|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mlijeko sa mljevenim keksom
12.8.2008 15:19:53   
ElmaB
Drage moje!

Kada ste pocele davati bebama mljeveni keks sa adaptiranim mlijeko ili svojim (nikako ne mislim na kravlje)? Moja Tea to nikako nije htjela, pa nemam iskustva kada se to otprilike daje djeci. Ima li koja mama iskustvo?

Pozdrav!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
12.8.2008 15:25:10   
Blue rose RR
Nisam nikada davala svojoj kikici keks u mlijeku, jer sam imala sa njom STRAHOVITE probleme uopšte sa konzumacijom bilo kakvog mlijeka.
Tako da sam izbjegavala eksperimentisati, a meni je to tako ružno (inače sam pekava sa mliječnim proizvodima).


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
12.8.2008 15:27:22   
ElmaB
Mislila sam mljeveni keks pomijesan sa adaptiranim ili majcinim mlijekom. Ono sto ljudi zovu, hapa?

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
12.8.2008 15:29:09   
Emina*
Opet ja i moj gluten user posted image  user posted image
Elmic, ako planiras da blizancima dajes keks sa mlijekom,
mozda je ipak bolje da kupis od nestlea (ja mislim da oni imaju) rizine pahuljice,
pa moze i keksolino , ne znam od kojeg mjeseca se daje upravo zbog glutena user posted image  user posted image

< Poruku je uredio Eminica -- 12.8.2008 15:31:09 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
12.8.2008 16:04:11   
ElmaB
Draga Eminice!

Kupila sam pahuljice i jedu ih. Nego, eto da vas pitam za taj keks. Jer se ima kupiti mljevena plazma, pa bih ja napravila adptirano mlijeko koje vec piju i u njega dodala taj keks.

Hvala, ti mila moja i ljubi dijete!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
12.8.2008 16:58:23   
Emina*
Elmic, to ces onda morati pitati iskusnije mame, nadam se da ce ti se javiti,i odgovoriti ti na pitanje, mada ja mislim negdje u periodu kad se bebi pocne davati hrana sa glutenom (koliko sam ja skontala mozda negdje od 7-8 mjesece, nek me neko ispravi ako grijesim)....
Opet se nadam da ce ti neko tacnije reci....
Ljubni i ti svoje pacice,
i svaka ti cast kad imas ovako vremena da i s nama pricas user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
12.8.2008 18:27:21   
sanny
Ja sam kupila neki baby keksice od hipp-a al sadzre gluten jer se daje od napunjenih 6 mjeseci. takodje sam probala petit naravno ekoloski sa adaptiranim il formulom kako se vec zove.. i obozava ga cak nekad umjesam bananu bas je njami ...

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
12.8.2008 19:51:07   
kana
To se daje od 6 mjeseci (pise na kutiji) i ne boj se glutena-beba il je alergicna ili nije na njega,meni je pedijatrica rekla da vec mogu probati sa 6 sa glutenom ,a danas smo presli i na slanu hranu jer mi bebac ima bronhitis pa da malo ocvrsne....i vjerovali ili ne -bolje mu jeuser posted image slabije kaslje.
Skuhali smo teletinu sa krompirom i mrkvicom,dodali malo putera i soli(da proba slano) i poruckio je.Jest da smo mu dali vise vode nego ispasirane smjese ali dobro,pocetak je pa polako....ode ja od keksa i teme...opetuser posted image -ma zaboli meuser posted image
ps:Tarik ima 5 i pol mjeseci

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu sanny)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
12.8.2008 21:20:09   
nesanica
A zasto bi joj to davala? Ja svom starijem evo mu dvije godine sada, nikada nisam nista pomijesala u mlijeko.I dan danas pije obicno mlijeko ujutru i navecer. A ne mislim ni ovom mladjem mijestai bilo sta u mlijeko. Ja bas nista zdravo u tom keksu ne vidim, svi su puni secera. Znam da smo svi mi odrasli na tome sigurno, ali meni je to bas bezveze. Elma namoj se ljutiti, ali to je moje misljenje.

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
12.8.2008 21:27:56   
nikka
IZVORNA PORUKA: nesanica

A zasto bi joj to davala? Ja svom starijem evo mu dvije godine sada, nikada nisam nista pomijesala u mlijeko.I dan danas pije obicno mlijeko ujutru i navecer. A ne mislim ni ovom mladjem mijestai bilo sta u mlijeko. Ja bas nista zdravo u tom keksu ne vidim, svi su puni secera. Znam da smo svi mi odrasli na tome sigurno, ali meni je to bas bezveze. Elma namoj se ljutiti, ali to je moje misljenje.


I ja upravo ovako razmišljam,čemu služi taj keks,bitno je da dijete ima redovne glavne obroke,mliječni i voćni međuobrok, a mlijeko se pije samo.

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
12.8.2008 22:11:18   
Amrino
Keks? user posted image

To mi je tu negdje s pudingom...Dijete od njega nema nikakve koristi- samo se moze bezveze udebljati i od starta zavoljeti nezdravu hranu.





_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
13.8.2008 8:19:25   
ElmaB
Mislila sam, cisto, onako, ponekad uvesti taj obrok. Recimo, jednom sedmicno. Hvala svima koje su mi rekle u kojem mjesecu bih mogla taj obrok davti bebama.

Pozdrav!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
13.8.2008 13:22:39   
ja
ElmaB posto ti si konkretno pitala od kojeg mjeseca ja sam davala negdje od 6 ili 7 nesjecam se bas a  znala sam ubaciti i kasikicu do 2 kada mu ispasiram recimo jabuku ili krusku, a uzimala sam i plazmu mada mi je hipp malo bolji jer je meksi i lakse se umijesa u masi nema grudvica....

_____________________________

emman 17.5.2007

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
13.8.2008 20:13:27   
ElmaB
Hvala draga moja, probat cu!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ja)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
13.8.2008 22:31:20   
mamin sin
Hej ElmaB, i ja sam pocela stavljati mljevenu plazmu u vocne kase negdje sa 6 mj. Posto dojim, nisam pravila keks s mlijekom da pije na flasicu, ali sam znala staviti u vecernji mlijecni obrok koji sam mu uvela  sa 7 mj. par kasikica...

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
16.8.2008 12:42:36   
boogy woogy
Slazem se da keks u djecjoj ishrani su puke "prazne kalorije", mada ja rijetko znam dodati svom sinu pogdu mljevenog keksa sa jabukom koja je malkice kisela (njemu je sad 8 mj.)

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
29.8.2008 0:20:02   
hanabanana
Hana ima 4 godine i dva mjeseca, nikada nije pojela keks sa mlijekom.
Nisam vidjela nikakvog razloga da je time trpam. Ako će pojesti keks, pojede keks, ako će popiti mlijeko, popije mlijeko.


(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
29.8.2008 1:19:01   
triplemama
Pošto moj Emir voli malo gušće kašice ako mi neka voćna kašica  ispadne rijetka dodam malo keksa u slanu dodam malo žitnih pahuljica "žito i riža" bez glutena od Nestle

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
5.9.2008 19:08:57   
adannn
moja mala ima šest mjeseci i probala sam keksolino i ne želi nikako.Međutim jednom sam pokušala plazmu mljevenu u mlijeku i ni to se nije svidjelo.Probaj petit moja samo tako hoće.........................................DJECA SU NAŠE BLAGO

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
6.9.2008 22:51:19   
Aminad
IZVORNA PORUKA: triplemama

Pošto moj Emir voli malo gušće kašice ako mi neka voćna kašica  ispadne rijetka dodam malo keksa u slanu dodam malo žitnih pahuljica "žito i riža" bez glutena od Nestle



I ja isto a ponekad mu dam i onako rijetku, ponekad s keksom čisto da promijenim malo da nije stalno isto! Ne forsiram keks ali povremeno mu dam!

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
23.10.2008 18:29:18   
andji
Ja Sergeju dajem da pije mlijeko sa plazmom ujutro i naveče,kontam da je hranljivije nego samo mlijeko,pošto sam mu odskora počela davati doručak posebno.Medjutim on uopšte nije debeo,taman je,tako da se kod njega nije pokazala ona da se od toga goji

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
29.5.2009 12:53:45   
Pebbles
Moja malena sad ima 11 mjeseciuser posted image , a plazmu sa mlijekom joj dajem vec mjesec dana, ujutro i uvece. Ponekad umijesam i kasicu od jabuka i banane i ona to popije na casu sa kljunom i fino se naruckiuser posted image . Prije nikako nije htjela nista gdje ima kravljeg mlijeka cak je imala i malu alergiju na mlijekouser posted image , ali sam tada pocela kupovati dukat lagano jutro-90% manje laktoze i to joj je jedino odgovaralouser posted image . Inace sam striktno pratila sva pravila o ishrani i bas se pitala da li da joj dam mlijeko sa keksom ili neuser posted image ? Ali sam vidjela na kutiji od mljevene plazme da ona ipak sadrzi neke vitamine, vitamnin A, E, C, B6, niacin, folnu k. itd. i s obzirom da je ona vec i velika odlucila se ipak da joj damuser posted image . Inace joj pravim i guste corbice s povrcem i mesom, rizom (najvise voli)user posted image i kasice od voca, ponekad voce s grizom, sokice i sl, a mlijeko s plazmom joj najvise odgovara pred spavanje i ujutro kad se probudi user posted image . Moram naglasiti da kada sam joj to pocela davati navece da mi je pocela spavati duze po nociuser posted image , a prije se stalno budila svaki sat, dva. Pretpostavljam da od toga bas bude sita, kod nas je takouser posted image .
GOOD LUCK!user posted image



(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
29.5.2009 12:58:29   
neki
Moj Sead je sa 6mj. poceo jesti tu hapicu(mlijeko i plazma),stim da je naravno tada poceo i sa raznoraznim domacim kasicama,slanim i slatkim,supicama i sl.I dandanas navece popije svoju dozuuser posted image user posted image user posted image Masallah,super mi je,nije buco,ali mi je uvijek fino napredovao i nikada nismo imali problema sa jelom...Glavno mi je njegovo lizanje limuna bez ikakve face sa godinu ipouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Pebbles)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
29.5.2009 13:15:12   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Pebbles

Moja malena sad ima 11 mjeseciuser posted image , a plazmu sa mlijekom joj dajem vec mjesec dana, ujutro i uvece. Ponekad umijesam i kasicu od jabuka i banane i ona to popije na casu sa kljunom i fino se naruckiuser posted image . Prije nikako nije htjela nista gdje ima kravljeg mlijeka cak je imala i malu alergiju na mlijekouser posted image , ali sam tada pocela kupovati dukat lagano jutro-90% manje laktoze i to joj je jedino odgovaralouser posted image . Inace sam striktno pratila sva pravila o ishrani i bas se pitala da li da joj dam mlijeko sa keksom ili ne


Pa da si striktno pratila sva pravila o ishrani ne bi dijetetu dala kravlje mlijeko prije godinu dana i time dovela do pojave alergije na protein kravljeg mlijeka jer je dijete prerano probala isto.

(odgovor članu Pebbles)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
29.5.2009 16:01:42   
batterfly
Kako su se moja uvjerenja o ovome "pokosila" kada je moj prvi sin imao samo 3 i po mjesecauser posted image user posted image user posted image user posted image ....Ja, danas, samo mogu zahvaliti Bogu, kada ima i to(mlijeko+plazma)...Zasto??
Nakon samog rodjenja moj sin nije htjeo, apsolutno nista da jede, poceo je gubiti na kilazi, "zelena stolica" non-stop...kod pedijatra svake sedmice, probali sve moguce(dojenje forsirala nekih mjesec i po), pa pocinjala sa nadohranom, ali nista...Nakon 3 i po mjeseca, koliko je borba trajala da bar malo dijete nesto pojede i da stolica iole "pozuti", odvela sam ga ponovo pedijatrici, koja je rekla ovako:Sine..., kao pedijatar ti ne smijem preporuciti keks i mlijeko, ali kao majka dvoje djece, savjetujem da probamo i s tim...jer zaista nista vise nije pomagalo, niti je bilo drugog rjesenja....Tako da sam ja svom sinu, NAZALOST, pocela davati sa 3 i po mjeseca(na pocetku dvotrecinsko, a sa punih sest cisto mlijeko+mljeveni keks)....A drugom djetetu sam pokusala dati sa 8 ili 9 mjeseci, ne sjecam se tacno i nije htjeo, tako da sam tek poslije 15-og mjeseca, pokusala ponovo i nece...Mlijeko hoce samo sa zitaricama, pahuljicama i sl.



Pozz..!!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *