|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
6.5.2013 14:44:17   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: palachinken

Funky, pošto si ti žena lavica i udarnik, navikla bi se i u toj nekoj nezavidnoj, samohranoj poziciji.




100%...
user posted image

i našla smisao umjeto putavnja i na točkovima non stop...uz porodicu, djecu uadrnilki radeći sve vezano za njih pored njih s amnje novaca a ito dobro da joj bude...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 576
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
6.5.2013 14:45:57   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bigest mamy

i majčinstvo i karijera traže mnogo energije i truda.
bitno je znati šta hoćete i koliko ste spremni "potegnuti" da to i dobijete.
pitanje je bilo majčinstvo i /ili karijera?
ja kažem i majčinstvo i karijera.


onda je najvažnije krenuti do toga što nam jeste zvanje i mogućnost izgradnje karijere...
moja je predpostavljala mnogo putovanja, ne dolazak kući na ručak itd...
da ih jutrom ne vidim i navečer d ami zaspu i ne vdie mene...

to nisma mogla...redovan posao da...
al dati sve ovo ostalo za karijeru koja je bila tada moj put...to ne

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bigest mamy)
Neposredna veza do poruke: 577
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
6.5.2013 14:47:03   
palachinken

IZVORNA PORUKA: Funky

IZVORNA PORUKA: palachinken
Funky, pošto si ti žena lavica i udarnik, navikla bi se i u toj nekoj nezavidnoj, samohranoj poziciji.


I don't know! user posted image  Ali eto okakvim ja budalaštinama razmišljam...

A navikla bi se i na platicu - i organizovala lifestyle s istom.
Kad se mora, mora se.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Funky)
Neposredna veza do poruke: 578
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
6.5.2013 14:50:14   
Funky
Vjerovatno bih, pa mnoge žene to jako dobro rade, samo kažem kada neko gradi tu tzv. karijeru kasnije se teško toga odreći, eto samo to... a ja iskreno vjerujem da ću kada ugledam svoje pile i uzmem ga u naručje drugu pjesmu pjevati... user posted image

P.S. nakon vanmatericne i gubitka blizanacke "trudnoce" zamrzila sam svoj posao i htjela sam se odreci svega jer mi je posao bio jedini razlog za sve sto se desilo. Krivila sam sebe za sve i opet nisam otisla, ostala sam, ali sada bar drugacije gledam na stvari i stvarno mislim da svaka karijera bar malo padne u drugi plan kada se dobije dijete...

< Poruku je uredio Funky -- 6.5.2013 14:52:33 >


_____________________________

Funky Fun Club

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 579
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
6.5.2013 14:53:29   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Funky

Vjerovatno bih, pa mnoge žene to jako dobro rade, samo kažem kada neko gradi tu tzv. karijeru kasnije se teško toga odreći, eto samo to... a ja iskreno vjerujem da ću kada ugledam svoje pile i uzmem ga u naručje drugu pjesmu pjevati... user posted image

P.S. nakon vanmatericne i gubitka blizanacke "trudnoce" zamrzila sam svoj posao i htjela sam se odreci svega jer mi je posao bio jedini razlog za sve sto se desilo. Krivila sam sebe za sve i opet nisam otisla, ostala sam, ali sada bar drugacije gledam na stvari i stvarno mislim da svaka karijera bar malo padne u drugi plan kada se dobije dijete...

user posted image

aBd...
već negdje na polovini trunoće kada sojetiš bebu uživo...da te lupne...
kreneš sa stopiranjem mnogo toga...i shavtiš...da to pukanje jedva čekaš na rukama

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Funky)
Neposredna veza do poruke: 580
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
6.5.2013 14:54:48   
maja78 RR
ja ustajem u pola sest a nemam nikakvu karijeru, ali studiram i radim ponesto privatno da bih dodatno zaradila

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 581
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
6.5.2013 14:55:06   
EEDITH
ja ne bih dala svoju majčinsku karijeru ni za šta na svijetu user posted image

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu Funky)
Neposredna veza do poruke: 582
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
6.5.2013 14:59:14   
palachinken
Nema recepta.
Od svega otkidaš po malo, naizmjenično, i balansiraš.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 583
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
6.5.2013 14:59:19   
veeseelaa
fakat sam u velikoj dilemi ....a radim vec 17 goinauser posted image user posted image user posted image



puno sestro, pazi da e ne izradiš, možda jednostavno nisi tip za sjedit kući i biti domaćica

u ovom periodu mog života nemam vremena za prijateljice


prijateljice se uglavnom stiču u djetinjstvu, one koje poznaju tebe od rane mladosti, tvoju porodicu, tvoje navike i slično
koje su tu kad si se udavala, dobila posao, rodila djecu, plakala i sretna bila

mislim da ćeš ti imati jaranice kad budeš htjela, njih se uvijek može naći u parku npr al prijateljice ćeš steći malo teže, da ne kažem da će isto biti nemoguće



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 584
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
6.5.2013 15:00:18   
gerberka

IZVORNA PORUKA: bigest mamy

sve se može kad se hoće. biti uspješan profesionalac i dobra majka.
ja sam se školovala za zanimanje koje sam čitav život htjela da radim. i volim svoj posao do neba. ispunjava me u svakom pogledu. dobro sam plaćena za to što radim i dobro to radim. s druge strane uvijek sam voljela djecu i bio mi je san da ih imam bar petero. sad za sad sam ih rodila troje. i sve stižem.
i dječije zadaće, treninge, priredbe, lektire, vakcine, izlete, ručkove, kolaće,.......
kuham, perem, čistim.......
svaki dan provodim vrijeme sa djecom i mužem.
u ovom periodu mog života nemam vremena za prijateljice al' imam divnog muža koji me sluša dok mahalam htio ili ne. tako da majčinstvo/karijera ne iskljućuje jedno drugo.
najbitnije je dobro se organizovati i izbalansirati bitne stvari u svom životu.
user posted image user posted image user posted image


svaka cast user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu bigest mamy)
Neposredna veza do poruke: 585
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
6.5.2013 15:01:53   
Lady26

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

ja ustajem u pola sest a nemam nikakvu karijeru, ali studiram i radim ponesto privatno da bih dodatno zaradila

Zar ne radis?

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 586
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
6.5.2013 15:03:26   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: maja78 RR

ja ustajem u pola sest a nemam nikakvu karijeru, ali studiram i radim ponesto privatno da bih dodatno zaradila

Zar ne radis?

radim, vec nabrajam pored toga

a ovo nije karijera sto radim, pod tim smatram drugo, ovo je posao 8-16

< Poruku je uredio maja78 RR -- 6.5.2013 15:04:23 >


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 587
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
6.5.2013 15:04:20   
animagical

IZVORNA PORUKA: palachinken

Nema recepta.
Od svega otkidaš po malo, naizmjenično, i balansiraš.


user posted image user posted image evo,sve vam je rekla, sad mozete komotno i zakljucati temuuser posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 588
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
6.5.2013 15:05:18   
gerberka
ja sam toliko prizeljkivala povratak na posao i vidim da nisam pogrijesila user posted image jer sam jos vise organizovanija, poletnija, drzim tempo user posted image kucačistija, više hrane skuhane user posted image
a motiv mi nije karijera, magisterij sam zaledila..trenutno mojih 8 sati na poslu i ostatak dana i noci vrti se oko moja dva momka prije svega, pa moje porodice i mojih nablizih par prijatelja..to nekako raskomadam user posted image ž
na prvom mjestu mi je majcinstvo, ali me svaka minuta na poslu ispunjava jer znam da zaradjujem kako bih svome djetetu priustila potrebno user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 589
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
6.5.2013 15:13:17   
veeseelaa
na prvom mjestu mi je majcinstvo, ali me svaka minuta na poslu ispunjava jer znam da zaradjujem kako bih svome djetetu priustila potrebno user posted image


user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 590
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
6.5.2013 19:51:40   
Galicia
A kakva je to razlika izmedju karijere i posla?
I jedno i drugo radis? Ili?

Il se ovdje postavlja pitanje, Posao ili kuca?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 591
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
6.5.2013 20:23:45   
draguljče
Posao je nešto što radiš kako bi primila platu na kraju mjeseca. To je plaćeni rad. Dok je, sa druge strane, karijera dugoročna aktivnost koja donosi zadovoljstvo i urodi plodom. user posted image Ona predstavlja napredak u profesiji ili poslovnom životu.
Razlika između posla i karijere:

POSAO
Kratkoročna vremenska perspektiva
Neposredni rezultati
Određuje ga organizacija
Zadovoljava organizacijske potrebe
Fiksan, ograničen motivacijski sistem

KARIJERA
Dugoročna perspektiva
Dugoročni razvoj
Određuje je pojedinac
Ujedinjuje organizacijske i individualne potrebe
Višestruki motivi (povećanje smisla i značenja za pojedinca)


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, pa kad ću onda živjeti?!

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 592
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
6.5.2013 20:30:10   
Galicia
Hvala na pojasnjenju.
Ali svaki normalan insan zeli sebi dobro tako da tezi ka napredovanjem na poslu. Bez obzira imao djecu ili ne.
Svi smo poceli od nule, tj poceli smo od nekih mizernijih poslica, ali u ovim godinama rijetko ko ima da je ostao na nuli. Znaci da je uznapredovao na poslu, da li kroz iskustvo ili skolovanje, ali svi smo se "prokarijerisali".

Meni nema razlike izmedju posla i te neke karijere. Sve je to posao. I milioner kad ustane ujutru u 6 ne kaze idem "na karijeru" nego idem na posao.
Mozda ja ne kontam najbolje, ali ovako shvatam.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu draguljče)
Neposredna veza do poruke: 593
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
6.5.2013 20:33:57   
draguljče
Pa ja se ne bih baš složila. Nema svako razvijen motiv za postignućem. Veliki broj ljudi ostaje na nekom poslu koji mu zadovoljava neke od osnovnih potreba.
Posao je moguće pretvoriti u karijeru, ali to zahtjeva dobro obavljanje trenutnog posla i konstantan rad na ličnom usavršavanju. Veliku emocionalnu angažovanost i motivisanost. Međutim, ako uđeš u kolotečinu i rutinu posla, kada ga počneš odrađivati, ugrožavaš vlastito napredovanje.

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, pa kad ću onda živjeti?!

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 594
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
6.5.2013 20:38:33   
teacher75
evo npr. ja radim vec 13 godina kao profesor engleskog jezika. satnica i posao idealni za udatu zenu i majku, da sam htejela ganjati karijeru radila bih u najmanju ruku u bosnalijeku kao prevodilac (jer sam cim sam diplomirala imala ponudu da radim tamo)i u bosnalijeku bih imala sigurno sansu za napredovanjem sto u skoli nemam. al meni ovo radno vrijeme i mjesto super, ucahurila sam se, programe znam napamet, ne moram se vise posebno spremati za posao, odem i odradim 4-5 sati i poslije sam slobodna. ljepota. s druge strane ne kontam zene koje nikako ne rade i domacice su full time, ja bih se osjecala nesposobnom, ne bih nikako bila ispunjena. najbolja je neka zlatna sredinam ne pretjerivati ni u karijeri a ni sjediti kod kuce

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu draguljče)
Neposredna veza do poruke: 595
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
6.5.2013 20:40:20   
draguljče

IZVORNA PORUKA: teacher75

evo npr. ja radim vec 13 godina kao profesor engleskog jezika. satnica i posao idealni za udatu zenu i majku, da sam htejela ganjati karijeru radila bih u najmanju ruku u bosnalijeku kao prevodilac (jer sam cim sam diplomirala imala ponudu da radim tamo)i u bosnalijeku bih imala sigurno sansu za napredovanjem sto u skoli nemam. al meni ovo radno vrijeme i mjesto super, ucahurila sam se, programe znam napamet, ne moram se vise posebno spremati za posao, odem i odradim 4-5 sati i poslije sam slobodna. ljepota. s druge strane ne kontam zene koje nikako ne rade i domacice su full time, ja bih se osjecala nesposobnom, ne bih nikako bila ispunjena. najbolja je neka zlatna sredinam ne pretjerivati ni u karijeri a ni sjediti kod kuce


Slažem se. Ja bih se nekad vrlo rado mijenjala za posao za nekim šalterom.

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, pa kad ću onda živjeti?!

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 596
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
6.5.2013 21:19:25   
škorpija
radim od 9 do 18, radim svaki treći vikend, radim praznike, imam noćne dežure do 1 sat noći, imam osjećaj da je moj život samo za samce, nit sma dobra majka, nit žena, nit sam dobra domaćica, nit prijateljica, i iskreno mrzim kad moje prijateljice prosvjetne radnice kukaju na plaće, na posao, na djecu, na roditelje te djece, a ne znam šta u našoj državi znači karijera, mogu ja svoj posao prijateljicama iz osnovne i srednje škole pordavati pod vau karijeru jer to tako izvana može izgledati, urednica u poznatim dnevnim novinama, ali iskreno svaki put kad vidim neku tetu kako štembilja nake papirine u općini ja bih se mijenjala sa svakom od njih

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu draguljče)
Neposredna veza do poruke: 597
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
6.5.2013 21:30:37   
Rosaina
Škorpija, nemoj me pogrešno shvatiti, ali...
osvrnula bih se na tvoj dio posta o prosvjetnim radnicama.
Normalno da se žale na plaće. Mama mi je prosvjetni radnik. Znaš li zašto?
Trebaju dobiti plaću do 10. u mjesecu, topli obrok do 5. u mjesecu.
Znaš li kada im je isplaćena plaća za treći mjesec? Prije četiri dana. Umjesto plaće za travanj, dobili su plaću za ožujak. Toplog obroka nije bilo.
Prošle i pretprošle godine su im tako maznuli po plaću. Samo preskoče mjesec, i nastave isplaćivati kao da ništa nije bilo.
S tim da im svake godine za 50-60 km nekad i više smanje plaću.

Žale se na roditelje, kako neće, kada masa roditelja djecu uči da je ok tući se, djeca dolaze s noževima u školu, jedan dečko je prošli mjesec nastavniku tjelesnog iz čista mira izbušio gume.
Skrećem s teme, ali.. shvaćam da su roditelji zauzeti, ali isto tako poznam mnogo djece čiji roditelji rade od zore do mraka pa su djeca prekrasno odgojena i vaspitana.

Prosvjeta je jako lijep posao, idealan za ženu, ali se u našoj zemlji užasno malo cijeni, a trebalo bi da one koji obrazuju i odgajaju djecu cijene najviše. Barem da im tu plaću jadnu isplaćuju redovito. :(

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 598
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
6.5.2013 21:32:45   
niki83
Skorpijauser posted image
Mm tako cesto kaze da bi se rado mijenjao sa nekim ko provodi od 7-15h iza saltera jer radi svaki dan do 17h, putuje i kad mu nije do toga, ima jako odgovoran posao i stalno je pod stresomuser posted image a da je sve to barem malo bolje placeno, aliuser posted image iz ove koze se ne moze, kazu..

_____________________________

N&N

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 599
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
6.5.2013 21:36:55   
škorpija
ma razumijem ja to sve, moja rođena sestra je učiteljica, pa znam na što sam ljubomorna, plaća je mala, ali radi od 8 do 12 sati, 13 najkasnije, dođe kući, dospava, napravi ručak, dođe muž ručaju, izađu u šetnju, nazove mene da vidi šta radim a ja tek tad stižem kući, pet dana ma koliko je težak posao nekako prođe, ali bogami kad ti se sastavi 12 radih dana nije lako, a tek raspusti, praznici, pa samo sad za prvi maja sastaviše tri dana, ja sam naravno sva tri dana radila, ma ne može razumjeti radnik u državnoj slućbi onog koji radi kod privatnika, mislimd a su najsretniji oni radnici koji su od privatnika otišli u državnu službu e ti se garant ne žale

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Rosaina)
Neposredna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *