|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 11:34:24   
chuci
pa koliko ste je dosada plaćali?
moja čuva od 15 do 7 do pola 5, a petkom do pola 3. s tim što ima nekoliko slobodnih dana u toku mjeseca, barem 5 radnih dana svaki mjesec se potrefi. i neke dane je moja mama preuzme oko 2.
njena obaveza je samo ajša. ništa ne kuha, ne pegla i ne čisti. jedino od posla je što opere suđe koje su koristile ona i ajša u toku dana, iako sam ja govorila da samo ubaci u mašinu, ona kaže dosadno joj kad ajša spava pa se zabavi s tim. jednom mi veš sa sušila složila i ja joj rekla da ne radi to više. ja tersuša volim sama. i plaćamo je 350 KM

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 11:39:38   
Lady26
IZVORNA PORUKA: Arijana2

Drage mame,moja teta cuvalica radi od 8-4h i ispegla kad stigne upravo nam je povisila cijenu na 650KM,STA VI MISLITE DA LI JE VAMA TO NORMALNO?

Nooooooooo....boze sacuvaj, za te pare mozes imati 2 tete, jedna za dijete a druga za kucu...nije normalna ta tvoja teta... user posted image user posted image user posted image user posted image
Ja placam 350, samo za cuvanje ali uvijek nadjem urednu kucu, sudje oprano, nekad usisa...obrise hodnik...i sl
Eh da, radi od 8-17h

< Poruku je uredio Lady26 -- 25.2.2011 11:40:29 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 12:08:39   
emi7908
pa draga arijana ta teta je totalno bezobrazan, user posted image  kad sam vidjela cifru pmislila sam da nisam dobro vidjela.. kao što je već rečeno za te pare možeš imati jednu samo za djete a drugug da ti održava kuću. ali ovo je pretjerano...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 12:09:13   
Arijana2
Hvala Vam ja vise stvarno nisam znala da li sam ja neupucena sasvim ili sta je u pitanju,ukratko teta radi od 8-4h subota i nedelja slobodne cesto (jednom u 2ili 3 mjeseca) i po 10 dana nas nema kuci,sve uredno platim,ispegla odjecu a  prebrise svake prestupne godine.Djecak ima godinu i pol i prilicno je miran nije zahtjevan narocito.Na pocetku smo se dogovorili i da sredjuje kucu kao kod svoje kuce kad stigne ali da bude cisto,ali na kraju se sve svelo na peglanje i cuvanje bebe,cak nekad bude i razbacanije nego kad krenem na posao i placali smo 550 KM i radila je od 10-4h sad radi od 8-4h i cijena je 650 KM medjutim ja vise zaista ne znam ima li to smislauser posted image

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 12:11:31   
Amani12
Moj savjet,nadji novu tetu user posted image

_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 12:15:04   
Arijana2
Vjerujte razmisljam upravo o tom i zato stvarno cijenim misljenja da budem sigurna da ispravno postupam

(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 12:18:47   
chuci
ako je za 6 sati čuvanja i rada po kući (kakvog takvog) dobijala 550 onda mi je logično da traži 650 za 8 sati.

ili traži drugu tetu pa s njom sve nanovo dogovaraj.
mojoj prijateljici žena čuva dijete od 15 do 7 do 17 svaki dan radni za 300 KM.
meni za malo manje sati (i doduše nekoliko slobodnih dana mjesečno) čuva dijete za 350 kako već napisah.
mislim da je 550 previše, ali opet svako sebi zna.
ja sam stvarno zadovoljna svojom tetom i da mogu davala bih joj i više mjesečno, ali mi je 650 puno. 

mislim da nađeš ženu koja će ti sedmično dolaziti i čistiti kuću to ti je cca 3-4 sata po 5-7 KM po satu. i to za 3-4 sata skontaj šta sve može uraditi, može ti svaki put prozore oprati, to bi te došlo oko 20inešto KM sedmično. dakle okvirno oko 100 KM mjesečno za taj dio.

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 12:21:07   
Anoniman
Ja u komsiluku imam tetu koja ide sa vrha pofalica na alfakovac i cuva bebu za 300km i sredjuje po malo po kuci, teta je super, ali po mom misljenju to je malo. Tako mi jednom pricamo, kaze ona sta cu kad nema bolje. Reko svaka cast kad ima i takvih, ali ovo da trazi 650 pa to je stvarno previseeeeeeeeee user posted image

(odgovor članu Arijana2)
  Neposredna veza do poruke: 208
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 12:21:18   
Lady26
Ne znam odakle si, ali ta cifra i od 550Km je previse zaista...
Znam da je tesko danas naci kvalitetnu tetu, moja ima mana (nista strasno, ali meni ne smetaju puno) ali je prema Lani super, kuha joj rucak, raspremi iza njih dvije, sudje opere, pisala sam nekad usisa (a ne treba, nije joj posao), obrise hodnik i sl...sve za 350KM...ali i ja ti savjetujem, pozdravi se ti sa tom svojom tetom i nadji novu...i ne daj vise od 400-450MAX, za odrzavanje kuce i cuvanje djeteta to je sasvim realna cijena...


< Poruku je uredio Lady26 -- 25.2.2011 12:23:06 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 12:21:23   
veeseelaa
stanite žene, nije lako ni naći novu tetu

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 12:23:08   
chuci
u pravu si veeseelaa ali nije vala lahko ni zaraditi 650KM

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 12:24:30   
veeseelaa
vidiš da jeste user posted image
arijana a zašto bebicu ne upišeš u neki privatni vrtić? za 300 KM čuvali bi dijete ko oko u glavi

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 12:24:47   
Lady26
IZVORNA PORUKA: Lady26

Ne znam odakle si, ali ta cifra i od 550Km je previse zaista...
Znam da je tesko danas naci kvalitetnu tetu,



Ja sam i rekla da nije, ali treba dati 650KM nekome ko realno ne zaradi te pare, izvini vesela...to je skoro moja cijela plata osnovna, bez dodataka), pa za te pare cu ja sjediti sa svojim djetetom kuci...


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 12:30:22   
veeseelaa
ma kontam ja tebe
Hele nejsi, puno je, što je ste, jest
al ako joj da otkaz i krene u potragu za drugom tetom ko će u medjuvremenu čuvati dijete???
ja bi se prvo obezbijedila


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 12:33:06   
emi7908
vesela u pravu si da nije lako naći novu tetu ali treba se odmah baciti na posao da traži drugu jer ova je postala malo bezobrazna. ne znam gdje arijana živi ali ako je iz sa bar ovdje može preko  agencije da nađe dobru tetu i to da bira... ne mogu se sad sjetiti kako se zovu  ali pisalo se o tome ....  samo ti draga arijana traži drugu ili u neki dobar vrtić-(jaslice) malenog. znam da je možda još uvijek malen ali irazmisli i o toj soluciji..

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 12:33:41   
chuci
slažem se s veeseelom i vrtić ti je moguće rješenje. pogotovo ako nije bolešljivo dijete.

ja sam svoju tetu našla bukvalno na ulici user posted image
mi šetali po dobrinji i ajša priđe ženi, ode s njom. a nije to inače radila. i mi sa ženom u priču. i ona kaže čuva djecu 20 godina već. komšinica živi blizu moje mame. kaže čuva jedno veće dijete trenutno, tamam završila kad je nama trebalo. i mi je rezervišemo 2 mjeseca unaprijed. hB pravo smo zadovoljni, a i ajša je voli.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 12:35:09   
veeseelaa
ma najbolji period za vrtić po meni je od 1,5 godinu.... lijepo dijete hoda, stabilno je, i počinje se vezati za ljude....
kasnije dijete haos pravi, sva djeca u vrtiću koja su krenula od 2-3 godine stalno plaču i jedva se rastaju s roditeljima user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 12:38:53   
škorpija
moja teta čuva a. od pola 9 do 18 sati, pravi mu d ajede i opere njegovi garderobu, stavi da se suši i pospremi je u ormat, to je sve što radi, za to dobija 400 KM, ali ajdin je toliko živo dijete da mislim da zaradi svaku paruuser posted image .

650 je puno, al zavisi opet kola su arijanina primanja, ako je to trećina njene plate (bruto) onda nije puno, ako je polovina onda jeste, eto moje računice pametneuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 12:42:02   
chuci
kakva bruto škorpijo sad na platnoj listi piše sve prije odbitaka i poreza i zdravstvenog bruto. ja dobijem pola od onoga što piše da je bruto iznos user posted image user posted image
ja vazda kažem plata je onolika koliko ja mogu dići iz banke.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 12:42:54   
Arijana2
Zivim u Sarajevu,i stvarno i dajem 80% plate za tetu,sreca da i muz radi,ali nekako mi sve zao djeteta znate kakve smo mi mame user posted image  ali ovo mi je bas puno,interesiralo me da li sa mnom nesto nije u redu ili je ona pretjeralam jer covjek nekad izgubi kompas pa savjeti zlata vrijede .Moja situacija je takva da nemam u Sarajevu nikog od porodice tko bi mogao da cuva bebu pa sam na neki nacin ucijenjena tetom ali ako je to stvarno previse onda bi se dala u potragu za novom tetim ili bi sacekala jos tri mjeseca i vrtic,ne znam stvarno.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 12:47:46   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: chuci

kakva bruto škorpijo sad na platnoj listi piše sve prije odbitaka i poreza i zdravstvenog bruto. ja dobijem pola od onoga što piše da je bruto iznos user posted image user posted image
ja vazda kažem plata je onolika koliko ja mogu dići iz banke.



mislila je garant na neto, lapsus calami

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 12:49:34   
chuci
ma znam nego se zezam user posted image
iako stvarno ispade da arijana daje trećinu bruto plate, ali joj je to 80% neto plate (opet znam da nije tačno tako ali okvirno)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 12:52:32   
veeseelaa
ma bježi, ja kontam ajde možda ima do 2000 lični dohodak, pa kontam teta dobra, dijete je voli al ovo da daje 80% plate je previše
Ja bi dijete u vrtić upisala il našla drugu tetu

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 12:59:23   
Arijana2
Ukupno imamo dovoljno dobar dohodak ja i muz ali ipak nije bitno jer ukoliko se nesto placa vise od "trzisne vrijednosti" to znaci da ja radim pogresno.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 13:00:48   
veeseelaa
user posted image  neznam mila, jesi li ti zadovoljna tetom??? možda da joj tražiš dodatne poslove uz ove koje sada obavlja

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Dojenje.
пеперутка16

Koliko dugo ste dojili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *