|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
6.5.2013 22:09:56   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: škorpija

ma razumijem ja to sve, moja rođena sestra je učiteljica, pa znam na što sam ljubomorna, plaća je mala, ali radi od 8 do 12 sati, 13 najkasnije, dođe kući, dospava, napravi ručak, dođe muž ručaju, izađu u šetnju, nazove mene da vidi šta radim a ja tek tad stižem kući, pet dana ma koliko je težak posao nekako prođe, ali bogami kad ti se sastavi 12 radih dana nije lako, a tek raspusti, praznici, pa samo sad za prvi maja sastaviše tri dana, ja sam naravno sva tri dana radila, ma ne može razumjeti radnik u državnoj slućbi onog koji radi kod privatnika, mislimd a su najsretniji oni radnici koji su od privatnika otišli u državnu službu e ti se garant ne žale


sami smo svoj poziv birali...
kako ti svoj tako tvoja seka svoja...

i moja seka ima isti poziva kao ti i radi drževno...i radi koliko i ti...
radila je i 1. maj i drugi i sad vikned i danas itd...

ali isto tako je tvoja seka mogla uzeti sa svojom diplom neku drugu životnu priču i da ne dolazi kući danima jer ganja karijeru...

ima dosta i do toga koje smo zanimanje izabrali, stekli a i do onoga gdje ko radi...
međutim kada pričamo o karijeri i izgradnji iste...tu se od porodice i djece i sebe bogami zakinuti mora u dobrom djelu zvanja i zanimanja...




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 601
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 8:35:53   
bigest mamy
međutim kada pričamo o karijeri i izgradnji iste...tu se od porodice i djece i sebe bogami zakinuti mora u dobrom djelu zvanja i zanimanja...


moje zanimanje i ja su živi primjer da je ovo apsolutno netaćno.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 602
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 8:42:50   
palachinken
bigest mamy, šta ti radiš?

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu bigest mamy)
Neposredna veza do poruke: 603
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 8:44:43   
bigest mamy
arhitekt user posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 604
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 8:46:07   
gerberka

IZVORNA PORUKA: bigest mamy

međutim kada pričamo o karijeri i izgradnji iste...tu se od porodice i djece i sebe bogami zakinuti mora u dobrom djelu zvanja i zanimanja...


moje zanimanje i ja su živi primjer da je ovo apsolutno netaćno.


slažem se..i zavisi kako se na to gleda. Upravo je to jaka intrizicna motivacija..koja tebe pokrece bigest mamy i zato stizes na sve user posted image
a kad covjeka vodi vanjski faktor u smislu motivacionog..normala da se umara..
i da, sta radis, ako nije tajna? user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu bigest mamy)
Neposredna veza do poruke: 605
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 8:51:25   
bigest mamy
slažem se..i zavisi kako se na to gleda. Upravo je to jaka intrizicna motivacija..koja tebe pokrece bigest mamy i zato stizes na sve


da baš tako. najbitnije je šta neko želi u životu. a ja želim i karijeru i divnu porodicu. i ulažem ogroman trud da to i imam.
user posted image

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 606
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 9:24:55   
minja_
I ja razlikujem posao i karijeru. Ja radim pristojan posao od 8-16 a poslije 16 ostavljam posao na poslu i imam život za sebe. Imam kolegu iste struke koji ima karijeru. Ne zna gdje ce osvanuti a gdje omrknuti, worldwide doslovno. Ali viđa suprugu i djecu dva dana u sedmici, kada je dobra sedmica. Ali oni se svi nekako uklapaju i sazivjeli su se sa tim ritmom.

Ja da ne moram, ne bih radila. Ne interesuje me ni drustveno priznanje, rangiranje, ugled, postignuća, osjećaj društvene korisnosti... Ništa. Samo plata kojom svojoj porodici zajedno sa suprugom obezbjeđujem pristojan zivot. A nije da nemam lijep posao na kojem stvarno ugodno i prijatno provedem vrijeme. Samo, mislim da je meni kao osobi u sustini nepotreban da bih se osjecala bitno i realizirano. Jer se i bez posla osjećam bitno i realizirano.

Mozda u ovakvom obliku nisam razmisljala prije, ali prolazimo ovih dana jedno veliko iskusenje, kada vam se stvari same od sebe poredaju i sve vam odjednom bude jasno.

Posao da, karijera ne. A ne mora ni posao.

Ja da mogu birati, izabrala bih samo majčinstvo.

Još jednom da podcrtam - posao i majčinstvo ne isključuju nužno jedno drugo.

(odgovor članu bigest mamy)
Neposredna veza do poruke: 607
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 9:28:56   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bigest mamy

međutim kada pričamo o karijeri i izgradnji iste...tu se od porodice i djece i sebe bogami zakinuti mora u dobrom djelu zvanja i zanimanja...


moje zanimanje i ja su živi primjer da je ovo apsolutno netaćno.


ja sma lijepo rekla da je vrlo vašno koje zanimanje je u pitanju...
sa mojim izgradnja karijeke kojom sma bial krenula zahtjevala je doricanje koliko se neko doruiče u redovnom poslu novinara evo...
sve ovisi od toga što nam jeste zanimanje, što je uopće cilj karijerni, i nadasve gdje i šta radimo

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bigest mamy)
Neposredna veza do poruke: 608
   [Obrisana poruka]
7.5.2013 9:33:45   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu minja_)
  Neposredna veza do poruke: 609
   RE: Karijera i/ili maj�instvo ?
7.5.2013 10:31:39   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Šta znači imati karijeru u bosanskohercegovačkoj stvarnosti?!

Ja ne mogu nikako da dokučim.
Hajde mi dajte jednu ženu za koju mislite da to ima, mislim na ove iz javnog života pa da bih mogla ocijeniti i dati svoj sud?



IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ali da ne mislite da nipodaštavam, ja ću sada reći da ipak znam jednu ženu sa karijerom.
( Po mom shvatanju šta bi trebala biti profesionalna karijera. )
I ona je na ovom forumu, i nadam se da će se prepoznati.
Toj ženi skidam kapu, a čisto sumnjam da je plaćaju basnoslovno za posao koji obavlja....


Pridružujem se naklonu, jer ipak pored onoga što je/nas čeka u/oko/na/pored kuće, stigla je i uspjela sve ono o čemu mi naglabamo danima ovdje.

Malena - svaka čast malena.



MIslimo li na istu. user posted image

I da...htjela bih reći....ja imam dobar posao, i dobro me plaćaju. ( za mene je sve preko 1500 dobro, možda neko misli suprotno ).
Puno sam putovala, od kad imam djecu gledam da me mimoidje sve što može.
Mogla sam napredovati, ići na regionalne okvire....nisam.
I opet kad bih dobila kakve lude pare, otkaz bih poslala sms-om.
Kako bih ja znala divno rasporediti svoju lovu i svoje vrijeme.
Mislim da bih se tada bacila na učenje. Upisala bih nešto što nema veze s ovim što sam završila.
MOzda bih se odvazila i knjigu da napisem.....Kad moze N.C. sto to ne bih mogla ja, garantujem da sam pismenija. user posted image


Još uvijek mislim ovako....user posted image
I kupila sam bingo, ovaj za sutra.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 610
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 10:33:39   
EEDITH

IZVORNA PORUKA: minja_

I ja razlikujem posao i karijeru. Ja radim pristojan posao od 8-16 a poslije 16 ostavljam posao na poslu i imam život za sebe. Imam kolegu iste struke koji ima karijeru. Ne zna gdje ce osvanuti a gdje omrknuti, worldwide doslovno. Ali viđa suprugu i djecu dva dana u sedmici, kada je dobra sedmica. Ali oni se svi nekako uklapaju i sazivjeli su se sa tim ritmom.

Ja da ne moram, ne bih radila. Ne interesuje me ni drustveno priznanje, rangiranje, ugled, postignuća, osjećaj društvene korisnosti... Ništa. Samo plata kojom svojoj porodici zajedno sa suprugom obezbjeđujem pristojan zivot. A nije da nemam lijep posao na kojem stvarno ugodno i prijatno provedem vrijeme. Samo, mislim da je meni kao osobi u sustini nepotreban da bih se osjecala bitno i realizirano. Jer se i bez posla osjećam bitno i realizirano.

Mozda u ovakvom obliku nisam razmisljala prije, ali prolazimo ovih dana jedno veliko iskusenje, kada vam se stvari same od sebe poredaju i sve vam odjednom bude jasno.

Posao da, karijera ne. A ne mora ni posao.

Ja da mogu birati, izabrala bih samo majčinstvo.

Još jednom da podcrtam - posao i majčinstvo ne isključuju nužno jedno drugo.


user posted image user posted image



_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 611
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 10:37:54   
palachinken

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: bigest mamy

međutim kada pričamo o karijeri i izgradnji iste...tu se od porodice i djece i sebe bogami zakinuti mora u dobrom djelu zvanja i zanimanja...


moje zanimanje i ja su živi primjer da je ovo apsolutno netaćno.


ja sma lijepo rekla da je vrlo vašno koje zanimanje je u pitanju...
sa mojim izgradnja karijeke kojom sma bial krenula zahtjevala je doricanje koliko se neko doruiče u redovnom poslu novinara evo...
sve ovisi od toga što nam jeste zanimanje, što je uopće cilj karijerni, i nadasve gdje i šta radimo

Recimo da znam kako se gradi karijera kod bigest mamy. O itekako ima odricanja. Terena, blata, kaljuže, čobana, neandertalca, lafo gospode, seminara, usavršavanja, putovanja, sastanaka, dostupnosti 24/7, učenja, životne škole.
Ja sam je nabila nogom, jer, lično i personalno, nisam posao koji radim (nisam svoj bankovni račun, nisam sadžaj svog novčanika niti sam stvari koje kupim, reče T. Durden user posted image )
Mene ispunjava nešto drugo.
I svakom njegovo.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 612
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 10:49:45   
aazra

IZVORNA PORUKA: palachinken

(nisam svoj bankovni račun, nisam sadžaj svog novčanika niti sam stvari koje kupim, reče T. Durden user posted image )
Mene ispunjava nešto drugo.
I svakom njegovo.


user posted image

Ko moze raditi neki "smiren" posao i nakon radnog vremena zakljucati kancelariju, otici kuci, posvetiti se porodici, super...najgore je kada trpis neku vrstu mobinga i onda ne mozes da to ne preneses na dijete...user posted image

Sjetim se zena koje rade u trgovinama (prvi maj je za vecinu bio radni), onih koje ne primaju platu po dva - tri mjeseca, njima se stvarno divim kako izdrze, jer ja ne bi mogla...

Ono o cemu mastam je privatni biznis - nema sefa, nema mobinga...ono bas da uzivas i u poslu i u majcinstvu..user posted image



_____________________________








(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 613
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 10:52:40   
palachinken
Aazra, nema šefa, imaju klijenti, inspekcija, računi, dobavljači, plate radnicima. To je mnogo mnogo više stresa, nemaš radno vrijeme - jer radiš non stop. Ali radiš sebi i svom djetetu.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 614
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 11:01:35   
aazra
Ako je posao kojeg volis to se da podnijeti...user posted image

Mm i ja smo imali nekih ideja...ali nedostaje hrabrosti user posted image

Btw, imam prijateljicu koja ima salon za uljepsavanje cuka, ono nije neki "zvucan" biznis ali dobro joj ide, bas uziva...samo sto ona ne zivi u BiH. Ne znam kako bi ovdje prosla s tim biznisom user posted image

Naravno, ima i porodicu, dijete, uziva...

Eto, tako nesto bi i ja voljela.

< Poruku je uredio aazra -- 7.5.2013 11:03:17 >


_____________________________








(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 615
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 11:02:47   
ladyblue RR
hmmm, ja ne bih ni karijeru ni majčinstvo...negdje sam imala fulu u odgoju... ja bih najradije bila sponzoruša koja ništa ne radi i koja ima 3 dadilje da deveraju oko djece user posted image

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 616
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 11:18:56   
veeseelaa
ja kako vidim sve same karijeristkinje, ono za ful školskom spremom
imal tu love il je samo ljubav u pitanju?
ne razumijem.....

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 617
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 11:22:32   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja kako vidim sve same karijeristkinje, ono za ful školskom spremom
imal tu love il je samo ljubav u pitanju?
ne razumijem.....


joj tebe vesela...pa znaš da je ovdje samo ljubav....all you need is love user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 618
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 11:24:03   
veeseelaa
user posted image

hebo karijeru kad nemaš love , nego životariš i gledaš gdje je pavlaka na rasprodaji

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 619
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 11:29:02   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

user posted image

hebo karijeru kad nemaš love , nego životariš i gledaš gdje je pavlaka na rasprodaji


pa o tome ti pričam user posted image user posted image user posted image

biti sponzoruša je najbolja profesija...to je prava karijerauser posted image

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 620
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 11:29:04   
minja_
da dopunim matematicki problem sa druge teme, kad dobijem taj wow jack pot pa se i ja zahvalim sefovima, da ih ne bi vise zadrzavala i tako touser posted image , prevjezbacu cijelog Venea i Mintakovica i kupicu tkalacki stan i masinu za strikanje i opleti Hajrouser posted image user posted image user posted image
I slikala bih na svili. I konacno naucila kuhatiuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 621
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 11:30:07   
tajra26
ja samo da kazem da su sretne žene koje mogu sebi priuštiti luksuz da budu pored svog djeteta i da ne moraju raditi... ja sam nazalost jedna koja je počela raditi nakon 18mjeseci vukla bolovanje od godine.... i jako jako mi je teško sad kad sam se vratila a jos sam i promjenila posao...nedostaje mi moja beba... ipak novac je u pitanju a znamo sta sve biva kada istog nema... sva sreca pa mi bebu mama cuva... jos samo da kazem da sam ja prije svega majka pa onda "karijeristica"..

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 622
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 11:30:44   
bebaa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

user posted image

hebo karijeru kad nemaš love , nego životariš i gledaš gdje je pavlaka na rasprodaji

e moja vesela ona koja je što kažu žena od karijere ne životari u smislu da nema love za pavlaku...ona životari na privatnom i emocionalnom planu......karijera je nešto skroz lijevo od posla našeg bosanskog ili kako hoćeš ga nazovi...te žene a malo ih je nemaju vremena ni za halu a kamoli za porodicu,kučiće,mačiće i ostale insane i hajvane...one vide napredovanje,priznanja,probijanje do vrha,lomi sve pred sobom,beskrupulozno,hladno...dođe kući a najčešće je to hotelska soba,istušira se i sjede da radi jer joj je onih 24 h bilo malo...

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 623
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 11:31:27   
veeseelaa
biti sponzoruša je najbolja profesija...to je prava karijerauser posted image


naravno, al to ne može svako, iako nam se čini da može
probajmo pa ćemo vidjeti da nije lako user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 624
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 11:33:14   
veeseelaa
ja samo da kazem da su sretne žene koje mogu sebi priuštiti luksuz da budu pored svog djeteta i da ne moraju raditi...


problem je postaviti granicu, koliko je to love dovoljno da bi žena ostala doma uz dijeteuser posted image
uvijek se želi više, bolje, misli se na školovanje djece i sl


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *