 16:28:14   
mamy Sabina
Novo iskustvo s mirenom!
Već par dana imam smeđkasti iscjedak,kao na kraju user posted image
To je tzv probojno krvarenje(zvala dr.-a)koje se javlja kod
20-ak% žena u prvim mjesecima nakon umetenja spirale.
Sretnicu kao što sam ja ni  to nije zaobišlo!user posted image
Može se povlačiti i do mjesec danauser posted image Nakon toga,kažu nastupa zatišje,
odnosno ciklusi su kraći,jako oskudni itd..

< Poruku je uredio mamy2 -- 14.10.2008 16:31:48 >


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
28.10.2008 22:09:36   
jagodica bobica
Ja sam stavila Mirenu u 6.mj.ove godine.Bolilo me do pakla dok mi ju je gin stavila.Čak mi je skoro i pozlilo od niskog tlaka na stolu.Nakon toga sam išla na put pa me malo bolilo u vožnji tj.dok sjedim,ali je za cca.tjedan dana prestalo.Uživancija.Kupanje cijelo ljeto jer krvarenja skoro da i nema.Ali otprilike prije mjesec dana su me počele boliti vene u jednoj nozi,rame i prsa.Surfala sam po američkim stranicama da vidim nus pojave i to je to.Vani je Mirena jako raširena pa imaju žene i više iskustva.Uglavnom nus pojava ima puno.Isto tako piše i da treba piti jako puno vode,neznam zašto točno,možda se izlučuje nešto viška kroz mokraću.Možda je zato meni bilo super ljeti,jer sam puno pila.Sada pijem jako malo.Evo adrese pa malo čitajte:
http://www.medications.com/se/mirena

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
26.11.2008 13:46:18   
mivica
MOLIM ZA SAVJET!!!

Meni gin. predlaze da ugradim spiralu, jer nakon poroda imam tako obimne mjesecnice, da znam i nekoliko puta promijeniti pidjamu i posteljinu user posted image . Samo za jedan dan iskoristim jedan paket ulozaka i to onih najvecih user posted image . Bas katastrofa ta prva tri dana, stvarno nije prijatno, cak se tada ne usudim izaci ni vani da mi ne bi procurilo!!! Ima li neko slicnih iskustava s tim, da li ste imali slican problem i kakvo je stanje nakon ugradnje spirale.
P.S. Ovo je vec 4. put da dobijam nakon poroda, a i neki dan sam isla na redovnu kontrolu i dr. mi je rekla da mi je sluznica maternice vec sad jako zadebljana i da ponovo ocekujem obimno krvarenje! user posted image
Unaprijed hvala svima,.....


_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu jagodica bobica)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
3.1.2009 3:04:55   
dana3
evo me mjesec i po poslije poroda.doktorica jer ekla d abih trebala ugraditi hormonalnu spiralu.to ce se desiti u januaru.ovde ona kosta tj,mirena 100 eura.samo stavljanje jos ne znam ako neko zeli obicnu d astavi je besplatna.ja idem da rizikujem ako bude ok-ok ako ne vadim.vidjecemo kako cu ja prociuser posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
3.1.2009 19:22:12   
mynxlee
naakon koliko od poroda se moze ugraditi spirala?

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
11.3.2009 14:18:28   
ljiljana3
Jagodice, možeš li nabrojiti neke nus pojave za koje si saznala, jer kod nas je svi hvale, sve naj, naj, a nitko ne spominje negativne strane Mirene.

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
21.5.2009 19:46:15   
dana3
IZVORNA PORUKA: dana3

evo me mjesec i po poslije poroda.doktorica jer ekla d abih trebala ugraditi hormonalnu spiralu.to ce se desiti u januaru.ovde ona kosta tj,mirena 100 eura.samo stavljanje jos ne znam ako neko zeli obicnu d astavi je besplatna.ja idem da rizikujem ako bude ok-ok ako ne vadim.vidjecemo kako cu ja prociuser posted image
















vec je 4 mjeseca proslo od ugradje mirena spirale i mogu reci da nisam zadovoljna zbog pojacanih krvarenja koja traju cak i izmedju mesesa.ali dok kaze da ce vremenom menses da prekine pa eto vidjecemo kako ce da bude.uglavnom nikakvih drugih nus pojava nemam

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
21.5.2009 19:47:34   
dana3
IZVORNA PORUKA: mynxlee

naakon koliko od poroda se moze ugraditi spirala?








spirala se ugradjuje namjanje tri mjeseca poslije poslije poroda ali doktori ipak preporucuju da se ugradi poslije prve menstruacije koja se javi poslije poroda

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
29.5.2009 10:34:20   
SannyAussie
Ja imam 28god stavila sam spiralu prvenstveno zbog obilnih menstruacija bez pilula mi je znalo trajati i do 14 dana. Sa pililama oko 7dana pa sam eto odlučila Mirenu staviti jer kažu smanji još a i ne planiram za sada više rađati.

Samo stavljanje bilo je malo neugodno i taj dan nakon stavljanja imala sam bolove, idući dan kao da ništa nije bilo i tako i ostale dane. Stavila sam je tek u utorak 26.5.2009 tako da ne znam kako će biti oko mjesečnice i koliko dugo će trajati. Rekao mi je Gin. da će mi prvih nekoliko dana curiti kao sluz krvava, međutim to mi je bilo samo prvi dan i nešto sitno idući, a kako dani prolaze sve je manje toga.

Što se mene tiče, bolno je ali ako bude sve ok i prva mjesečnica bude kraća i manje obilna ja ću biti na konju.

Preporučujem je i godine nemaju veze ako se želiš zaštiti ili ako želiš smanjiti obilnost. Isto tako više štiti od pilula većina ih je 98% a Mirena štiti 99.8%

Sretno curke i isto tako zanimaju me vaša iskustva sa Mirenom, od samog umetanja pa na dalje.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
29.5.2009 10:39:06   
SannyAussie
Da i zaboravila sam spomenuti da sam ju stavila nakon što mi je PMS stao dva dana poslije Gin. je napravio ultra zvuk i rekao da je još uvijek moguće staviti je, a kako meni obilno ide nije bio u mogućnosti za vrijeme PMS'a staviti ju.

U HR koliko znam košta 1,200kn do 1,300kn ovisno o apoteci, iako mi Gin. kaže da su se sada snizile cijene na 700kn do 800kn što ne znam da li je točno ali mene briga jer je moja stigla iz Australije user posted image

Ne bi trebali PMS duže trajati niti biti obilni, tako se rekli meni i puno sam knjiga pročitala o Mireni.

(odgovor članu SannyAussie)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
17.7.2009 15:13:32   
ljiljana3
Ja sam mislila u kolovozu ugraditi mirenu, i malo sam čitala strane forume i nus pojave koje se  tamo spominju, kao npr. opadanje kose, dobivanje na težini, depresija, pretjeran umor i sl.
Zanima me ima li itko te simptome od vas koje već imate mirenu, i malo nam opišite kako se osjećate.

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
17.7.2009 21:56:04   
mamy Sabina
Ljiljana ja sam imala implatiranu mirenu cc 6 mjeseci u terapijske svrhe.Za tih 6 mjeseci mi je napravila dosta problema
Stalna su mi se javljala tzv probojna krvarenja(krvarenja u sredini ciklusa)tako da sam fakticki pomalo krvaruckala stalno.
Dobivanje na tezini  također,jbg ipak je to hormonalna vijuga.
Kosa mi nije opadala.
Ja očito nisam materijal za hormonalnu kontaracepciju.

< Poruku je uredio mamy RR -- 17.7.2009 22:00:07 >


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu ljiljana3)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
6.8.2009 12:07:23   
dady
Kakva je razlika izmeđum Mirene i obične spirale,da ki je isto pouzdana zaštita ili?
Meni se baš za tu mirenu ne daju toliki nvci!

_____________________________

DAWUD 20.06.2009.
Mrvica je postala mrvetina!!!
:)))))))))

ZEJD 07.11.2012.
Nova Mrvica :)))

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
6.8.2009 12:48:00   
mamy Sabina
Mirena je hormonalna spirala,ako ti nije mrsko iščitaj temu od početka ,postavljeni su tekstovi o njoj.
Obična ,mehanička spirala nema hormone u sebi.
Nisam imala iskustva sa tom,tako da ti ne mogu detaljnije o njoj.
Mislim da obična spirala produzava menstruaciju za dan -dva,mada je sve to individualno.
Od žene do žene.
Mirena menst. skraćuje ,mada se u prvih 6 mjeseci od ugradnje mogu javljati tzv. probojna
kravrenja u sredini ciklusa.
Ja sam je imala,loše sam je podnosila,to je fakat rijetkost jer je većina žena odlično podnosi.



_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu dady)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
19.8.2009 21:44:46   
suncan_dan
pa mamy rr to si ti moja mamy, pa gdije ti je 2??? sorry sto nije tema, al moram da te pitam kako si??? lp (stara semi83) user posted image user posted image user posted image

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
20.8.2009 7:21:54   
mamy Sabina
ne mogu ti vidim ni pp poslati,nejse user posted image
malo smo off samo da te pozdravim i da ti kazem da smo te poželjeli,spominjale smo kako nam nema Semi odavno.
ljubi curu slatku.

< Poruku je uredio mamy RR -- 20.8.2009 7:25:59 >


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
22.8.2009 0:40:29   
suncan_dan
user posted image user posted image user posted image semi tu medu vama user posted image user posted image user posted image samo me nevidite, al ste sigurno po postovima prpoznale :)

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *