|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   TV i dijete
26.6.2009 17:41:13   
Anoniman
Moram reci da me moja princeza inspirisala da postavim ou temu user posted image .
Naime, upravo sada je u lezaljci, ima dudu u ustima i gleda neki djeciji kviz znanjauser posted image .da napomenem da ima 2 i po  mjesecauser posted image , ali interesantno joj je jer se vrte neke slicice sa zekama i slicno.
Eh, sad me zanima kad, koliko i koje programe dopustate da djeca gledaju,da li su pod vasim nadzorom?
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: TV i dijete
26.6.2009 17:47:03   
adannn
Sahara,različita su mišljenja tv i bebe DA-NE,ali ja se nisam puno brinula oko toga.Bitna je udaljenost bebe,da ne bude blizu i ton-da ne bude pojačano.I moja je sa dva mjeseca uveliko gledala tv,tako je znala i zaspatiuser posted image Ali svako drugačije razmišlja tako da kako ti misliš da će biti najbolje za nju,tako uradiuser posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: TV i dijete
26.6.2009 17:53:00   
Anoniman
Ma da,naravno, iskreno i ja sam za sto manje izlaganja djeteta bilo cemu sto mu moze stetiti, ali sam htjela diskutovati o tome koliko se djeca paze prilikom gledanja, u smislu razlicitih sadrzaja, npr. neko upali TV i ostavi dijete pred njega i rijesio problem, ja sam za stalni nadzor onoga sto ce se gledati, ovo sto sad radim je na 15-ak minuta, ali poslije namjeravam pustati neke crtice koje smo mi u svoje vrijeme gledali jer su ovi danasnji previse nasilni.

pozdrav

(odgovor članu adannn)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: TV i dijete
26.6.2009 17:57:59   
Anoniman
Ja sam baš goglala na tu temu i naišla samo na negativnosti

http://metro-portal.hr/vijesti/zivot/upaljen-tv-steti-razvoju-djece-cak-i-ako-ga-ne-gledaju
http://www.coolinarika.com/clanak/tv-utjece-na-slabije-obrazovanje
http://islamski.net/index.php?option=com_content&task=view&id=166&Itemid=67



(odgovor članu adannn)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: TV i dijete
26.6.2009 17:58:28   
Anoniman
ja i mm smo pravi ovisnici o tv-u..ali mi je iskreno plan (barem za sada) da svom djetetu ne dam duze od 2 sata dnevno a hranjenje uz tv niposto...ja se iskreno nadam da cu uspjeti promjeniti NASE navike

(odgovor članu adannn)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: TV i dijete
26.6.2009 18:03:34   
adannn
O onome što se danas emituje na tv-u može se pričati danima.Ni crtići nisu ono što su bili...Naravno da moramo paziti šta će dijete gledati,sada su samo nasilje,ubijanja glavna tema crtića,da ne govorim još ozbiljnije stvari.Zaista najbolje da sami biramo sadržaje u videoteci.Televizijski programi nam,nažalost,malo mogu ponuditi i naša djeca neće ništa pametno naučitiuser posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: TV i dijete
26.6.2009 18:28:35   
dina_89
slazem se da treba pratiti sta djeca gledaju na tv-u, danasnji programi nisu prilagodjeni djeci ali sta mozemo...ipak ja imam jedan pozitivan primjer...djevojcica od brata mm stalno gleda TV ali samo odredjene programe na seteliskoj i to one djecije...kaze da ih gleda od kako je bila skroz mala a sada ima 13 godina i naucila je njemacki i engleski perfekt, a i nesto italijanskog....

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: TV i dijete
26.6.2009 18:34:02   
Anoniman
Dino, to je super, a i nije nemoguce, mm je nasnimao onih starih crtica, pa djecije pjesmice i price, ma kao da je znao kad je snimao da ce brzo postati tatauser posted image .
Ja iskreno jedva cekam aBd da malo poraste pa da pocne uzivati u tim pricicama i pjesmamauser posted image .

(odgovor članu dina_89)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: TV i dijete
26.6.2009 23:34:25   
emy24
Moj malac bas i ne voli gledati tv,to je previse dosadno za njega,inace je previse ziv pa ga gledanje tv bas i ne zanima,ali kad gleda to je obicno crtani Tomica i druzina,Fifi,Graditelj Bob itd.bas primjereno njegovom uzrastu(ima dvije god)
p.s voli da gleda i zivotinje


_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: TV i dijete
8.7.2009 12:49:36   
Anoniman
skontala sam da Andrej, pored muzickih tv programa, jos obozava spanske sapuniceuser posted image user posted image ...naglasak je na spanskim...nece da gleda nase niti talijanske, samo spanskeuser posted image user posted image user posted image fakat mi nije jasno zastouser posted image

(odgovor članu emy24)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: TV i dijete
8.7.2009 13:28:02   
Anoniman
hahahahahaah, pa garant si gledala u trudnoci pa dijete prepoznaje, a sad ti kao on sam kriv, mojne mi togauser posted image user posted image user posted image user posted image , ili se sprema da se brzo osamostali i ode igrati za barsuuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: TV i dijete
8.7.2009 13:32:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sahara

hahahahahaah, pa garant si gledala u trudnoci pa dijete prepoznaje, a sad ti kao on sam kriv, mojne mi togauser posted image user posted image user posted image user posted image , ili se sprema da se brzo osamostali i ode igrati za barsuuser posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image
no porfavor (pisi kao sto cujesuser posted image )
A vala ne bi nista imala protiv da postane fudbaleruser posted image user posted image user posted image i da voda manekenkeuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: TV i dijete
8.7.2009 13:41:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dadada

no porfavor (pisi kao sto cujesuser posted image )




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: TV i dijete
8.7.2009 13:43:50   
Anoniman
Moja djevojčica uopšte ne pokazuje interes za crtane filmove i sl., jedino joj ponekad neka najavna špica privuče pažnju, koja je uglavnom kratkog daha.
Može li mi neko upućen i iskusan odgovoriti u kojoj mjeri je gledanje televizije podsticajno za dijete, u kojoj dobi, koji sadržaj, itd.?


(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: TV i dijete
8.7.2009 13:46:55   
dana3
a TV valja - ne valja. Da valja hamburger-ne valja ali bogami ih jedem.stvar je u tome d abeba ne moze 24 sata da bude u kreveticu ili u sobi bez tv-a.mi ne mozemo sjediti pored ugasenog tv.moramo nsto pogledati je li.beb zapazaju ,slusaju,za njih je sve novo iako ne kontaju ni mrvu od toga sto vide na tv.eto tako je i moj sin znao da slusa neke reklame kad je bio 2-2,5 mjeseci a sad te reklame voli.
zastita na ekranu kompjutera je njegovo i bratovo ome te se prevrcu i okrecu.to bi mogao da gleda satima i da okrece glavu,naginje se ko da podviruje na njih.

Sto se tice starijeg djecaka kojem je 6,5 godina ne damo da gleda filmove,simsonove jer nije za djecu.ima djeciji kanal koji traje otprilike sat sat i po na lokalnoj tv i crtani na DVD.
mislim da nema razloga da sjedi duze od 9 sati navece s nama i to mu je vrijeme za spavanje.

manji sjedi duze ali ne obraca paznju na tv dok ne naidju "njegove" reklame i dzaba ga zovi,ne reaguje dok ne prodju a voli da gleda i crtani.sve ukupno gleda tv nekih 15 min na dan i to sto uhvati kroz igru.

nisu ni tv kao nekad.slike su sa vecom rezolucijom i nemju toliko zracenje kao prijasnji.
ma nemoguce je sve kontolisati i drzati dijete pod staklenim zvonom.ali rucamo u kuhinji i nema jesti i gledati tv-nikome ni maloj ni velikoj raji

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: TV i dijete
8.7.2009 13:49:59   
dana3
IZVORNA PORUKA: Shee

Moja djevojčica uopšte ne pokazuje interes za crtane filmove i sl., jedino joj ponekad neka najavna špica privuče pažnju, koja je uglavnom kratkog daha.
Može li mi neko upućen i iskusan odgovoriti u kojoj mjeri je gledanje televizije podsticajno za dijete, u kojoj dobi, koji sadržaj, itd.?










Draga Shee u kojoj mjeri pojma nemam jer znam da vise nema onih emisija iz mog djetinjstva kao :nedeljni zabavnik,pa u toku dana matematicke igre koje su bile,pa lekcije iz jezika.fizike i sli.ne znam da li je opet sta slicno pokrenuto.

kao i igracke,tako i emisije trebaju biti prilagodjene uzrastu djeteta aa i to pocinje od neke 4 -5 godine i ovde u svedskoj.za najmanje nema nista

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: TV i dijete
8.7.2009 14:05:11   
ziki
Tarik voli da odgleda beby Enistein, to mu drži pažnju skoro pola sata. Reklame za tele 2 na hrvatskim programima gleda bez treptanja. Inače ne gleda baš pažljivo TV i da nešto prati crtane 1-2 min i dosadi mu. I kad poraste aBd 9h je vrijeme za spavanje i kontrolisani crtaći i emisije.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: TV i dijete
8.7.2009 15:00:23   
aazra
Sahara,

Beba od dva mjeseca da ne kazem do godinu dana je previse mala da bi mogla registrovati neke stvari, njima je isto da li ce gledati neki film pun nasilja ili nesto drugo, oni jednostavno to ne registruju.

Inace, vjeruj mi da sam i ja htjela postaviti ovu temu, jer moj maleni koji ima osam mjeseci s velikom paznjom gleda reklame.
On je inace jako zivahan - puze, stoji, igra se..ali cim cuje reklamu ostavi sve i bulji u tv dok se ne zavrse, bilo da se igra, puze..Cak i kada doji ako tv nije utisan, a pocnu reklame on i to ostavi i okrene glavu prema tv-u.
Jos se i buni ako mu se neko slucajno nadje ispred ekrana kad su reklameuser posted image

Breskva, hvala ti za ove linkove, posebno ovaj prvi.
najgore sto sam ja sad sebi napravila "medvjedju uslugu tako sto ga pustim da sjedi i gleda ja to onda iskoristim da nesto nabrzinu obavim...
Inace najvise voli reklamu za "inox posudje" mislim da su slike te koje ga privlace ili kada cuje glas neke bebe (recimo na reklami za pelene).



_____________________________








(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: TV i dijete
8.7.2009 15:26:49   
Nedi
Reklame su No 1, pogotovo reklame sa nove tv, ostavi sve što u tom trenutku radi i pogleda reklame, posebno inox posuđe, kinder pingvin i sve sa bebama. Pokoya ponekad gleda sa zanimanjem 15 min i ode se igrati, opet malo gleda. Kad smo nas dvoje sami ja ugasim tv po nekoliko sati i super se zabavljamo.

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: TV i dijete
8.7.2009 19:34:20   
Anushka
isto kao i shee, samo najavne spice pocoya, fifi i tomice dok je isao, nece ni crtani da gleda, ni baby einstein, ponekad spotove, voli muziku:)
Shee, iskreno receno ja sam ti kao upucena ali nisu to jos skontali, koliko i cega je OK i podsticajno za dijete. Uglavnom se svodi na los uticaj u odgoju, agresivnost, stetnost ocima sa jedne strane i ucenje jezika, pozitivan uticaj na odgoj i sl. I u vezi zracenja. Ne bave se pravim stvarima. Utvrdili su npr da neke igrice poticu razvoj psihomotorike i pamcenja, brzinu reakcije i sl ovi iz baby einstein produkcije su valjda primijenili neka saznanja, ali zvanicna nauka je to slabo utvrdila, posebno jer je jak medijski lobi pa se tesko razaznaje sta su placeni nalazi a sta objektivni.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: TV i dijete
8.7.2009 19:53:53   
Chuchi
Svaka cast Breskva za tvoje googlanje! Ja sam procitala navedene linkove i moram reci da se ne slazem sa njihovim istrazivanjima.
Barem kad je fond izgovorenih rijeci u pitanju. Naime, ja po cijeli dan svom sinu ponavljam jedno te isto, a to je: ljubavi moja, sine moj,
pacicu, sta je bilo, sta to radis, sta hoces..... itd itd... i djete samo to od mene moze cuti po cijeli dan, dok na tv moze cuti mnoooggoo
vise rijeci, i recenica, slika i zanimljivih stvari.. To je sto se tice prvog linka!
Kad je drugi link u pitanju, i rijec o napretku u skoli, odnosno nenapretku, uz gledanje tv-a: Iz iskustva znam da to nije uslovno,
jer moj malac je najbolji ucanik u razredu, i sve sto je u ova dva razreda ucio u skoli znao je to jos i prije nego je krenuo u skolu,
gledajuci tv. Da ne spominjem njemacki jezik, kojeg i ne uci u skoli... itd tid itd..
U trecem linku se govori samo o nekolicini situacija, koje recimo barem kod mene nisu slucaj. Naime, kod mene je tv vecinu dana ugasen,
a kada je dnevnik, prebacim na neki drugi kanal, (osim u iznimnim slucajevima) U djecijoj sobi je tv cesce upaljen i samo 2 kanala
od mogucih 50 se gledaju, tj.nick i super rtl. Dakle djeciji programi, kakvi muzicki spotovi kakvi filmovi i serije.
Vecinu istrazivanja po ovom pitanju vrse amerikanci na svojoj djeci, a ja nasu djecu i njihovu, i njihove navike ne bih poredila. Sestrici mi
zive u americi i znam kakva je situacija kod njih. Znaci opet potkrepljujem svoje misljenje cinjenicama.
Jesam za tv, ali u granicama normale i realnosti, i takodjer za djecije emisije, a ne filmove sa pucacinama nasiljem i glupostima...

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: TV i dijete
8.7.2009 20:45:59   
travnik
eh,kod nas je tv upaljen po citav dan,mada ga ukupno ne gledamo par sati,ali neka se nesto cuje.
moja kcerka(11god)gleda cesto tv(djecije serije)i od prvog razreda je odlicna ucenica,sve petice i ucenica skolske god.njemacki prica od svoje 5god perfekt,a cita od 7god.
sin od 2,5mjeseci voli gledati tv,valjda mu se sareni i cuje razne zvukove,i mislim da vecina beba voli.
e sad koliko je tv dobar, koliko je stetan,ovisi kako ko gleda na to.ja licno puno gledam tv(naravno kad su sve ostale obaveze obavljene) i vjerujte da mi jos nije naskodilouser posted image .

_____________________________

farah ceza moja 09.06.98
arman mali princ 01.05.09

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: TV i dijete
11.7.2009 22:59:53   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Nedi

Reklame su No 1, pogotovo reklame sa nove tv, ostavi sve što u tom trenutku radi i pogleda reklame, posebno inox posuđe, kinder pingvin i sve sa bebama. Pokoya ponekad gleda sa zanimanjem 15 min i ode se igrati, opet malo gleda. Kad smo nas dvoje sami ja ugasim tv po nekoliko sati i super se zabavljamo.


Isti slucaj i sa Asjom... kad cuje reklame na TV Nova sve prekida... inace TV ne gleda... pustam joj par puta u toku dana teletabise i Fifi na DVD...to bas voli..

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: TV i dijete
11.7.2009 23:43:51   
veeseelaa
i moja bebica voli gledati reklame a osobito onu za posuđe na hajatu (teleshop prodaja), ja je zovem al ona ne reaguje, stanem ispred nje a ona diže glavicu ne bil vidjela tvuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: TV i dijete
30.7.2009 7:26:11   
valika
cao..tema je super..imam bebu staru 3 mjeseca i mogu reci da i ona obozava tv-e,inace nemam problema sa njom jer nevoli biti dugo na rukama pa ju stavim ili u kolica ili u njezinu lezaljku i stavim ju pred tv-e i po pola sata gleda,smije se,guce i zaista nemam nista protiv toga jer djete nekuzi sta gleda,njima je sve to isto(neki dan me mama pita sta mi unuka radi a ja njoj pa gleda dnevnik)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *