|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grcevi kod beba
10.10.2012 10:40:15   
bambika

IZVORNA PORUKA: lana32

Sad vidim da si iz Tuzle,trebalo bi da bude u nekim privatnim ,bolje opremljenim apotekama.

nasla sam Coli B sirup. bebi je 25 dana pa necu jos da ga dajem. ja ga pijem i primijetila sam da su bebini grcevi manji. pedijatar mi je rekao da 2,5 ml rastvorim u 100 ml vode i dajem bebi po malo u toku dana. naravno ne svih 100 ml. na kraju dana ostatak baciti i sutra opet isto. kaze da se super pokazalo. ja cu sacekati da bebi bude bar mjesec a do tad cu ga ja piti.

(odgovor članu lana32)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Grcevi kod beba
16.10.2012 11:01:08   
Babydoll
Moj sin imao je redovne grceve od samog rodjenja, mucile njega ucile mene, prijateljica mi je preporucila neke mjesavine domacih cajeva - trava koje njena mama bere, pa smo probali sa njima, davala sam malo njemu i ja sam dosta pila.. tako da je pomoglo. Sada cesto pravim rizinu sluz, dobro iskuham rizu cak i po par sati i sigurno mu i preventivno dajem bar jednom mjesecno :) Sretni smo i mirno spavamo :)

(odgovor članu sejlica7777)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Grcevi kod beba
17.10.2012 12:51:15   
ajla86
rizinu sluz?????
to jos nisam cula....od kad se smije davati..curici je 21 dan i grcevi nam dusu uzimaju i njoj i meni....

(odgovor članu Babydoll)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Grcevi kod beba
17.10.2012 18:33:39   
didasa
Mojoj bebi je 2 mj. probali smo sve i svasta danas smo uzeli Coli B i evo prvi put nakon mjesec dana spava 2,5 u komadu dokle ce potrajati ne znam ali i mi smo slomljeni sretno svim mamama i bebacima sa grcevima

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Grcevi kod beba
18.10.2012 17:29:30   
bambika

IZVORNA PORUKA: didasa

Mojoj bebi je 2 mj. probali smo sve i svasta danas smo uzeli Coli B i evo prvi put nakon mjesec dana spava 2,5 u komadu dokle ce potrajati ne znam ali i mi smo slomljeni sretno svim mamama i bebacima sa grcevima


kako si ga ti dala? koju dozu?

(odgovor članu didasa)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Grcevi kod beba
18.10.2012 22:53:27   
didasa
Sinoc i jutros sam dala po 3 ml poslije dojenja ali nije bilo nekog efekta veceras sam joj dala isto 3ml prije dojenja i nakon sat vremena vjetrici krenuli u rafalima i sad evo paja.

(odgovor članu bambika)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Grcevi kod beba
19.10.2012 10:42:02   
bambika

IZVORNA PORUKA: didasa

Sinoc i jutros sam dala po 3 ml poslije dojenja ali nije bilo nekog efekta veceras sam joj dala isto 3ml prije dojenja i nakon sat vremena vjetrici krenuli u rafalima i sad evo paja.


mojoj bebi je tek mjesec pa sam ja juce oko 18:00 dala 1 ml pomijesano sa malo prokuhane vode i noc nam je bila divna. samo se budio da jede a placa nikakvog nije bilo.
nadam se da je to do sirupa i da ce nam veceras isto tako pomoci.

(odgovor članu didasa)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Grcevi kod beba
22.10.2012 11:36:04   
lana32
Ja sam coli b davala još oko 20 -tog dana,nešto na špricu oko 1 ml ,ili u čaju od kamilice. Ništa joj nije bilo . Naravno ja sam ovo uradila po svom instiktu ,pa ne preporučujem drugima ako se boje da daju tako rano.

(odgovor članu bambika)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Grcevi kod beba
22.10.2012 20:43:30   
M kao Mama
ovako sam ja radila po preporuci dr. Begića sa opedijatrije, kada je jenu noć neutješno plakala haman 6 sati,

kapi espumisan davati svakih 5 minuta po 20 kapi, nekoliko dana, da se bebi rašire crijeva, ako beba spava ne dirati je, ovo davati kad je budna, nakon nekoliko dana, davati prije svakog jela, a onda preventivno ujutro i navečlre, uz ovo sam joj davala i Coli B, ujutro i navečer, po onu srednju kašikicu, i ziatsa grčevi su bili tada i možda još jedno dva puta i vipe nikako, ali ja sam puna tri mjeseca davala joj kapi ujutro i navečer, i sirup još mjesec dana.


(odgovor članu lana32)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Grcevi kod beba
22.10.2012 22:45:55   
didasa
Ma od kapi sam odustala cini mi se da joj je poslije njih bilo jos gore.Od kad je na sirupu noci su nam super budi se 2 puta podoji i zaspe nema vise placa a dajem joj samo navece.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Grcevi kod beba
23.10.2012 14:31:22   
lana32
I meni Espumisan kapi nije odgovarao ,samo sirup mi je pomagao .

(odgovor članu didasa)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Grcevi kod beba
25.10.2012 15:54:39   
lady84
Moja beba je stara 27 dana i ima grceve, dajem mu espumisan kapi, caj od komoraca, masiram,obloge...sve i sad sam uzela i coli-b sirup da probam. Uputsvo je tako nejasno napisano, da ja nisam sigurna kako da mu ga dajem.

Da stavim 2.5 ml u vodu ili caj? U koliko ml vode ili caja treba? Da bi imalo efekta?

Ako moze mala pomoc, bila bih zahvalna.

pozdrav

(odgovor članu lana32)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Grcevi kod beba
25.10.2012 23:04:46   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: lady84

Moja beba je stara 27 dana i ima grceve, dajem mu espumisan kapi, caj od komoraca, masiram,obloge...sve i sad sam uzela i coli-b sirup da probam. Uputsvo je tako nejasno napisano, da ja nisam sigurna kako da mu ga dajem.

Da stavim 2.5 ml u vodu ili caj? U koliko ml vode ili caja treba? Da bi imalo efekta?

Ako moze mala pomoc, bila bih zahvalna.

pozdrav



ja sam svojoj direktno davala vjeruj po onu kašikucu za čaj, to je oko 5 ml biljke su sve, nema da škodi ,a bila je i mlađa od tvoje bebe kasa smo počeli sa COli B

(odgovor članu lady84)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Grcevi kod beba
25.10.2012 23:22:48   
chuci
i ja sam direktno davala i to špricom mi je najlakše. tako dajem i sirupe ako zatreba. a i možeš odmjeriti tačno koliko ml. kupiš špricu u apoteci manje je od pola KM.
ako se ne varam ti samo dojiš. nema potrebe da joj uvodiš vodu ili čaj da bi joj ovo davala.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Grcevi kod beba
30.10.2012 18:54:52   
bambika
nama vise ni Coli B ne pomaze user posted image
pitanje za mame koje su vec prosle grceve: da li postepeno prestaju tj da li ce vremenom biti sve manje izrazeni ili ce nestati odjednom?
i jesu li nekom prestali prije ili se moram pomiriti stim da ce trajati dok ne napuni tri mjeseca? user posted image

_____________________________

ADIAN 15.09.2012.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Grcevi kod beba
30.10.2012 22:20:36   
ksena
Draga Bambika evo svjeze iskustvo jer je mojoj bebi tri i po mjeseca: poceli vec sa sedam dana, plakala je svako vece od desetog dana, izuzev mozda tri dana. Nakon 40 dana su stali nekih tri, cetiri dana i pojavili se ponovo dva dana jaci nego ikad. Pa opet pauza par dana i opet se javili jaci nego prije i trajali par dana. Onda dobrih pet dana pauze i opet vriska. Tako je trajalo do dva mjeseca. Nisu se vise javljali poslije, hvala bogu. Sve sam probala sto se moze kupiti protiv grceva, nista nije pomagalo. Jedino sto me je spasavalo je fen, hvala onom ko ga izmisli. Kad beba pocne da place ja ukljucim fen, legnem kraj nje, dam joj da sisa i tako lezimo dok ne zaspe. Nekad sam cak znala i ostaviti fen da radi cijelu noc jer cim ga ugasim ona se probudi. Samo ponavljaj: proci ce, proci ce user posted image , i OBAVEZNO probaj da li djeluje fen, mene je spasio. Svi su se iscudjavali, ali sta me briga, bitno da je bebi lakse. Izdrzacete vi to, samo strpljenjauser posted image

_____________________________

Nije srećan onaj ko ima šta želi, već onaj koji ne želi ono što nema.

(odgovor članu bambika)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Grcevi kod beba
30.10.2012 22:34:13   
chuci
moji nisu imali grčeve u ovom obliku da plaču pa ne govorim iz iskustva.
pročitala sam negdje da bebe umiruje zvuk bijelog šuma, a u stvarnosti su to aparati koji bruje kao fen. pa probajte sa bebama umjesto fena da nađete negdje na internetu zvuk bijelog šuma i to pustite. da vam se ne dao Bog kuća ne zapali od fena user posted image

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu ksena)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Grcevi kod beba
30.10.2012 22:39:59   
felix

IZVORNA PORUKA: bambika

nama vise ni Coli B ne pomaze user posted image
pitanje za mame koje su vec prosle grceve: da li postepeno prestaju tj da li ce vremenom biti sve manje izrazeni ili ce nestati odjednom?
i jesu li nekom prestali prije ili se moram pomiriti stim da ce trajati dok ne napuni tri mjeseca? user posted image


da te utješim kod nas su trajali grcevi skoro do 4 mjes.user posted image nebirini proce evo ziva sam ništa mi ne faliuser posted image
ne ozbiljno mi smo se stim mucili, a iko pa nikad nocu spavao nije sam kmezao a ja vazda nosala cak sam znala otic do hitne djete zdravo odnesem neznam više koji mu je klinac ne ušucuje oni se sam nasmiju malo mu iz guze zrak ispuste i hajd kuci deveraj draga

znala sam zaspat pored njega on place a ja spavam nemam snage ga nosam više ispast ce mi iz ruku , u neka doba se ja trznem djete nekad zaspalo pored matere opicene umorne zahrcaneuser posted image

Znaci proce jbga . ugadjaj kak znaš, nosaj masiraj stavljaj na stomak da lezi kad jede doji il flaša polako da ne uvlaci u sebe puno zraka
polako sve bude i prodje to svako djete mora proc , neko više neko manje ....osjeti

_____________________________

Zlonamjernog prijatelja treba se bojati više nego divlje zvijeri; zvijer će vam možda raniti tijelo, ali zao prijatelj će vam raniti duh.

(odgovor članu bambika)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Grcevi kod beba
1.11.2012 13:54:16   
bambika


znala sam zaspat pored njega on place a ja spavam nemam snage ga nosam više ispast ce mi iz ruku , u neka doba se ja trznem djete nekad zaspalo pored matere opicene umorne zahrcaneuser posted image


user posted image
sto me nasmija
hvala svima na odg.
pozlatit cu ovaj svoj usisivac. sinoc dijete kao bubica. spava, probudi se, pocne da place, pali se usisivac, dojimo, i spavamoooo...dva sata pa onda opet ispocetka. milina.
bilo je samo stenjanja i napinjanja u snu dok ne izbaci gasove i to je sve.
a da ne pricam da je muz usput usisao stan user posted image

vidjet cemo sta ce bit veceras...

_____________________________

ADIAN 15.09.2012.

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Grcevi kod beba
1.11.2012 14:00:57   
felix
bambika user posted image user posted image ja sam fen palila i to nekima cudno bi kazu da sam pomanitala user posted image al to ga umirivalo da zvuk
a da usisavac ukljucim komšije bi me cule user posted image rekle bi e ova je fakat pukla
ma proce grcevi nebrigaj user posted image nekog more više, nekoga manje al prodje .Taman kad grcevi prodju eto drugog belaja user posted image / bar nama bilo/ zubiuser posted image jedno sjaše drugo uzjaše al sve je to što bi se reklo djecije user posted image

_____________________________

Zlonamjernog prijatelja treba se bojati više nego divlje zvijeri; zvijer će vam možda raniti tijelo, ali zao prijatelj će vam raniti duh.

(odgovor članu bambika)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Grcevi kod beba
14.11.2012 21:02:05   
Alannah
Drage mame,zna li koja gdje se kod nas moze kupiti termofor za bebin stomacic? U apoteci mi rekli da se kod njih ne prodajeuser posted image

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Grcevi kod beba
14.11.2012 21:20:20   
chuci
ja ne znam ali kada sam ja kupovala babyvac u nekoliko apoteka su me ismijali i čudili su se jer kupujem nešto što se priključuje na usisivač a služi za čišćenje bebinog nosa. u apoteci gdje sam kupila se nisu smijali. user posted image
pogledaj u nekim drugim potekama, ne znam gdje bi drugo moglo biti.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Grcevi kod beba
14.11.2012 21:21:08   
djoisa
ima u dm malih termofora..bas su slatki

i u avon katalozima ima super termofor, manji je

< Poruku je uredio djoisa -- 14.11.2012 21:24:29 >

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Grcevi kod beba
14.11.2012 21:22:14   
Lavić
Ja sam neki dan vidjela termofor, al sam zaboravila gdjeuser posted image
Mislim da je u pitanju DM...user posted image

_____________________________

Lavić nam je stigao 1. augusta 2011. godine

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Grcevi kod beba
14.11.2012 23:02:36   
Alannah
Ok,hvala,idem sutra u DM.

(odgovor članu Lavić)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *