|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: 10 prvih znakova trudnoće
3.12.2010 12:12:00   
malena27 RR
aldi iskrene cestitke! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: 10 prvih znakova trudnoće
3.12.2010 17:20:02   
Arina
aldi cestitke  od sveg srca da sve bude najbolje.draga,obradovala si me jako s tim svojim pitanjem oko blagog curenja iz memica ,naime  ikod mene je tako ,ma samo kapca mala kad pritisnem bradavicui to sam se pitala sta je to inace nikad prije ,i ja sam jako optimisticna za ovaj put da sam uspjela jerimam jako lijep "dip" na grafu i visoku tempicu.danas mi je 28. dan i ciklusi su mi tacni mozdadan kasni ali vise ne tako da sm puna iscekivanja sutra tj prekosutra kad bi radila rest. kad sam procitala tvoje pitanje i konstataciju da si trudna dalo mi je jos vise vjere i nade da cu ugledati user posted image najvjerovatnije u nedjelju .user posted image user posted image draga nasa user posted image jos jednom sve najbolje user posted image

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: 10 prvih znakova trudnoće
10.12.2010 9:57:40   
aldi
Hvala vam cure moje. Arina i kod mene je tako bilo, ja sam slučajno stisla kad ono kap po kap. Nadam se da je i kod tebe +

_____________________________

Druga beba nam dolazi 11.08.2011
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Naše zlato došlo 27.01.2009.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Ja 28, muž 33 god. U braku smo 6 godina, oko prve bebe se trudili 9 mjeseci i sada je bebica tu, na našu veliku radost

(odgovor članu Arina)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: 10 prvih znakova trudnoće
11.12.2010 0:31:43   
zumbulcica
Pozdrav drage moje.Nova sam na forumu,sto se tice pisanja..a citam vas odavno.Imam jedno pitanje,ako koja od vas moze pomoci,bujrumuser posted image .Uradila sam test prije dva dana i ugledalauser posted image ,imam sveali apsolutno sve simptome trudnoceuser posted image i jedan koji me malo vise zabrinjava:grci mi se trbusna muskulatura...nije bolno ali je neugodno...kao da sam uradila 1000trbusnjaka (a nikad ih nisam uradila toliko) ,takav je osjecaj.user posted image .Hvala vam sto pisete o svim stvarima koje me interesuju,ne moram nista citati pored vas.pusa

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: 10 prvih znakova trudnoće
11.12.2010 0:34:27   
Hanady RR
Dobro nam došla.
Želim ti ugodnu i sretnu trudnoću.

Taj grč može biti od uzbuđenja...a može biti i stanje navikavanja organizama....
ne vjerujem da je opsano, ali ako je jača bol, otiđi ljekaru i kaži mu da je test pokazao trudnoći i da osjetiš tu nelagodnu bol.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu zumbulcica)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: 10 prvih znakova trudnoće
11.12.2010 0:38:38   
zumbulcica
Hvala Hanady,sutra idem doktoru...ali nije lako zaspati u iscekivanjuuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: 10 prvih znakova trudnoće
11.12.2010 0:40:29   
Hanady RR
znam....user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ali pokušaj a sutra nam se javiuser posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 11.12.2010 11:09:53 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu zumbulcica)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: 10 prvih znakova trudnoće
11.12.2010 0:48:01   
zumbulcica
Hocu,sa dobrim vjestima,nadam se.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: 10 prvih znakova trudnoće
14.12.2010 10:18:41   
zumbulcica
Pozdrav svima.Kada plod postaje vidljiv na UZ?Kada ste vi isle na prvi UZ?Ja vec danima imam simptome trudnoce,testovi pozitivni a na UZ se jos nista ne vidi.user posted image

(odgovor članu zumbulcica)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: 10 prvih znakova trudnoće
15.12.2010 10:08:36   
ivannna
da li imaš redovite menstruacije, koji ti je sada tjedan trudnoće računajući od zadnje menstruacije, i da li slučajno znaš kad si imala ovulaciju. trudnoća (gestacijska i žumančana vrećica) bi se sa 6 tjedana trebala vidjeti a nesto kasnije i plod, zato nemoj brinuti, a ako se puno brines potrazi jos jedno misljenje jer nekad bude problem sa losim uzv.
Ako ovo nisi vidjela, obavezno procitaj pomoci ce ti http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/02_trudnoca_tjedan.asp4
u gornjem dijelu stranice možeš mjenjati tjedne koje želiš da vidiš
Sretno i izvještavaj nas
E da ako jos osjetiš grč, trebas to kazati ljekaru, mozda ce trebati koji apaurin da opusti maternicu user posted image

(odgovor članu zumbulcica)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: 10 prvih znakova trudnoće
16.12.2010 15:04:36   
zumbulcica
Hvala,Ivana:) grcevi su popustili,imam zakazan pregled u subotu,nadam se da je bebica tu,javljam se sa dobrim vijestimauser posted image

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: 10 prvih znakova trudnoće
16.12.2010 15:30:38   
muby
Ja sam radila kucni test treci dan po izostanku menstruacije i bio je negativan. Ponovila sam test za dva dana i bio je pozitivan. Onda sam otisla ginekologu za dva dana da potvrdim trudnocu i na UZ se vidjela samo mala tackica ali ona je znacila da trudnoca postoji. Dakle nisam radila test na uzorku krvi vec bas pogled na UZ nekih sedam dana nakon ocekivanog termina menstruacije.

I samo da dodam, kad se aBd potvrdi trudnoca ona se racuna od datuma poslednje menstruacije (a ne od datuma ovulacije i stvarnog zaceca) tako da u fazi kad je moguce potvrditi trudnocu to je zapravo vec peta - sesta sedmica trudnoce.

< Poruku je uredio muby -- 16.12.2010 15:33:14 >

(odgovor članu zumbulcica)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: 10 prvih znakova trudnoće
17.1.2011 17:22:11   
Arina
drage moje
imam jedno pitanje za one koje imaju iskustva sa samopregledom cervixa. da li se moze po njemu prepoznati trudnoca . Mislim kao neki prvi simptom da je doslo do oplodnje da li se cervix ponasa nekako posebno ili se po njemu nista ne moze vidjeti .user posted image

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: 10 prvih znakova trudnoće
19.1.2011 11:35:33   
Sensia
Ćao svima,

I ja sam nova :)
Muz i ja se trudimo vec dva mjeseca da dobijemo malu bebu. prva dva nam nije bas islo :( ali ne odustajemo
Zadnja menstruacija bila 29.12,
Imam strasnu kiselinu, dosta sam pospana i imam neki cudan osjecaj u stomaku. Ne mogu reci da je bol ali u donjem dijelu stomaka kao neki grcevi, nadutost
user posted image da li je rano da radim test? predpostavljam da jeste

(odgovor članu Arina)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: 10 prvih znakova trudnoće
19.1.2011 11:46:40   
Teddy Bear
Ja sam imala taj neki cudan osjecaj u stomaku, kao neki pritisak na mjehur i stalno sam isla u wc, grudi su me puno boljele i stalno mi se spavalo, nisam mogla sebe prepoznat.u sustini sam znala da sam trudna, taj neki cudan osjecaj... 4 dana prije om uradim test i pokaze drugu crticu, jaaako blijedu, a na dan om ponovim test i ugledam user posted image , zelim ti puno srece i da i ti ugledas svoje crticeuser posted image

(odgovor članu Sensia)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: 10 prvih znakova trudnoće
19.1.2011 11:53:42   
Sensia
Pa cestitam ti user posted image
Nadam se da cu i ja biti te sreceuser posted image
O mi je bila 10.01.
od tada je proslo 9 dana, mozda ipak da da sacekam jos koji dan iako sam strasno nestrpljiva ali znam da bi me -- rastuzio
Teddy bear koji si test radila?

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: 10 prvih znakova trudnoće
19.1.2011 11:59:29   
Teddy Bear
Ne sjecam se tacno koji je bio test, al znam da je bio neki jeftini test, meni su simptomi poceli 10 tak dana poslije O, a prvo su me grudi strasno svrbile, stvarno se nadam da je i kod tebe user posted image , u svakom slucaju javi namuser posted image

(odgovor članu Sensia)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: 10 prvih znakova trudnoće
19.1.2011 12:53:26   
ivannna
Arina,
prvi put cujem za samopregled cervixa, to je grlić maternice, i ti ga uopće ne možeš vidjeti, i ginekolozi taj pregled rade sa spekulumom, a koliko znam on se ni ne mijenja na početku trudnoće.

Sto se tice vrste testova, svi oni mjere istu razinu hcg hormona (mislim imaju istu donju granicu) a cijena je drugacija uglavnom zbog pakovanja. Oni od oko 5 km su sasvim dobri, kao recimo Uni test ili Biognost...

Ja preporučujem da test ne radite sve dok vam menstruacija ne izostane ili ako ste bas nestrpljive dan prije nego bi trebale dobiti ili taj dan, čisto zbog krivih očitanja i razočarenja.

Simptomi za user posted image su stvarno čudni, ja sam dva puta bila trudna (na žalost oba puta nije dobro završilo) i ni jednom nisam imala nikakve posebne simptome, samo kao jedan blaži pms, kao da ću dobiti svaki tren. A u svojim pokusajima (dvije godine pokusaja) znala sam imati "tipicne" simptome kao da sam trudna, grudi bole, muka mi, neka hrana mi se gadi, pospana.... a dobijem user posted image tačno ko sat. Tako da više po tim simptomima ništa ne možeš znati :)

Nove trudilice želim vam što prije user posted image , ali se nemojte previše opterećivati, pogotovo bar prvih 6 mj. pokušaja, jer i to pravi blokadu

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: 10 prvih znakova trudnoće
19.1.2011 17:55:58   
Arina
Ivancice mojauser posted image  ,ma neces ti gledati cervix vec ga samo dotaknuti .i to na vrh prsta .Proguglaj malo pa ces vise o tome vidjeti da ti sad ne duzim . uglavnom ako je cervix dole i zatvoren i tvrd nije ti ovulacija i nisi plodna a ako se podigne da ga jedva dotaknes otvor se poveca i postane mekan ko usne onda ti je ovulacija uz to se javi uvijek i plodna sluz i to je to user posted image .Zelim nam puno srece i uskoro user posted image

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: 10 prvih znakova trudnoće
19.1.2011 17:59:08   
Arina
to je jedna od metoda za odredivanje ovulacije ,puno je o toome stvarno napisano, a i dosta je zgodno i po tome se nekako najtacnije moze locirati ovulacija ,ali treba svakako iskustava  par ciklusa.

(odgovor članu Arina)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: 10 prvih znakova trudnoće
19.1.2011 22:28:39   
ivannna
Aaa na to mislis, znam da se pod utjecajem estrogena mijenja cervix (vlažnost i tvrdoća) te da se zajedno sa praćenjem sluzi opipavanje cervixa može koristiti kao metoda određivanja plodnih dana. Shvatila sam te pogrešno, kako reče samopregled, a pitas da li se on mijenja i ukoliko dođe do trudnoće, e to sam rekla da mislim da ne, obzirom da je promjena na cervixu (vlažniji i mekši) povezano sa skokom estrogena pred ovulaciju.
Još jednom user posted image za user posted image

(odgovor članu Arina)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: 10 prvih znakova trudnoće
20.1.2011 14:02:36   
Sensia
Da li je temp 37,2 prvi znak trudnoce. juce sam mjerila temp i bas mi je bilo cudno 37,2? nista me ne boli, osim sto osjecam nadutost u donjem dijelu stomaka i kao da mi je stomo malo tvrđi nego inace. trebam dobiti 26.01. a iskreno se nadam da necu user posted image
da li je neko imao slicno iskustvo?

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: 10 prvih znakova trudnoće
20.1.2011 14:04:16   
malena27 RR
ako je temperatura visa duze od 14 dana nakon O, moguce je da je trudnoca u pitanju...
s tim da moras znati kakva je bila nakon O u prethodnim ciklusima....


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Sensia)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: 10 prvih znakova trudnoće
20.1.2011 14:09:33   
Sensia
Danas mi je 10-ti dan od O,
A mjerila sam temp jer sam osjetila da sam nekako toplija a strah me ovih gripa pa sam iz predostrožnosti izmjerila temp sinoc 37,2 i jutros je bila 37,1
Znaci nisam prehlađena, nista me ne boli.....da bi posumnjala da je neka upala
Nisam mjerila inace jer uvijek nekako osjetim ako nesto nije ok sa temp.

U svakom slucaju cekati jos 6 dana i nadati se user posted image

Hvala na pomoci

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: 10 prvih znakova trudnoće
17.2.2011 22:51:26   
Arina
danas mi je 5.-6. dan od ovulacije i danas sam po prvi pit osjetila neke simptomcice.....umornija sam nekako i pospana ...onda od prekljuce neki iscjedak inako ima ga ...obicni bijeli bez mirisa..onako kremast i vecers me pocinju boljuckati  sise i to onako probadaju me ko neki zigici....
Sve moze biti a i ne mora simmptom  user posted image ...to znam...ali se nadam ....ovaj mjesec smo sve pokrili skolski i vise pa se mogu i nadatiuser posted image
kad su se kod vas pojavili prvi simptomi  drage moje ....hajmo malo svjezih iskustava
Pusica svimauser posted image

(odgovor članu Sensia)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *