|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 15:33:56   
Meri29
U lavabou od prvog dana jer sam tako dobila savjet da se bebina guza nece ojesti i stvarno nikada nijeuser posted image Meni je cak i lakse zacas u lavabou sa njenim sapunom nego sa maramicama se zezati.

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 16:19:12   
Anoniman
Dok su bile manje prala sam im guzu isto u lavabou,a onda kada su mogle čvrsto stojati u kadi,i sad tako radim.
P.S. još jedna koja je djecu kupala u lavabou user posted image pa sve do 7-8 mjeseci,a onda prešli u kadu...banjicu koristila samo prvi put sa starijom,i napatila se samo tako,nikad više

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 52
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 16:24:05   
salmy
Od neki dan perem u kadiuser posted image user posted image user posted image user posted image momak fino stane u kadu,drzi se rukicama a  mama  pere toplom vodicom i sapuncicemuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ps.presiso je lavabouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 16:30:55   
emma.L
Ja uvijek na lavabou unazad pola godine (čitaj: od kada sam prvi put ostala savijena kao upitnik nad kadom user posted image ). MM to nikako ne zna izvesti, a meni ne pada na pamet vraćati se u kadu osim na kupanje ili tuširanje user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 16:33:00   
Anoniman
najprije guzu ocistim maramicama,necu njegovu kaku spjerat u lavabou ili kadi .
Mi se peremo nad tus kabinom stavim ga unutra on se drzi i ja operem guzu.
Nekad znam na lavabo al ga prerasto tesko u njemuuser posted image a bome nekad i znam,nasuti u lavor vode tople i operem ....svakako pa hajd.
user posted image

(odgovor članu Meri29)
  Neposredna veza do poruke: 55
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 16:48:38   
Honey3
ja bebu perem istu u lavabou,drzim je desnom rukom a lijevom perem, tu mi stoji i njen sapun i svaki put je perem sapunom a kupam je u dupku vec odavno i bas je nagodno,ona uziva a nemoze se okliznuti i ne treba je niko cuvatiuser posted image  

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 16:54:19   
Lalana

IZVORNA PORUKA: felix

najprije guzu ocistim maramicama,necu njegovu kaku spjerat u lavabou ili kadi .
Mi se peremo nad tus kabinom stavim ga unutra on se drzi i ja operem guzu.
Nekad znam na lavabo al ga prerasto tesko u njemuuser posted image a bome nekad i znam,nasuti u lavor vode tople i operem ....svakako pa hajd.
user posted image



u zadnje vrijeme ovako, a prije sam prala u kuci, a ako smo vani ili negdje vlaznim maramicama user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 17:06:31   
vjestica
mama Alma nadam se da me nisi pogrešno razumjela
naravno da ti vjerujem, kažem samo da i sama, iako nisam čula za taj tragični slučaj, imam fobiju od naslanjanja na lavabo
kako god gledam svoj lavabo čini mi se mali, a definitivno nema šanse da bebu naslonim na lavabo


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 17:15:53   
reallove
uglavnom tusem u kadi,tako mi je najlakse,ponekad i u lavabou..maramice mrzim,ali nekad ako sam vani koristim i touser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 18:33:14   
teacher75
uvijek nad lavaboom, maramice nikad ne koristim kod kuce, samo ako moram negdje van kuce, dok mm nije spretan nad lavaboom, pa kad ja nisam kuci a lana se ukaki, on je obrise maramicama. a ovako to radim nad lavaboom:do kje bila mala drzala sam je na lijevoj ruci, preko podlaktice, guzom ispod cesme. sada kako je teza, oslonim je malo na ivicu lavaboa, kao da sjedi a guza je pod cesmom. desnom rukom uzimam sapun i sapunjam, zatim ostavljam sapun i sapirem desnom rukomuser posted image nadam se da ste skontale...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 18:33:50   
teacher75
kod nas je ispod lavaboa ormaric tako da nema gdje pasti lavabouser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 18:37:36   
samedi
Ja perem iznad kade,onako kako je teacher75 objasnila,jos je mala pa mogu,doduse ledja su stradala ali ne samo od toga user posted image

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 19:15:21   
Visnja RR
buuuuu...
kad bi se asja (kao beba) uhelaćila prvo bih je dobro izbrisala vlažnim maramicama a potom oprala isključivo u  lavabou...(dakle nikad ne idemo direktno na pranje guze...tj nikad bez mramica)... samo mi se tri puta desilo da je ona bila tako ukakana da sam je samo stavila u lavabo a potom skidala sve s nje... (al to je vanredna situacija bilauser posted image )
kad je prestala biti beba a kaka postala normalna ...dakle kad izađe iz malene guze user posted image Asja kaze "beba kakala" i ja je skinem... ne znam kako kod vaše djecice al kod asje je kaka takva da joj  i ne  urplja guzu, čak ni pelenu ( koju svejedno promjenim da se ne pomisli da to ne radimuser posted image ) ... izbrisem je sa bezbroj maramica... ali samo izbrisem....
naravano ujutro se pere, i uveče pred spavanje se pere tj kupa ...i samo tada joj nanosim Pavlovićevu kremu...jer više nije beba i ne mora svaki put biti mazana kremom....
izuzetak je kad je beba bas razmazana kakicom dole onda je opet prvo temeljno izbrišem posebno joj maramicama koku izbrisem sa bezbroj maramica...tek onda ide pod vodu... mišljenja sam da samo voda nije dovoljna ...
ali sad to radimo isključivo u njenoj plastičnoj kadici koju držim u našoj kadi.... još uvjek nisam za to da se kupa u našoj ili pogotovo ne bih u bideu...

tw sve što sam naučila o nejzi bebe naucila sam od asjine patronažne sestrice... savjeti mnogih mama sam uzimala kao "svako zna za sebe najbolje"...
sjećam se da sam bila kritikovana što sam kupala svako veče Asju (tu mislim i tjelo i kosicu... ali opet ja mislim da je tako najbolje neko ne.... sad joj ne peremo svao veče kosu već dva puta semdično...nekom će i ovo biti bezveze ali eto...
ono što je meni najvažnije je da je njena guza uvjek čista i mirišljava za gricnuti i da nikad ali nikad za ove dvije i po godine nije imala ni najmanje crvenilo ni osip...
mene licno je više čudilo kad neko bebi ne mjenja pelenu kad se beba upiski vec ceka da prođe npr 3 sata od kad je presvučena... i bla bla... obično samo pipnem pelenu ako osjetim da je piškala i bar malo skidamo... pa makar to bilo svakih pola sata...
ne žalim para ni za pelene ni za vlažne maramice .. to se kupuje u velikim paketima user posted image  a da košta , košta...



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 19:31:07   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: teacher75

uvijek nad lavaboom, maramice nikad ne koristim kod kuce, samo ako moram negdje van kuce, dok mm nije spretan nad lavaboom, pa kad ja nisam kuci a lana se ukaki, on je obrise maramicama. a ovako to radim nad lavaboom:do kje bila mala drzala sam je na lijevoj ruci, preko podlaktice, guzom ispod cesme. sada kako je teza, oslonim je malo na ivicu lavaboa, kao da sjedi a guza je pod cesmom. desnom rukom uzimam sapun i sapunjam, zatim ostavljam sapun i sapirem desnom rukomuser posted image nadam se da ste skontale...


ja ovako perem andreja, prvo ga obrisem maramicama pa ga odnesem u wc, stavim kao da sjedi na lavabo, ali oslonjen na moju lijevu ruku, desnom istisnem saponcic (onaj nivein za pranje beba sa pumpicom) i operem guzu i pisu, a preko desnog ramena mi je pamcna pelena koju kad zavrsimo pranje prebacim preko guze i nosim u sobu na brisanje, mazanje i oblacenje

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 21:57:32   
teacher75
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

IZVORNA PORUKA: teacher75

uvijek nad lavaboom, maramice nikad ne koristim kod kuce, samo ako moram negdje van kuce, dok mm nije spretan nad lavaboom, pa kad ja nisam kuci a lana se ukaki, on je obrise maramicama. a ovako to radim nad lavaboom:do kje bila mala drzala sam je na lijevoj ruci, preko podlaktice, guzom ispod cesme. sada kako je teza, oslonim je malo na ivicu lavaboa, kao da sjedi a guza je pod cesmom. desnom rukom uzimam sapun i sapunjam, zatim ostavljam sapun i sapirem desnom rukomuser posted image nadam se da ste skontale...


ja ovako perem andreja, prvo ga obrisem maramicama pa ga odnesem u wc, stavim kao da sjedi na lavabo, ali oslonjen na moju lijevu ruku, desnom istisnem saponcic (onaj nivein za pranje beba sa pumpicom) i operem guzu i pisu, a preko desnog ramena mi je pamcna pelena koju kad zavrsimo pranje prebacim preko guze i nosim u sobu na brisanje, mazanje i oblacenje

kod nas je umjesto te pamucne pelene njen peskir koji visi odmah pored lavaboa tako da je lijepo obrisem poslije pranja... sto se tice vlaznih maramica, zaista mi nikada do sada nisu trebale da obrisem prije pranja jer ja nekako pelenom uspijem pokupiti svu kakicu sa guze dok skidam pelenu, i onda samo operem....


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: kako perete bebinu guzu?
4.11.2010 9:49:56   
chuci
mi peremo nad lavaboom, i to uglavnom mm kad je kući. kao i ostali. čuva je ispod pazuha, a guzu pere pod česmom. jedino je ja perem tako da je držim lijevom rukom a perem desnom jer sam ljevak.
kako se ustabilila na nogama često je peremo u kadi, ona stane uhvati se za ivicu i peremo je. inače je uvijek saperem, pa još operem njenom kupkom, to je ona nivea sa dozerom pa se lahko koristi. jah ako se baš ukljeca onda je prvo obrišemo vlažnom maramicom, ako pelenom ne uspije, pa onda peremo.

moj brat je maher u pranju guze. on svojoj samo do koljena skine štrample, i pere je nad umivaonikom tako da joj noge ostanu vani. i nikada je ne ukvasi. ja jednom probala i ukvasila svojoj čarapice user posted image .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: kako perete bebinu guzu?
4.11.2010 9:53:10   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: chuci

mi peremo nad lavaboom, i to uglavnom mm kad je kući. kao i ostali. čuva je ispod pazuha, a guzu pere pod česmom. jedino je ja perem tako da je držim lijevom rukom a perem desnom jer sam ljevak.
kako se ustabilila na nogama često je peremo u kadi, ona stane uhvati se za ivicu i peremo je. inače je uvijek saperem, pa još operem njenom kupkom, to je ona nivea sa dozerom pa se lahko koristi. jah ako se baš ukljeca onda je prvo obrišemo vlažnom maramicom, ako pelenom ne uspije, pa onda peremo.

moj brat je maher u pranju guze. on svojoj samo do koljena skine štrample, i pere je nad umivaonikom tako da joj noge ostanu vani. i nikada je ne ukvasi. ja jednom probala i ukvasila svojoj čarapice user posted image .


meni ovako kao tvome bratu uspjeva godinama. Izludila bih da i jednoj i drugoj sve moram skinuti pa ponovo uganjati da obučem radi pranja guzeuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: kako perete bebinu guzu?
4.11.2010 10:34:55   
chuci
moja hanady ja probala pa sebi još veći belaj napravila. hajd mijenjaj i čarapice
zato kad smo kod mame zajedno ja njemu uvalim da je pere user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: kako perete bebinu guzu?
4.11.2010 11:40:15   
lilix
e ja sam onda baš smotana ; svaka čast svakome ko uspije oprati guzu a da ne skine štramplice; ja u lavabou (iako je baaš velik) nikako ne znam oprati bebu; guzu peremo nad kadom najčešće ujutro, i to uglavno skinem čak i bodi (pa je cijelu ubacim pod tuš) i dok prebacim peškirić preko nje često i ja završim mokra user posted image

_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: kako perete bebinu guzu?
4.11.2010 11:56:12   
teacher75
a ja nikako ne kontam sto vam je to komplikovano prati iznad lavaboauser posted image pa fino preko lijeve podlaktice potrbuske prebacite user posted image , guzom okrenutu prema cesmi. tom istom lijevom rukom je drzite za njenu desnu rucicu (pod pazuh)da ne ispadne a desnom rukom perete u sapirete guzuuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: kako perete bebinu guzu?
4.11.2010 12:01:10   
Niobe
IZVORNA PORUKA: teacher75

a ja nikako ne kontam sto vam je to komplikovano prati iznad lavaboauser posted image pa fino preko lijeve podlaktice potrbuske prebacite user posted image , guzom okrenutu prema cesmi. tom istom lijevom rukom je drzite za njenu desnu rucicu (pod pazuh)da ne ispadne a desnom rukom perete u sapirete guzuuser posted image


'vako i ja. s tim da obrnem ruke.


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: kako perete bebinu guzu?
4.11.2010 13:17:56   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: teacher75

a ja nikako ne kontam sto vam je to komplikovano prati iznad lavaboauser posted image pa fino preko lijeve podlaktice potrbuske prebacite user posted image , guzom okrenutu prema cesmi. tom istom lijevom rukom je drzite za njenu desnu rucicu (pod pazuh)da ne ispadne a desnom rukom perete u sapirete guzuuser posted image


meni je ovo najlakse, e da i ne skidam carapice, nema potrebe nogice su vani, sad kako je otezao ja dignem nogu na kadu i taman dodje da mu se nogice oslone i lakat moje lijeve ruke da se malo rastereti ruka

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: kako perete bebinu guzu?
4.11.2010 13:21:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: chuci

mi peremo nad lavaboom, i to uglavnom mm kad je kući. kao i ostali. čuva je ispod pazuha, a guzu pere pod česmom. jedino je ja perem tako da je držim lijevom rukom a perem desnom jer sam ljevak.
kako se ustabilila na nogama često je peremo u kadi, ona stane uhvati se za ivicu i peremo je. inače je uvijek saperem, pa još operem njenom kupkom, to je ona nivea sa dozerom pa se lahko koristi. jah ako se baš ukljeca onda je prvo obrišemo vlažnom maramicom, ako pelenom ne uspije, pa onda peremo.

moj brat je maher u pranju guze. on svojoj samo do koljena skine štrample, i pere je nad umivaonikom tako da joj noge ostanu vani. i nikada je ne ukvasi. ja jednom probala i ukvasila svojoj čarapice user posted image .


meni ovako kao tvome bratu uspjeva godinama. Izludila bih da i jednoj i drugoj sve moram skinuti pa ponovo uganjati da obučem radi pranja guzeuser posted image user posted image user posted image user posted image

i meni valauser posted image user posted image ...sta vam je ...sto ste smotaneuser posted image user posted image ...salim seuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 73
   RE: kako perete bebinu guzu?
4.11.2010 13:58:28   
Neca xxx
IZVORNA PORUKA: teacher75

a ja nikako ne kontam sto vam je to komplikovano prati iznad lavaboauser posted image pa fino preko lijeve podlaktice potrbuske prebacite user posted image , guzom okrenutu prema cesmi. tom istom lijevom rukom je drzite za njenu desnu rucicu (pod pazuh)da ne ispadne a desnom rukom perete u sapirete guzuuser posted image


Ovako isto i ja perem malu guzu. I nije mi previse komplikovano. Mislim cak da mi je teze u kadi (zapravo imamo duboku tus kabinu), jer se tada ja moram saginjati. Imam bebi kupku sa pumpicom, tako da desnom rukom prvo guzu saperem, pa onda malo kupke ako je kakila i onda jos isperem sa dosta vode. I to je to.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: kako perete bebinu guzu?
7.11.2010 16:06:12   
škorpija
Od kad se rodio moj user posted image  se možda 2-3 puta ono baš-baš ukakio da je morao direktno u kadu na komplet tuširanje. zato ja od početka brišem guzu smao maramicama (samo babylove zelene), a svaku noć se kupamo i tad operemo i guzu sapunom. u lavabou nisam nikad prala, nije mi to bilo praktično

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *