|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
11.12.2010 10:17:15   
Skvo RR
Slobodno kreni sa jogurtom, pavlakom...ja sam davala obicnu pavlaku i obicni jogurt. Dakle punomasno....:)

Pavlaku sam mjesala sa svim...npr.sa povrcem i mesom tj.slanim  obrokom, a jogurt sam davala na kasikicu isto uz slani obrok.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Mala_Mo)
Neposredna veza do poruke: 376
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
11.12.2010 11:30:11   
Mala_Mo
Tnx Skvo!
Koliko da stavim u obrok, kasiku, dvije? Jogurt na flasicu ili? :)

_____________________________

Mali rozi pilić stigao u aprilu 2010 :)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 377
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
11.12.2010 11:30:15   
IvanaTz
I ja isto ovako sve, u sve slane kasice sam stavljala po kasiku-dvije pavlake, taman mi fino rashladi da se moze odmah jesti. A jogurt na kasicicu uz dorucak (cesto i uz rucak) ili na slamcicu... I mi smo otprilike u tom periodu (7 mjeseci) poceli sa pavlakom i jogurtom...

_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 378
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
6.2.2012 21:32:23   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: lepao

Kako ste uvodili kravlje mlijeko...ja razmišljam da dam kravlje bebi od godinu dana umjesto jutarnje hapice (Hipp3) a popodne i naveće da pije Hipp dok postepeno skroz ne zamjenim za kravlje kao što mi je medijatrica rekla da počnem raditi pošto smatra d aje bolje kravlje mlijeko (u kesici) nego Hipp.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 379
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
7.2.2012 13:25:55   
ivana st
Možeš početi davati kravlje mlijeko bebi sa godinu dana, neki pedijatri savjetuju uvođenje kravljeg mlijeka i poslje 6 mj. ukoliko djete ne doji. Ja sam se ipak odlučila za ovu prvu varijantu. Dobro je da počmeš sa 1 obrokom dnevno kako si i napisala kako bi se beba priviknula i da vidiš da li je možda alergična na kravlje mlijeko.

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 380
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
8.2.2012 0:29:34   
andjela I
Moja beba ima 6 mjeseci i doji. Kravlje mlijeko je probala u grisolinu i karamelinu i nije bilo alergijske reakcije hvala bogu. Sa 8-9 mjeseci planiram da mu dam i na flasicu da pije, kako bi navikao dok se ja ne vratim na posao.

_____________________________

Naša princeza rodjena 17.09.2009.god. u 13 i 20h.
29.07. 2011. god. rodjen je nas mali princ.
Vole vas mama i tata.

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 381
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
10.2.2012 14:19:44   
mimikimi
jedno pitanjce
beba je dojila iskljucivo
sada ima 13 mjeseci i majka hoce da daje mlijeko ad a ne kravlje i zanima je da li moze odmah davati trojku recimo hippa jer je valjda za tu dob ili mora ici postepeno sa 1 i 2
hvala


_____________________________

*mamin zvrk* 13.03.2011

(odgovor članu andjela I)
Neposredna veza do poruke: 382
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
12.2.2012 1:58:34   
volim djecu
Što se tiče mlijeka ja sam curicu dojili do godinu dana, a poslije toga sam joj uvela obično teterpak mlijeko 2,8%, 200ml ujutro, 200 ml prije dnevnog spavanja i 200 ml navečer. Sada je curici 3,5 godine i super napreduje, dobila sam i sina, ali i dobila mogučnost da kupujem kravlje mlijeko. Godinu dana sam i sina dojila, a sada već pola godine oboje piju kravlje mlijeko, 200 ml ujutro, 200 ml pred dnevno spavanje i 200 ml navečer. S tim da kada sam curici koristila teterpak mlijeko koristila sam Cola cao, obzirom da nije htjela samo mlijeko, a sada kada koristim kravlje po savjetu pedijatra, obzirom da kaže da kravlje mlijeko nema željeza, te koristim Neskvik ali striktno u plastičnoj kutiji, jer jedini on ima oznaku željezo. I sada je već prošlo pola godine kako to koristim i prezadovoljna sam izgledom, napredovanjem svoje djece user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 383
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
12.2.2012 12:57:08   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: mimikimi

jedno pitanjce
beba je dojila iskljucivo
sada ima 13 mjeseci i majka hoce da daje mlijeko ad a ne kravlje i zanima je da li moze odmah davati trojku recimo hippa jer je valjda za tu dob ili mora ici postepeno sa 1 i 2
hvala



daje ono koje je prilagodjeno tom dobu, znaci ako je 3 onda to

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu mimikimi)
Neposredna veza do poruke: 384
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
13.2.2012 16:46:20   
Gucci
Moja malena ce imati za koji dan punih 5 mjeseci, iskljucivo je dojim i nikad joj nisam davala mlijeko na flasicu... ona ustvari i ne zna da pije iz flasice, probavala sam joj davati caj, sok, vodu i nije htijela... na kraju sam kupila aptamil da probam hoce li htijeti i naravno nije htijela, sva se stresala od njega... onda sam izdojila malo svog mlijeka i pokusala joj dati, ona popije ono sto joj samo iscuri iz flasice ali nece nikako da povuce... eh mene sad hvata nekakva panika, ne znam hoce li mi uopste htijeti piti mlijeko kasnije kad je odbijem od dojenjauser posted image
planiram je dojiti godinu dana, mozda i koji mjesec vise ali sta onda... hoce li mi tad htijeti piti iz flasiceuser posted image ima li ovdje mama koje su imale ovakvih problemauser posted image

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 385
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
13.2.2012 20:48:59   
Mya_81 RR
Mi nismo imali problem s flasicom, imat cemo problem kako da se odviknemo od nje user posted image
Ima beba koje nikako nisu koristili flasice, vec cu se postepeno navikavale na regularne case, pocevsi s onim na kljun. Mozda da tako probas, a imas aventove koje se mogu koristiti sa 6 mjeseci.
A neke stvari su i stvar navike tako da treba biti samo uporan dok se bebe ne naviknu.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Gucci)
Neposredna veza do poruke: 386
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
13.2.2012 20:58:24   
jasmin
Gucci,moj djecak uopce nije htio flasicu.Doduse,dojio je 2 lunarne godine.Mlijeko je pio iz obicne case.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 387
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
13.2.2012 21:26:51   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: Gucci

Moja malena ce imati za koji dan punih 5 mjeseci, iskljucivo je dojim i nikad joj nisam davala mlijeko na flasicu... ona ustvari i ne zna da pije iz flasice, probavala sam joj davati caj, sok, vodu i nije htijela... na kraju sam kupila aptamil da probam hoce li htijeti i naravno nije htijela, sva se stresala od njega... onda sam izdojila malo svog mlijeka i pokusala joj dati, ona popije ono sto joj samo iscuri iz flasice ali nece nikako da povuce... eh mene sad hvata nekakva panika, ne znam hoce li mi uopste htijeti piti mlijeko kasnije kad je odbijem od dojenjauser posted image
planiram je dojiti godinu dana, mozda i koji mjesec vise ali sta onda... hoce li mi tad htijeti piti iz flasiceuser posted image ima li ovdje mama koje su imale ovakvih problemauser posted image

Moja curica nikada nije pila iz flašice.Dojila sam je 15 mjeseci i poslije je pila mlijeko u čašici sa kljunom. Sina sam dojila 16 mj. i tek je tad počeo piti nekad iz flašice nekad iz čaše sa kljunom. Dok sam ga dojila nije htio ni pomirisati flašicu, a sad pije iz nje.
Dok sam ih dojila, davala sam im vodu, sokić i sl. na kašičicu.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Gucci)
Neposredna veza do poruke: 388
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
13.2.2012 21:34:10   
animagical
moj sin ne zna piti iz flasice,ali me to ne brine, nisam znala ni jauser posted image s godinu, kad sam prestala dojiti, pila sam iz case s kljunom...valjda ce sinco da potegne na mamuuser posted image

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 389
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
9.5.2012 23:47:06   
lira
Poydrav drage mame ja imam jedno pitanje u vezi kozijeg mijeka,da li se moze davati bebi od godinu dana i na koji nacin...cula sam da je ono dosta zdravije od kravljeg mlijeka....ne znam da li neka od vas ima isustva sa tim....

pozzzuser posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 390
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
10.5.2012 9:43:10   
animagical
koliko ja znam, ne cesto,ako ikako....jer stalno davanje kozijeg mlijeka razvija anemiju kod male djece... proguglaj, najbolje

(odgovor članu lira)
Neposredna veza do poruke: 391
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
16.6.2012 10:34:26   
zumbulcica
Moja beba ce za neki dan napuniti 10mjDoji jos uvijek ali od smog pocetka dohranjujem,nekad jednom dnevno,nekad dva puta,uglavnom kada sam odsutna.Probali smo sve moguce ad formule ali ona nije ni jednu primila kako treba,sve na silu i na kraju uglavnom sve zavrsi u sudoperi.
Prije pet dana sam joj dala kravlje mlijeko,megle 3,2 i iznenadjenje,popila je 200ml a to nam se nikad nije desilo sa ad mlijekom.
Uglavnom,znam da doktori ne preporucuju kravlje mlijeko prije godinu ali sve mi se cini da ima tu i malo lobija...
Znam da kravnje mlijeko nema bas sve one vitamine i minerale koje ima ad,ali ako beba jede ostalu hranu,mislim da na taj nacin dobija dovoljno potrebnih vitamina i minerala.

_____________________________

sunce mamino,21.08.2011.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 392
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
16.6.2012 12:07:11   
bellla
Moja djevojcica ima 13mj,mlijeko pije iz flasice,caj iz case sa kljunom,a vodu iz one male flasice Jana(junior),i sve sama:))

Djeca se brzo priviknu na sve,malo teze odvikavaju:))

_____________________________

Be happy,it drives people crazy!

(odgovor članu zumbulcica)
Neposredna veza do poruke: 393
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
16.6.2012 12:17:28   
palachinken
Mi jedemo kravlje mlijeko u hrani, nisam mu davala da pije jer nema jo potrebe.

< Poruku je uredio palachinken -- 16.6.2012 12:19:02 >


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Mala_Mo)
Neposredna veza do poruke: 394
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
30.6.2012 23:56:24   
bambi7
Moja cura ima 13mj, i doji, eh sad smo pokusali obustaviti dojenje i preci na tetrapak, doduse ostali smo samo na pokusajuuser posted image Probala je kravlje i nije plaho odusevljena...
Eh sad mene zanima do kad se prokuhava mlijeko u tetrapaku?
Inace nema nikakvih alergija hB i svu novu hranu super podnosi!

_____________________________

Ljubi mama princeze
L-23.02.2007
I-09.06.2011

"Žena nikad ne moze biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela!!!"

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 395
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
1.7.2012 11:54:06   
animagical
sto se prokuhava,kad je pasterizovano?

(odgovor članu bambi7)
Neposredna veza do poruke: 396
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
1.7.2012 11:55:41   
MicoTico
Ja nisam nikad prokuhavala mlijeko u tetrapaku, mžda sam trebalauser posted image
Ništa nam se zasad, hB, nije desilo.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 397
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
1.7.2012 22:23:45   
bambi7
ma ja sam joj davala sa linima il grizom i uvijek ga prokuham malo ohladim i zabrcim, nego kontam samo mlijeko da joj dam, a ja dok ga prokuham pa ohladim....(ne znam kako mame koje daju Ad, al sisa je zakon)
Helem onda joj necu ni kuhati, hvala cure!

_____________________________

Ljubi mama princeze
L-23.02.2007
I-09.06.2011

"Žena nikad ne moze biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela!!!"

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 398
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
9.8.2012 9:23:45   
Ombra
ja sam malo zbunjena....curica mi ima 7 mjeseci i uveliko jede keksolino, plazmu rizolino s kravljim mlijekom od 0,90% ili 1,50% tak nesto....predhodno ga prokuham....jede to od 6-tog mjeseca....nije imala nikakvu reakciju....sad me kolegica prepala kao moze dobiti alergijski dermatitis itd.... eh ja sam zbunjena zato sto sam i ja i moja sestra odgojene na plazmi i kravljem mlijeku pa mi nekako to nije jasno....kako to da sad ono nije o.k. a svi smo ga mi kao bebe konzumirali???? nisam trazila savjet pedijatra po tom pitanju ali sad mi ova kolegica bubicu ubacila a glupo mi dijetetu pravit keksolino s adaptiranim mlijekom....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 399
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
9.8.2012 9:38:46   
djoisa
doji li beba? od kad si uvela dohranu?

mlijeko iz tetrapaka ne treba prokuhavati, ali nemoj davati ta light mlijeka, bolje je masnije za bebe..ipak, mozda si prerano uvela k. mlijeko, ono je oznaceno kao alergen, vi niste imale reakciju pa ti procjeni kako ces dalje..
keksolino, plazma, keksi i sl. nisu bas najbolji izbor..prepuni su secera i kojekakvih aditiva..mislim da ipak mozes izabrati nesto korisnije za bebin obrok..

na forumu imas temu http://www.ringeraja.ba/forum/ishrana-bebe-od-45-6-do-12-m/m_204641/mpage_395/tm.htm#1375534 

i ovdje ces naci dotsa recepata i tablicu dohrane
http://mojapapica.com/dohrana/tablica-dohrane/
i
http://mojapapica.com/jelovnici-i-recepti/6-9-mjeseci/

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *