|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
13.1.2011 10:02:26   
ada033
Mojoj kolegici je hitno potrebna teta čuvalica na području Breka-Bjelave-Podhrastovi. U pitanju je dječak od 14 mjeseci kojeg bi teta čuvala u svojoj kući/stanu radnim danima od 8:00-16:00.  Jedini uslov je da se u kući ne puši.

Ako znate koga, molim vas javite se na PP, prilično je hitno.  Hvala!!

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
14.1.2011 19:53:01   
cucu
Drage  moje zenice , evo ovako, ja imam malu djevojcicu od 11 mjeseci koju cuva moja svekrva od cetvrtog mjeseca jer sam ja tad morala na posao, ona je pored toga jos imala i svoj posao bez kojeg ostaje u februaru pa bi rado sa mojom Lecom cuvala jos jedno djetesce  od neke 2 godine il vise u svom stanu. Ne sto mi je svekra nego je stvarno super i nebi je mjenjala za sve pare i vrtice i tete cuvalice na svijetu. Redovno je seta, uci je pjesmice, tjera da klopa redovno...  Ako kome treba nasa baka je na Dobrinji 3. Sto se tice dovodjenja djeteta ja idem na posao  u pola 7 pa ako vam pase mogu cak i ja dolazit po bebicu. Da je vise ne hvalim ako kome treba javite se pa cete se i uvjerit.


Veliki poooooz




_____________________________

Moja mala princeza je moj veliki svemir...
19.02.2010

(odgovor članu ada033)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
7.2.2011 6:09:09   
Atarka
Imam problem s tetom...U zadnjih 7 dana mm i ja smo primijetili da nam je dijete koje ima 16 mj. postalo agresivno. Poceo je da nas udara rukama, kad mu nesto nije po volji odvali nam plesku, ako mu ne dam sike opet me udara rukom...Neki dan mu je prisao komsija, i on je dobio plesku! To mi je stvarno cudno jer ga mi nikad ne udaramo, niti nam je u kuci losa atmosfera. Mislimo da je to jedino mogao pokupiti kod nje.  Teta  je zena u ranim 50tim, cuva mog malog u svom stanu od 8-16, ima kcerku i sina. Jedno zavrsava srednju, a drugo osnovnu skolu. Danas cu da popricam s njom da pokusam vidjeti sta je iza toga. To nije u redu. Ne kazem da ga ona tuce, ne vjerujem, ali ga mozda njena djeca uce nesvjesno tome, svirajuci bubnjeve, pustajuci mu glasnu muziku i slicno.
Sta mi savjetujete, da li da je mijenjam, da trazim nekog mladjeg ko ce mi dolaziti u stan, ili da se strpim bar dok ne prodje zima?
Vi pisite, ja se necu moci javiti dok ne dodjem s posla.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu cucu)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
7.2.2011 7:17:45   
maja78 RR
Svakako da mozda porpicas sa tetom jer mozda je dijete samo uslo u fazu agresivnosti (cesto je to kod njih) pa i da teta obrati paznju. Mozda uopste nema veze sa desavanjima kod tete kuci, a naravno mozda i ima.

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
7.2.2011 8:19:25   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: Atarka

Imam problem s tetom...U zadnjih 7 dana mm i ja smo primijetili da nam je dijete koje ima 16 mj. postalo agresivno. Poceo je da nas udara rukama, kad mu nesto nije po volji odvali nam plesku, ako mu ne dam sike opet me udara rukom...Neki dan mu je prisao komsija, i on je dobio plesku! To mi je stvarno cudno jer ga mi nikad ne udaramo, niti nam je u kuci losa atmosfera. Mislimo da je to jedino mogao pokupiti kod nje.  Teta  je zena u ranim 50tim, cuva mog malog u svom stanu od 8-16, ima kcerku i sina. Jedno zavrsava srednju, a drugo osnovnu skolu. Danas cu da popricam s njom da pokusam vidjeti sta je iza toga. To nije u redu. Ne kazem da ga ona tuce, ne vjerujem, ali ga mozda njena djeca uce nesvjesno tome, svirajuci bubnjeve, pustajuci mu glasnu muziku i slicno.
Sta mi savjetujete, da li da je mijenjam, da trazim nekog mladjeg ko ce mi dolaziti u stan, ili da se strpim bar dok ne prodje zima?
Vi pisite, ja se necu moci javiti dok ne dodjem s posla.


draga, ti ces svakako najbolje osjetiti i znati kada porazgovaras s tetom, mada ono sto ti ja mogu reci je da je to kod njih sigurno ona famozna "faza"..jer i moj Rafael ima prenose kada mu nešto ne damo ili nije po njegovom, lupa glavom od zid (ok, ne lupa jako, ali lupi rukama iz sve snageuser posted image user posted image -to je odraz njegovog nezadovoljstva i pokusaja da sprovede nešto svoje)....isto tako, kada se mm i ja hocemo poljubiti, redovno dobijem šamar ili on ili ja...tako da, vjerovatno to kod vas nije ništa strašno i teta nema veze s tim ako si do sada bila zadovoljna i ne bi tako nešto ni posumnjala...
vidiš, ja nisam na svoju tetu ni pomislila..ja odmah idem na to da je to faza koju on treba da prođe..sve dok naravno nije alarmantna i bas katastrofalna situacija po pitanju agresije...sretno however....user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
7.2.2011 9:22:40   
N_N
Slažem se sa pocahontas!
I moj je bio u toj "fazi" pa sam ja nagađala šta bi moglo biti user posted image  Svakako ti preporučujem da pročitaš temu agresivno ponašanje djece (ili tako nekako) i sve će ti se samo kazati user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
7.2.2011 10:08:21   
ena23
Moj je tacno prosao isto to kad mu je bilo 15-16 mjeseci... ispusni ventil mu je bio udarati nas ako mu nesto ne damo, branimo itd. U medjuvremenu (dva-tri mjeseca poslje) ga je prosla ta faza lai sad je u fazi vristat-cu-dok-mi-ne-date-sta-trazim...

Svakako, ako tebi instinkt kaze drugacije ti ga poslusaj pa fino razgovaraj s tetom...



_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
7.2.2011 11:15:56   
veeseelaa
mene zanima da li je neka od vas angažirala neku ženicu da vam pomogne nakon poroda oko bebe i oko deveranja po kući?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
7.2.2011 11:19:28   
DM

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mene zanima da li je neka od vas angažirala neku ženicu da vam pomogne nakon poroda oko bebe i oko deveranja po kući?

Ako ti treba za bebu i deveranje oko bebe(tipa kupanje, pomoć oko dojenja...)imaš onaj broj što sam ti na  pp poslala-ona žena to radi!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
7.2.2011 11:22:25   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: doublemum


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mene zanima da li je neka od vas angažirala neku ženicu da vam pomogne nakon poroda oko bebe i oko deveranja po kući?

Ako ti treba za bebu i deveranje oko bebe(tipa kupanje, pomoć oko dojenja...)imaš onaj broj što sam ti na  pp poslala-ona žena to radi!



ma onako pitam, sljedeći put (mislim nakon poroda) aBd obavezno mi angažirala ženu da devera oko mene i oko bebe i naravno da nešto uradi po kući
Ne bi zamarala nikoga od familije i prijatelja, svi bujrum sjesti al pomoć neeeeee
Po mogućnosti bi našla tetu da može i noćiti kod mene u prvim danima bar


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
7.2.2011 11:32:12   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: doublemum


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mene zanima da li je neka od vas angažirala neku ženicu da vam pomogne nakon poroda oko bebe i oko deveranja po kući?

Ako ti treba za bebu i deveranje oko bebe(tipa kupanje, pomoć oko dojenja...)imaš onaj broj što sam ti na  pp poslala-ona žena to radi!



ma onako pitam, sljedeći put (mislim nakon poroda) aBd obavezno mi angažirala ženu da devera oko mene i oko bebe i naravno da nešto uradi po kući
Ne bi zamarala nikoga od familije i prijatelja, svi bujrum sjesti al pomoć neeeeee
Po mogućnosti bi našla tetu da može i noćiti kod mene u prvim danima bar



jesi li ti to trudna dragauser posted image user posted image ? ja sam malo burek u svemiru pa nemam pojmauser posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
7.2.2011 11:44:47   
veeseelaa
ma neeeee user posted image  nego sam snoć sa suprugom načela temu o pomoći ženi nakon poroda i oboje smo zaključili da je najbolje nekog platiti da pomogne oko bebe i oko gostiju i sl

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
7.2.2011 11:57:11   
hatepsut
ja sam imala 2 pomocnice,jedna je spavala kod nas,a druga je isla kuci i bila je samo prvih 10 dana dok guzva prodje.ko kad kod nas malo ko ima razumjevanja,nego odma hajmo na babine :) druga je ostala oko mjesec i bila mi je i vise nego od pomoci.manje vise beba,ja sam to polako,no kad neko dodje,kuhala,pospremala po kuci...ufff uvijek mi se cini da smo joj malo platili koliko mi je bila od pomoci !

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
7.2.2011 12:03:00   
veeseelaa
hatepust svaka čast, tako i treba user posted image user posted image user posted image
pametno mile mi majke
a za babine je lako, sve ja to vratim.... babine kad ja kažem user posted image  ne libim se ja biti direktna, moj život, moj izbor user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
7.2.2011 12:12:30   
taurus
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mene zanima da li je neka od vas angažirala neku ženicu da vam pomogne nakon poroda oko bebe i oko deveranja po kući?


mislim da je ovo najpametnije i da je čovjek tada najslobodniji da kaže šta mu treba, šta treba po kući uraditi
ja samo to razmišljala da uradim, ali se mama, svekrva i dajđinica pobuniše, kao zašto neću njihovu pomoć, zar im ne vjerujem itd.
međutim četvrti dan nakon poroda mama je morala hitno do posla da ode, mm su zvali da nešto završi samo sat vremena a ostao je pola dana i tako sam ja 4. dan nakon poroda pola dana bila sama
nisam htjela da zovem nikoga da ostane sa mnom i bebom, ali da sam imala ženu bilo bi bolje, nikad ne znaš šta može iskrsnuti

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
7.2.2011 16:26:18   
Atarka
IZVORNA PORUKA: ena23

Moj je tacno prosao isto to kad mu je bilo 15-16 mjeseci... ispusni ventil mu je bio udarati nas ako mu nesto ne damo, branimo itd. U medjuvremenu (dva-tri mjeseca poslje) ga je prosla ta faza lai sad je u fazi vristat-cu-dok-mi-ne-date-sta-trazim...

Svakako, ako tebi instinkt kaze drugacije ti ga poslusaj pa fino razgovaraj s tetom...




Hvala vam puno. Bice da je ipak faza. Sa tetom sam popricala i  slozila da zajednicki na neke stvari pokusamo uticati, tipa da ne obracamo puno paznje na takve ispade, da ce ga proci. Inace, sa njom sam zadovoljna pa se nadam da ce tako i ostati. Procitacu temu o agresivnosti djece, hvala na sugestiji. Inace, jako malo vremena imam otkako radim pa slabo svracam ovdje.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
15.2.2011 18:34:05   
Dina_1405
Meni je ptrebna zena-djevojka za cuvanje djeteta puta sedmicno, par sati , po potrebi. Ako neko ima prijedlog neka javi ili posalje PP. Samo je bitno da ima "konjske zivce". user posted image ima 9 mjeseci,ali je jako nemiran,znate tu fazu... Sve ga interesuje,penje se uz namjestaj,hoce sve u usta da stavlja itd. Inace je divan,vesela beba. Hvala unaprijed! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nije zanimljivo ono što vam žene kažu, zanimljivo je ono što presute...

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
15.2.2011 22:18:48   
hatepsut
Nemam tetu cuvalicu da bi je preporucila,nego nisam do sad citala starije postove.posebno me zagolicala neka koja je napisala da teta zeli 450km platu :D da nije smjesni bilo bi zalosno,po meni najbolje je djevojku koja studira uzeti,ili zenu domacicu koja ima vecu djecu.ja sam kao djevojka koja je zavrsavala srednju skolu (novac mi je jako trebao) cuvala djevojcicu.Elem,tad je tek bila napunila 1g.dogovor je bio pazim na bebu od 7.30h do 12.30 jer tad moram u skolu a i gospodja mama dolazi s posla,plata je bila 100km !inace oni su imali 2 djevojcice starija je imala 5g i cuvala je majka,medjutim djete vise nije htjelo kod majke.oni su htjeli da plate i za nju,ali sam se ja s njima dvijema srodila i zao mi je bio da mi vise placaju,jer nisu bili bas u zavidnoj situaciji.cuvala sam ih dok nisam dobila svoj posao i znam da smo i njihova mama i ja plakale :) onda ih je majka obje preuzela.samo sam htjela da povezem da su zene danas jako bezobrazne,kad vide da nemas izlaza,nisu sve istina.ja sam osim cuvanja djece,znala citavu kucu da pospremim,ves operem,popeglam,rucak skuham...beba kad spava naravno,a druga djevojcica mi je "pomagala".nisam morala,ali mi nije bilo tesko.i danas se obilazimo,nakon 13g.i tek danas znam koliko je to njima znacilo,kad ja imam neke obaveze pa platim da mi pripaze djecake i nesto mi pospreme po kuci:) ufff 3x bi vise platila :)

(odgovor članu Dina_1405)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 11:14:02   
Arijana2
Drage mame,moja teta cuvalica radi od 8-4h i ispegla kad stigne upravo nam je povisila cijenu na 650KM,STA VI MISLITE DA LI JE VAMA TO NORMALNO?

(odgovor članu MumaMaja)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 11:17:59   
babina beba
Za jedno djete , da neznam ti sta jos po kuci radi je puno i previse. Za jedno djete i usput ako ti sta ocisti po kuci 400-450 maksimum!

< Poruku je uredio babina beba -- 25.2.2011 11:18:19 >

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 11:19:19   
ena23
da li ti cuva sam ojedno djete? ako da to je previse. ja svoju placam 350 KM a zena mi ipodove obrise i usisa i ves ispegla i sve zivo radi, iako ja od nje nikad nisam trazila, 650 KM je definitivno previse 

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 11:19:49   
Zoe
Arijana, teta je fakat opasnauser posted image user posted image
Nisam čitala ranije postove pa nisam u toku pa da remiziram ovako : čuva je , presvalači, igra se s njom, pravi joj jelo, i povremeno popegla i složi njen veš ? Jesu li to njene dužnosti, koliko ste je uopće plaćali?
Ona se pravo okuražila čim traži toliku cifruuser posted image

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 11:21:24   
Anoniman
Arijana meni je to po malo previse. Ok da ona radi po kuci pa hajde, ja sam trazila tetu koja bi mi dolazila jednom sedmicno samo da usisa i ispegla i kad smo se dogovarale o cijeni, sekundica mi falila da je istjeram iz kuce. Stvarno ima bezobraznih teta. Ako ima ko meni da preporuci neku koja bi dosla ovako jednom sedmicno parsati znaci za pomoc po kuci, ne oko djeteta.

(odgovor članu Arijana2)
  Neposredna veza do poruke: 198
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 11:24:02   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Arijana2

Drage mame,moja teta cuvalica radi od 8-4h i ispegla kad stigne upravo nam je povisila cijenu na 650KM,STA VI MISLITE DA LI JE VAMA TO NORMALNO?

to je previse!!! moja radi 5-6 sati, pospremi, opere sudje iza lane, prostre ili skine ves sa strika, ali ne pegla. placam joj 300km

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.2.2011 11:34:07   
Amani12
Teta je bas zahtjevna user posted image
Previse je,slazem se sa drugim forumasicama.


_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *