|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
9.8.2012 9:57:35   
Ombra
djoisa, hvala na ovoj tablici....

nisam znala da je rano za keksolino i rizolino...pise tamo da se moze davat od 6 mjeseci....probat cu joj ove zobene pahulje s adaptiranim....suhva mi je sad neka s kravljim mlijekom...

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
9.8.2012 10:04:12   
animagical
ja samo da dodam da bebe nikako ne bi smjele piti ta mlijeka sa smanjenim udjelom masnoce....bebama light nije dovoljan, treba im masno mlijeko...

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
9.8.2012 10:04:24   
djoisa
malo pregledaj tu stranicu sto sam ti poslala ima i o kravljem mlijeku..a mozes naci i dosta recepata za kasice koje su puno primjerenije za bebice od cokolina..

proizvodjaci djecije hrane svasta napisu na kutijama..treba ipak malo paziti..djeca rastu razvijau se, ne znam kakvu korist tako mali mogu imati od keksa i secera ?

ja sam mlijeko uvela oko 10 mjeseci, uglavnom koristim domace za spemanje hrane npr za palentu, griz ili uz jaja i sl..moj bebi nece flasicu zato sto jos uvijek doji.. neka generalna preporuka je da se k. mlijeko uvodi u bebinu ishranu nakon godine..

< Poruku je uredio djoisa -- 9.8.2012 10:06:53 >

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 403
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
9.8.2012 10:13:53   
Ombra
nisam znala da ne smiju s manjim udjelom masnoce jesti....meni savjetovali da pocnem s tim sto ima manje masnoce....anw...hvala na savjetima...cokolino ja njoj ne dajem....
keksolino, rizolino, frutolino i plazmu jede recimo jednom sedmicno....stvarno do sad nije imala nikakvu negativnu reakciju....strpit cu se jos par mjeseci s uvodjenjem kravljeg a pocet cu joj davati s adaptiranim jer ne dojim....bas cu danas te zobene pahulje probatuser posted image

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 404
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
9.8.2012 10:20:01   
djoisa
nije da ne smiju user posted image   nego je bolje da je masnije npr. mjacino miljeko ima 4 % masnoce..

takodje maslinovo ulje je jako dobro za bebe, moze sa davati na pocetku dohrane, u povrtne obroke mozes dodati pola ili kasikicu m. ulja u gotov obrok..najbolje je extra djevicansko maslinovo ulje-prvo hladno presanje to obicno pise na boci..

http://magazin.net.hr/roditeljstvo/bebe-rastu-bolje-uz-maslinovo-ulje

http://www.bebac.com/index.php?show=news&part=display&int_newsID=199

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 405
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
25.10.2012 23:32:09   
sporty mamaa
Mi opet muku mucimo s mlijekom - kravljim. Kontala sam je odvikavat od dojenja, al zao mi, posebno jer sumnjam da ne podnosi kravlje. Svaki put kad joj dadnem nesto s kravljim(prije su joj se pojavljivale fleke crvene oko usta), pojavi joj se nakon nekoliko sati osip blagu, crvene tockice oko usta i uvijek oko desnog oka. Drage mame, sta biste mi vi preporucile? Mogu li ja pitat pedijatricu da uradimo neke testove da ja budem mirna prije potpunog izbacivanja svega sto ima kravlje mlijeko? Kako se rade ti testovi i od koliko godina? Njoj je 13 mjeseci.

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 406
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
27.10.2012 16:49:26   
Mya_81 RR
Probaj mlijeko s manje laktoze, ali svakako nije zgoreg obratiti se i pedijatru.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
27.10.2012 23:56:30   
sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Probaj mlijeko s manje laktoze, ali svakako nije zgoreg obratiti se i pedijatru.


hvala ima neko s manje laktoze kontala sam probat, al ja bi radije da uradim alergo test.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 408
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
19.2.2013 22:54:06   
bebaa
molim vas za misljenje po pitanju ovog aflatoksina u uzorcima mlijeka...na dnevniku nove tv su spominjali cak i tuzlansko...pa koje cemo sad koristiti,koje je sigurno...evo i da se odliucim dijete prebaciti na kravlje koje savjetujete...ako se u ovoj frci uposte moze biti pametan...da li ste zabrinuti...ja jesam jer licno pijem mlijeko u sabnormalnim kolicinama...a kamoli ko ima djecu...

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 409
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
19.2.2013 22:56:27   
animagical
najbolje kozjeuser posted image

< Poruku je uredio animagical -- 19.2.2013 22:57:12 >

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 410
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
19.2.2013 22:57:28   
bebaa
joj da me ubijes ne bi ga mogla popiti...user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 411
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
19.2.2013 23:04:10   
dzenyA

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Mi opet muku mucimo s mlijekom - kravljim. Kontala sam je odvikavat od dojenja, al zao mi, posebno jer sumnjam da ne podnosi kravlje. Svaki put kad joj dadnem nesto s kravljim(prije su joj se pojavljivale fleke crvene oko usta), pojavi joj se nakon nekoliko sati osip blagu, crvene tockice oko usta i uvijek oko desnog oka. Drage mame, sta biste mi vi preporucile? Mogu li ja pitat pedijatricu da uradimo neke testove da ja budem mirna prije potpunog izbacivanja svega sto ima kravlje mlijeko? Kako se rade ti testovi i od koliko godina? Njoj je 13 mjeseci.



Dok je tema aktivna pa da i ja pitam ovdje user posted image
isto ovako se i nama desava,sta god mlijecno jede ovako se osipa,pa cak i monte,vocni jogurt kad jede
pitala pedijatra rekao mi rano je za alergo test,malac ima 13 mj.
imal jos neko ovaj problem ???
sporty mamaa imal te gdje ,imal mala jos alergiju

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 412
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
19.2.2013 23:11:30   
animagical
mozete raditi ukupni IgE koliko ja znam

(odgovor članu dzenyA)
Neposredna veza do poruke: 413
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
19.2.2013 23:16:09   
minie
IZVORNA PORUKA: dzenyA


IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Mi opet muku mucimo s mlijekom - kravljim. Kontala sam je odvikavat od dojenja, al zao mi, posebno jer sumnjam da ne podnosi kravlje. Svaki put kad joj dadnem nesto s kravljim(prije su joj se pojavljivale fleke crvene oko usta), pojavi joj se nakon nekoliko sati osip blagu, crvene tockice oko usta i uvijek oko desnog oka. Drage mame, sta biste mi vi preporucile? Mogu li ja pitat pedijatricu da uradimo neke testove da ja budem mirna prije potpunog izbacivanja svega sto ima kravlje mlijeko? Kako se rade ti testovi i od koliko godina? Njoj je 13 mjeseci.



Dok je tema aktivna pa da i ja pitam ovdje user posted image
isto ovako se i nama desava,sta god mlijecno jede ovako se osipa,pa cak i monte,vocni jogurt kad jede
pitala pedijatra rekao mi rano je za alergo test,malac ima 13 mj.
imal jos neko ovaj problem ???
sporty mamaa imal te gdje ,imal mala jos alergiju


I nama se poceo pojavljivati osip oko usta (svega par tackica, koje nestaju u 15 min) i bio je kao kada opece zara. Vodili ga pedijatru, pa kasnije i alergologu. Radili smo alergo test iz krvi i nije nista pokazao, a onaj na kozi jeste isti takav ospi (ali samo na tom mjestu) na mlijeko i jaja (tacnije bjelance). Doktorica je rekla da izbacimo sve mlijecno iz ishrane, kako bebac, tako i ja (jer doji) i na konrolu za 9 mjeseci. Njemu dam neke stvari na kojima pise: Moguce mlijeko u tragovima i ne reaguje, a ja ne konzumiram svjeze mlijecne proizvode ni jaja, ali pojedem u hrani (i to ne tako cesto). Ugl kazu da ce prerasti do 2. godine alergiju na kravlje mlijeko, a na jaja najkasnije kad krene u skolu i ja se iskreno nadam.


_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu dzenyA)
Neposredna veza do poruke: 414
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
20.2.2013 9:56:35   
bebaa
ima li danas kakvih novosti z tuzlansko mlijeko...jesu li ga testirali...sta vi kupujete od mlijecnih proizvoda...sem kozijeg molim lijepo...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 415
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
20.2.2013 12:13:57   
dzenyA
Minie hvala ti puno,ja sam tebi slala pp

i kod njega tako isto pojeve se tackice al brzo nestanu,on nije na jaja alergican,pa mozes li mi moolim te reci koje mu proizvode kupujes,sta mu dajes???i nama je dr. to isto rekao,ja jedem sve,nije meni nista rekao da ja ne jedem,moj malac doji

Hvala jos jednom ,tebe sam cekala user posted image

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 416
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
20.2.2013 12:21:12   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: bebaa

ima li danas kakvih novosti z tuzlansko mlijeko...jesu li ga testirali...sta vi kupujete od mlijecnih proizvoda...sem kozijeg molim lijepo...user posted image user posted image user posted image



ja pijem tuzlansko mlijeko user posted image
djeci dajem domace kravlje...
nista jos nisam cula

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 417
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
20.2.2013 15:12:30   
minie
IZVORNA PORUKA: dzenyA

Minie hvala ti puno,ja sam tebi slala pp

i kod njega tako isto pojeve se tackice al brzo nestanu,on nije na jaja alergican,pa mozes li mi moolim te reci koje mu proizvode kupujes,sta mu dajes???i nama je dr. to isto rekao,ja jedem sve,nije meni nista rekao da ja ne jedem,moj malac doji

Hvala jos jednom ,tebe sam cekala user posted image


Nisam dobila PP user posted image

Vama je opet malo lakse kad smijete jaja, a u cemu sve ima jaja i mlijeka nikada ranije ne bih rekla, a se je puno istih.
Meni je dr rekla da ni ja ne jedem mlijeko i mlijecne proizvode, kao ni jaja, jer kroz mlijeko koje doji se prenose antitrijela, sa kojima se organizam opet treba boriti. I sto duze bude bez antitijela. organizam ce se prije izboriti sa alergijom.

Za dorucak mu obicno dajem vocne kasice, nekad jede hljeb i caj (nece kad se namaze dzemom), griz sa bananom, ponekad hoce i palentu sa vocem (ali vrlo rijetko). Za rucak jede sve corbice i supice, krompirusu, burek, ugl sve samo da nema jaja i mlijeka. Za veceru ako ostane vocne kasice od dorucka to mu dam. Jede i smoki, grisini, ali i to se mora paziti, u dosta njih ima mlijeka, pa mu kupujem one na kojima pise posni. A od slatkisa jede Bajaderu, Ledene kocke (Kras), tamne cokolade i lizalo (mada nije neki ljubitelj, ovo bas rijetko)

Nadam se da sam bar malo pomogla i administratori izvinite na OT


_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu dzenyA)
Neposredna veza do poruke: 418
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
20.2.2013 22:40:01   
dzenyA
jao hvala minie mnogo,sadd mi je malo lakse,,user posted image

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 419
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
12.3.2013 15:42:45   
mamin_djecak
ja sam juce ujutru svom bebacu prvi put isprzila jaje ( do sad je jeo samo kuhano) i to samo zumance ali je malo i bjelanceta bilo nisam bas gledala da bude cisto 100%, hajde rekoh ima skoro 11 mjeseci moze malcice i bjelanceta..i navece je dobio osip po cijelim ledjima i stomaku, znaci tek navece i danas nema nista. sta mislite jel to reakcija na bjelance ili uposte na przeno jaje? user posted image

(odgovor članu dzenyA)
Neposredna veza do poruke: 420
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
12.3.2013 16:29:16   
Latinka
Ja sam Imranu uvela žumance sa 10mjeseci, a cijelo jaje mu je moja mama, ne mogu reći ispržila-više je kuhalo u tavi, sa gotovo punih 12 mjeseci. I njemu se pojavio osip po prsima. Mislim da je bilo do bjelanceta.
Kasnije nije više nikad. Davala sam mu bjelance često radi boce koju trebaju primiti u 13-tom mjesecu, ali više se osip nikad nije pojavio

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu mamin_djecak)
Neposredna veza do poruke: 421
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
12.3.2013 19:11:51   
mamin_djecak
ma meni je nekako cudno sto se osip pojavio tek navece a danas nema nista.. predpostavljam da je od bjelanceta...drugo nista novo nije jeo. nego sta da radim ako se opet tako desi, da li treba doktoru ici ? i kako ste uvodili bjelance u prehranu? kuhano, przeno?? jos cemo definitivno sacekati ali da znam

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 422
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
28.4.2013 11:53:08   
Suncica_
jel neko imao problem sa tvrdom stolicom, nakon sto bebac popije krawlje mlijeko.. :S nama se to desawa. Ali bas bas tvrda, Ako jest kako ste to rijesile, ukinule ili manje masno ???

(odgovor članu mamin_djecak)
Neposredna veza do poruke: 423
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
13.5.2013 8:36:00   
švrćko
kada si "uvela" mlijeko? koliko rano ...

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 424
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
19.5.2013 22:28:40   
bebaa
pozz...mi nedavno uradismo alergo.test na mlijeko malom i pokaza da nije alergičan...ja mu juče napravim griz na mlijeku i sav se osuo...user posted image
a pavlaku je probao i nema reakcije...user posted image

< Poruku je uredio bebaa -- 19.5.2013 22:40:16 >


_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu švrćko)
Neposredna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *