|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 11:43:40   
škorpija
da imam nekretninu koju izdajem za dvije milje ja bih ostala kući, eto moje mjere, a mm nek radiuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 626
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 11:44:55   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: škorpija

da imam nekretninu koju izdajem za dvije milje ja bih ostala kući, eto moje mjere, a mm nek radiuser posted image



pa puno tražiš user posted image
ja mislila ti skromnija user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 627
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 11:46:21   
škorpija
IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: škorpija

da imam nekretninu koju izdajem za dvije milje ja bih ostala kući, eto moje mjere, a mm nek radiuser posted image



pa puno tražiš user posted image
ja mislila ti skromnija user posted image

pa jbg jel treba sam da šktarim u snovimauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 628
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 11:54:42   
veki_aki
ja mislim da bi bilo idealno kakav poslic od 10-14, sa platicom od 1000km, sad bi i ovu vecu platu al i radno vrijeme za to mjenjala. Svi mi volimo svoju djecu i volimo biti s njima, al moras nekad i iz kuce izaci, malo medju fin svijet :-)
Salim se, al ja bi iskreno poludila da ne radim, naravno voljela bih da mi je duplo krace radno vrijeme (8-16.30), al recimo u ovom periodu kad sa starijim radim zadace, a ovaj mali me ubi puzanjem i diranjem svega sto ne smije, pauza od sat vremena na poslu je jedino vrijeme kad danas imam da sjednem i ni na sta ne mislim.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 629
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 12:28:59   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: minja_

da dopunim matematicki problem sa druge teme, kad dobijem taj wow jack pot pa se i ja zahvalim sefovima, da ih ne bi vise zadrzavala i tako touser posted image , prevjezbacu cijelog Venea i Mintakovica i kupicu tkalacki stan i masinu za strikanje i opleti Hajrouser posted image user posted image user posted image
I slikala bih na svili. I konacno naucila kuhatiuser posted image



user posted image Wao....gdje me vrati čovjeće....20 godina nazad.

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 630
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 12:49:41   
tajra26

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja samo da kazem da su sretne žene koje mogu sebi priuštiti luksuz da budu pored svog djeteta i da ne moraju raditi...


problem je postaviti granicu, koliko je to love dovoljno da bi žena ostala doma uz dijeteuser posted image
uvijek se želi više, bolje, misli se na školovanje djece i sl



jako je teško postaviti granicu uvijek mislis (bar ja) eh da mi je da sve obezbjedim za svoje dijete (stan,auto,najbolju skolu, odjecu i sl) ali ipak mislim da je odgoj najveca stvar koju mozes pruziti svom djetetu tako da ja sebi vrlo cesto postavim pitanje moze li se to dvoje uskladiti i da li mozes pravilno odgojiti djete ako radis po 8-9h dnavno...da li su ta 2-3h dovoljna dnevno za odgoj? a opet ako djetetu sve i obezbjedis za sta ce se ono boriti..da li je olaksanje kad mu sve stvoris ili ga pustis da se sam izbori za neke stvari... tema je odlicna ali moje je misljenje da nikada necemo znati sta je ispravno a sta ne... naravno ja sam kombinacija i jedno i drugo a ostaje da vidi kakve sam prpuste uradila...

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 631
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 12:59:02   
škorpija

IZVORNA PORUKA: tajra26


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja samo da kazem da su sretne žene koje mogu sebi priuštiti luksuz da budu pored svog djeteta i da ne moraju raditi...


problem je postaviti granicu, koliko je to love dovoljno da bi žena ostala doma uz dijeteuser posted image
uvijek se želi više, bolje, misli se na školovanje djece i sl



jako je teško postaviti granicu uvijek mislis (bar ja) eh da mi je da sve obezbjedim za svoje dijete (stan,auto,najbolju skolu, odjecu i sl) ali ipak mislim da je odgoj najveca stvar koju mozes pruziti svom djetetu tako da ja sebi vrlo cesto postavim pitanje moze li se to dvoje uskladiti i da li mozes pravilno odgojiti djete ako radis po 8-9h dnavno...da li su ta 2-3h dovoljna dnevno za odgoj? a opet ako djetetu sve i obezbjedis za sta ce se ono boriti..da li je olaksanje kad mu sve stvoris ili ga pustis da se sam izbori za neke stvari... tema je odlicna ali moje je misljenje da nikada necemo znati sta je ispravno a sta ne... naravno ja sam kombinacija i jedno i drugo a ostaje da vidi kakve sam prpuste uradila...

naravno da nisu 2-3 sata dovoljan, već sad ividm ogromnu razliku u ponašanju djece čije mame ne rade i mog djeteta, jutros čitam 14-godišnjak , doduše u SAD-u, ubio majku jer mu je oduzela videoigricu, mislim ništa me ne iznenađeje, ja svoje dijete ne odgajam, odgaja ga svekrva i vrtić

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 632
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 13:19:31   
Emmy
Meni bi se bilo teško odlučiti - jedno ili drugo. Sam boravak majke kući (uz dovoljno finansijskih sredstava) ne čini je više majkom od onih koje rade, odnosno samo to po sebi nije isključivo majčinstvo. Meni je bolji termin na engleskom working/non-working (stay-at-home) mum. Poznajem primjere majki koje imaju sve te uvjete, ali dijete je opet skoro redovno kod nekoga, dok majka radi manikir, pedikir, stvari za sebe kako to ona voli da kaže. Meni lično je jedino falilo to što nisam imala punu godinu porodiljskog sa oboje djece (nego 6 mjeseci) i nekako mi je tu ostala praznina. Djeca će neminovno porasti, okrenuti se svom društvu i svojim aktivnostima, a nama ostaje da "popunimo" taj višak vremena kada se djeca osamostale. Žene su tada već u godinama kad će ih teško koji poslodavac zaposliti. Mislim da sam već pisala možda čak i na ovoj temi - kvalitet naspram kvantiteta. Dakle provoditi koliko god je moguće kvalitetnog vremena sa djecom, a biti kući podrazumijeva mnoge "neplaćene" stvari, za koje se nekako podrazumijeva da žena treba da uradi, jer je svakako kući (osim ako nema kućnu pomoćnicu). Posao, uz dobru organizaciju i sve se stigne. Aktivnosti za sebe sam svela na minimum i većinu slobodnog vremena posvetila djeci i mužu i tako super funkcionišemo...Naravno, sve ovo pod uvjetom da ne pričamo o nekim bolesnim ambicijama, karijeristima, to svakako nisam, nego zlatna sredinauser posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 633
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 13:37:39   
Galicia

IZVORNA PORUKA: tajra26

ja samo da kazem da su sretne žene koje mogu sebi priuštiti luksuz da budu pored svog djeteta i da ne moraju raditi... ja sam nazalost jedna koja je počela raditi nakon 18mjeseci vukla bolovanje od godine.... i jako jako mi je teško sad kad sam se vratila a jos sam i promjenila posao...nedostaje mi moja beba... ipak novac je u pitanju a znamo sta sve biva kada istog nema... sva sreca pa mi bebu mama cuva... jos samo da kazem da sam ja prije svega majka pa onda "karijeristica"..



Ja sam ovo jednom napisala, pa su me iskritikovale pojedine osobe. Ali i dalje stojim iza toga da je danas luksuz ne raditi.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 634
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 13:37:40   
veki_aki
emmy sve potpisujemuser posted image

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 635
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 13:39:09   
hanabanana
Opet ću reći što sam već prije par puta rekla na ovom forumu.
Ja apsolutno svojoj djeci neću obezbjedjivati stanove, kuće, auta i ine stvari.
Ali ću se truditi da im pružim šansu za dobrim obrazovanjem ili izobrazdom ( da me hoće slušati, išle bi na zanat ), naravno ukoliko one budu istih afiniteta i željne znanja. Svjesna sam da moja H. nije sada svjesna prednosti koje ima učenjem njemačkog jezika, ali nadoće u vožnji.

Jednostavno mislim da ako im dam dobro obrazovanje ostalo će sve same steći, i to smatram jedinim ispravnim.

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 636
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 13:42:10   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: ladyblue

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

user posted image

hebo karijeru kad nemaš love , nego životariš i gledaš gdje je pavlaka na rasprodaji


pa o tome ti pričam user posted image user posted image user posted image

biti sponzoruša je najbolja profesija...to je prava karijerauser posted image

Gdje me nadjeuser posted image

(odgovor članu ladyblue RR)
  Neposredna veza do poruke: 637
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 13:44:17   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Opet ću reći što sam već prije par puta rekla na ovom forumu.
Ja apsolutno svojoj djeci neću obezbjedjivati stanove, kuće, auta i ine stvari.
Ali ću se truditi da im pružim šansu za dobrim obrazovanjem ili izobrazdom ( da me hoće slušati, išle bi na zanat ), naravno ukoliko one budu istih afiniteta i željne znanja. Svjesna sam da moja H. nije sada svjesna prednosti koje ima učenjem njemačkog jezika, ali nadoće u vožnji.

Jednostavno mislim da ako im dam dobro obrazovanje ostalo će sve same steći, i to smatram jedinim ispravnim.


user posted image svaka cast

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 638
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 13:45:03   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Opet ću reći što sam već prije par puta rekla na ovom forumu.
Ja apsolutno svojoj djeci neću obezbjedjivati stanove, kuće, auta i ine stvari.
Ali ću se truditi da im pružim šansu za dobrim obrazovanjem ili izobrazdom ( da me hoće slušati, išle bi na zanat ), naravno ukoliko one budu istih afiniteta i željne znanja. Svjesna sam da moja H. nije sada svjesna prednosti koje ima učenjem njemačkog jezika, ali nadoće u vožnji.

Jednostavno mislim da ako im dam dobro obrazovanje ostalo će sve same steći, i to smatram jedinim ispravnim.

user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 639
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 13:53:01   
bigest mamy
ništa extremno nije dobro, a gdje je granica vlastite ambicije to svaka mama odlući za sebe.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 640
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 13:55:38   
bigest mamy
ništa extremno nije dobro, a gdje je granica vlastite ambicije to svaka osoba ili u ovom slućaju majka odlući za sebe.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 641
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 14:01:35   
veeseelaa
Jednostavno mislim da ako im dam dobro obrazovanje ostalo će sve same steći, i to smatram jedinim ispravnim.


a šta ako ne steknu ipak auto il dom, a ti imaš mogućnost da im bez problema isto daruješ, ne bi?
ja bi bez dvoumljenja
svi mi pričamo ovo i ono a torte rodjendanske plaćamo po stoju, da ugodimo djeci
de ba, sve je to lijepo al ja bi svom djetetu dala sve u životu, sve

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 642
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 14:05:01   
Galicia
Treba djecu osposobiti i osamostaliti da budu sami svoji ljudi. Treba im pokazati da ne pada sve sa neba i da se u zivotu treba potruditi da bi nesto imao/dobio.
A djeci se svakako sve da. Naravno da ce svaki roditelj djeci sve pruziti sto je u njihovoj moci/imetku. Ali moras od njih i ljude napraviti.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 643
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 14:08:59   
veeseelaa
A djeci se svakako sve da. Naravno da ce svaki roditelj djeci sve pruziti sto je u njihovoj moci/imetku. Ali moras od njih i ljude napraviti.


da naravno
al svjedoci smo da se mi roditelji od malena preseravamo, misliš da nećemo raditi isto kad ostarimo?
pa rodjendani nas dodju bogastvo, za koga? zbog čega? kome? da ugodimo djetetu
tako da ga ni sutra u podstanre poslati nećemo a mi naše nekretnine izdavati, ne, ne
nećemo se zavaravati

kakvo god da nam je dijete sutra naći ćemo opravdanje.... vidim brate oko sebe....
eto mi ćemo biti drugačiji... aha, opaki pravo user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 644
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 14:09:24   
tajra26

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Jednostavno mislim da ako im dam dobro obrazovanje ostalo će sve same steći, i to smatram jedinim ispravnim.


a šta ako ne steknu ipak auto il dom, a ti imaš mogućnost da im bez problema isto daruješ, ne bi?
ja bi bez dvoumljenja
svi mi pričamo ovo i ono a torte rodjendanske plaćamo po stoju, da ugodimo djeci
de ba, sve je to lijepo al ja bi svom djetetu dala sve u životu, sve


user posted image user posted image potpisujem..
i jos da se nadovezem meni su moji dali sve pa opet imam i obrazovanje i posao i puno mi je lakse nego sad da imam 100 000 kredita za stan i kontam hocu li umrijeti prije nego otplatim dug... ne mogu se sloziti s tim da necu kategoricno (ako mogu) obezbjediti djetetu neke osnovne stvari a za mene su to stan i auto jer danas je puno teze bez toga... a kako li ce tek biti kad on poraste... naravno sve u skladu sa mogucnostima... ako budem zdrava i ziva i budem imala mogucnosti kupit cu mu i avion :)

jos da kazem postujem to sto ste napisale ali se ne slazem...

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 645
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 14:14:50   
veeseelaa
ko budem zdrava i ziva i budem imala mogucnosti kupit cu mu i avion :)


hahaha baš tako, nego kome ću

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 646
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 14:17:27   
Galicia
kakvo god da nam je dijete sutra naći ćemo opravdanje.... vidim brate oko sebe....


Ziva istina.
Moji su sve nama davali. Sve, apsolutno sve.
Mozda nekad nismo ni zasluzili (ja), ali uvijek su nam davali. Sto je njihovo i nase je bilo, i dan danas.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 647
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 14:18:12   
tajra26

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ko budem zdrava i ziva i budem imala mogucnosti kupit cu mu i avion :)


hahaha baš tako, nego kome ću


ako prva kupis zoves nas na voznju user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 648
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 14:26:59   
melin

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Jednostavno mislim da ako im dam dobro obrazovanje ostalo će sve same steći, i to smatram jedinim ispravnim.


a šta ako ne steknu ipak auto il dom, a ti imaš mogućnost da im bez problema isto daruješ, ne bi?
ja bi bez dvoumljenja
svi mi pričamo ovo i ono a torte rodjendanske plaćamo po stoju, da ugodimo djeci
de ba, sve je to lijepo al ja bi svom djetetu dala sve u životu, sve

i ja se slazem u potpunosti jos sad dok su mali trudimo se da im sve najbolje priustimo
a uz svoje dijete cu biti uvijek da pomognem
finansijski pogotovu jer i meni moji roditelji i dan danas pomognu i uvijek mi je drago
svi mi zelimo najbolji zivot za svoju djecu

_____________________________

Mamina sreca najveca 10.02.2010
Dosla je radost i promijenila nas zivot zauvijek...:-)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 649
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 14:28:30   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: tajra26


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Jednostavno mislim da ako im dam dobro obrazovanje ostalo će sve same steći, i to smatram jedinim ispravnim.


a šta ako ne steknu ipak auto il dom, a ti imaš mogućnost da im bez problema isto daruješ, ne bi?
ja bi bez dvoumljenja
svi mi pričamo ovo i ono a torte rodjendanske plaćamo po stoju, da ugodimo djeci
de ba, sve je to lijepo al ja bi svom djetetu dala sve u životu, sve


user posted image user posted image potpisujem..
i jos da se nadovezem meni su moji dali sve pa opet imam i obrazovanje i posao i puno mi je lakse nego sad da imam 100 000 kredita za stan i kontam hocu li umrijeti prije nego otplatim dug... ne mogu se sloziti s tim da necu kategoricno (ako mogu) obezbjediti djetetu neke osnovne stvari a za mene su to stan i auto jer danas je puno teze bez toga... a kako li ce tek biti kad on poraste... naravno sve u skladu sa mogucnostima... ako budem zdrava i ziva i budem imala mogucnosti kupit cu mu i avion :)

jos da kazem postujem to sto ste napisale ali se ne slazem...


Slazem se user posted image , mi cemo se potruditi da svojoj djeci aBd obezbjedimo takodjer ove "osnovne" stvari; i nama su nasi roditelji hB dosta toga obezbjedili i nista nam ne fali (i meni i mm). Samostalni smo ljudi koji jako znaju cijeniti sve sto su dobili od svojih roditelja, i pri tome znamo cijeniti i svaki nas dinar koji smo sami zaradili.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *