|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
1.6.2011 9:31:57   
vjestica
sad će biti 2 kanistera po 5 litara user posted image
ovaj prvo smo nosili za cuku, sad će trebat još jedan za bebu user posted image
imam 2 kolica, jedna su ogromna, zauzmu po gepeka (a imamo karavan) ali na njih svašta možeš natrpati, ali nema šansi da njih nosim, jer kad stavim pozadi kolica i cuku, ne može više ništa stati user posted image velika kolica, veliki cuko
a ova kišobran su minimalna, kad ih sklopiš bukvalno su ko kišobran, na njih ništa ne mogu natovariti
do plaže se lako dođe, ali kad se vraćaš, krepaš koliki je uspon
i plaža se ne može pohvaliti nekim hladom


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
1.6.2011 9:32:36   
Malenaoduvijek
helena
opusti se, sto ce ti kupace gacice u vodi?

pa sta ako se beba i ukaki, pokupis i gotovo, a u dm-u imas pelene za vodu.
mi ih nismo koristili nago one babylove gacice pelene kada krene u vodu skinemo i gotovo.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
1.6.2011 9:36:12   
vila_7
ma u pravu si mala! nek se i pokaka...pravit cemo se da nije nase...samo cemo ga odgurnuti da otplovi dalje user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
1.6.2011 9:36:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: vjestica

sad će biti 2 kanistera po 5 litara user posted image
ovaj prvo smo nosili za cuku, sad će trebat još jedan za bebu user posted image
imam 2 kolica, jedna su ogromna, zauzmu po gepeka (a imamo karavan) ali na njih svašta možeš natrpati, ali nema šansi da njih nosim, jer kad stavim pozadi kolica i cuku, ne može više ništa stati user posted image velika kolica, veliki cuko
a ova kišobran su minimalna, kad ih sklopiš bukvalno su ko kišobran, na njih ništa ne mogu natovariti
do plaže se lako dođe, ali kad se vraćaš, krepaš koliki je uspon
i plaža se ne može pohvaliti nekim hladom

E onda sa srecomuser posted image ...ima li neka prodavnica dola uz plazu ili kafana,pa da barem pascetu ne vucaras kanisteruser posted image ...ili zamoli nekog od domacih sto zive uz more da kod njih drzis vodu za pasce,dane vuces svaki dan...madaja mislim da ti je bolje pasce ostavljati u sobi preko dana...

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
1.6.2011 9:38:47   
vila_7
ja ne bih mogla ostavljati psa u sobi ...neka brate i njega malo da uziva! user posted image user posted image user posted image

A kisobran kolica cu posuditi jer imam glupi CLIO (do nedavno je bio savrsen), pa ne znam hoce li i ona moci stati,jos nazad sjedalica pa se na prednje ne moze ni sjesti kako treba...uopce ne znam gdje ce mi stavri stati!user posted image




_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
1.6.2011 9:39:13   
vila_7
hahahah bas je sladak ovaj cucek sto trci! user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
1.6.2011 9:41:57   
vjestica
dadada to je divljina gdje ja idem user posted image
pašče često i ostane sa mm u vikendici, ali sad ćemo ići svi čoporativno ( ne mogu samam sa bebom)
a žao mi džukelu ostavljati samu, voli da se kupa, a da ne spominjem kako je beba oduševljena kad izlazimo vani zajedno sa cukom (cuko ide ispred nje, ona ciči od sreće, nikad tako ne ciči kad idemo nas dvije same vani)
koliko je efikasna ona mreža protiv komaraca iznad kreveta?
dobila sam je , i mislila sam je na moru montirati


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
1.6.2011 9:43:48   
vjestica
IZVORNA PORUKA: helena_7

ja ne bih mogla ostavljati psa u sobi ...neka brate i njega malo da uziva! user posted image user posted image user posted image

A kisobran kolica cu posuditi jer imam glupi CLIO (do nedavno je bio savrsen), pa ne znam hoce li i ona moci stati,jos nazad sjedalica pa se na prednje ne moze ni sjesti kako treba...uopce ne znam gdje ce mi stavri stati!user posted image




mi smo zato kupili karavan kad sam se porodila
prije smo imali fabiju, još plin ugradili i nigdje gepeka, pa ne bi stali ni mi, a kamoli stvari user posted image user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
1.6.2011 9:45:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: vjestica

dadada to je divljina gdje ja idem user posted image
pašče često i ostane sa mm u vikendici, ali sad ćemo ići svi čoporativno ( ne mogu samam sa bebom)
a žao mi džukelu ostavljati samu, voli da se kupa, a da ne spominjem kako je beba oduševljena kad izlazimo vani zajedno sa cukom (cuko ide ispred nje, ona ciči od sreće, nikad tako ne ciči kad idemo nas dvije same vani)
koliko je efikasna ona mreža protiv komaraca iznad kreveta?
dobila sam je , i mislila sam je na moru montirati

ja vam zavidim
to je meni tako divno
ma snacicete se nekako

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
1.6.2011 9:52:07   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: helena_7

ja ne bih mogla ostavljati psa u sobi ...neka brate i njega malo da uziva! user posted image user posted image user posted image

A kisobran kolica cu posuditi jer imam glupi CLIO (do nedavno je bio savrsen), pa ne znam hoce li i ona moci stati,jos nazad sjedalica pa se na prednje ne moze ni sjesti kako treba...uopce ne znam gdje ce mi stavri stati!user posted image




O ne brini u klio može svašta statiuser posted image

samo lipo složiti treba...uh šat sma ja nagurala prve godine u klio...
a najveća je koma bila kad smo krenuli sa Meganom...sa dvije bebe...i ja mama od igle do lokomiitve ponijela...ništa na snije moglo iznenaditi...pa haman ni snijeguser posted image

kaže muž...ako imaš šibicu još d aponeseš stavi je svebi na glavu nema više mjestauser posted image

a onda prošle godine multivolume...jao to je bilo prleijepo...konačno sma sjedila naprijed i putovala na more jao gotive...user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
1.6.2011 9:54:29   
peky
zavisi od kolica, neki mogu u lezeci polozaj, npr moja imaju pozadi ko konopac i ti sebi "stimas" u koji ces polozaj i samo fiksiras.
i mi cemo ove godine ici na more, bebac ce imati aBd 11mj i kupicu joj kupaci kostim hallo kitty za "foliranje" ;) a uzecu joj one gacice sa gumom oko nogu tako i da se ukaki nece nista proci... cula sam da su one pelene za kupanje sto se ima kupiti u dm lose :(((... cak mi je i prodavacica rekla da ih ne kupujem pa eto mozete misliti onda kolko su dobre hahahah.....

a jel moze ko od vas postaviti koju sliku sa tim slaufima, kolutovima, ribicama i ostalim stvarima , jer sam u potrazi za tim nekim stvarima u kojim beba moze biti i u vodi a i na plazi da lezi u njima...

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
1.6.2011 9:57:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: helena_7

ja ne bih mogla ostavljati psa u sobi ...neka brate i njega malo da uziva! user posted image user posted image user posted image

A kisobran kolica cu posuditi jer imam glupi CLIO (do nedavno je bio savrsen), pa ne znam hoce li i ona moci stati,jos nazad sjedalica pa se na prednje ne moze ni sjesti kako treba...uopce ne znam gdje ce mi stavri stati!user posted image




O ne brini u klio može svašta statiuser posted image

samo lipo složiti treba...uh šat sma ja nagurala prve godine u klio...
a najveća je koma bila kad smo krenuli sa Meganom...sa dvije bebe...i ja mama od igle do lokomiitve ponijela...ništa na snije moglo iznenaditi...pa haman ni snijeguser posted image

kaže muž...ako imaš šibicu još d aponeseš stavi je svebi na glavu nema više mjestauser posted image

a onda prošle godine multivolume...jao to je bilo prleijepo...konačno sma sjedila naprijed i putovala na more jao gotive...user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
1.6.2011 10:00:18   
teacher75
mi bi trebali platiti nekome da nas spakuje, ni ja ni mm nismo bas vjesti u tome. prosle godine u lagunu smo jedva smjestili kolica (doduse ona velika), 1 kofer, 1 torbu i par kesa sa nekim stvarimauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
1.6.2011 10:01:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: helena_7

ja ne bih mogla ostavljati psa u sobi ...neka brate i njega malo da uziva! user posted image user posted image user posted image

A kisobran kolica cu posuditi jer imam glupi CLIO (do nedavno je bio savrsen), pa ne znam hoce li i ona moci stati,jos nazad sjedalica pa se na prednje ne moze ni sjesti kako treba...uopce ne znam gdje ce mi stavri stati!user posted image



mi smo nasu ostavljali zato sto nije uzivala na suncu...vidim da ju je to morilo...naravno da je uvijek lezala u hladu...al je opet stalno dahtala a nije bila"morski" pasuser posted image ...nije se nesto voljela kupati...tako da bi rado ostajala u sobi na hladnim plocicama...a onda je predvece izvedem u dugu setnju pa bise malo i brcnula u moru...jednostavno sam nju pratila...drugo je kad pas voli da se kupa...onda za njega to nije mucenje...al mojoj je bilo bolje u sobi...vjerujuser posted image

(odgovor članu vila_7)
  Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
1.6.2011 14:08:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: teacher75

mi bi trebali platiti nekome da nas spakuje, ni ja ni mm nismo bas vjesti u tome. prosle godine u lagunu smo jedva smjestili kolica (doduse ona velika), 1 kofer, 1 torbu i par kesa sa nekim stvarimauser posted image

pre nego smo A. dobili ja i mm isli sami na more ponijeli sve stvari sem ja muzevi boksericauser posted image user posted image user posted image user posted image ostala mi ta kesa.
Dosli tamo mm se tusirao i sad oce da se presvuce rovinja rovinja po stvarima nema mu bokserica
Ma ja kaze neka si ti ponijela svoga vesa ja mogu jel da i u jednim bitiuser posted image user posted image
Na kraju isli u potragu za boksericama i sreca nasliuser posted image user posted image user posted image
Ovo ljeto kad sam se vracala sa mora bio anel sve sam kuci vratila sem anelovi lijekova user posted image kad sam smece izbacivala to jutro valjda seka u neznanju baci tu bas kesu sa lekovima
Dosal kuci nista nemam i sve morala kupiti na novo.
Uvej al uvjek nesto smetnem .

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
1.6.2011 14:14:57   
vila_7
peky....ne bih da reklamiram al ja sam dosta toga u FIS-u kupila jer bas ima raznih i pokusala sam na internetu naci slicnih slikica al ne mogu naci da postavim!



_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu peky)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
1.6.2011 20:30:55   
rose
evo najavljuju da ce slijedeci story imati prilog o bebama i pripremama za ljeto na 52 stranice user posted image

< Poruku je uredio rose -- 1.6.2011 20:32:03 >


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
2.6.2011 8:53:59   
vila_7
kad izlazi story?
i da li ce i u BiH-pošto nas zanju ti prilozi preskocitiuser posted image



_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
2.6.2011 8:55:13   
peky

IZVORNA PORUKA: helena_7

peky....ne bih da reklamiram al ja sam dosta toga u FIS-u kupila jer bas ima raznih i pokusala sam na internetu naci slicnih slikica al ne mogu naci da postavim!




Hvala ti na pokusaju user posted image .... i ja sam trazila i vidim ne mogu da nadjem zato sam upitala..... e bas cu otici u FIS i nakupovati tih "hrpica" imam jos vremena jer mi mislimo ici tek u Septembru. Bas sam juce isla u jednu radnju na pofalicima kao stvari za bebe tu sam nasla slauf ali su cijene uzasne user posted image user posted image .....


(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
2.6.2011 8:57:06   
vila_7
e ja mislim na FIS Vitez,ne znam imaju li u SAuser posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu peky)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
2.6.2011 9:06:44   
peky

IZVORNA PORUKA: helena_7

e ja mislim na FIS Vitez,ne znam imaju li u SAuser posted image



skontala sam da mislis na taj ;) .... hvalauser posted image

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
2.6.2011 12:36:18   
balasgirl
Mi aBd krajem mjeseca planiramo road trip sa bebom kojoj će tada biti 7 mjeseci. Budući da je dug put (Hr, Slo, Njemačka, Češka, Austrija, Mađarska) ni sama ne znam šta i kako. Auto nam jeste veeeeliko, što se tiče stvari može stati puno toga. Međutim, mene je strah kako će beba podnijeti put. Ima li neko iskustva sa ovakvim situacijama. Mi smo već putovali u Mađarsku s bebom i dobro je podnio. Eh sad, put je ipak puno duži. Nekako me najviše strah klimu uključivati u autu, a opet bez nje ćemo se skuhati. Prozor da otvaram, opet kontam napuhaće ga. Hm! nisam pametna. Prošli put kad smo putovali bilo je malo hladnije pa je bilo lakše. A sad će ipak vrućine.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu peky)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
2.6.2011 13:34:29   
reallove
ja ukljucim klimu u autu,normalno,samo namjestim da ne puse na bebu

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
2.6.2011 14:09:23   
peky
evo nasla sam jedan mali text koji ce vam nadam se dalje pomoci...

S bebom na godišnji odmor

Svaka je beba drugačija i teško je predvidjeti što možete očekivati kada jednom krenete na put. No, važno je da sve dobro isplanirate, ponesete osnovne stvari i zadržite hladnu glavu

Kako se vaše putovanje i godišnji odmor s bebom ne bi pretvorio u noćnu moru, potrebne su vam pripreme o kojima nikada ranije niste trebali razmišljati. I dok ste se do nedavno brinuli kakve ćete krpice i kremice za sebe ponesti, sada se morate brinuti što i koliko ćete stvari ponesti za svoju bebu.

Kada planirate prvi godišnji odmor s bebom, hotel možda nije najbolja solucija. Apartman, ma kako mali, pružit će više komfora i za vas i za bebu. Ako je beba već počela jesti kašice i piti sokove, njih ćete lakše spravljati u vlastitoj kuhinji, nego u hotelskoj sobi. Također, bebine i vlastite životne navike nećete toliko morati mijenjati i prilagođavati hotelskim pravilima, pa beba neće osjetiti preveliku promjenu.

Kada ste se već odlučili za smještaj, počnite na vrijeme planirati što trebate nabaviti i ponesti na odmor. Ono što je prilikom pakiranja najvažnije zapamtiti da trebate ponesti stvari bez koji ne možete kod kuće. Dakle dovoljno odjeće, pelene, posebnu hranu ako je potrebna, omiljene igračke, kolica. Sve druge stvari su dodatak koji možete uzeti ako vam stanu u auto, što je potvrdila i mama Vesna koja je s nama vrlo rado podijelila svoje iskustvo prvog ljetovanja sa sinčićem. - Prvi puta smo ga vodili na more s 10 mjeseci. Uzeli smo prijenosni krevetić, njegovu posteljinu i jastučić tako da se prvi dan odmah osjećao kao kod kuće. Uzeli smo sa sobom i kutiju punu njegovih igračaka, kišobran kolica te hodalicu koja je bila pun pogodak jer je dvorište bilo ogromno, pa se "vozio“ se po njemu kao stazi za Formule 1 – objasnila je Vesna.


Dugo, sretno putovanje

Iako je većina beba od samog rođenja naviknuta na vožnju u autu, ipak potrebno je pripremiti se za put. - Krenuli smo u noći, oko 4 sata i samo smo ga iz krevetića premjestili u sjedalicu. Spavao je skoro do odredišta, a onda je bio oduševljen kad je prvi put ugledao more. Godinu dana kasnije, bio je toliko uzbuđen da nije mogao spavati i sto puta je pitao kada će doći more. Ja sam sjedila s njim na stražnjem sjedalu i izmišljali smo različite igre da put do mora što prije prođe. Na put smo ponesli vodu, sokove i puding, koji je lako dati djetetu i u autu. Više puta smo se zaustavljali i svi se zajedno malo prošetali, razgledavali okolicu što mu je bilo zanimljivo – ispričala je mama Vesna.

Ukoliko nemate klimatiziran automobil, naša je preporuka da putujete po noći jer ne samo da tada nećete imati problema s nesnosnim vrućinama, nego su velike šanse da će beba većinu puta prespavati. Ako je beba veća i/ili ne želi spavati, uzmite čim češće kraće stanke od vožnje, a sve što mislite da će vam biti potrebno na putu neka vam bude pri ruci – pelene, hrana, piće, omiljena igračka. Ukoliko putujete po danu, pokušajte prozor kroz koji sije sunce zaštititi platnenom krpom, kako dijete ne bi bilo direktno izloženo suncu i vrućini. Pazite da po bebi ne puše klima ili zrak od prozora.




Malo je za sreću potrebno

Stigli ste na more. To je i vrijeme prilagodbe za vas, ali i vašu bebu, kojoj je ovo prvo iskustvo putovanja i privikavanja na potpuno drugu okolinu. Postoji velika mogućnost da će biti umorna od puta, razdražljiva i da će plakati. Pokušajte u tom trenutku biti što smireniji i opušteniji, zabaviti ju s novom okolinom ili pak pustiti da odspava i dulje nego što je normalno. Jedan od najvažnijih trenutaka biti će kada bebu odvedete na plažu i ugleda more, naravno ako je dovoljno stara da primjećuje stvari oko sebe.

Nipošto bebu nemojte forsirati na kupanje ako se boji vode. Budite strpljivi, što i preporuča mama Vesna. - Bio je oduševljen morem, ali ne i kupanjem. Nismo ga forsirali, nego ga polako privikavali na vodu dok nije nestalo straha. Ako se dijete boji, mislim da mu treba dati vremena da se svaki dan polako i bez ikakve prisile privikava na more. Prve godine i more je bilo hladnije, pa nije htio biti dugo u vodi.

- Tjerati dijete da se kupa, a ono se boji, po meni nema nikakvog smisla. Ne treba to shvatiti kao tragediju, nego se jednostavno tome prilagoditi i zabavljati se drugim stvarima. Imam sreću da je moje dijete znatiželjno i sve novo je htio istraživati. No, djeca su različita – objasnila je Vesna, te dodala: - Godinu dana kasnije je bilo potpuno drugačije. Odmah čim smo došli na more, morali smo ići na plažu i oduševljenje nije splasnulo niti malo. Za vrijeme najvećih vrućina, od 11 do 17 sati, vrijeme je provodio spavajući, a nakon toga kupajući se u dvorištu u malom bazenu u obliku čamca. Godinu dana kasnije već je bio pravi „morski vuk“, jedino je bilo smiješno kako su mu smetali kamenčići koji su mu ulazili u sandalice i cipelice za vodu. Njih smo stalno morali vaditi van – prisjeća se mama Vesna.

Ono što je najvažnije zapamtiti da bebi ne treba puno da bude sretna, pa zbog toga ne treba pretjerivati u ničemu. - Nije potrebno nositi mnogo stvari na plažu, no suncobran obavezno nabavite. Bebu nemojte izlagati suncu, osim dok se kupa u moru, namažite ju sa visokim zaštitnim faktorom, stavite šeširić, uzmite omiljenu igračku i to je to. Od hrane, ako beba već jede treba uzeti sok, vodu, voće, puding, jogurt... Ako je beba malo veća uzmite „kolut“ za plivanje ili narukvice za plivanje i sandalice s kojima može i u vodu i naravno ručnik u koji ćete ga omotati nakon kupanja. Te osnove su sasvim dovoljne – objasnila je Vesna.

Želimo vam ugodno ljetovanje!

_____________________________

26.10.2010. se rodila moja najveca sreca...... volimo te do neba

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
2.6.2011 14:11:41   
peky
samo se u ovom textu ne bi slozila oko toga da bi bolje bilo izabrati apartman umjesto hotela? bas sam sa prijateljicom neku noc o tome pricala hotel ili apartman??? i ona je bila misljenja da je bolje apartman?? mislim ja se nisam stim slozila. zar nije lakse u hotelu?? ne moras cititi iza sebe? ne moras spremati jelo???

_____________________________

26.10.2010. se rodila moja najveca sreca...... volimo te do neba

(odgovor članu peky)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *