|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: problemi sa dojenjem...
17.10.2010 13:51:37   
lejna_
Samo da nam ojača i mislim da će se, u međuvremenu, dojenje samo od sebe stabilizovati.

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 751
   RE: problemi sa dojenjem...
17.10.2010 14:07:52   
Lejla Ka
Sigurno će se stabilizovati, samo treba ići nekim pravilnim putem da se izbjegnu moguće zamke.

Nemoj toliko brinuti, ojačat će ona. Vjeruj da ja kod vas ne vidim neki strašni, ne rješivi problem, samo onaj normalni strah za bebinu dobrobit i zdravlje.

Beba sigurno stiže do masnog mlijeka čim ima stolicu, samo bi joj prijalo da ga bude više.
Ovo što si opisala kod podoja daje mi jasniju sliku.

Mislim da nudiš drugu dojku prije nego se prva isprazni efikasno, i zato beba dobije više rijetkog mlijeka. Nemoj ovo shvatiti kao kritiku, već kao usmjerenje, ja u opće ne mislim da ti išta griješiš, samo se vodiš bebinim signalima.

Bol na početku može biti signal potrebe da se položaj na bradavici malo poboljša. Ne znam jesi li pogledala ovaj video:

http://www.youtube.com/watch?v=Zln0LTkejIs

Tu kaže da bebu treba potaknuti da sama želi dojiti, ali prije nego postane jako gladna. Treba joj ponuditi podoj kad je mirna i zainteresovana. Pogledaj modelarni prikaz (negdje oko 3:25 min) kako da postaviš bradavicu kad beba otvori usta i kako da je onda privučeš.

Lejna, ja sam optimista, prvo zbog tvoje želje koju osjećam u tvojim postovima, a onda i iz onog što pišeš o konkretnim pokazateljima. Imaš razloga da ustraješ.

Uz vas smo, i tu smo za svaku vrstu pomoći.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 752
   RE: problemi sa dojenjem...
17.10.2010 14:10:32   
iv@ncica
lejna-  drzimo  ti fige...vidjet  ces  za  koji  dan  to  ce  vec  ici..i  ti  i  beba  ucite...i  ja  sam s e  napatila  i  svasta  su  mi  savjetovali...znam   da  si  preumorna i  nasekirana,  ali  opustenost  i  vjera  da  ti  to  mozes,  bez  obzira  na  neupuceno  okolinu  i pedijatre je  bitna, evo  dale  su ti  super  savjete,kad  beba  ojaca  sve  ce  krace  dojiti, a  snaznije...ne  posezi  olako  za  dohranom  kad  ti  mlijeko  curi,  a  bebica  bljucka..jer  je  to  visak  hrane...inace   i meni  su  savjetovali  svasta...sreca  pa  mopj  andrej nije  htio  dohranu  i  meni  se  ponuda  i  potraznja  kasno  uspostavila..a sve  zato  sto  mi  je  prva  beba  i  sto  nisam  imala  pojma,  bila  sam  napeta,  umorna,  neispavana  i  pre-nervozna...onda  je  to  sve poslije  se  uhodalo...sve to  prolazimo...sad  su  ti  skokovi  u  razvoju  kad  beba  hoce  stalno  siku,  i  moguci  su  ti  i  grcevi..procitaj  sve  sto  su  ti  savjetovale..vjeruj  mi  ja s am  ih  poslusala  i  dojila 13  mjeseci...a  na  zgrazanje  onih  koji  su  mi  savjetovali s vasta....ti  puno pij  tekucine  i  jedi  normalno..i  pazin sto  jedes  jer  neka  hrana  koju  ti  jedes  smeta  bebici..procitaj  i  o  tome..imas  svasta..a  goste  u  ovim  fazama  odbijaj..bit  ce  ti  lakse ...sretnouser posted image

p.s.  da i  to  kad  se beba  uznemiri  a  ti  vidis  da  ima  mlijeka  i  gusto  je...e  to  je masno  mlijeko,  a  ztrteba  malo  vuci  i  muciti  se..ali  bi  bebaca  da  joj  curi...naucit  ce  se..polako....bit  ce  i  kg  poslije..samo  smireno  draga ..evo  ti  ekipa  vec  dala  super  odgovoreuser posted image user posted image

< Poruku je uredio iv@ncica -- 17.10.2010 14:12:46 >


_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 753
   RE: problemi sa dojenjem...
17.10.2010 14:18:40   
lejna_
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Mislim da nudiš drugu dojku prije nego se prva isprazni efikasno, i zato beba dobije više rijetkog mlijeka. Nemoj ovo shvatiti kao kritiku, već kao usmjerenje, ja u opće ne mislim da ti išta griješiš, samo se vodiš bebinim signalima.



Doji ona oko pola sata dojku, ... ne bih joj ni nudila drugu da ne počne plakati. I koji god smo položaj pokušali, ona neće dalje tu da doji. Zato smo došli do zaključka da ona nama nije, možda, dovoljno ojačala. user posted image

Gledala sam klipove, ali ću ovaj opet sad pogledati.

Hvala, hvala, hvala!!!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 754
   RE: problemi sa dojenjem...
17.10.2010 14:21:36   
lejna_
Javljat ću kako nam ide i kako napredujemo.

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 755
   RE: problemi sa dojenjem...
17.10.2010 22:09:04   
Lejla Ka
Super je ako želi dojiti dojku tako dugo. Probaj u toku podoja na jednoj dojci koristiti kompresije kad čuješ da je prestalo gutanje, nakon kraće pauze ti stisni dojku, sačekaj da počne gutati pa pusti. Važno je da u tih pola sata beba više jede, a manje sisa bez pijenja ili odmara da i ne sisa i ne jede.

Svakako nam se javljaj da kažeš kako ide.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 756
   RE: problemi sa dojenjem...
18.10.2010 13:25:55   
lejna_
user posted image U posljednja 24 sata smo imali 5 dojenja i 2 dohrane. user posted image user posted image

Samo, ... ovo moje malo treba zavarati sikom da bi prihvatilo flašicu, ... user posted image  ... Ja sam mislila da je to obrnutouser posted image

Ima više stolica.

Još malo i izbacujemo dohrane, ja se nadam. user posted image


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 757
   RE: problemi sa dojenjem...
18.10.2010 13:45:26   
Lejla Ka
Kad kreneš izbacivati dohranu nemoj samo izbaciti obrok, treba ga postepeno smanjivati kroz period od par dana.

Kako daješ dohranu, prvo dojiš pa ponudiš dohranu ili nudiš samo dohranu?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 758
   RE: problemi sa dojenjem...
18.10.2010 13:54:24   
lejna_
Dohrana samo, ... dojenje samo. Rekla nam je pedijatrica da ne smijemo miješati. A patronažna je, opet, rekla da prvo doji, pa onda dohrana.
Ali, ... prvo joj moram na minut dati siku da je zavaram, pa onda flašicu user posted image  A, .. sika tada bude toliko mekana, .. da se ovo malo odguruje i nogicama i rukicama ne bi li sta izvuklo.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 759
   [Obrisana poruka]
18.10.2010 14:08:59   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu lejna_)
  Neposredna veza do poruke: 760
   RE: problemi sa dojenjem...
18.10.2010 14:13:00   
Lejla Ka
Nadam se da mi nećeš zamjeriti, ja bih ti sad malo objasnila kako ide proizvodnja mlijeka i kako tvoje tijelo zna kolko bebi treba.

Dojka proizvodi onoliko koliko beba popije "mjereći" ono što ostaje ne posisano. To znači da dojka nastoji proizvesti tačno onoliko koliko beba pojede, ni manje ni više, da ne bi trošila tvoju energiju bez potrebe. Kad se isprazni "cijela" dojka u njoj ostane nekih 20% količine mlijeka koje je bilo na početku podoja. To je signal da dojka proizvodi taman koliko treba. Ako beba ne posisa sve, dojka "misli" da proizvodi višak pa smanjuje proizvodnju. Ako beba u podoju posisa i onih 20% ostatka, dojka "zna" da treba povećati proizvodnju.
Na sličan način dojka mjeri i vremenski raspon podoja, pa proizvodi mlijeko u tom rasponu postepeno, a ne da "napuni" dojke, pa onda mlijeko čeka do podoja.

Kad ti bebi daš da doji, i nakon toga, u neko vrijeme daš samo dohranu, pa nakon toga ponovo dojenje, tvoje grudi misle da u trenutku kad bebu hraniš dohranom beba nije gladna, i one tad nisu proizvele dovoljno mlijeka za obrok.
Ovo ne znači da one u tom trenutku nemaju mlijeka, samo ga nemaju za jedan obrok, jer "u tom trenutku beba ne treba obrok", a to nije istina.

Da bi u nekom trenutku mogla postepeno smanjiti dohranu, i zamjeniti je podojem, ti moraš reči dojkama da beba i u trenutku kad ćeš joj ponuditi dohranu ona treba obrok, a to ćeš uraditi tako da joj daš da doji.

Ako ne namjeravaš preći na dohranu i želiš je nekad u budućnosti ukiniti, obavezno daješ prvo dojenje, a dohranu da nadoknadiš "nedovoljnu" količinu podojenog mlijeka.

Najbolje bi bilo da prvo daš da doji, i neka doji koliko god može, a onda joj ponudi dohranu, a ona će popiti koliko joj "fali", i na taj način sama regulisati "manjove" i "viškove".

Najvažnije je da ti u podojima obezbjediš da izađe što više mlijeka.

Mekana dojka je dobra dojka!

Nabrekla dojka proizvodi višak i rizikuje zastoje i upale.
Mekana dojka lakše oslobodi i rjeđe i masnije mlijeko, lakše ju je stisnuti da se pomogne bebi kod sisanja. Mekanu dojku je lakše ispravno postaviti da beba dobro prihvati bradavicu i efikasno siše.

Mekana dojka nije prazna dojka u kojoj nema mlijeka! Naročito nakon perioda koji ste vi proveli u isključivom dojenju.

Hrabro naprijed user posted image




_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 761
   RE: problemi sa dojenjem...
18.10.2010 14:22:27   
lejna_
Gdje bih ti išta zamjerila, samo ti mogu zahvaliti,
Sreća pa imamo nekog kao što si ti na forumu.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 762
   RE: problemi sa dojenjem...
18.10.2010 14:28:57   
Lejla Ka
Iman, ako te smijem naružiti user posted image , nemoj dohranu, živa bila. Pa šta se mame odmah na glad bace ćim beba malo bude nervozna?

Bebi koja je na dojci dobila kilo i 300 je em grijeh em štetno, em ne znam ni ja šta već dati AD.

Ja ovdje dižem mamice koje se žale na dobitke od 500-600g mjesečno, a onda mama bebe sa 1300g dobitka daje dohranu.

Znam ja da je najteže kad se poremeti spavanje, a bebama se prvo to poremeti šta god se dešava, ali vjeruj malo više sebi, svojim materinskim moćima i konkretnim pokazateljima, beba nije gladna. I vjerijem da si se nasekirala ovoj iznenadnoj promjeni ponašanja. Ali ima toliko drugih stvari koje mogu uznemiriti bebu, i nisu one nervozne samo kad su gladne, a posebno nisu gladno nervozne ovako kako ti opisuješ. Ono kako si opisala da se ponašala na dojci je upravo način kako se beba pokušava utješiti i smiriti na dojci, ali joj ne uspjeva. A beba zna samo za tješenje na dojci. I zato to roditelji odmah povezuju sa glađu

Neće tebi nestati mlijeka ako bebi daš jednom dohranu, ali hoće se bebi sve poremetiti u probavi, kao da je vegetarijanac smazao kilo jagnjetine sa ražnja.

Ja bih izvor nervoze tražila negdje drugo.

Da li ste mjenjali šta u dnevnoj rutini i šta.
Da li beba inače lakše ili teže zaspi nakon kupanja?
Da li je možda šmrkljava, začepljenog nosića?

Kad bole uši plač se ničim ne može smiriti, a vriskovi idu kako uho žigne. Tako da sumnjam da je to u pitanju.




_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 763
   [Obrisana poruka]
18.10.2010 14:41:01   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 764
   RE: problemi sa dojenjem...
18.10.2010 15:05:18   
Lejla Ka
Kad mene moja kči naljuti ovako kao ti sad user posted image , ja da je ne bih istukla svu je iškakiljam, jer me nije naljutila što je zloća već što zaboravi za šta joj služi pamet.

I nemoj nudit AD na ovoj temi, zvanično zabranjujem!

Što se tiće tvojih kolegica, nema smisla sad im filozofirati, ali mlijeko ne može nestati iznenada!
Nema teorije. Znači, može se povući relativno brzo, ako mama nikako ne doji, a mlijeko se tek počelo proizvoditi, ili se doji rijetko, ali da sad imaš mlijeko i beba doji 5-6 puta dnevno, a slijedećeg trenutka nema mlijeka to ne postoji.
Postoji da se od stresa poremeti otpuštanje mlijeka jer je majka sva zgrčena i mlijeko ne može da krene vani. Beba počne plakat i nervoziti se, mama posumnja da nema mlijeka, uvede dohranu, nasekira se, prestane dojiti i mlijeko polako prestane proizvodnju.

Ali ako mama zna šta se dešava, mama će se pokušati pribrati, osamiti sa bebom na neko mirno mjesto, maziti se, pustiti bebu na svoja prsa da samostalno krene dojiti, i čim se opusti situacija se normalizuje.

Gore sam napisala da su mekane dojke dobre dojke, a ne loše i bez mlijeka. Mekane dojke ne stvaraju probleme, samo mlijeko.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 765
   RE: problemi sa dojenjem...
19.10.2010 21:38:44   
emirita
lejla...evo da ti javim,par dana sam se izdajala i davala joj tako da jede...i naravno,sve odma pojede...danas smo isle malo hodat po shopping centru,mrsko mi bilo da se izdajam,za dorucak pojela neko voce...dosle kuci...ona zavija od gladi,baca se koliko joj se spava...valjda umorila se...ja je fino u sobu na bracni krevet...i gurnem joj sisu...i hvala dragom Bogu dojila je dojila dojila...dok se nije obalijestila i zaspala :))))),spavala sat vremena....eh sto ti je shopping :))))))
iskreno se nadam da ce i sutra upalit...
ja sve nesto kontam da je s vremenom...ona je meni super jela dok je bilo lijepo vrijeme i dok smo stalno bile u basti...cim smo se zatvorile u kucu,sve nesto naopako krenulo...da ne pricam koliko mi je bila mirnija u basti,u kuci ziva ne zna sta ce od sebe...sta ce tek biti kad prohoda :))))))))))))

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 766
   RE: problemi sa dojenjem...
19.10.2010 21:46:45   
idana_85
Draga Lejla, moram te ispraviti. Mlijeko itekako moze presjeci. Naravno ne moze da nema kapi,ali vjeruj da se usljed stresa ili velikog pritiska svede na 5-6 kapi. Osjetila na svojoj kozi. U tom slucaju treba se smiriti, ako treba i persen popiti,jer je dozvoljen dojiljama, istusirati se, dojke masirati, pojesti nesto sto podstice proizvodnju, bebija stalno stavjati da doji i dobro se naspavati. Meni je san bio najbolji poticaj. Kad nema ni kapi,ako bar malo zaspem,probudim se sva od mlijeka mokra,a smrdo bi se narucao....

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu emirita)
Neposredna veza do poruke: 767
   RE: problemi sa dojenjem...
20.10.2010 10:56:38   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: idana_85

Draga Lejla, moram te ispraviti. Mlijeko itekako moze presjeci. Naravno ne moze da nema kapi,ali vjeruj da se usljed stresa ili velikog pritiska svede na 5-6 kapi. Osjetila na svojoj kozi. U tom slucaju treba se smiriti, ako treba i persen popiti,jer je dozvoljen dojiljama, istusirati se, dojke masirati, pojesti nesto sto podstice proizvodnju, bebija stalno stavjati da doji i dobro se naspavati. Meni je san bio najbolji poticaj. Kad nema ni kapi,ako bar malo zaspem,probudim se sva od mlijeka mokra,a smrdo bi se narucao....


Postoji da se od stresa poremeti otpuštanje mlijeka jer je majka sva zgrčena i mlijeko ne može da krene vani.
Beba počne plakat i nervoziti se, mama posumnja da nema mlijeka, uvede dohranu, nasekira se, prestane dojiti i mlijeko polako prestane proizvodnju.

Ali ako mama zna šta se dešava, mama će se pokušati pribrati, osamiti sa bebom na neko mirno mjesto, maziti se, pustiti bebu na svoja prsa da samostalno krene dojiti, i čim se opusti situacija se normalizuje.



I baš mi je drago da si ti bila od ovih majki koje su znale kako da riješe problem user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 768
   RE: problemi sa dojenjem...
20.10.2010 10:58:55   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: emirita

lejla...evo da ti javim,par dana sam se izdajala i davala joj tako da jede...i naravno,sve odma pojede...danas smo isle malo hodat po shopping centru,mrsko mi bilo da se izdajam,za dorucak pojela neko voce...dosle kuci...ona zavija od gladi,baca se koliko joj se spava...valjda umorila se...ja je fino u sobu na bracni krevet...i gurnem joj sisu...i hvala dragom Bogu dojila je dojila dojila...dok se nije obalijestila i zaspala :))))),spavala sat vremena....eh sto ti je shopping :))))))
iskreno se nadam da ce i sutra upalit...
ja sve nesto kontam da je s vremenom...ona je meni super jela dok je bilo lijepo vrijeme i dok smo stalno bile u basti...cim smo se zatvorile u kucu,sve nesto naopako krenulo...da ne pricam koliko mi je bila mirnija u basti,u kuci ziva ne zna sta ce od sebe...sta ce tek biti kad prohoda :))))))))))))



Najvažnije da vas dvoje nađete neki svoj dobar način.

Znam jednu mamu koja je rekla kako ima osjećaj da bi joj život bio znatno lakši kad bi počela da živi u parku user posted image jer je beba jedino tamo bila mirna i raspoložena za normalne aktivnosti.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu emirita)
Neposredna veza do poruke: 769
   RE: problemi sa dojenjem...
20.10.2010 11:31:56   
lejla_r
Vidim u postovima da dosta mama ima problema s bebinim odbijanjem dojke zbog nervoze i placa, nama se to pocelo desavati od dva i po mjeseca, kako se poceo formirati zubni greben desni su pocele oticati i vjerujem da joj je svaki pokusaj dojenja bio bolan, plus grcevi, pa koji bi odrastao covjek bio raspolozen u takvoj boli, a kamoli beba. Da ste vidjeli tih suza cim vidi dojku, bilo mi je strasno. Jedino bi uspijevala dojiti kada bi nakon dugog placa i pola sata uspavljivanja i njihanja utonula u prvi san i tako smirena prihvatala bi dojku. Tako nam je bilo bukvalno za svaki dnevni podoj skoro mjesec i po u kontinuitetu, morala sam je hvatati "na prepad". Sa AD ili izdojenim mlijekom u flasici nismo ni pokusavali. Za taj mjesec i po sam smrsala 10 kg:) Ali isplatilo se:) Beba je nastavila dobijati na tezini.
Poslije sest i po mjeseci i dalje dojimo. I jos cekamo prvi zubic.
I jos jedan problem na koji smo nailazili, kada bi krenuo skok u razvoju, u jednom podoju bih 5 ili 6 puta izmijenila dojke, ona posisa par kapi iz jedne dojke, pa vise nema sta gutati, pa pređemo na ovu drugu iz koje se mlijeko pocne otpustati, pa sacekamo da isprazni do kraja, pa opet drugu, i tako dva, tri dana dok se ne ustabili ponuda sa potraznjom.
i to je valjalo izgurati, to cak ni muzu nisam rekla, znam da bi on prvi uzeo AD i dao bebi, kad nema u dojkama, kao, da se beba ne pati gladna.
Mame i bebe, ne dajte se.

< Poruku je uredio lejla_r -- 20.10.2010 11:33:12 >

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 770
   RE: problemi sa dojenjem...
20.10.2010 11:41:16   
Lejla Ka
Kod mene je sa kčeri izbijanje zuba pravilo problem sa hranjenjem na flašicu, počela bi piti i u vrisak.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu lejla_r)
Neposredna veza do poruke: 771
   RE: problemi sa dojenjem...
21.10.2010 15:25:58   
Hanady RR
prenos postova sa danom 21.10.2010.godine
mislim da bi na ovoj temi jednoj novoj mami mogle pomoći korisnim savjetima pa prebacujem njene postove sa teme Beba ne kakiuser posted image
IZVORNA PORUKA: zanara

upomoc,,sve sam procitala,,i svi pisu o dojenju,,ali ako beba doji i dohranjiva se,,sta onda da radim,,jucer joj kao nikada dala tri puta 90 ml ad,,u toku dana i noci,,i sada vec nekaka znaci 2 dana,,a pati se i prducka,,i mali je jos 1mj 10 dana

sta cu ???

IZVORNA PORUKA: zanara

i opet ja,,htijela sam da vidim dali tako malojbebi smijem dati zasladjenu kamilicu,,jeli normalnu kamilicu ili onu instant,,sa toplomjerom nepomaze,,i do kada smije cekati na dohrani da nema stolicu,,hvala unaprijed,,lijep pozdrav

IZVORNA PORUKA: zanara

ma samo mu dajem caj od komoraca,, molim te reci mi koji je to sirup protiv grcenja imam i onaj nurse harveys,,ali jos nisam pocela davati,,nije bilo potrebe,,pa cekat cu jos malo,,hvala

IZVORNA PORUKA: zanara




to je super,,ali ja odkada sam mu dala dohranu vise nego uobicajno,,jer je bio gladan a i ja primijetim da je mlijeka kod mene manje,,njemu zastopala kaka,,i sada on se stalno budi i place,,ja mu ponudim siku i on prihvati,,ali nesmijem da mu napravim dohranu,,a mozda je bas gladan







_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 772
   RE: problemi sa dojenjem...
21.10.2010 15:41:57   
Mona Mohamed
Zanara, dohrana je teze probavljiva bebi nego majcino mlijeko.  Ti jos uvijek, cini mi se, dojis i korisis dohranu paralelno. Pij mnogo soka od marelice. To bi moglo doprinijeti prasku u peleni.
Masiraj bebi stomacic uljem, stavi toplu pelenicu, nesto pamucno..Vidim da si pokusala i sa toplomjerom. Nije to dobro raditi cesto, ali pokusaj malo i sa maslinovim uljem..Stavis na toplomjer ili na stapic za uho..

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 773
   RE: problemi sa dojenjem...
21.10.2010 15:57:15   
chuci
zanara mislim da za 2 dana izostanka stolice nije uputno stavljati toplomjer, sapun, maslinovo ulje itd
mislim da je uputna masaža, može toplim maslinovim uljem stomačića u smijeru kazaljke na satu (nipošto suprotno), a možeš koristiti i bebi ulje.
a ako vidiš da se baš muči onda mu probaj promijeniti dohranu.
najbolje za bebu bi bilo da pređete na isključivo dojenje, no za to treba imati dosta volje i strpljenja.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 774
   RE: problemi sa dojenjem...
21.10.2010 19:46:01   
lejna_
Samo da se pohvalimo Lejli Ka da dojimo, dojimo, dojimo.
Postepeno iskljucujemon dohranu i smanjili  smo obrok. Ostao je samo jedan od 60cl.
user posted image

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *