|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
20.2.2012 13:11:35   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: selebriti

Ne mozes se stisnut ako para nema. Od cega?
Pricajte vi sta hocete, al danas je zivot s jednom platom, koja mozda nekad i ne stigne, nemoguc.



pare nisu problem jer para nema, reče tako naša stara dobra lady26user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
20.2.2012 13:12:11   
bebacha

IZVORNA PORUKA: selebriti

Ne mozes se stisnut ako para nema. Od cega?
Pricajte vi sta hocete, al danas je zivot s jednom platom, koja mozda nekad i ne stigne, nemoguc.




nije istina.mi vec 5 godina zivimo od jedne plate koja i nije nesto velika.ne kazem da sad imamo sve al imamo dovoljno.bitno je da znamo rasporedit.sve zavisi od toga sta zelis i koliko zelis.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
20.2.2012 13:12:30   
selebriti
IZVORNA PORUKA: pocahontas

ja koliko skontah pahuljica i amrino slicnu situVaciju imaju..obje su obrazovane, samosvjesne žene kojima apsolutno nije problem sto ne rade i sretne su jer su prvih godina zivota sto posto uz djecu (ne uz šporetuser posted image ) ..muz radi i finansijski doprinosi..
meni je ovo sasvim ok i ja bih ovo isto mogla...
jer takav odnos imama s muzem...jer isto bi bilo da je recimo obratno...da muz ne radi a da ja radim...isto bih se odnosila..on bi kuhao, spremao dok sam ja na poslu i brinuo se za dijete..



user posted image



_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
20.2.2012 13:15:17   
selebriti
IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: selebriti

Ne mozes se stisnut ako para nema. Od cega?
Pricajte vi sta hocete, al danas je zivot s jednom platom, koja mozda nekad i ne stigne, nemoguc.




nije istina.mi vec 5 godina zivimo od jedne plate koja i nije nesto velika.ne kazem da sad imamo sve al imamo dovoljno.bitno je da znamo rasporedit.sve zavisi od toga sta zelis i koliko zelis.


E pa ja mislim da je istina. Kazem, pricajte vi sta hocete, ali to je moje misljenje.
Ne moze me niko ubijediti da cu imat sta da jedem, ako moj muz ne primi jedan mjesec platu ili cak i vise. Drugo je kada su primanja redovna, pa onda znas na cemu si i koliko ces se protegnuti.


_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
20.2.2012 13:16:04   
teacher75

IZVORNA PORUKA: pocahontas

ja koliko skontah pahuljica i amrino slicnu situVaciju imaju..obje su obrazovane, samosvjesne žene kojima apsolutno nije problem sto ne rade i sretne su jer su prvih godina zivota sto posto uz djecu (ne uz šporetuser posted image ) ..muz radi i finansijski doprinosi..
meni je ovo sasvim ok i ja bih ovo isto mogla...jer takav odnos imama s muzem...jer isto bi bilo da je recimo obratno...da muz ne radi a da ja radim...isto bih se odnosila..on bi kuhao, spremao dok sam ja na poslu i brinuo se za dijete..


meni je to super u slucaju da mm moze finansijski da mi obezbijedi i dodatnu pomoc- tetu da je pricuva kad hocu da izadjem s drugaricama na kafu, da odem na fitness ili shopping, a da sjedim po citav dan u kuci i samo se bavim djetetom i kuhanjem i ciscenjem, to ne bih mogla

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
20.2.2012 13:16:35   
bebacha
tiu si napisala da je zivot nemoguc s jednom platom,kako znas kad ne zivis tako.
evo mi tako zivimo vec 5 godina pa mi se jos nije desilo da nemamo sta da jedemo.nemozes pricat o necemu ako nisi dozivio

< Poruku je uredio bebacha -- 20.2.2012 13:18:09 >


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
20.2.2012 13:16:48   
AminaZana
pa da, bitno je sta ko zeli... kad neko nesta zeli sve moze uskladiti user posted image

_____________________________

No1. Zana - 30. 05. 2007
No2. Daanin - 03. 09. 2012
No3. Daris - 03. 09. 2012

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
20.2.2012 13:18:11   
selebriti
IZVORNA PORUKA: selebriti

al danas je zivot s jednom platom, koja mozda nekad i ne stigne, nemoguc.



I Bebacha, kad sam ja napisala da zivim ili ne tako user posted image

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
20.2.2012 13:19:29   
Blue rose RR
Razmišljala sam i razgovarala davno sa mužem na temu, šta da imamo toliko novca da jedno od nas dvoje ne mora raditi - i oboje smo se složili oko jednog: da on ima platu da ja ne moram prstom mrdnuti, ja želim raditi za svojih (?) ne bitno koliko platu ...Isto tako kaže i on za sebe.

Jednostavno takav smo tip ljudi.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu AminaZana)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
20.2.2012 13:20:43   
Anoniman
Pocy, doro si ti upratila sve situVacijeuser posted image (pa reci da nesto nisi u tokuuser posted image )

AminaZana, nekim mamama je dosta toga tesko za svoje dijete, nazalost, imam primjera oko sebeuser posted image

Bebacha,slazem se s tobom...

Selebriti, ne zivi svatko iskljucivo od plate. Mm je prije dvije godine primio samo 4 plate u godini, ali je imao privatni posao na osnovu kojeg smo gotovo sve ustedili za stan...

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 20.2.2012 13:27:25 >

(odgovor članu AminaZana)
  Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
20.2.2012 13:21:51   
bebacha
tiki opet se vracamo na ovo da se sve moze ako se zeli.ti recimo nemozes zivjet s jednom platom jer ti moj nemoze priustit sve to,i ti onda radis,ok.tvoj izbor,tvoja zelja i ti tako dobro funkcionises.

al meni recimo netreba neko da mi cuva djeca da ide na fitnes,il kafe.ako trebam oticu kad je muz kod kuce.ja super funkionise u kuci.znaci 24/7 sam kod kuce.meni tako odg

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
20.2.2012 13:22:02   
hatepsut
Nama je sasvim dovoljna plata mm.Mi se bojimo kredita i sve sto smo kupili, ustedili smo pa kupili.Nikad nismo podigli bilo kakav kredit.Imamo ustedjevinu za ne daj Boze,imamo "mali posao" kojim se bavimo kuci i ako bi muz ostao bez posla to bi nam bilo sasvim dovoljno jer bi se onda tome vise posvetili.U zivotu nista nismo dobili "na guzove" izuzev pola kuce,a drugu polovicu smo platitli znamo mi kako.sreca tad nismo imali djete i oboje smo radili.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu AminaZana)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
20.2.2012 13:22:13   
Anoniman
U sustini svi mi ziivmo, kako zelimo i kako nam se (ne)moze.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
20.2.2012 13:22:22   
AminaZana

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Razmišljala sam i razgovarala davno sa mužem na temu, šta da imamo toliko novca da jedno od nas dvoje ne mora raditi - i oboje smo se složili oko jednog: da on ima platu da ja ne moram prstom mrdnuti, ja želim raditi za svojih (?) ne bitno koliko platu ...Isto tako kaže i on za sebe.

Jednostavno takav smo tip ljudi.



mi smo u takvoj situaciji... uopce ne moram raditi, ali ZELIM!!!! mene to ispunjava.

a ne znaci da sam gora ili bolja od zena koje su "kuci" sa djecom, je li tako?

_____________________________

No1. Zana - 30. 05. 2007
No2. Daanin - 03. 09. 2012
No3. Daris - 03. 09. 2012

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
20.2.2012 13:23:10   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Pocy, doro si ti upratila sve situVacijeuser posted image (pa reci da nesto nisi u tokuuser posted image )

AminaZana, nekima mamama je dosta toga tesko za svoje dijete, nazalost, imam primjera oko sebeuser posted image

Bebacha,slazem se s tobom...

Selebriti, ne zivi svatko iskljucivo od plate. Mm je prije dvbije godine primio samo 4 plate u godini, ali je imao privatni posao na osnovu kojeg smo gotovo sve ustedili za stan...


ovo sto je javno i sto se ne brise dok me nema, u toku sam...ostalo, fakat nisam u toku user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
20.2.2012 13:24:33   
selebriti
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Selebriti, ne zivi svatko iskljucivo od plate. Mm je prije dvbije godine primio samo 4 plate u godini, ali je imao privatni posao na osnovu kojeg smo gotovo sve ustedili za stan...


To je super.

Ali danas se jako tesko osloniti na ove poslove, koji su manje vise nesigurni.
Ne govorim vise ni o prosjeku plate, vec o tome kako je kada ista ne stigne.
Sta onda biva sa porodicom? Od cega se zivi?
Ne iskljucujem, naravno, ni mogucnost da obje plate budu neredovne, ali dvije plate su opet druga prica i malo veca sigurnost.

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
20.2.2012 13:27:27   
AminaZana

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa


AminaZana, nekima mamama je dosta toga tesko za svoje dijete, nazalost, imam primjera oko sebeuser posted image





ja ne mogu da vjerujem da takve "mame" postoje... je li zaista poznajes takve?

_____________________________

No1. Zana - 30. 05. 2007
No2. Daanin - 03. 09. 2012
No3. Daris - 03. 09. 2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
20.2.2012 13:28:16   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: bebacha

tiki opet se vracamo na ovo da se sve moze ako se zeli.ti recimo nemozes zivjet s jednom platom jer ti moj nemoze priustit sve to,i ti onda radis,ok.tvoj izbor,tvoja zelja i ti tako dobro funkcionises.

al meni recimo netreba neko da mi cuva djeca da ide na fitnes,il kafe.ako trebam oticu kad je muz kod kuce.ja super funkionise u kuci.znaci 24/7 sam kod kuce.meni tako odg


i ja ovo isto mislim..meni teta fakat ne bi trebala tada, mozda samo neka zena da ponekad generalku odradi sto i sada praktikujem svakako...

a teta da mi cuva dijete dok kafe ispijam ne..tu moze mama uskociti, moze i muz sto ti kazes kad ne radi..u pitanju je par sati sedmicno i za to mi fakat teta ne treba...
kasnije kad malo poraste bi dijete svakako upisala u vrtic ali ne zbog sebe jer mi smeta vec zbog djeteta..

eh pitanje je sta bi ja tada radila? dijete u obdanistu, muz na poslu, ja kuci sama kuham ,peglem, perem....to se ne radi svaki dan..bilo bi dana kada bi mi sigurno bilo dosadno...
sada mi pada na pamet ona Desperate Housewife Gabrielle i onaj njen vrtlar..eto sta zeni od dosade nece pasti na pamet.... pu pu pu user posted image user posted image
mora se zena necim okupirati kada djecu dopremi do vrtica i skole...mora imati neko svoje malo JA (makar u formi hobija ako ne necega korisnog) user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
20.2.2012 13:29:51   
teacher75

IZVORNA PORUKA: bebacha

tiki opet se vracamo na ovo da se sve moze ako se zeli.ti recimo nemozes zivjet s jednom platom jer ti moj nemoze priustit sve to,i ti onda radis,ok.tvoj izbor,tvoja zelja i ti tako dobro funkcionises.

al meni recimo netreba neko da mi cuva djeca da ide na fitnes,il kafe.ako trebam oticu kad je muz kod kuce.ja super funkionise u kuci.znaci 24/7 sam kod kuce.meni tako odg

pa naravno, svako radi kako njemu odgovara i da ispuni sebi zivot onim sto njega cini sretnimuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
20.2.2012 13:31:30   
AminaZana

user posted image ti ne bih radila kada bi dijete upisala u vrtic? radije bi imala hobije?

_____________________________

No1. Zana - 30. 05. 2007
No2. Daanin - 03. 09. 2012
No3. Daris - 03. 09. 2012

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
20.2.2012 13:32:32   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: AminaZana


user posted image ti ne bih radila kada bi dijete upisala u vrtic? radije bi imala hobije?


ko? ja?

ja bih sigurno radila jer mi muz nije gospodin Abramovič user posted image
ali da jeste, dijete bi islo na neki vid edukacije na makar pola vremena u pocetku i spavao bi kuci, a ja bih se bavila humanitarnim radom kao i sve dame tog kalibra user posted image
ili bi birala sebi posao i klijente tj. radila bi ovo sto sada radim ali bi sama sebi bila šef i načelu neke moćne firme...ma kad malo bolje razmislim, mene bi muz Abramovič progurao u svoj upravni odbor i ja bih donosila kljucne odluke..i eto opet bi nesto radila i bila bi u biznisu user posted image ma lupamo raja fakat...

nego, valja nama cijeli zivot ovako...raditi ili ne raditi,,,kako ko...ja znam da cu raditi aBd i ne zalim se...



< Poruku je uredio pocahontas -- 20.2.2012 13:37:02 >


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu AminaZana)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
20.2.2012 13:33:08   
teacher75

IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: bebacha

tiki opet se vracamo na ovo da se sve moze ako se zeli.ti recimo nemozes zivjet s jednom platom jer ti moj nemoze priustit sve to,i ti onda radis,ok.tvoj izbor,tvoja zelja i ti tako dobro funkcionises.

al meni recimo netreba neko da mi cuva djeca da ide na fitnes,il kafe.ako trebam oticu kad je muz kod kuce.ja super funkionise u kuci.znaci 24/7 sam kod kuce.meni tako odg


i ja ovo isto mislim..meni teta fakat ne bi trebala tada, mozda samo neka zena da ponekad generalku odradi sto i sada praktikujem svakako...

a teta da mi cuva dijete dok kafe ispijam ne..tu moze mama uskociti, moze i muz sto ti kazes kad ne radi..u pitanju je par sati sedmicno i za to mi fakat teta ne treba...
kasnije kad malo poraste bi dijete svakako upisala u vrtic ali ne zbog sebe jer mi smeta vec zbog djeteta..

eh pitanje je sta bi ja tada radila? dijete u obdanistu, muz na poslu, ja kuci sama kuham ,peglem, perem....to se ne radi svaki dan..bilo bi dana kada bi mi sigurno bilo dosadno...
sada mi pada na pamet ona Desperate Housewife Gabrielle i onaj njen vrtlar..eto sta zeni od dosade nece pasti na pamet.... pu pu pu user posted image user posted image
mora se zena necim okupirati kada djecu dopremi do vrtica i skole...mora imati neko svoje malo JA (makar u formi hobija ako ne necega korisnog) user posted image


ma bavila bih se necim sto me stvarno ispunjava, neki hobi, humanitarni rad, moda, umjetnost itd.. ne bih se natezala sa djecom u skoliuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
20.2.2012 13:33:41   
teacher75
IZVORNA PORUKA: AminaZana


user posted image ti ne bih radila kada bi dijete upisala u vrtic? radije bi imala hobije?

ne bih mozda radila ovo sto sada radim vec nesto relaksirajuceuser posted image il recimo otvorila (uz finansijsku pomoc mm bogatuna) jezicku skolu pa zaposlila druge da rade za mene- privatlukuser posted image

< Poruku je uredio teacher75 -- 20.2.2012 13:35:43 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu AminaZana)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
20.2.2012 13:35:00   
AminaZana

IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: AminaZana


user posted image ti ne bih radila kada bi dijete upisala u vrtic? radije bi imala hobije?


ko? ja?

ja bih sigurno radila jer mi muz nije gospodin Abramovič user posted image
ali da jeste, dijete bi islo na neki vid edukacije na makar pola vremena u pocetku i spavao bi kuci, a ja bih se bavila humanitarnim radom kao i sve dame tog kalibra user posted image



da user posted image

PS: sorry teacher75, nisam na tebe mislila user posted image

_____________________________

No1. Zana - 30. 05. 2007
No2. Daanin - 03. 09. 2012
No3. Daris - 03. 09. 2012

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
20.2.2012 13:35:01   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: AminaZana


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa


AminaZana, nekima mamama je dosta toga tesko za svoje dijete, nazalost, imam primjera oko sebeuser posted image





ja ne mogu da vjerujem da takve "mame" postoje... je li zaista poznajes takve?

Nazalost, da.

Poznajem mamu koja svaki wkd ide na feste, djeca su kod majke, i ona sutra spava do podne, a djeca u avliji, igraju se, sama se jadna i obukla. Cekaju mamu da ustane da doruckuju u 12, 13h. Ta mama djeci daje ljubav preko skupe odjece i igracaka, a nikako druzenjem s njima, pravljenjem domace klope, izletima i sl.

Poznajem mamu koja svako malo od rodjenja djeteta salje dijete kod majka i deda, po sedmicu dvije(pa tako dijete od 30dana u mjesecu, kod mame provede 15-ak dana), dsa se mama odmori, da mama ima dovoljno vremena za svoje aktivnosti.

Poznajem mamu koja ima slaba primanja, pa zbog toga dijete od 10 dana pije kravlje mlijeko i mljeveni petit keks, a ona uredno nastavlja sa svojom 'pusackom karijerom', za to se ima para.

Poznajem mama jos mnogo koje apsolutno ne razumijem...no nije meni da im sudim. To je njihov zivot i problem.

(odgovor članu AminaZana)
  Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *