|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  166 167 [168] 169 170   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
16.1.2012 22:27:40   
Sultaniija
palachinken hvala ti user posted image user posted image moramo kad tad nadamo se da ce proci kako trebauser posted image

Laku noc vam zelim, dezurna sam jutros od 5h sad je vrijeme za spavanje, kvalitetno spavanje vam zelim svima jer nam je jako potrebnooouser posted image user posted image


_____________________________

29.11.2011. 10:30h mamina ljubav, sreca i cijeli svijet :)

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 4176
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
16.1.2012 22:28:42   
Silver
pitanje...hitno...

beba mi je na neonatologiji na suncanju zbog zutice i nemogu ostajati da ga dojim nego dolaziti povremeno, a preko noci moram izdajati...to nisam nikad radila i ne znam koliko da izdajam i koliko cesto????? molim Vas ako ista znate o tome pisite mi da nebi sebi nesto zeznula...


< Poruku je uredio Silver -- 16.1.2012 22:29:03 >


_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu Sultaniija)
Neposredna veza do poruke: 4177
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
16.1.2012 22:29:57   
Amam
IZVORNA PORUKA: palachinken

Joj ne ispričah vam kako sam maloprije skočila ko mama medjed!
Sjedi M svekrvi u krilu, igraju se, ja sam na drugom kraju sobe, na stolu izlomljena čokolada s kikirikijem. Ja sam skrenula pogled sekund na mobitel, a ona je uzela komad čokolade i dala njemu da glaba. Kako sam ja to ugledala, tako sam preletila preko sobe, dreknula NE!, otela čokoladu, uzela dijete, očitala bukvicu - i sve to u tri sekunde. Sva sam se tresla poslije, a sad mi smiješno kako sam ja instinktivno odreagovalauser posted image


Hehe i ja sam imala scenu,bili kod svekra i svekrve i ona posluzi neki kolac,veli svekar de mi jednu kasicicu,a E sjedi pored njeg,kaze da mu dam malo da zasladi user posted image ,a ja pijem kafu i ne uspjedoh progovorit samo promrmljah ono negaciju a svekrva sjede user posted image user posted image .
Moj sultan zaspa!
Mala_sa i samoj mi je tako,ni sekund ga ne mogu ostaviti samog,ni na podu,odmah se dize do ceg prvo dodje.
Pynki sretan rodjendanko malenoj,danas je je li tako.
Ja dobih poruku od prijateljice da se porodila rodila se mala smizla,jeste na carski,a nije planirano,hB samo da su dobro user posted image .

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 4178
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
16.1.2012 22:31:34   
Amam
IZVORNA PORUKA: Silver

pitanje...hitno...

beba mi je na neonatologiji na suncanju zbog zutice i nemogu ostajati da ga dojim nego dolaziti povremeno, a preko noci moram izdajati...to nisam nikad radila i ne znam koliko da izdajam i koliko cesto????? molim Vas ako ista znate o tome pisite mi da nebi sebi nesto zeznula...


Joj bas mi je zao,o izdajanju nista ne znam,ali zar ne bi bilo bolje da si uz njeg da sto cesce doji user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 4179
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
16.1.2012 22:37:00   
Silver
ah amam...nedaju...nemaju gore prostor za mene...

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 4180
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
16.1.2012 22:38:02   
palachinken

IZVORNA PORUKA: Silver

pitanje...hitno...

beba mi je na neonatologiji na suncanju zbog zutice i nemogu ostajati da ga dojim nego dolaziti povremeno, a preko noci moram izdajati...to nisam nikad radila i ne znam koliko da izdajam i koliko cesto????? molim Vas ako ista znate o tome pisite mi da nebi sebi nesto zeznula...



Mislim da bi trebala izdajati onim tempom kojim beba jede, a kod tih malaca je to svaka 2 sata. Izdajas koliko mozes, jednom lijevu pa za dva sata desnu dojku. Prije podoja stavi tople obloge ili napari dojke nad šerpom ključale vode i lagano izdajaj. Lezi, opusti se u miru i tišini, radi sve što te opušta jer to utiče na refleks otpuštanja mlijeka. Nocu sebi navij sat pa opet na dva sata. Nemam iskustva, tako bih ja user posted image Što ti nestade posta u onoj FB grupi, taman dodjoh da ti ovo isto napisem, kad nema.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 4181
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
16.1.2012 22:41:27   
Silver
hvala palachinkooo user posted image user posted image user posted image ma ne znam za grupu, izvicirrala sam se...nesto me fb zeza...pa sam azto pisala ovdje, a nemogu lejlu da dobijem da je pitam!

znaci ne obje od jednom odnosno u jednom izdajanju obje dojke nego jednu pa za 2 sata drugu??? Danas sam ga isla hraniti svako tri sata, tako je gore dozvoljeno...

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 4182
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
16.1.2012 22:49:08   
Skvo RR
ja sam izdajala...koja ti je pumpica...ako je elktricna mozes obje dojke prvo jednu, kada ispraznis drugu...bar sam ja tako radila, i meni je pomagalo da prvo obicnom pumpicom krenem, pa elektricnom nekako je bolje islo...i naravno nadolindjam se vodom....imas posudice za cuvanje mlijeka kupiti u dm u. I izdajaj kada je vrijeme podojima. Sretno.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 4183
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
16.1.2012 22:52:56   
palachinken

IZVORNA PORUKA: Silver

hvala palachinkooo user posted image user posted image user posted image ma ne znam za grupu, izvicirrala sam se...nesto me fb zeza...pa sam azto pisala ovdje, a nemogu lejlu da dobijem da je pitam!

znaci ne obje od jednom odnosno u jednom izdajanju obje dojke nego jednu pa za 2 sata drugu??? Danas sam ga isla hraniti svako tri sata, tako je gore dozvoljeno...

Mene su savjetovali da u pocetku, u vremenskom periodu od 2 sata uvijek nudim istu dojku, da je beba bolje isprazni i dodje i do onog masnijeg dijela na kraju. Eh po toj sam logici išla da radis i sa izdajalicom.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 4184
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
16.1.2012 22:56:03   
animagical

IZVORNA PORUKA: Silver

pitanje...hitno...

beba mi je na neonatologiji na suncanju zbog zutice i nemogu ostajati da ga dojim nego dolaziti povremeno, a preko noci moram izdajati...to nisam nikad radila i ne znam koliko da izdajam i koliko cesto????? molim Vas ako ista znate o tome pisite mi da nebi sebi nesto zeznula...



bar svaka tri sata nocu, i izdajas do zadnje kapi, jer zelis odrzati produkciju. treba li ti posuditi izdajalicu?mlijeko sacuvaj, nekad ce trebati, mozes i one sterilne plasticne bocice za urin, ima u apoteci po 30kf, ove aventove su skupe,,,prije izdajanja ugrij dojke, pomaze da mlijeko potece


< Poruku je uredio animagical -- 16.1.2012 22:58:40 >

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 4185
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
16.1.2012 22:58:51   
Skvo RR
jasno mi je sve...skontala sam...ali nema bebe po noci da joj navlaci...ne moze ona elektricnom izdajalicom nikada izvuci kao sto moze beba...skontala sam da ona hoce da zadrzi produkciju mlijeka...zapravo koliko mozes izdojiti? Ja iz obje sam izdajala oko 60 ml..u drugoj sedmici, dakle odprilike jedan obrok..meni je p.minka savjetovala 15 min jednu, 15 min drugu iako ja nisam bas bila slavna u produkciji.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 4186
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
16.1.2012 22:59:36   
animagical
ja bih u svakom izdajanju praznila obje jer izdajalica ne izvlaci dobro kao beba...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 4187
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
16.1.2012 23:03:50   
Skvo RR
I da meni je uvijek otpustalo vise mlijeka u nekom polulezecem stavu, sa dignutim nogama na stolu...zasto nemam pojmauser posted image , a sada ozbiljno ako mislis izdajati na svaka dva sata ovavezno ti treba krema za bradavice...meni su oci ispadale.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 4188
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
16.1.2012 23:04:34   
Medi_87
Zna li ko koliko kosta jedno pakovanje babylove pelena3midi od 4-9kg


(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 4189
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
16.1.2012 23:07:45   
animagical
jumbo je nekih 32 km koliko se sjecam, dodje 2x50 pelena... mi  na cetvvorci odavno,da se profoliramuser posted image danas ga vagali 7400gr i 72cmuser posted image

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 4190
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
16.1.2012 23:08:43   
animagical
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

I da meni je uvijek otpustalo vise mlijeka u nekom polulezecem stavu, sa dignutim nogama na stolu...zasto nemam pojmauser posted image , a sada ozbiljno ako mislis izdajati na svaka dva sata ovavezno ti treba krema za bradavice...meni su oci ispadale.


jer si bila opustenijauser posted image inace kazu, nageti se naprijed,da gravitacija pomogne

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 4191
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
16.1.2012 23:09:15   
Skvo RR
i nama je ta kilaza...a moram ga i izmjeriti, nisam odavno.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 4192
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
16.1.2012 23:13:24   
animagical
skvo jeste isli na vakcinu? mi trebamo,ali mi se ne ide

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 4193
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
16.1.2012 23:13:27   
Skvo RR
i da kako mjerite visinu..meni su umu u om.maslicu mjerili, a ovi u s.gradu ne mjere...jel do pete?

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 4194
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
16.1.2012 23:14:00   
animagical
od glave do pete, u sg ne mjere ali im zatrazisuser posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 4195
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
16.1.2012 23:15:06   
Skvo RR
akoBogda iduce sedmice...iako ni meni se ne ide...emir je poslije vakcine pravo izgubio apetit...pa mi prava panika, sta ako opet...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 4196
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
16.1.2012 23:16:50   
animagical
Ajnuru desni natekle, a nigdje zuba, nervozan je pravo,samo mu jos fali vakcina... bas mi se ne ide, a bili smo na prosloj prije 6 sedmica

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 4197
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
16.1.2012 23:18:10   
Amam
Mi evo vec 3-4 dana u "lumpi" pelenama,super su mi!
i da moja nocna pticica se probudila,do kad li cemo derneciti user posted image user posted image

< Poruku je uredio Amam -- 16.1.2012 23:19:09 >


_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 4198
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
16.1.2012 23:19:56   
Skvo RR
mi primili 6. decembra...i nama iduce sedmice 6 sedmica,,,,brbrrrrrr

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 4199
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
16.1.2012 23:20:16   
Silver
hvala na odgovorima user posted image polako izdajam vec tek sam na 20ml... a koliko je bebi dovoljno za jedan obrok otprilike, znam da je to individualno, ali da znam da li cu uopste imati, jer ja trebam od jednog podoja da ga nahranim a nakon toga ostatak izdojim u bolnici za slijedeci obrok, ne daju da se od kuce nosi user posted image

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 4200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  166 167 [168] 169 170   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  166 167 [168] 169 170   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *